English

 


פרסומי PMW
מחיר הדמים של הצלת הרש"פ מקריסה כלכלית על ידי ממשלת ישראל
Share |

מחיר הדמים של הצלת הרש"פ מקריסה כלכלית על ידי ממשלת ישראל

מוריס הירש, עו"ד

הרצח של לוסי, רינה ומאיה דיי, מביא לארבעים ותשעה את מספר הישראלים שנרצחו בידי מחבלים פלסטינים מסוף אוגוסט 2021, מאז שממשלת ישראל הצילה את הרש"פ מקריסה כלכלית.

בקיץ 2021 הרשות הפלסטינית הייתה נתונה בלחץ כלכלי אדיר, ויש אף מי שטוען שהיא עמדה בפני קריסה כלכלית מלאה. הלחץ הכלכלי נבע מדבר אחד: מדיניות הרש"פ לשלם תגמולי טרור ענקיים למחבלים ולבני משפחותיהם.

רגע לפני הקריסה נפגש יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס (אבו מאזן), עם שר הביטחון דאז, הרמטכ"ל לשעבר ח"כ בני גנץ. באותה פגישה נידב גנץ, בעצה אחת עם רוה"מ דאז נפתלי בנט ושר האוצר אביגדור ליברמן, מספר מתנות לאבו מאזן, כמו שחשף מכון מבט לתקשורת פלסטינית.

אחת המתנות המרכזיות הייתה להזרים לרש"פ, באופן מידי, סכום בסך 500 מיליון ש"ח. על פי תשובת המדינה לעתירה שהגיש מכון מבט לתקשורת פלסטינית לבג"ץ נגד שר האוצר, הסכום הזה הורכב ממקדמה, בסך 400 מיליון ש"ח, כנגד כספי המיסים שמדינת ישראל גובה ומעבירה לרש"פ כתוצאה מיישום הסכם הביניים, ועוד 100 מיליון ש"ח מקרן חוץ-תקציבית שנוהלה על ידי המנהל האזרחי. בהמשך, גם על פי תשובת המדינה לבג"צ, בחודש דצמבר 2021, הזרימה הממשלה לרש"פ עוד 100 מיליון ש"ח.

במקום להכיר טובה ולהודות על כך שממשלת ישראל הצילה את הרש"פ מקריסה כלכלית, ובמקום שהכספים ישמשו להקניית ביטחון ולקידום שיח של פיוס, הרש"פ השתמשה בכספים הנוספים שבנט וגנץ נידבו לאבו מאזן והרש"פ, לטובת כל אותן המטרות הפסולות שהיא השתמשה בשאר הכספים שלה.

כתוצאה מכך, מאז שממשלת ישראל הצילה את הרש"פ, נרצחו 49 בני אדם ונפצעו עשרות נוספים באירועי טרור שבוצעו על ידי פלסטינים.

נפגעי הטרור לא נרצחו בחלל ריק, אלא הם נרצחו כתוצאה מצירוף של שלל הפעולות שמבצעת הרש"פ:

הסתה

בראש ובראשונה, נפגעי הטרור נרצחו כתוצאה ישירה מההסתה חסרת הרסן שמושמעת ברש"פ, ובכלל זה מטעם אבו מאזן עצמו. כך, בעקבות החיסול של 3 מחבלים שהיו בדרכם לבצע פיגוע בטווח זמן מידי, קרא אבו מאזן להחזיר לישראל "מנה אחת אפיים" - כלומר, לרצוח לפחות 6 ישראלים. 

"זוהי פעולת רצח בכוונת תחילה שביצע הכובש הציוני העושק נגד בנינו וצעירינו ואנשינו. אני אומר לכם: האירועים האלה לא יעברו בשקט בשום אופן, ולא נסכים שיחזרו על עצמם, כי אלה פשעים שאי אפשר לשתוק עליהם בשום אופן. התאזרנו רבות בסבלנות, התאזרנו בסבלנות 73 שנה, לא נמשיך לחכות בסבלנות יותר מכך. אנו מוכרחים להשיב להם מנה אחת אפיים, כי אנו אלה שהותקפו. אנו לא תקפנו אף אחד, ואיננו קוראים לאיש לבצע מעשי רצח וכדומה, הם אלה שעושים זאת."

[סווא, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 10/02/2022[

 למרבה הצער, הזרמת הכספים לא הותנתה בהפסקת ההסתה מצד גורמי הרש"פ. אדרבא, ההסתה לרצח ישראלים לא נעצרה, ולו לרגע אחד, בעקבות הזרמת 600 מיליון השקלים הנוספים והצלת הרש"פ מקריסה כלכלית.

תגמולי טרור

בדוח שהגיש גנץ בסוף שנת 2021, בהיותו שר הביטחון, לוועדת השרים לביטחון לאומי לצורך יישום החוק להקפאת כספים ששילמה הרש"פ בזיקה לטרור מהכספים המועברים אליה מממשלת ישראל (חוק הקיזוז) הוא קבע: 

[דוח הקפאת כספים לשנת 2021, מתוך אתר המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון]

הגם שממשלת ישראל הכירה היטב את מדיניותה של הרש"פ לשלם תגמולי טרור למחבלים, הזרמת הכספים הנוספים כדי להציל את הרש"פ מקריסה, לא הותנתה בביטול תשלומי הטרור. אדרבא, בדוח שהגיש גנץ לוועדת השרים לביטחון לאומי הוא אישר, במו ידו, שכל 600 מיליון השקלים הנוספים שהזרימה הממשלה לרש"פ בשנת 2021 (ועוד 10 מיליון ₪ מתקציב הרש"פ השוטף) שולמו על ידי הרש"פ למחבלים כתגמול בעד ביצוע מעשי טרור, ובכלל זה רצח ישראלים. הלכה למעשה, בנט, גנץ וליברמן, הם אלה שמימנו, בשנת 2021, את תשלומי הרש"פ למחבלים ואת הצלת הרש"פ מקריסה כלכלית.

קידום המערכה הבינלאומית נגד מדינת ישראל

הגם שהכספים הנוספים שהזרימה הממשלה לקופת הרש"פ הצילה את הרש"פ מקריסה, הפלסטינים לא עצרו, ולו לרגע אחד, מקידום המערכה הבינלאומית שלהם נגד מדינת ישראל. במסגרת זו, נציגי הרש"פ המשיכו להזרים מידע ולהיפגש עם גורמי התביעה בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. שם הם מקדמים יוזמה לחקירה והעמדה לדין של מנהיגי המדינה, קציני וחיילי צה"ל על "פשעי מלחמה" שבוצעו לכאורה כלפי פלסטינים.

במקביל, הפלסטינים אף קידמו מהלך באו"ם להפנות את "המצב בפלסטין" לחוות דעת מייעצת של בית הדין הבינלאומי הגבוה לצדק. בהחלטת האו"ם שקידמו הפלסטינים, נתבקש בית הדין הבינלאומי לבחון את ה"השלכות המשפטיות הנובעות מהמדיניות ומההתנהגות של ישראל בשטחים הפלסטינים הכבושים, לרבות מזרח ירושלים".

העברת כספים לרש"פ על ידי ממשלת ישראל ותקציב הרש"פ

במסגרת הסכמי אוסלו, הסכימה מדינת ישראל לוותר על מיסים רבים כדי לתת לרש"פ מקור תקציבי לתיפעולה. במהלך השנים הסכומים שהועברו גדלו ותפחו, וזאת כפי שניתן לראות בטבלה שלהלן, המבוססת על דוחות כספיים שפורסמו על ידי משרד האוצר של הרש"פ:

ללא הכספים האלה, הרש"פ אינה יכולה להתקיים. עם זאת, ולמרות הצבר השימושים הרעים שהרש"פ עושה עם הכספים ממשלות ישראל לדורותיהן לא הפסיקו את הזרמת הכספים, וזאת , למעט באירועים חריגים ונקודתיים. למרות כל הדמוניזציה שנעשית לישראל ולישראלים/ליהודים, גם ממשלת ישראל הנוכחית ממשיכה להזרים לרש"פ מאות מיליוני שקלים מדי חודש.

בשונה מממשלת ישראל, בעשור שבין שנת 2011 לשנת 2021, הקהילה הבינלאומית צמצמה את הסיוע שהיא העניקה לרש"פ ב-90%! הסיבה העיקרית לכך הייתה מדיניות תגמול הטרור של הרש"פ, שמכון מבט לתקשורת פלסטינית גילה וחשף בשנת 2011.

כך יוצא, שמעצם העברת הכספים, ממשלת ישראל לא רק מממנת ומתחזקת את הרש"פ, אלא היא אף משתתפת, בשיעור שנע בין 65% - 70%, בהוצאות הרש"פ הן לקידום ההסתה לרצח ישראלים, הן לתשלום תגמולי הטרור נגד ישראלים, והן לקידום המערכה הבינלאומית של הפלסטינים נגד מדינת ישראל, בכיריה וחייליה.

ראוי לציין, שאף תחת ממשלת ישראל הנוכחית, כספי המיסים שישראל גובה ממשיכים לזרום לרש"פ. מאז כינון הממשלה בסוף דצמבר 2022, הועברו לרש"פ למעלה משלושה מיליארד ₪, נטו, לאחר ניכוי תשלומי הרש"פ עבור מים, ביוב, חשמל, טיפול רפואי בבתי החולים הישראלים ויישום חוק הקיזוז.

לאחרונה, החליט התובע הכללי בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג להוציא צו מעצר נגד נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. נגד ישראל כבר נפתחה חקירה במרץ 2021. באופן הזוי, מי שמממן את החקירה נגד עצמה, ונגד קציני וחיילי צה"ל היא ממשלת ישראל. כאשר יוציא התובע צו מעצר נגד בכירים במדינת ישראל ונגד קצינים/חיילים בצה"ל, לא יהיה לנו על מי להתלונן, אלא על עצמנו.

רוצחי לוסי, רינה ומאיה דיי יזכו גם הם לתשלומים בהיקפים גדולים מאת הרש"פ. באופן בלתי נתפס, מי שמאפשר לרש"פ לשלם את תגמולי הטרור היא ממשלת ישראל.

 הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat