English

 


פרסומי PMW
אם לארבעה מחבלים פלסטינים המרצים 18 מאסרי עולם זוכה להוקרה על ידי הרשות הפלסטינית
Share |
אם לארבעה מחבלים פלסטינים המרצים 18 מאסרי עולם
זוכרה להוקרה על ידי הרשות הפלסטינית


מאת: איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

"האם הפלסטינית היא שותף מרכזי במאבק... היא זאת אשר ילדה את הלוחמים, והיא ראויה לכך שנקוד בפניה בהצדעה ובכבוד."
אלה הם דבריו של השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, במעמד שבו כיבד אישה פלסטינית והעניק לה את "מגן העמידה האיתנה והנתינה."

האישה, אום יוסוף חמיד, קיבלה כבוד זה בזכות היותה אמם של 4 בנים, אשר מרצים 18 מאסרי עולם בסך הכל, בבתי הכלא בישראל. כולם היו מעורבים בהרג אזרחים ישראליים בפעולות טרור.

כמו כן, השר קראקע שיבח את משפחת אבו-חמיד אשר "מהווה מופת לכוח רצון ולמאבק למען עצמאותה של פלסטין." זאת, בעת שביקר בביתה של המשפחה, עם משלחת של משרד האסירים, ארגוני זכויות אדם ואסירים משוחררים.
כך דיווח העיתון היומי של הרש"פ.
 
ארבעת הבנים מרצים כעת מאסרי עולם על הפשעים הבאים:

נאסר אבו-חמיד - 7 מאסרי עולם + 50 שנה - שימש מפקד בזרוע הצבאית של פת"ח, "גדודי חללי אל-אקצא," ברמאללה. הורשע ברצח 7 אזרחים ישראלים וב-12 ניסיונות לרצח.

נסר אבו-חמיד - 5 מאסרי עולם - חבר ב"תנזים" של פת"ח. הורשע במעורבות ב-2 פיגועי טרור ובסחר בנשק.

שריף אבו-חמיד - 4 מאסרי עולם - חבר בחוליית הטרור של אחד מאחיו, אשר ביצעה פיגועי טרור נגד אזרחים וחיילים ישראלים. ליווה מחבל מתאבד לביצוע פיגוע במרץ 2002.

מוחמד אבו-חמיד - 2 מאסרי עולם + 30 שנה - היה מעורב בפיגועי טרור.

 
 השר לענייני אסירים, קראקע, מכבד אם לארבעה מחבלים בהענקת מגן הוקרה של הרש"פ.
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/08/2010]
כמו כן, השר קראקע ערך בשבוע זה ביקור בבית משפחתה של המחבלת המתאבדת איאת אל-אח'רס, אשר ביצעה פיגוע התאבדות בכניסה לסופרמרקט בירושלים בשנת 2002, שהביא לרציחתם של 2 ישראלים ולמותה שלה. ביקורו של השר נערך לרגל "יום השנה השנה הלאומי הפלסטיני להשבת גופות השהידים והנעדרים הפלסטינים והערבים."

האישה שזכתה לפרס על היותה אם ל-4 בנים מחבלים כונתה "ח'נסא של פלסטין" (אל-ח'נסא הייתה אישה בתקופת האסלאם הקדום, ששלחה את בניה לקרב והביעה שמחה לאחר שהם מתו בו כשהידים). השימוש בשם זה מעצים את המסר לפיו השאיפה למות-שהידים היא ראויה ומכובדת, ושההורים צריכים להקריב את ילדיהם בגאווה.

"מבט לתקשורת פלסטינית" כבר דיווח על:

1. האדרת טרור וטרוריסטים בידי הרש"פ
2. הורים פלסטינים שחוגגים את מותם של בניהם כשהידים
3. הרש"פ מעודדת את השאיפה ל'מות שהידים'

להלן מובא קטע מתוך הכתבה העוסקת בשר ברשות הפלסטינית, המכבד את האם ומעניק לה את "מגן העמידה האיתנה והנתינה," מתוך העיתון הרשמי של הרש"פ:

"השר לענייני אסירים ומשוחררים, עיסא קראקע, העניק את 'מגן העמידה האיתנה והנתינה' לאום יוסף אבו-חמיד, 'אל-ח'נסאא' של פלסטין' [כינוי המתייחס לאישה בתקופת האסלאם הקדום ששלחה את בניה לקרב, והביעה שמחה לאחר שהם מתו בו כשהידים], שעליו שמותיהם של ארבעת בניה העצורים בבתי הכלא של הכיבוש הישראלי. הוא הדגיש: 'האם הפלסטינית היא שותף מרכזי במאבק, בזכות מה שהיא העניקה ועודנה מעניקה. היא זאת אשר ילדה את הלוחמים, והיא ראויה לכך שנקוד בפניה בהצדעה ובכבוד.' זאת, במהלך ביקור שערכו אתמול קראקע ומשלחת של משרד האסירים, ארגוני זכויות אדם ואסירים משוחררים, בבית משפחת אבו-חמיד שבמחנה הפליטים אל-אמערי. הוא [קראקע] סעד את סעודת שבירת הצום עם אמם של ארבעת האסירים שנידונו למספר מאסרי עולם, וכן [אמו] של בן חמישי שהיד, שהכוחות המיוחדים הישראליים הוציאו להורג בשטח בעקבות תפיסתו, לאחר שהרג קצין מודיעין ישראלי ופצע חיילים. קראקע שיבח את משפחת אבו-חמיד, שמהווה מופת לכוח רצון ולמאבק למען עצמאותה של פלסטין... יצוין כי משפחת אבו-חמיד היא אחת המשפחות הפלסטיניות הלוחמות... כל הצעירים במשפחה נעצרו, וארבעה אחים עדיין יושבים בבתי הכלא: נאסר מוחמד יוסף נאג'י אבו-חמיד, שנידון ל-7 מאסרי עולם ו-50 שנה, נסר מוחמד יוסף נאג'י אבו-חמיד, שנידון ל-5 מאסרי עולם, שריף מוחמד יוסף נאג'י אבו-חמיד, שנידון ל-4 מאסרי עולם, ומוחמד מוחמד יוסף נאג'י אבו-חמיד שנידון ל-2 מאסרי עולם ו-30 שנה. זאת, בנוסף לאחיהם השהיד, עבד אלמונעם מוחמד יוסף נאג'י אבו-חמיד, שמת כשהיד ב-31/05/1994."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/08/2010]

להלן ידיעה על ביקורו של השר הפלסטיני עיסא קראקע בביתה של המחבלת המתאבדת:

"השר לענייני אסירים ומשוחררים, עיסא קראקע... ביקר בביתה של השהידה הפלסטינית, איאת מוחמד לוטפי אל-אח'רס, שמתה כשהידה ב-29/03/2004, [התאריך הנכון הוא ,29/03/2002 לאחר שביצעה פיגוע בסופרמרקט בירושלים, בו נהרגו 2 אזרחים ישראלים] במחנה הפליטים דהיישה. גופתה עדיין מוחזקת בבית הקברות הצבאי של המספרים [בית הקברות לחללי אויב] בתוך האדמה הכבושה - שנת 48'. ביקורו של קראקע התקיים לרגל היום הלאומי להשבת גופות השהידים והנעדרים הפלסטינים והערבים... הוא גינה את המדיניות הישראלית, שמענישה את המתים והחיים, דבר המנוגד להסכמים הבינלאומיים...
הוא אמר כי 317 שהידים עודם אסירים במה שמכונה 'בתי הקברות למספרים' ובבתי קברות, שלא מתקיים בהם המינימום של היסודות המוסריים, הדתיים וההומניטאריים. קראקע הוסיף שישראל היא המדינה היחידה בעולם, שמטילה עונשים על גופות ומחזיקה בהם ללא שמות, ובבתי קברות הנתונים לסחף בחורף ולכרסום של חיות טרף. קראקע אמר כי הסתרת גופות השהידים באה במסגרת התחמקות של ממשלת ישראל מאחריות והסתרת פשעי מלחמה שבוצעו נגד השהידים, בין אם על ידי הוצאתם להורג בשטח, התעללות בגופותיהם, סחר באיבריהם או גניבתם."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/08/2010]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat