English

 


פרסומי PMW
הודעה לעיתונות, 12-3-11
Share |
 
הודעה לעיתונות, 12-3-11

ההסתה של הרש"פ
בתקופה לפני הפיגוע באיתמר

מאת
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

הרש"פ ממשיכה עד היום לעודד טרור ע"י האדרת מחבלים כגיבורים ודמויות לחיקוי, ואף מתן מענקים כספיים למחבלים ובני משפחותיהם.

להלן מספר דוגמאות מהתקופה הסמוכה לפיגוע:

עבאס מעניק למשפחתו של מחבל $2000

בדצמבר נהרג מחבל פלסטיני שניסה לבצע פיגוע במחסום ישראלי. הוא נשא שני מטעני חבלה והתקדם לעבר חיילים בעודו צועק "אללה אכבר". החיילים ירו בו לפני שהספיק לפוצץ את המטען.
יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, העניק לקרובי משפחתו של "השהיד" מענק של $2000:
"מושל מחוז ג'נין, קדורה מוסא, מסר מענק נשיאותי למשפחתו של השהיד ח'לדון נג'יב סמודי, במהלך ביקור שערך אתמול בכפר אל-יאמון... מושל המחוז ציין כי המענק הינו סיוע כספי בסך 2000 דולר, שהנשיא [מחמוד עבאס] העניק לקרובי משפחתו של השהיד, שנהרג לאחרונה כשהיד במחסום אל-חמרא [בקעות] בידי כוחות הכיבוש הישראלי."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/01/2011]

יום לפני הפיגוע באיתמר:
"יועצו של הנשיא מחמוד עבאס...
יש להפנות את הנשק לעבר האויב המרכזי [ישראל]"

"יועצו של הנשיא מחמוד עבאס וסגן מזכיר המועצה המהפכנית של תנועת פת"ח, צברי צידם, נשא נאום ... הוא הדגיש כי יש להפנות את הנשק לעבר האויב המרכזי [ישראל], ולזנוח את חילוקי הדעות הפנימיים. צידם ציין את המצב המחפיר שבו חיות משפחות השהידים בפּנים ובחוץ, וכהוכחה לכך אמר שקצבתה של משפחת השהידה דלאל מוגרבי [מחבלת מפיגוע כביש החוף שבו נרצחו 37] היא 123 דולר בלבד.
הוא דרש מבני העם הפלסטיני לייחס חשיבות לבעיות משפחות השהידים שלו, והדגיש כי יש להעצים את יום השנה של אשתשהאד [יום הפיגוע] דלאל על ידי חנוכת כיכר על שמה בעיר אלבירה."
[אל-איאם, 10/03/2011]

שבוע הפיגוע:
עיתון הרש"פ מפרסם טורניר כדורגל
על שם המחבלת המתאבדת הראשונה

"הנהלת מרכז צעירי אל-אמערי [מרכז נוער ברמאללה] הודיעה כי היא מתכוונת להשיק אליפות לצעירים (בני 19), שתיקרא "שהידת הכבוד, ופאא' אדריס". הנהלת אלאמערי מקיימת מגעים עם התאחדות הכדורגל הפלסטינית כדי לקבל אישור לכך."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/03/2011, עמ' 1]
[http://www.ammariclub.com/aboutClub.aspx
http://www.amari.8m.net/center_in_english.htm ]

תנועת פת"ח משבחת מחבלים מתאבדים

"תנועת פת"ח הנציחה במחנה דהיישה חלק מהשהידים של המחנה, אשר נפלו בחודש מרץ בשנת 2002 במהלך אינתיפאדת אל-אקצא. התנועה ארגנה תהלוכה שיצאה ממול מרכז הנוער במחנה עד לבית השהיד מוחמד דרארמה, אשר ביצע פעולת פיצוץ [כלומר פיגוע התאבדות; במקור: עמליה תפג'יריה] בירושלים,
[הערה: בפיגוע ההתאבדות של דרארמה נהרגו 9 אנשים בשכונת בית ישראל]
התנועה הפיצה הודעה שבה היא גינתה את פשעי הכיבוש, והנציחה את השהידים שהיא כינתה אותם "הנבחרת של מרץ" [במקור: כוכבת אד'אר], והם מלבד דרארמה: סאא'ד סעוד אבו עמַר, ג'אד מחמוד עטאללה, עיסא זכרי פרג' ואיאת אל-אח'רס. [בפיגוע ההתאבדות של המחבלת הצעירה ביותר, בת 17, אל-אח'רס נהרגו 2 אנשים]
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 04/03/2011]

בנוכחות נציגו של עבאס:
"התנועה [פת"ח] פיצצו דגמים של בניינים בהתנחלויות...
נציג עבאס: "פת"ח ... לקחה בכוח
את זכותה להשתמש בכל אמצעי ההתנגדות
על מנת להשיג את מטרתה."

"חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, עזאם אלאחמד, אמר במהלך העצרת לרגל יום השנה ה-46 להקמת פת"ח, שנערכה בכפר טורה דרומית מערבית לג'נין, כי פת"ח נחושה להשיג את המטרות שלשמן היא הוקמה. [הערה - היא הוקמה במטרה להשמיד את ישראל.] ...
תנועת פת"ח - סניף ג'נין ערכה עצרת ... שבו נכח חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, עזאם אלאחמד, כנציגו של הנשיא אבו מאזן... הטקס התחיל בקריאת ההודעה הצבאית הראשונה של כוחות אלעאצפה [של אש"ף], אשר הזכירה את תחילת הפעילות הפדאא'ית בפלסטין [קרי, טרור בישראל]. לאחר מכן נערכו כמה מפגנים צבאיים והופעות של הצופים, וכמה מחברי התנועה [פת"ח] פיצצו דגמים של בניינים בהתנחלויות...
עזאם אלאחמד אמר: "אנו מדגישים היום את המטרות שלשמן הוקמה תנועת פת"ח... הוא הוסיף כי פת"ח הינה תנועה של ההמונים, שהאמינה במהפכה העממית ולקחה בכוח את זכותה להשתמש בכל אמצעי ההתנגדות על מנת להשיג את מטרתה."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 02/01/2011, עמ' 8]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat