English

 


פרסומי PMW
מחמוד עבאס: לירושלים יש היסטוריה אסלאמית ונוצרית בלבד
Share |
מחמוד עבאס:
לירושלים היסטוריה אסלאמית ונוצרית בלבד,
"ייהוד" ירושלים הוא גניבת "ההיסטוריה התרבותית, האנושית והדתית האסלאמית-נוצרית שלה"

יועצו של מחמוד עבאס:

ישראל יוצרת בירושלים "מורשת מלאכותית בעלת צביון יהודי על חשבון [הזהות] האמיתית המקורית כעיר ערבית, אסלאמית ונוצרית"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

הרשות הפלסטינית והיו"ר מחמוד עבאס (אבו מאזן) ממשיכים להכחיש שלושת אלפי שנות היסטוריה ישראלית בירושלים בטענה שהיא עיר ערבית, מוסלמית ונוצרית בלבד. בתחילת החודש התייחס עבאס לנוכחות ולפעילויות של ישראל בירושלים כ"ייהוד," ואמר שישראל גונבת את מה שהוא כינה "ההיסטוריה התרבותית, האנושית והדתית האסלאמית-נוצרית."

בחודש שעבר, יועצו של עבאס לענייני ירושלים אמר כי ישראל מנסה:
"ליצור [בירושלים] מורשת מלאכותית בעלת צביון יהודי על חשבון [זהותה] האמיתית המקורית כעיר ערבית, אסלאמית ונוצרית."
 
מחמוד עבאס וההנהגה הפלסטינית מרבים להכחיש את ההיסטוריה היהודית בירושלים. "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי מחמוד עבאס אמר ש"הצלת" ירושלים מידי ישראל היא מצווה אסלאמית מהרמה הגבוהה ביותר, "פַרְד עַיְן" - המוטלת על כל מוסלמי באופן אישי:
"אני אומר למנהיגי האומה הערבית שלנו ולאנשיה: ירושלים וסביבותיה הן פיקדון שאללה העניק לנו. הצלת [ירושלים] מפני מפלצת ההתנחלות, ומפני סכנת הייהוד והפקעת [האדמות] הינה מצווה [אסלאמית] אישית [ערבית: פַרְד עַיְן] שמוטלת על כולנו. לפיכך, אני קורא לכולכם לפעול ברצינות ובדחיפות להצלת [ירושלים] ולעשות את כל הניתן על מנת לחזק את נחישותנו ולשמור על אופייה ההיסטורי, התרבותי והדתי."
[טלוויזיית אל-ג'זירה, 27/03/2010]

בנאום אחר ב-2010, עבאס אמר:
"עריץ לא יאריך ימים בירושלים; העריצות לא תמשיך להתקיים. הניצחון יגיע, אם ירצה האל. האדמה הזו היא האדמה הטובה ביותר של אללה, שאליה הוא בוחר את מיטב מאמיניו, כפי שנאמר בדבריו של הנביא [מוחמד]."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/07/2010]

שר ההקדשים של עבאס, מחמוד הבאש, טען כי ירושלים:
"הייתה לאורך ההיסטוריה בירת המדינה הפלסטינית ובירה של העם הפלסטיני."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 20/08/2010]

שתי הטענות הללו אינן נכונות. מעולם לא הייתה מדינה פלסטינית, וירושלים מעולם לא הייתה בירתה של מדינה ערבית או מוסלמית. עם זאת, השר הפלסטיני התריע שתהיה מלחמה דתית על ירושלים:
"לא יתכן שימחק המונח 'מלחמה' מהמילון של האזור הזה כל עוד ירושלים כבושה."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 20/08/2010]

גם המופתי של הרש"פ, מוחמד חוסיין, הכחיש לאחרונה את ההיסטוריה היהודית בירושלים:
"הם [היהודים] רוצים לומר או להחדיר לתודעתם של חסידיהם... כי המקום הזה (הר הבית) היה באחד הימים, כפי שהם טוענים, מקדש... אולם למען האמת לא היה בשום תקופה מקדש, ולא היה בשום תקופה שום מקום פולחן של יהודים או של אחרים במקומו של מסגד אל-אקצא (שנבנה על הר הבית בשנת 705 לספירה)."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 05/01/2012]

להלן האמירות האחרונות של מחמוד עבאס ויועצו לענייני ירושלים, ובהמשך התבטאויות מוקדמות יותר ודבריו של השר הפלסטיני לענייני דת:

"הנשיא מחמוד עבאס ערך אתמול בתוניס שורה של פגישות... הנשיא נועד... עם השגרירים הערבים בתוניסיה... הוא הסביר לאורחים גם על המדיניות שנוקטים שלטונות הכיבוש (ישראל) - ייהוד, הריסת בתים, גרימה להגירת התושבים הפלסטינים, והטלת מיסים גבוהים; על המשך החפירות מתחת למסגד אל-אקצא; [והוא הסביר] על הצורך בליכוד ערבי כדי לשמור על מה שנותר מהעיר הקדושה, ועל הניסיונות [הישראליים] לגנוב את ההיסטוריה התרבותית, האנושית והדתית האסלאמית-נוצרית שלה."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/05/2012]

"יועץ לשכת הנשיאות הפלסטינית לענייני ירושלים, עורך הדין אחמד אל-רווידי אמר: 'ישראל מצליחה להשתלט על הקרקע בעיר, ובמקביל קטנים הסיכויים לשמור על הזהות הערבית והאסלאמית בתוכה, כאשר שלטונות הכיבוש מבצעים את תוכנית 2020, שנועדה לבסס את היותה של ירושלים יהודית, וליצור מצג חדש ומפוברק, עם מורשת מלאכותית... בעניין הקיום היהודי בירושלים... לא ראוי שעיר בחשיבותה של ירושלים, עם מה שהיא מייצגת, תמשיך להיות נתונה לכיבוש... ושיימשכו הניסיונות החוזרים ונשנים לשנות את המאפיינים הגיאוגרפיים, הדמוגרפיים והתרבותיים שלה, וליצור מורשת מלאכותית בעלת צביון יהודי על חשבון [זהותה] האמיתית המקורית כעיר ערבית, אסלאמית ונוצרית.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/04/2012]

מחמוד עבאס, בפנייה למנהיגי ארצות ערב בפסגת הליגה הערבית בלוב:

"אני אומר למנהיגי האומה הערבית שלנו ולאנשיה: ירושלים וסביבותיה הן פיקדון שאללה העניק לנו. הצלת [ירושלים] מפני מפלצת ההתנחלות, ומפני סכנת הייהוד והפקעת [האדמות] הינה מצווה [אסלאמית] אישית [ערבית: פַרְד עַיְן] שמוטלת על כולנו. לפיכך, אני קורא לכולכם לפעול ברצינות ובדחיפות להצלת [ירושלים] ולעשות את כל הניתן על מנת לחזק את נחישותנו ולשמור על אופייה ההיסטורי, התרבותי והדתי."
[טלוויזיית אל-ג'זירה, 27/03/2010]
לחץ לצפייה בסרטון

השר לענייני דת, מחמוד הבאש (מחמוד עבאס נמצא בקהל):

"ירושלים איננה רק עיר. אל-אקצא איננו רק מסגד. ירושלים היא המפתח לשלום, וירושלים יכולה להצית אלף ואחת מלחמות. מבלי שתיפתר סוגיית ירושלים - בכך שהיא תשוב לבעליה - מבלי שירושלים תהיה פלסטינית - כפי שהיתה לאורך ההיסטוריה, בירת המדינה הפלסטינית ועיר הבירה של העם הפלסטיני, מושא אהבת הלבבות שכל המוסלמים שאפו להגיע אליו - מבלי שירושלים תהיה כך, אין שלום. אין שלום ללא ירושלים. אין יציבות ללא ירושלים... אם ירושלים תושפל, אם היא תיפגע, אם היא תאבד, אפשר שתשאר הדלת פתוחה בפני כל אפשרויות המאבק, ובפני כל אפשרויות המלחמה. לא יתכן שיימחק המונח 'מלחמה' מהלקסיקון של האזור הזה כל עוד ירושלים כבושה, כל עוד ירושלים מושפלת, וכל עוד תושבי ירושלים נתונים לפגיעה. זה לא יתכן, אלא כשירושלים תשוב לבעלים שלה, ואנחנו הבעלים שלה."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 20/08/2010]
לחץ לצפייה בסרטון


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat