English

 


פרסומי PMW
השר לענייני אסירים ברש"פ: ישראל רוצחת ומענה אסירים פלסטינים
Share |
 
השר לענייני אסירים ברש"פ:
 
ישראל רוצחת ומענה אסירים פלסטינים -
"ישנו רוצח שהפך את העינויים לחוקיים"

משרד התרבות ברש"פ:
"[הכיבוש] שהוציא להורג מאחורי הסורגים
עשרות אסירים בדם קר"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

בעקבות מותו של האסיר הפלסטיני ערפאת ג'ראדאת, פרסם עיסא קראקע, השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, מאמר התוקף את ישראל ומאשים אותה באכזריות, בהתעללות ואף ברצח של אסירים פלסטינים.

קראקע כתב כי הישראלים "למדו להפוך לחיילים רובוטיים נטולי רגשות," ולפיכך הם "חושבים כי העם הפלסטיני אינו עם אנושי," וכי כל הפלסטינים "הם פצצות מתקתקות." כתוצאה מכך, הישראלים סבורים כי הפלסטינים מנסים לפתוח באינתיפאדה שלישית, בעוד שהם רק מוחים נגד היחס הניתן לאסירים הפלסטינים, טען השר.

קראקע ממשיך בדמוניזציה של ישראל, ומתאר את "הרוצח" המתאכזר לאסירים הפלסטינים:
"ישנו רוצח מאחורי גדרות התיל והחומות של מרכזי החקירות, אשר עינה בצורה ברברית את האסיר ערפאת ג'ראדאת עד שמת כשהיד... ישנו רוצח שהפך את העינויים לחוקיים ונתן להם גיבוי משפטי, הוא [הרוצח] חושף את ניביו ועוזב את האסיר כגופה ללא רוח חיים לפני הבוקר."

השר טוען במאמרו כי העולם אינו מודע לתנאים הקשיים בהם מוחזקים האסירים מפני שהישראלים מונעים מהצלב האדום לבקר אותם. טענה זאת הינה מנוגדת לאמירה המפורשת של דוברת הצלב האדום לטלוויזיה הפלסטינית, בשנת 2011:
"לשם ההבהרה, ככל הידוע לי - לא נמנעו ביקורים של הצלב האדום. לא הגיע אלי אף מידע על כך שנמנעו מאתנו [ביקורים מצד הישראלים] אי פעם... נציגי הצלב האדום, כמובן, עורכים ביקורים אצל כל העצירים בבתי הכלא הישראליים, ואנחנו עורכים ביקורים חוזרים בבתי הכלא הללו."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 26/10/2011]

לחץ לצפייה בסרטון

קראקע אינו היחיד שהאשים את ישראל ברציחת האסיר ג'ראדאת. משרד התקשורת של הרשות הפלסטינית יצא באמירה כי "חיסולו של האסיר ג'ראדאת בא כביצוע של גזר דין מוות [שהוצא] נגדו."

"מבט לתקשורת פלסטינית" מתעד את הדמוניזציה הנעשית לישראל וליהודים ברשות הפלסטינית.

"מבט לתקשורת פלסטינית" מתעד את העלילה כי ישראל מענה אסירים.

להלן המאמר שפירסם עיסא קראקע, שר לענייני אסירים ברש"פ:
"השאלות לגבי פרוץ אינתיפאדה שלישית גדשו בתקופה האחרונה את העיתונות הישראלית, לאור התגברות ההתקוממות העממית בהזדהות עם האסירים שובתי הרעב בבתי הכלא של הכיבוש...
ממשלת ישראל רואה בזעקת אימהות האסירים, בתלונות הקורבנות ובדיבורים הנזעמים על ייסורי העצורים, שלילת זכויותיהם והכנסתם לכלא לשנים ארוכות, כאינתיפאדה - כאילו לקורבן אסור להגן על היותו קורבן...
מאחר שהישראלים למדו להפוך לחיילים רובוטיים נטולי רגשות - שמיטיבים לשלול מהפלסטינים את תכונת האנושיות, שחושבים כי העם הפלסטיני אינו אנושי, ושבקיאים רק בירי - הם סבורים כי מראות המחאה העממית, בכי האימהות והדאגה לחיי האסירים הם אינתיפאדה המאיימת על יסודות מדינת ישראל.
ישנו רוצח מאחורי גדרות התיל והחומות של מרכזי החקירות, אשר עינה בצורה ברברית את האסיר ערפאת ג'ראדאת עד שמת כשהיד. ישנו רוצח, לא אינתיפאדה שלישית. ישנו פשע ממלכתי שביצעה ממשלת ישראל נגד האסיר ג'ראדאת, שגופו נצבע בסימני העינויים והמכות, ושנשמתו יצאה באפלה ובקור של מרכזי החקירות.
ישנו רוצח שהפך את העינויים לחוקיים ונתן להם גיבוי משפטי, ושסבור כי כל הפלסטינים - ובכלל זה הילדים - הם פצצות מתקתקות, שיש להפעיל עליהם כל לחץ פיזי ונפשי עד שיודו או ימותו.
גופת האסיר חוזרת אלינו חמישה ימים לאחר מעצרו ואסור לנו, לפי הנוהגים של ממשלת ישראל, להביע את כאבנו, את זעמנו ואת גינויינו, אסור לנו להחזיק אבן כדי לרגום בה את הרוצח, ואסור לנו להעלות את שאלותינו המדממות בפני מערכת המשפט הבינלאומית כדי לבוא חשבון [עם ישראל] - שכן כל הדברים הללו מכונים אינתיפאדה שלישית...
ירי על אסירים חסרי מגן בכלא קציעות, הכאת האסיר מוחמד אל-אשקר מכות נמרצות עד מוות... כל האסונות האנושיים הללו מותרים למדינת ישראל, שבה הסוהר כורת ברית עם הרופא, והשופט כורת ברית עם המתנחלים ועם הגורמים הרשמיים בממשלת ישראל...
ישנו רוצח שנושא אלה ואקדח, אשר כפת את ידי העצורים מאחורי גבם שעות ארוכות עוד שגבם נשבר וגופם קרס. [ישנם] כלבי פרא, כיבוי בדלי סיגריות על גופם [של העצורים], הכאות קבוצתיות, הטירוף של הלילה כאשר הוא [הרוצח] חושף את ניביו ועוזב את האסיר כגופה ללא רוח חיים לפני הבוקר ולפני שהרופא פושט את בגדי התליין.
ישנו רוצח - לא אינתיפאדה שלישית - ששם את האסיר בתאים צרים ללא אוויר וללא אור שמש, מונע ממנו שינה ומזון, מאיים עליו ומכה אותו ללא הפסקה. אין ביקורים של עורכי דין או של הצלב האדום. האסירים נחנקים במרכזי החקירות, ומופעלים נגדם סוגי עינויים שונים, באמצעות אמצעי דיכוי המיובאים מאמריקה..."
[מען, 02/03/2013]
 
להלן האמירה של משרד התקשורת ברשות הפלסטינית:
"תנועת פת"ח האשימה את מדינת הכיבוש בחיסולו של האסיר ג'ראדאת בתוך כלא ישראלי שאינו עומד בסטנדרטים הבינלאומיים. כמו כן, היא קראה לעולם, בהודעה שפורסמה מטעם נציבות הגיוס והארגון ["מופצ'יה אלתעבא'ה ואלתנט'ים"], להכריח את הכיבוש לפתוח את בתי הסוהר על מנת לבחון את יחסה האמתי והבלתי אנושי של ישראל כלפי אסירי עמנו...

משרד התקשורת אמר כי חיסולו של האסיר ג'ראדאת בא כביצוע של גזר דין מוות [שהוצא] נגדו, והדגיש כי הריגתו תחייב את פתיחתה של הרשימה השחורה של הכיבוש, שהוציא להורג מאחורי הסורגים עשרות אסירים בדם קר."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/02/2013]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat