English

 


פרסומי PMW
פת"ח ממשיכה לשבח מחבלים מתאבדים בפייסבוק
Share |
פת"ח ממשיכה לשבח מחבלים מתאבדים בפייסבוק
רוצחיהם של 7 בני אדם הם "גיבורים" ו"שהידים"
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
תנועת פת"ח חלקה כבוד למחבלים המתאבדים, ענדליב טקאטקה ופאדי אל-עאמודי, ביום השנה לפיגועים שביצעו.

ענדליב טקאטקה רצחה 6 אנשים ופצעה מעל 80, כשהתפוצצה בשוק מחנה יהודה בירושלים בשנת 2002.

פאדי אל-עאמודי הרג אדם אחד ופצע שלושה כשפוצץ פצצה שנשא עימו במעבר ארז בגבול ישראל-מצרים, בשנת 2004.

מנהל עמוד הפייסבוק של פת"ח כינה את המחבל אל-עאמודי "גיבור" והתייחס לפיגועים הרצחניים הללו כאל "פעולות בקשת-שהאדה (מוות למען אללה)," שבהן נהרגו "ציונים."

לאחרונה, פייסבוק הסירה תמונה של מכון "מבט לתקשורת פלסטינית", אשר חשפה את שיח השנאה בטלוויזיה הפלסטינית, בנימוק שהצהרת הזכויות והחובות של פייסבוק אומרת כי "אסור לפרסם תכנים הכוללים שיח שנאה... או הסתה לאלימות." לעומת זאת, פייסבוק לא יישמה את הכללים האלה על פרסומי פת"ח בפייסבוק, המאדירים מחבלים רוצחים.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי פת"ח משתמשת בעמוד הפייסבוק שלה כדי לקדם טרור ולהאדיר מחבלים מתאבדים.

התמונות והטקסטים הבאים פורסמו על-ידי מנהלי עמוד הפייסבוק של פת"ח:

תנועת פת"ח בלבנון פרסמה תמונה של אם המלבישה את בנה הצעיר בחגורת נפץ. לתמונה התלוה דו-שיח דמיוני בין הבן הנשלח אל מותו, לאם המעודדת זאת:
"מדוע אני ולא את?" שואל הילד את אמו בתמימות, והיא עונה כי היא תמשיך ללדת ילדים "למען פלסטין."
התוכן הזה, המעודד טרור ואלימות, עדיין מופיע בעמוד הפייסבוק של פת"ח בלבנון.

פת"ח האדירה שני מחבלים מתאבדים שהרגו 6 ישראלים, כשהיא מכנה אותם כ"כלת פלסטין" ו"הגיבור שלנו." הפוסט המאדיר את המחבלים האלה עדיין מופיע בעמוד הפייסבוק של פת"ח.

פת"ח חלקה כבוד למחבלת המתאבדת ופאא' אדריס, שהרגה אדם אחד ופצעה מעל 100, בפיגוע שביצעה בינואר שנת 2002. להלן חלק ממה שנכתב על המחבלת:
"זוהי גיבורה שהציונים יזכרו היטב את שמה, כמו גם הפלסטינים; הגיבורה שהקריבה את עצמה ואת גופה למען פלסטין והפכה לסמל למאבק ולנאמנות הפלסטינית, באחת מפעולות בקשת-השהאדה (מוות למען אללה) המכובדות ביותר."
השבחים על המחבלת המתאבדת ופאא' אדריס עדיין מופיעים בעמוד הפייסבוק של פת"ח.

פת"ח פרסמה תמונה של המחבלת דלאל מוגרבי ושיר המוקדש לכבודה. מוגרבי הייתה אחראית לפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריה של ישראל, כאשר הובילה קבוצת מחבלים שחטפו אוטובוס ורצחו 12 ילדים ו-25 מבוגרים. להלן חלק מהשיר:
"זוהי דלאל, אהובתי הנצחית...דלאל זו הנערה המסתורית שלי... השראתי המהפכנית הג'יהאדית. אהבתי אותה ולא ידעתי, אלא את שמה, דלאל המוגרבית." 
התמונה והשיר המהללים את המחבלת דלאל מוגרבי עדיין מופיעים בעמוד הפייסבוק של פת"ח.
 
בנוסף, תנועת פת"ח האדירה אלימות וטרור כפעולות-גבורה, והציגה עולם ללא ישראל. פת"ח פרסמה תמונות של נשק אוטומטי וסיסמאות הערצה לנשק. בתמונות מסוימות יש ילדים צעירים הנושאים נשק. הפרסומים האלו עדיין מופיעים בעמוד הפייסבוק של פת"ח.

עמוד הפייסבוק של פת"ח: https://www.facebook.com/fatehal3sfh

מוקדם יותר השנה, עיריית בית לחם "הוקירה כבוד לשהידות של המחוז...איאת אל-אח'רס... וענדליב ח'ליל מוחמד סולימאן." בטקס בו השתתפו ראש העיר וגם מושל בית לחם, כפי שדווח על ידי העיתון הרשמי של הרש"פ.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מתעד האדרת המחבלים על-ידי הרשות הפלסטינית ותנועת פת"ח.

פייסבוק החזירה לאתר את הפוסט של "מבט לתקשורת פלסטינית" שהוסר לאחר שקיבלה את הטענה כי "מבט לתקשורת פלסטינית" חושף את שיח השנאה, ולא מקדם אותו.

להלן התמונות והטקסטים המאדירים את המחבלים המתאבדים בעמוד הפייסבוק של פת"ח:

המנהל של העמוד הרשמי של פת"ח בפייסבוק:
"היום, יום ו', (12/04/2013) חל יום השנה ה-11 למות השהידים של ענדליב טקאטקה, מבצעת הפעולה בירושלים שהביאה למותם של שישה ציונים ולפציעתם של 89."
[עמוד הפייסבוק של פת"ח, 12/04/2013]

ענדליב ח'ליל מוחמד סולימאן, או ענדליב טקאטקה:מחבלת מתאבדת, ביצעה פיגוע התאבדות בשוק מחנה יהודה בשנת 2002. בפיגוע נרצחו שישה בני אדם ונפצעו יותר מ-80.

מנהל העמוד הרשמי של פת"ח בפייסבוק:
"בתאריך 17/4, גדודי השהידים של אל-אקצא היו הראשונים להגיב על ההתנקשות בחיי השיח' אחמד יאסין. התגובה הייתה מרעישה - פעולת-בקשת-שהאדה (כלומר, פיגוע התאבדות) במעבר ארז, שבה נהרגו ציונים רבים. זהו מבקש השהאדה (מוות למען אללה) הגיבור, פאדי אלעאמודי."
[עמוד הפייסבוק של פת"ח, 17/04/2013]

פאדי אל-עאמודי: מחבל מתאבד שרצח שוטר מג"ב ופצע שלושה במעבר ארז בגבול ישראל מצרים באפריל, 2004.

דיווח העיתון הרשמי היומי של הרש"פ על הוקרה למחבלים מתאבדים בבית לחם:
כותרת: "עיריית בית לחם מוקירה כבוד לשהידות של המחוז"
"עיריית בית לחם אירחה אתמול טקס הוקרה לשהידות של המחוז, שאורגן על ידי ההתאחדות הלאומית של משפחות השהידים של פלסטין, לרגל יום השהיד הפלסטיני.
ראש עיריית בית לחם, וירה באבון, אמרה כי ב[עצם] קיומן של שהידות פלסטיניות יש משמעויות גדולה בכל הקשור לתפקיד האישה בכל תחומי החיים. היא הבהירה כי יש למעלה מ-20 שהידות ממחוז בית לחם.
מושל מחוז בית לחם, עבד אל-פתאח חמאיל, אמר: 'ניצחון השהידים החל להתממש באמצעות ההכרזה על מדינת פלסטין, למרות כל הניסיונות למחוק את הזהות הפלסטינית.'... בתום הטקס, הוקירו כבוד למשפחות השהידות של המחוז (ביניהם) איאת אל-אח'רס... וענדליב ח'ליל מוחמד סולימאן."
[ אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/01/2013]
 
הערה: איאת אל-אח'רס - הפכה בגיל 17 למחבלת המתאבדת הפלסטינית הצעירה ביותר. היא ביצעה פיגוע התאבדות ב-29/03/2002 במרכול בירושלים, שבו נרצחו שניים ונפצעו 28.
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat