English

 


פרסומי PMW
עבאס טוען שאין הסתה ברש"פ
Share |
בהצהרה כוזבת, מחמוד עבאס אומר
שאין הסתה ברש"פ


יו"ר הרש"פ בפורום הכלכלי העולמי בירדן

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
במהלך נאומו בפורום הכלכלי העולמי (WEF) בירדן ב-26/05/2013, הצהיר יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, כי הרש"פ אינה מסיתה לשנאה, ולא מחנכת ליחס של אפליה נגד היהדות, אלא היא פועלת "להפיץ את תרבות השלום" בקרב הפלסטינים. למרות זאת, כפי שמכון "מבט לתקשורת פלסטינית" ממשיך לתעד, הצהרות עבאס בירדן רחוקות מהמציאות של השיח בשפה הערבית ברש"פ.

עבאס בירדן:
"איננו מלמדים ואיננו מחנכים את ילדינו שנאה, איבה או אפליה כנגד דת כלשהי, בין אם מדובר ביהדות או בזולתה."

לחץ לצפייה בסרטון

בתוך הרש"פ:
הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ מלמדת בתוכנית לילדים כי היהודים הם "אויבי אללה וצאצאי החזירים":
"מבין שריקות הכדורים אני שר:

'תחי אומת פת"ח ואבו עמאר (יאסר ערפאת)
אויבי אללה הם בני החזירים (כינוי ליהודים במסורת האסלאמית)
שהשחיתו ועקרו את עצי הזית והתאנה
רצחו ילדים באמצעות רובים, כמו נחשים
כרתו את אבריהם באמצעות אבנים וסכינים
אנסו את הנשים בכיכרות
טימאו את ספרו של אללה [הקוראן] לעיניי מיליונים
היכן אומת האסלאם?
היכן אומת האסלאם לוחמי הג'יהאד?
היכן יראת אללה בירושלים אשר נטמאה על ידי הציונים?"
מנחה: "בראבו, כפיים, כפיים, כפיים."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 22/03/2013]

לחץ לצפייה בסרטון

עבאס בירדן:
"אנו פועלים להפיץ את תרבות השלום בין בני עמנו."
 
בתוך הרש"פ:
עבאס שולח נציג לחלוק כבוד לעיסא עבד-רבו, מחבל שרצח שני סטודנטים, ומרצה שני מאסרי עולם בישראל:
"[מזכ"ל הנשיאות, טייב עבד אל-רחים] כנציג של הנשיא מחמוד עבאס, דיבר עם אמו של עיסא ומסר לה ברכות מהנשיא עבאס ומההנהגה הפלסטינית... מיטב בני העם הפלסטיני נמצאים בבתי הכלא."
[(סוכנות הידיעות הרשמית) ופא, 13/03/2013]

לחץ כאן לדיווח

ג'יבריל רג'וב, בכיר ברש"פ ומנהיג פת"ח:
"אני נשבע שאם היה לנו [נשק] גרעיני, מהבוקר היינו משתמשים בו."
[ערוץ "אל-מיאדין" (לבנון), 30/04/2013]

לחץ לצפייה בסרטון

מוקדם יותר החודש, התבקש מנהל "מבט לתקשורת פלסטינית" איתמר מרכוס, להרצות בפני חברי קונגרס אמריקאים, בעת ביקורם בישראל. לשם כך, הכין מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח מיוחד ובו 35 עמודים המתעדים כי המימון של ארצות הברית מסייע לקידום שנאה ברש"פ, האדרת טרור ואי-הכרה בזכות קיומה של ישראל.

הדו"ח מפריך באופן יסודי את טענתו של עבאס, לפיה הרש"פ אינה מסיתה לשנאה ואלימות. למעשה, הדו"ח מראה כי הסתה לשנאה והאדרת טרור הינם חלק מהותי מהשיח הפנימי בערבית ברש"פ.

לחץ לצפייה בדו"ח השלם באנגלית בPDF

להלן מובאת תמצית הדיווח המיוחד של "מבט לתקשורת פלסטינית":

"מבט לתקשורת פלסטינית" – דיווח מיוחד:

המימון לתקציב הכללי של הרש"פ
על ידי ארה"ב ומדינות נוספות
מסייע להסתה לשנאה, אלימות וטרור
ברשות הפלסטינית


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

תמצית
התחייבויות הרש"פ
ארצות הברית הגדירה שלוש התחייבויות עקרוניות שאותן הרש"פ מחויבת למלא בכדי שתהיה ראויה לקיים יחסים עם ארה"ב ולקבל סיוע כספי אמריקאי. מזכירת המדינה לשעבר, הילארי קלינטון הסבירה את המדיניות האמריקאית הזו לקונגרס:
 

"אנו נעבוד רק עם ממשל של רשות פלסטינית אשר יקבל באופן ברור וחד-משמעי את תנאי הרביעייה הבינלאומית: מחויבות לאי שימוש באלימות, הכרה בישראל וקבלת ההתחייבויות וההסכמים הקודמים, ובכלל זה מפת הדרכים."
[הילארי קלינטון בועדת המשנה להקצבות חוץ בקונגרס האמריקאי, 23/09/2009]

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מציין כי השלב הראשון ב"מפת הדרכים" שהזכירה קלינטון, דורש כי "כל המוסדות הפלסטינים הרשמיים יחדלו מההסתה נגד ישראל."

חשוב לציין כי קלינטון הדגישה שאלו אינן סוגיות להסדר הקבע, אלא תנאים בסיסיים שמצופה שהרש"פ תמלא אותם קודם לקיום מגעים עם ארה"ב. כל עוד לא תכיר הרש"פ בישראל "באופן ברור וחד משמעי," לא תתנער מטרור ואלימות, ולא תפסיק את ההסתה לשנאה – הממשל האמריקאי "לא יעבוד עם ממשל הרש"פ."

הפרות מצד הרש"פ
החומר בדיווח מיוחד זה של "מבט לתקשורת פלסטינית" הוא מדגם מייצג קטן לדרכים שבהן, הרשות הפלסטינית באופן שיטתי:
(1) מסיתה לאלימות;
(2) אינה מכירה בזכות קיומה של ישראל;
(3) מאדירה אלימות וטרור.
הרש"פ מפרה באופן שיטתי את שלוש ההתחייבויות העקרוניות שלה כלפי ארה"ב והרביעייה הבינלאומית.

ארה"ב ותורמים מערביים
המדינות המהוות את הקהילייה הבינלאומית לא מילאו את ההתחייבויות הבסיסית שלהן בתור מפקחות על תהליך השלום הישראלי-פלסטיני. לפיכך הן אחראיות באופן חלקי לעידוד השנאה הנמשך ברש"פ. גרוע מכך: הטקסים והאירועים התרבותיים ברש"פ, אשר מעודדים שנאה אלימות וטרור, אשר מתועדים בדו"ח זה – מימונם מגיע מארה"ב, מהאיחוד האירופי ומתורמים מערביים אחרים, אשר תורמים כספים לתקציב הכללי של הרש"פ, המממן את הפעילויות הללו. היעדר תגובה משמעותית של ממשלות המערב מעודד את הנהגת הרש"פ להמשיך בכך, ומוביל אותה למסקנה כי ניתן להמשיך בעידוד השנאה והאדרת הטרור, מבלי שיהיו לכך תוצאות או השלכות על המעמד הבינלאומי של הרש"פ, ומבלי לאבד את המימון המערבי.

הפרת מחויבויות במימון התקציב הכללי של הרש"פ
לו היו התורמים הבינלאומיים מתנים את המימון בעצירת החינוך לשנאה וקידום הטרור ברש"פ, ייתכן שילדים פלסטינים לא היו לומדים לאחרונה בערוץ הטלוויזיה הרשמי של הרש"פ, כי יהודים ונוצרים הנם "נחותים" ו"בזויים," שהיהודים הם "אויבי אללה, בני החזירים," שהציונות היא ה"שטן," ש"הקליעים בחזה של אויבי מתוקים לי," ושמחבלים מתאבדים הם "המודלים לחיקוי החשובים ביותר," כפי שמתועד בדיווח זה. ייתכן שהפלסטינים לא היו שומעים את המופתי שלהם בטלוויזיית הרש"פ מצטט מסורת דתית, לפיה הייעוד של המוסלמים הוא להרוג ביהודים כתנאי מקדים ל"תחיית המתים". ואילו הקהילה הבינלאומית לא הייתה מממנת את הרש"פ ללא תנאים, ייתכן שילדי הרש"פ לא היו משחקים במחנות-קיץ הקרואים על-שם המחבלת דלאל מוגרבי, אשר הובילה פעולת טרור של חטיפת אוטובוס שבה נרצחו 37
אזרחים, מתוכם 12 ילדים, או היו משחקים בטורניר כדורגל, טניס שולחן, אגרוף, וג'ודו, הקרואים כולם על-שם המחבל אבו ג'יהאד, שתכנן את פעולת הטרור של דלאל מוגרבי.
אילו היו להפרות המחויבויות האלה השלכות על הרש "פ, ייתכן שהיו"ר שלה, מחמוד עבאס, לא היה חולק כבוד לאסיר המחבל עיסא עבד-רבו, אשר כפת ורצח ביריות שני סטודנטים ישראלים במהלך טיול באזור לירושלים בשנת 1984. "נציגו של עבאס" טייב עבד אל-רחים, מזכ"ל לשכת היו"ר הפלסטיני, ביקר בבית משפחת הרוצח כדי לחלוק לו כבוד, ואמר לאמו של הרוצח הכלוא כי "מיטב בני העם הפלסטיני נמצאים בבתי הכלא."
[(סוכנות החדשות הרשמית) ופא, 13/03/2013]

פת"ח מאדירה רוצח בתור "גיבור" שעות ספורות לאחר הרצח שביצע
האדרת הטרור נמשכת – בחודש שעבר, ב-30/04/2013, מחבל פלסטיני דקר למוות אזרח ישראלי, אב לחמישה ילדים. בתוך שעות ספורות, תנועת פת"ח שיבחה את רוצח בשניים מעמודי הפייסבוק הרשמיים שלה, הציגה תמונות 'צבאיות' שלו וכינתה אותו: "הגיבור, האסיר המשוחרר, סלאמה אסעד אל-זר'ל."

דו"ח זה מתעד דוגמאות אלו ורבות אחרות, שבהן הרש"פ מפרה את התחייבויותיה הבסיסיות, הפרות שארה"ב והקהילייה הבינלאומית מעלימות עין מהן, שותקות עליהן אך באותו זמן מממנות אותן.

לחץ לצפייה בדו"ח השלם באנגלית בPDF.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat