English

 


פרסומי PMW
עבאס דוחה את דרישת חברי קונגרס אמריקאים לפטר את בכיר הרש"פ אשר שיבח רוצח
Share |
עבאס דוחה דרישת חברי קונגרס אמריקאים
לפטר את בכיר הרש"פ אשר שיבח רוצח


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

מנהיג הרש"פ, מחמוד עבאס דחה את דרישתם של חברי קונגרס אמריקאים, בכך שהודיע כי הוא מסרב לפטר בכיר ברש"פ ששיבח רוצח.

בעקבות הדיווח של מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" בחודש מאי, כי שלושה ימים לאחר פיגוע דקירה שבו נרצח ישראלי, שיבח יועצו של עבאס את הרוצח, פנו חמישה חברי קונגרס במכתב ליו"ר הרש"פ מחמוד עבאס ודרשו ממנו כי יגנה את הבכיר ויפטר אותו:
"We ask that you publically and officially denounce and condemn Mr. Al- Einein's remarks at once and remove him from his position in your government."

על המכתב חתמו חברי הקונגרס: אליוט אנגל (Eliot Engel) ניטה לוואי (Nita Lowey), טד דויטש (Ted Deutch), בראד שרמן (Brad Sherman), ואד רויס (Ed Royce).

בכיר פת"ח והרשות הפלסטינית, סולטאן אבו אל-עינין, המכהן כראש הרשות לענייני ארגוני בלתי ממשלתיים ברש"פ, ויועצו של מחמוד עבאס לרשויות מקומיות, שיבח את הרוצח במילים הבאות:

"אנו מצדיעים לגיבור הלוחם... [הוא] יצא נגד המתנחל והרגו. ברכות לשדיים אשר היניקו את סלאם אל-זר'ל."
 
עבאס הודיע לאחרונה שלא יפטר את אבו אל-עינין. כמו כן הוא דחה את דרישת חברי הקונגרס לגנות את דבריו של אבו אל-עינין.

בנוסף, ברש"פ סילפו את הדרישות שהופיעו במכתבם של חברי הקונגרס. על פי דיווחיהם של מקורות פלסטינים שונים, חברי הקונגרס דרשו שסולטאן אבו אל-עינין יגורש, על אף שבמכתב של אנשי הקונגרס לא הוזכר גירוש כלל.

בהודעה באתר הרשמי של תנועת פת"ח בלבנון, תוארה דרישת אנשי הקונגרס כ-"מעידה על היהירות האמריקאית":

"הבקשה הזו מעידה על היהירות האמריקאית; על ההטייה המוחלטת לטובת הכיבוש הציוני; ועל ההתעקשות להתעלם מהזכויות הלאומיות והעקרונות הפלסטינים, לשפוט תמיד את הדברים רק על בסיס הברית האסטרטגית האמריקאית-ישראלית והשמירה על הביטחון הישראלי."
 
לחץ לדוגמאות נוספות של האדרת טרור ברש"פ.

להלן מובאים הדיווחים מהמקורות הפלסטינים על דחיית עבאס את דרישת הקונגרס:

"הקונגרס האמריקאי דרש מהרש"פ באיגרת לגרש את סולטאן אבו אל-עינין, ראש הרשות לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים, ויועצו של הנשיא עבאס למועצות מקומיות. זאת על רקע הצהרותיו, [שהאיגרת] תיארה כמסיתות נגד ישראל.

ראש לשכתו של אבו אל-עינין, ראפת עליאן, אמר ל'מען' כי הקונגרס האמריקאי שלח איגרת רשמית במחאה על ביקורו של אבו אל-עינין אצל משפחתו של מבצע הפעולה במחסום זעתרה דרומית לשכם, שבמהלכה נהרג מתנחל.

הוא הוסיף כי האמריקאים תיעדו את הצהרותיו של אבו אל-עינין, הקוראות להרג מתנחלים ולמאבק, ודרשו מהרש"פ להדיחו מתנועת פת"ח ולגרשו מהשטחים הפלסטינים לחו"ל.

עליאן הדגיש כי הנשיא מחמוד עבאס והרש"פ הגיבו על האיגרת של הקונגרס באיגרת, שבה הודגש כי סולטאן אבו אל-עינין הוא מנהיג נבחר בארגון גדול, וכי הוא עובד של הרש"פ ופועל בתוך תנועת פת"ח."
[סוכנות הידיעות הפלסטינית, מען, גירסה בערבית, 12/06/2013]

בגירסה האנגלית של אתר 'מען' נכתב גם:

"חברי הקונגרס זוהו על ידי ה-JTA (סוכנות הידיעות היהודית) כ[חברי הקונגרס] הדמוקרטים, אליוט אנגל, ניטה לוואי, טד דויטש, בראד שרמן ו[חבר הקונגרס] הרפובליקני, אד רויס. במכתבם נכתב ש'קיומה של הסתה והפצת שנאה מן הסוג הזה בין שורותיך הוא בלתי נסבל אם אתה מחויב באמת ובתמים לאי-אלימות. אנו מבקשים שתגנה ללא דיחוי, באופן פומבי ורשמי את דבריו של מר אל-עינין ותפטר אותו ממשלתך.'"
(סוכנות הידיעות הפלסטינית, מען, גירסה באנגלית, 13/06/2012]

"חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, סולטאן אבו אל-עינין, אמר כי הממשל האמריקאי דרש מההנהגה הפלסטינית לפעול לגירושו מהשטחים הפלסטינים, בעקבות 'ביקורי אצל משפחת אסיר שהרג מתנחל.' הוא הדגיש כי הוא לא יסתלק.

אבו אל-עינין אמר בהצהרות לסוכנויות ידיעות: 'הקונגרס האמריקאי דרש מההנהגה הפלסטינית לגרש אותי מפלסטין, בעקבות ביקור שערכתי בבית משפחתו של הפלסטיני אסעד מחמד זע'ל, בן 24, מהפרבר שוויכה בטולכרם, אשר הרג מתנחל ישראלי במחסום זעתרה ב-30/4/2013. הוא [הקונגרס] ראה בכך הסתה לרצח מתנחלים.'

הוא הוסיף: 'מצער אותי שהממשל האמריקאי רואה רק בעין אחת. הוא רואה שסולטאן אבו אל-עינין ביקר משפחה נכה, אך הוא לא ראה את הפשעים המאורגנים שמבצעים המתנחלים וחיילי הכיבוש נגד העם הפלסטיני.'"
[www.fatehmedia.ps, (אתר נציבות ההסברה והתרבות של תנועת פת"ח),
12/06/2013]

כותרת: "סניף לבנון של פת"ח דוחה את בקשת הקונגרס האמריקאי לגרש את אחד ממנהיגיה מפלסטין"

"הבקשה הזו מעידה על היהירות האמריקאית; על ההטייה המוחלטת לטובת הכיבוש הציוני; ועל ההתעקשות להתעלם מהזכויות הלאומיות והעקרונות הפלסטינים, לשפוט תמיד את הדברים רק על בסיס הברית האסטרטגית האמריקאית-ישראלית והשמירה על הביטחון הישראלי.

אנו מביעים סולידאריות עם אבו מאזן, נשיא מדינת פלסטין, ומדגישים בפניו שאנו חיילים נאמנים בדרך המאבק, אשר אותה הוא מוביל בעקבותיו של הסמל, יאסר ערפאת. כמו כן אנו מצדיעים לאח סולטאן אבו אל-עינין, חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, שהנהיג בעבר את התנועה בלבנון. העמדות האמיצות והעקרוניות שמגלם האח סולטאן אבו אל-עינין הן הדבר הפעוט ביותר שבאמצעותו אנו יכולים להביע את השתייכותנו לפלסטין, לעמנו, לסוגייתנו ולמהפכתנו, אשר נמשכת עד לניצחון."
[falestinona.com, תנועת השחרור הלאומי הפלסטיני (פת"ח), סניף לבנון, 14/6/2013]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat