English

 


פרסומי PMW
מחמוד עבאס מעניק למנהיג טרור את אות "כוכב הכבוד"
Share |
מחמוד עבאס מעניק למנהיג טרור את אות "כוכב הכבוד"
עבאס חולק כבוד למחבלים שרצחו מאות ישראלים

עבאס בדברים על מנהיג ארגון טרור:
"הענקת עיטור 'כוכב הכבוד' בדרגה הגבוהה ביותר, לאח
נאיף חוואתמה (יו"ר החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין), מתוך הערכה לתפקידו הלאומי החשוב בשירות הסוגיה הפלסטינית והעם הפלסטיני"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
פורסם לראשונה על-ידי Gatestone Institute ב-03/07/2013

יושב ראש הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס העניק את "עיטור 'כוכב הכבוד' בדרגה הגבוהה ביותר" לרב-המחבלים נאיף חוואתמה. פעולה זו היא המשך של מדיניות האדרת מחבלים האחראים לרצח ישראלים, שמחמוד עבאס והרש"פ פועלים לפיה, כפי שמתעד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית."

נאיף חוואתמה הוא מנהיג החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין. ארגון זה ביצע פיגועי טרור רצחניים רבים, כולל חטיפת 4 מבוגרים ו-22 תלמידי בית-ספר במעלות ורציחתם, פיגוע בהסעת תלמידים שבו נרצחו 9 ילדים ו-3 מבוגרים, רצח 7 אנשים בפיגוע בירושלים ורצח 4 חטופים בדירת מגורים בבית שאן - פיגועים שבוצעו בשנות השבעים. בנוסף, החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין הייתה שותפה ואחראית לעשרות פיגועי טרור נוספים, כולל פיגוע התאבדות בצומת גהה בשנת 2003 שבו נרצחו 4 בני אדם.

עבאס עצמו חתם על הצו המעניק לחוואתמה את עיטור "כוכב הכבוד" אשר משבח אותו על "מאמציו להניף את הדגל של פלסטין מאז פרוץ המהפכה הפלסטינית."

להלן ההודעה על הענקת אות "כוכב הכבוד" למחבל חוואתמה על ידי עבאס ששודרה בטלוויזיה הפלסטינית:

קריין חדשות טלוויזיית הרש"פ: "נשיא מדינת פלסטין, מחמוד עבאס, העניק למזכ"ל החזית הדמוקרטית [לשחרור פלסטין], נאיף חוואתמה, את עיטור 'כוכב הכבוד' בדרגה הגבוהה ביותר."
בכיר ברש"פ: "בהתבסס על הסמכויות המוענקות לנו, ולמען טובת הציבור, ציווינו כדלקמן: 'לאח נאיף חוואתמה מוענק 'כוכב הכבוד' בדרגה הגבוהה ביותר, מתוך הערכה לתפקידו הלאומי החשוב בשירות הסוגיה הפלסטינית והעם הפלסטיני, ומתוך הערכה למאמציו להניף את הדגל של פלסטין מאז פרוץ המהפכה הפלסטינית ודרך שלבי המאבק המתמשך. [על החתום] מחמוד עבאס, נשיא מדינת פלסטין.'"
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 28/05/2013]

לחץ כאן לצפייה

לאחר הכרזה זו, עבאס ענד סרט גדול עם "כוכב הכבוד" על צווארו של חוואתמה. הטקס פורסם גם בערוץ היו-טיוב של עבאס.

הוקרה זו של עבאס למחבל נאיף חוותאמה היא המשך של מדיניות האדרת המחבלים שלו:

דצמבר 2012 - עבאס חולק כבוד ל-6 מחבלים האחראים למוות של מאות ישראלים ושני דיפלומטים אמריקאים
ינואר 2013 - עבאס מתחייב להמשיך בדרכם של 15 מחבלים האחראים למוות של מאות אנשים
מארס 2013 - עבאס חולק כבוד לרוצחם של 2 סטודנטים
אפריל 2013 - עבאס חולק כבוד למתכנן פיגועים שנרצחו בהם עשרות אנשים
מאי 2013 - עבאס מסרב לפטר או לגנות את יועצו אשר שיבח רוצח, כפי שדרשו חברי קונגרס אמריקאים


ראה בהמשך פרטים נוספים ותמלילים.

המעשים האחרונים של עבאס - הענקת עיטור "כוכב הכבוד" למחבל חוואתמה, האדרת מחבלים שרצחו מאות, דחיית דרישת חברי קונגרס אמריקאים לגינוי האדרת טרור, וכן המשך תשלום משכורות חודשיות גבוהות מתקציב הרש"פ למחבלים פלסטינים הכלואים בישראל - מלמדים על העמדה והמדיניות של הרש"פ כיום. הקהילה הבינלאומית התנתה את הסיוע לרשות הפלסטינית ואת היחסים איתה, בדרישה שהיא תחדל מעידוד הטרור. ואולם, הרש"פ מצאה דרך "לחדול מעידוד הטרור" בפני הקהילה הבינלאומית, ובאותו זמן להמשיך לעודד טרור בקרב בני עמה. כיום נדיר שהרש"פ קוראת באופן ישיר להרג ישראלים או יהודים. כך היא יוצרת רושם שהיא מקיימת את הדרישות הפורמליות שהקהילה הבינלאומית העמידה בפניה. עם זאת, הרש"פ עדיין מאדירה מחבלים שביצעו מעשי רצח, ומשלמת לכל המחבלים בבתי הכלא בישראל משכורת חודשית. בכך הרש"פ מעבירה לפלסטינים מסר של תמיכה בטרור.

מדיניות זו, אותה מוביל יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, היא הדרך של הרש"פ להמשיך בעידוד הטרור, ובאותו זמן לקבל מימון בינלאומי. באופן אירוני, הסיוע המערבי לתקציב הכללי של הרש"פ מממן למעשה את הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית, אירועים רשמיים של הרש"פ, ואת המשכורות של חלק גדול מעובדיה, אשר מיישמים את מדיניות האדרת הטרור של הרש"פ, וכן את משכורות האסירים המחבלים. התוצאה היא מצב אבסורדי שבו ארה"ב, האיחוד האירופי ומדינות אירופיות מממנים את הפעילות התומכת בטרור, שאותה הם מגנים.

פרטים על פעולות התמיכה בטרור של מחמוד עבאס, הנזכרות לעיל:

(פרטים על המחבלים למטה)

דצמבר 2012 - עבאס חולק כבוד ל-6 מחבלים האחראים למוות של מאות ישראלים ושל שני דיפלומטים אמריקאים
בנאום שנשא יום לפני חגיגות יום השנה ליסוד פת"ח, עבאס בחר לציין כשהידים, הרוגים שעל-פי האסלאם מגיעים לגן העדן בזכות אמונתם האסלאמית המופתית, כמה מנהיגים של ארגוני טרור. אלו כללו את מייסד חמאס, אחמד יאסין, מנהיג החזית העממית לשחרור פלסטין, אבו עלי מוסטפה, מנהיג ארגון ספטמבר השחור, אבו איאד ונוספים האחראים למוות של מאות ישראלים.
 

ינואר 2013 - עבאס מתחייב להמשיך בדרכם של 15 מחבלים האחראים למוות של מאות אנשים
בנאום שנשא ביום השנה ליסוד פת"ח, עבאס התחייב להמשיך בדרכם של מחבלים רבים האחראים למותם של מאות ישראלים. הוא הזכיר גם את בעל-בריתו של היטלר, המופתי חאג' מוחמד אמין אל-חוסייני, שגייס מוסלמים לצבא הנאצי במלחמת העולם השנייה.
 

מארס 2013 - עבאס חולק כבוד לרוצחם של שני סטודנטים
בחודש מארס השנה, עבאס שלח את מזכ"ל משרדו, טייב עבד אל-רחים, כדי לחלוק כבוד בשמו למחבל אסיר, על-ידי ביקור בבית משפחתו. בשנת 1984, רצח עיסא עבד-רבו שני סטודנטים ישראלים בטיול של השניים ליד מנזר כרמיזן מדרום לירושלים. הוא כפת אותם באיומי נשק, כיסה את ראשיהם ורצח אותם בירי. עבד-רבו מרצה שני מאסרי עולם. נציגו של עבאס נשלח לבקר את אמו של הרוצח ולמסור לה "ברכות מהנשיא עבאס ומההנהגה הפלסטינית." במפגש הצהיר נציגו של עבאס כי "מיטב בני העם הפלסטיני נמצאים בבתי הכלא."
 

אפריל 2013 - עבאס חולק כבוד למתכנן פיגועים שנרצחו בהם עשרות אנשים
בחודש אפריל האחרון עבאס חלק כבוד למחבל נוסף, כאשר הוא שלח את מושל מחוז ג'נין, טלאל דוויכאת, לדבר בשמו על רב-המרצחים אבו ג'יהאד, ולתאר אותו בתור "אחד מהענקים והגיבורים שרשמו אפוסים של גבורה." אבו ג'יהאד היה ראש הזרוע הצבאית של אש"ף, ותכנן פיגועי טרור רצחניים רבים. בכירים ברש"פ ובפת"ח משבחים את אבו ג'יהאד שוב ושוב על היותו מתכנן הפיגוע הרצחני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת אוטובוס ורציחת 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים. סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ "וופא" טוענת שהוא אחראי למותם של 125 הרוגים.
 

מאי 2013 - עבאס מסרב לפטר או לגנות את יועצו אשר שיבח מחבל, בהתרסה כלפי דרישה של 5 חברי קונגרס אמריקאים
בחודש מאי השנה, עבאס תמך בדבריו של יועצו אשר שיבח רוצח שדקר למוות ישראלי, אב לחמישה ילדים, בחודש אפריל השנה. בכיר הרש"פ ויועצו של עבאס, סולטאן אבו אל-עינין, התייחס למחבל בתור "הגיבור הלוחם" והוסיף: "ברכות לשדיים אשר היניקו את סלאם אל-זר'ל." בעקבות חשיפת התבטאות זו על ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית", חמישה חברי קונגרס אמריקאים שלחו מכתב לעבאס ודרשו כי הוא יגנה את האדרת הטרור ויפטר את אבו אל-עינין מתפקידו. אך עבאס בחר לתמוך ביועצו ודחה את דרישת חברי הקונגרס, כשהוא מסרב לגנות אותו או לפטרו מתפקידו.
 

פרטים על המחבלים שמחמוד עבאס חלק להם כבוד:

אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-וזיר) - ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת. היה ראש הזרוע הצבאית של אש"ף. עמד מאחורי פיגועי טרור רבים, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, פיגוע "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, שבמהלכו נרצחו 37 ישראלים מתוכם 12 ילדים.

אבו איאד (צאלח ח'לף) - ממייסדי פת"ח וממקימי ארגון "ספטמבר השחור." בין הפיגועים שתכנן: טבח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן בשנת 1972 ורצח שני דיפלומטים אמריקאים בסודאן בשנת 1973.

אבו עלי איאד - בשנת 1966 מונה כראש המבצעים הצבאיים של פת"ח. היה אחראי למספר פיגועי טרור.

אבו סברי סיידם - סגן מפקד המבצעים של אל-עאספה, היחידה הצבאית של תנועת פת"ח.
אבו יוסף אל-נג'אר - שימש כסגנו של יאסר ערפאת וכקצין המבצעים של ארגון הטרור "ספטמבר השחור".

סעד סאיל - מפקד בכיר בפת"ח. הנהיג את יחידות אש"ף בלבנון בתחילת שנות השמונים.

אחמד יאסין - מייסד ומנהיג לשעבר של ארגון הטרור חמאס. ארגון חמאס אחראי לפיגועי טרור רבים ולמוות של מאות אזרחים ישראלים.

עבד אל-עזיז אל-רנתיסי - היה ממייסדי ארגון הטרור חמאס.

איסמעיל אבו שנב - היה בכיר בארגון הטרור חמאס.

פתחי שקאקי - מייסד ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי שביצע פעולות טרור רבות בהן נרצחו מאות אזרחים ישראלים.

ג'ורג' חבש - ממייסדי ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. ארגון שתכנן וביצע פעולות טרור רבות נגד תושבי ישראל מאז הקמת הארגון בשנת 1967, ובמהלך האינתיפאדה השנייה, מסע הטרור הפלסטיני בשנים 2000-2005.

עומר אל-קאסם - פיקד על חוליית שחצתה את נהר הירדן לשטחי ישראל לביצוע מתקפת טרור בשנת 1968. בעת לכידת החוליה נהרגו שני חיילים.

אבו עלי מוסטאפה - היה מזכ"ל ארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין," ארגון שתכנן וביצע פעולות טרור רבות נגד תושבי ישראל מאז הקמת הארגון בשנת 1967, ובמהלך האינתיפאדה השנייה, מסע הטרור הפלסטיני בשנים 2000-2005.

אבו אל-עבאס - מנהיג ארגון הטרור "חזית השחרור הפלסטינית." תכנן את חטיפת ספינת שיט איטלקית בשנת 1985 שבה תייר יהודי נרצח.

חאג' מוחמד אמין אל-חוסייני - היה המופתי של ירושלים ומנהיג פוליטי ורוחני של האוכלוסייה הערבית בישראל בתקופת המנדט הבריטי. התנגד באופן גורף לציונות והיה אחראי לפרעות והתקפות נגד יהודים. במהלך מלחמת העולם השנייה שיתף פעולה עם גרמניה הנאצית, נפגש עם אדולף היטלר וגייס מוסלמים לצבא הנאצי. יזם את מבצע "אטלס" של קומנדו נאצי ואפן-סס כאשר יחידה קטנה של גרמנים וערבים נאצים צנחו לתל אביב כדי להרעיל את מי השתייה של העיר בשנת 1944.

עז א-דין אל-קסאם - היה דרשן אסלאמי רב השפעה בתקופת המנדט הבריטי. הנהיג קבוצות טרור אסלאמיות. על שמו קרויה הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס.

עיסא עבד-רבו - רצח את שני הסטודנטים הישראלים רויטל סרי ורון לוי, במהלך טיול של השניים מדרום לירושלים בשנת 1984. הוא כפת אותם באיומי נשק, כיסה את ראשיהם ורצח אותם בירי. הוא מרצה שני מאסרי עולם בבית כלא בישראל.

דוגמאות נוספות להאדרת טרור על ידי עבאס, או מתן גיבוי לבכירי רש"פ המאדירים טרור, ניתן למצוא באתר "מבט לתקשורת פלסטינית."


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat