English

 


פרסומי PMW
תנועת פת"ח: המחבלת המתאבדת הפלסטינית היא "גבירת העולם"
Share |
תנועת פת"ח:
המחבלת המתאבדת הפלסטינית היא
"גבירת העולם"


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

מנהלי אחד עמודי הפייסבוק הרשמיים של פת"ח פרסמו לאחרונה תמונה שמאדירה מחבלות פלסטיניות ואת האישה הפלסטינית, ומגדירה אותה כ"גבירת העולם." האישה הפלסטינית זוכה לשבח על כך שהיא "האישה הפלסטינית שמסרה את עצמה רק כשהידה."

הפרסום כולל תצלומים של שלוש נשים המוצגות כדוגמאות לאישה הפלסטינית הגיבורה. שלוש הנשים הן מחבלות מפורסמות: דלאל מוגרבי, איאת אל-אח'רס ולילא ח'אלד.

דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע הטרור הקטלני ביותר בתולדות ישראל בשנת 1978 (טבח כביש החוף), כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים. איאת אל-אח'רס, הפכה בגיל 17 למחבלת המתאבדת הפלסטינית הצעירה ביותר. היא הרגה 2 ישראלים ופצעה 28 בפיגוע התאבדות ליד סופרמרקט בירושלים במרץ 2002. לילא ח'אלד הייתה מחבלת מארגון החזית העממית לשחרור פלסטין שלקחה חלק בחטיפת טיסה 840 של חברת TWA בשנת 1969.

המחבלות מצולמות עם רובה, אקדח ועם חגורת תחמושת. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מדווח כי תנועת פת"ח משתמשת באופן קבוע בעמוד הפייסבוק שלה כדי להאדיר מחבלים.

הכיתוב שבתמונה של שלוש המחבלות, שפורסמה על-ידי מנהלי עמוד הפייסבוק של פת"ח, מוקיר כבוד לכלל הנשים הפלסטיניות:

"היא גבירת העולם.
על הגברים להתבייש מפניה, ועל הירח להסתתר.
אני מרכין ראש ומנשק את ידה של כל אישה פלסטינית."
 
הטקסט מתאר כיצד - בניגוד ליתר הנשים בעולם, שהן לטענת הטקסט אדישות למולדתן, נכנעות לכובשים ואף מבדרות אותם - הנשים הפלסטיניות ראויות להערצה ולשבח על כך שנהיו ל"שהידות" (מתו למען אללה). שתיים מבין שלוש המחבלות שבתמונה אכן הפכו ל"שהידות" במהלך הפיגועים שהן ביצעו.

"מלבדך, הוי אם הטוהר, הכבוד והצניעות.
שהרי את מסרת את עצמך רק כשהידה;
מלבדך, הוי ענף הזית, הוי עץ האצילות, הוי מעיין הכבוד.
הקשיים סחטו אותך והמכושים ניחתו עליך,
אך לא נסחטת ולא נשברת.
שהרי את האישה הפלסטינית, שמסרה את עצמה רק כשהידה."
 
מוקדם יותר השנה, מחבלות הוצגו כמודל לחיקוי עבור נשים פלסטיניות וכגיבורות, על-ידי איאת סלאח אל-דין, מרכזת ועדת אחוות-הנשים של פת"ח באוניברסיטאות הפלסטיניות הנקראת "אחיות דלאל":

"כשאנו מדברים על 'אחיות דלאל' אנחנו מדברים על אחות האסיר, אלמנת השהיד או בת הלוחם הפלסטיני באופן כללי. אתה מדבר על היורשות של השהידה דלאל מוגרבי, ויורשות מבקשות השהאדה (המתאבדות) כמו ופאא' אדריס, איאת אל-אח'רס, ענדליב טקאטקה, ורבות אחרות."
 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 01/01/2013]
לחץ כאן לצפייה

כמו כן, עיריית בית לחם האדירה מוקדם יותר השנה את "השהידות של המחוז" במהלך טקס הוקרה למשפחות "השהידות", כולל משפחותיהן של שתי המחבלות המתאבדות, איאת אל-אח'רס וענדליב טקאטקה. במהלך הטקס, ראש עיריית בית לחם, ורה באבון ציינה כי "בקיומן של שהידות פלסטיניות יש משמעות גדולה בכל הקשור לתפקיד האישה בכל תחומי החיים," לפי העיתון הרשמי של הרש"פ.

להלן הטקסט שהופיע על התמונה בעמוד הפייסבוק של פת"ח, המאדיר את המחבלות בתור "גבירת העולם":

הטקסט של מנהל עמוד הפייסבוק:
"היא גבירת העולם."
בתמונה מופיעים תצלומים של המחבלות דלאל מוגרבי, איאת אל-אח'רס ולילא ח'אלד.
טקסט על התמונה:
"היא גבירת העולם.
על הגברים להתבייש מפניה, ועל הירח להסתתר.
אני מרכין ראש ומנשק את ידה של כל אישה פלסטינית -
האביונה, היתומה, האלמנה והשכולה, אם השהיד, הפצוע והאסיר.
כאשר קרסה ברית המועצות, מועדוני הלילה התמלאו בנשים
שבאו משם כדי לרקוד על שרידי גופת המולדת.
כאשר נפלה גרמניה, רוב הנשים נפלו לחיק הכובש.
לאחר שחרור צרפת, גולח שערן של עשרות נשים מכל רחוב
מפני שהן שיתפו פעולה עם הנאצים.
ברוב הארצות שנכבשו, התפשטו פאבים ובתי בושת. הם התמלאו בנשות הארץ,
ששעשעו את החיילים הכובשים.
מלבדך, הוי אם הטוהר, הכבוד והצניעות.
שהרי את מסרת את עצמך רק כשהידה;
מלבדך, הוי ענף הזית, הוי עץ האצילות, הוי מעיין הכבוד.
הקשיים סחטו אותך והמכושים ניחתו עליך,
אך לא נסחטת ולא נשברת
שהרי את האישה הפלסטינית, שמסרה את עצמה רק כשהידה."
[פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 29/07/2013,
פורסם בתאריך 06/06/2013]

הערה: עמוד הפייסבוק 'פת"ח - העמוד המרכזי' שבו פורסמו הטקסט והתמונה, הוא עמוד רשמי של תנועת פת"ח. העמוד מציין כי הוא שייך לנציבות הגיוס והארגון של פת"ח. לכל נציבות בפת"ח יש אתר רשמי, והאתר הרשמי של נציבות הגיוס והארגון מפנה לעמוד פייסבוק זה.

כותרת: "עיריית בית לחם מוקירה כבוד לשהידות של המחוז"
"עיריית בית לחם אירחה אתמול טקס הוקרה לשהידות של המחוז, שאורגן על ידי ההתאחדות הלאומית של משפחות השהידים של פלסטין, לרגל יום השהיד הפלסטיני.
ראש עיריית בית לחם, ורה באבון, אמרה כי ב[עצם] קיומן של שהידות פלסטיניות יש משמעות גדולה בכל הקשור לתפקיד האישה בכל תחומי החיים. היא הבהירה כי יש למעלה מ-20 שהידות ממחוז בית לחם. מושל מחוז בית לחם, עבד אל-פתאח חמאיל, אמר: 'ניצחון השהידים החל להתממש באמצעות ההכרזה על מדינת פלסטין, למרות כל הניסיונות למחוק את הזהות הפלסטינית.'... בתום הטקס, הוקירו כבוד למשפחות השהידות של המחוז, והן: [המשפחות של] , איאת אל-אח'רס... וענדליב ח'ליל מוחמד סולימאן (ענדליב טקאטקה)."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/01/2013]

איאת אל-אח'רס - המחבלת המתאבדת הפלסטינית הצעירה ביותר (בת 17). היא הרגה 2 ישראלים ופצעה 28 בפיגוע התאבדות סמוך לסופרמרקט בירושלים בתאריך 29/03/2002.

ענדליב ח'ליל מוחמד סולימאן או ענדליב טקאטקה - מחבלת מתאבדת שהרגה 6 ופצעה מעל 80 אנשים בפיגוע התאבדות שביצעה בשוק מחנה יהודה בתאריך 12/04/2002.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat