English

 


פרסומי PMW
פת"ח: על הבחורות "הפרוצות" של היום ללמוד מ"השהידות" של אתמול - כלומר ממחבלות שרצחו ישראלים
Share |
פת"ח: על הבחורות "הפרוצות" של היום ללמוד מ"השהידות" של אתמול - כלומר מחבלות שרצחו ישראלים

בעמוד הפייסבוק של התנועה, פת"ח מתגעגעת ומייחלת לשובן של מחבלות, כולל מחבלות מתאבדות, שרצחו 46 ופצעו יותר מ-200:

"איפה את, דלאל? אני משביע אותך באללה שתשובי... הביאי איתך את איאת אל-אח'רס, את ענדליב טקאטקה ואת ופאא' אדריס"

"למדו את הפרוצות האלה [שהפגינו נגד יו"ר הרשות עבאס] שהמולדת זקוקה להקרבה ולדם"

 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

בעמוד הפייסבוק של פת"ח ממשיכים לעודד הרג ישראלים ולשבח מחבלים, כפי שמתעד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית." מנהל העמוד "פת"ח - העמוד המרכזי" הביעו געגועים וכמיהה לשובה של המחבלת דלאל מוגרבי, אשר השתתפה בפיגוע שבו נרצחו 37 אנשים, ויחד איתה גם למחבלות המתאבדות איאת אל-אח'רס, ענדליב טקאטקה וופאא' אידריס, שבפיגועיהן נרצחו 9 ונפצעו מעל 200 אנשים. הדברים נכתבו במסגרת גינוי כללי לקבוצת נשים פלסטיניות שהפגינו נגד חידוש המו"מ בין ישראל והפלסטינים. המפגינות כונו "פרוצות."

לוחמות פת"ח בעבר עם רובים (צד שמאל)
לצד "הפרוצות" של היום (צד ימין)
מנהל עמוד הפייסבוק של פת"ח פנה אל המחבלות הרוצחות בעבר, וביקש כי "ישובו" כדי ללמד את הפלסטינים איך להיאבק בישראל ולמות ברצון מות שהידים למען פלסטין:
"שובו לכאן, אחיותיי, בשם אללה. למדו את הפרוצות של אתמול [בהפגנה נגד יו"ר הרש"פ] כיצד מתנהל המאבק, כיצד מקריבים למען פלסטין. למדו אותן כיצד האישה הפלסטינית מתנהגת כמו אל-חַ'נְסַאא'... שובו, הוי הצנועות, ולמדו את הפרוצות האלה שהמולדת זקוקה להקרבה ולדם, ולא למופע דוגמנות ..."
 

אזכור הדמות הערבית המפורסמת של אל-חַ'נְסַאא' מעודד את הפלסטינים להקריב בשמחה את ילדיהם בשדה המערכה. אל-חַ'נְסַאא', משוררת ערביה מהתקופה האסלאמית הקדומה (המאה ה-7), זוכה לכבוד במסורת האסלאם על כך ששלחה את ארבעת בניה לשדה הקרב, והביעה שמחה כאשר הודיעו לה שכל בניה נפלו בקרב כשהידים.

עמוד הפייסבוק של פת"ח גם השווה את הנשים "הצנועות" מהעבר, שהן המחבלות הרוצחות הנ"ל, עם הנשים הפלסטיניות "הפרוצות" של היום המפגינות נגד יו"ר הרשות: "בושה לפרוצות שהובילו את ההפגנה אתמול [28/08/2013], והבוקר אינני מוצא תיאור עבורן מלבד פרוצות על מדרכת המוקאטעה. (המוקאטעה - מתחם השלטון של הרש"פ ברמאללה)."

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מתעד כי פת"ח מרבה להשתמש בעמוד הפייסבוק שלה כדי להאדיר אלימות ומחבלים.

להלן הטקסט מעמוד הפייסבוק של פת"ח, שהועלה יום לאחר הפגנה ברמאללה נגד חידוש המו"מ לשלום בין ישראל והרש"פ:
בתמונה: לוחמות פת"ח מהעבר עם רובים, לצד "הפרוצות" של היום.
טקסט: "איפה את, דלאל? אני משביע אותך באללה שתשובי ולו לרגע אחד. בדרכך הביאי איתך את איאת אל-אח'רס, את ענדליב טקאטקה ואת ופאא' אדריס. הביאי איתך את השהידות. שובו לכאן, אחיותיי, בשם אללה. למדו את הפרוצות של אתמול כיצד מתנהל המאבק, כיצד מקריבים למען פלסטין. למדו אותן כיצד האישה הפלסטינית מתנהגת כמו ח'נסאא' ולא כמו סתם נערה פרוצה העומדת בכבישים באופן המכוער ביותר ו[משתמשת] במילים המלוכלכות ביותר. שובו, הוי הצנועות, ולמדו את הפרוצות האלה שהמולדת זקוקה להקרבה ולדם, ולא למופע דוגמנות ולמילים בזויות וגסות ש[אפילו] גברים מתביישים לבטא. שאללה ירחם על ה'חַ'נְסַאוֹת' של פלסטין, על השהידות שלנו, על לוחמותינו ועל אחיות דלאל. בושה לפרוצות שהובילו את ההפגנה אתמול, והבוקר אינני מוצא תיאור עבורן מלבד פרוצות על מדרכת המוקאטעה (כלומר, מתחם השלטון של הרש"פ ברמאללה)."
[פייסבוק, "פתח - העמוד המרכזי", 29/08/2013]

דלאל מוגרבי - הובילה את פיגוע הטרור הקטלני ביותר בתולדות ישראל בשנת 1978 (טבח כביש החוף), כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים.

איאת אל-אח'רס - המחבלת המתאבדת הפלסטינית הצעירה ביותר (בת 17). היא רצחה 2 ישראלים ופצעה 28 בפיגוע התאבדות סמוך לסופרמרקט בירושלים בתאריך 29/03/2002.

ענדליב טקאטקה - מחבלת מתאבדת, ביצעה פיגוע התאבדות בשוק מחנה יהודה בשנת 2002. בפיגוע נרצחו שישה בני אדם ונפצעו יותר מ-80.

ופאא' אדריס - המחבלת המתאבדת הראשונה. בפיגוע שביצעה במרכז ירושלים ב-2002 היא הרגה אדם אחד ופצעה מעל ל-100 אנשים. בתור מתנדבת בסהר האדום הפלסטיני, היא עקפה את סידורי הביטחון והצליחה להיכנס לירושלים באמבולנס פלסטיני.

אַלְ-חַ'נְסַאא' - משוררת ערביה מהתקופה האסלאמית הקדומה (המאה השביעית), אשר זכתה לכבוד במסורת האסלאמית בתור האם ששלחה את ארבעת בניה למלחמה, והביעה שמחה כאשר הודיעו לה שכל בניה מתו כשהידים. היא זוכה להוקרה ברש"פ ולעתים קרובות מוצגת כאם מופתית.

הערה 1: עמוד הפייסבוק של פת"ח לא הביע התנגדות לכך שהנשים הפגינו נגד המו"מ המחודש לשלום. העמוד מתח ביקורת נגד האופן שבו התנהגו המפגינות. מאמרי דעה בכלי התקשורת הפלסטינים רמזו שההפגנה כוונה גם באופן אישי נגד עבאס. חשיבות הידיעה היא בכך שהיא קוראת לשובן של מחבלות ורוצחות. המחבלות נזכרות מפני שהן מייצגות את מה שצריכה להיות האישה הפלסטינית, לפי פת"ח, וזאת בניגוד ל"פרוצות" אשר צעקו באופן בוטה נגד עבאס.

הערה 2: עמוד הפייסבוק שבו פורסמו הדברים, הנקרא "פתח - העמוד המרכזי," הוא עמוד רשמי של תנועת פת"ח. בעמוד מצוין כי הוא שייך לנציבות הגיוס והארגון של פת"ח. לכל נציבות של פת"ח יש אתר אינטרנט רשמי משלה. באתר של נציבות הגיוס והארגון של פת"ח, יש הפנייה לעמוד הפייסבוק הזה.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat