English

 


פרסומי PMW
המחבלת דלאל מוגרבי זוכה להאדרה בטורניר טניס שולחן בחסות ג`יבריל רג`וב
Share |
המחבלת דלאל מוגרבי
זוכה להאדרה בטורניר טניס שולחן
בחסות ג'יבריל רג'וב

כאשר עבאס אמר באו"ם:

The PLO affirmed its choice of peace..."
it firmly repudiated violence
and affirmed an ethical, principled rejection
"of terrorism in all its forms


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

בדיוק באותו יום שבו מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית, דיבר באו"ם על רצון הפלסטינים לחיות בשלום עם ישראל ועל "דחיית הטרור על כל צורותיו" ("rejection of terrorism in all its forms") פורסם שחבר הוועד המרכזי של פת"ח, ג'יבריל רג'וב, העומד גם בראש הוועד האולימפי הפלסטיני, האדיר את המחבלת דלאל מוגרבי.

דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע הטרור הרצחני ביותר בתולדות ישראל בשנת 1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים.

רג'וב בחר להעניק חסות ל"טורניר השהידה דלאל מוגרבי בטניס שולחן." בטקס הסיום, סגן נשיא ההתאחדות הפלסטינית לטניס שולחן, רדוואן אל-שריף, חלק כבוד למחבלת דלאל מוגרבי, תוך שהוא "הזכיר את מעשיה הראויים לציון של הגיבורה השהידה דלאל מוגרבי."

 
כיתוב בתמונה: "ההתאחדות הפלסטינית לטניס שולחן"
"טורניר השהידה דלאל מוגראבי"
"מועדון הספורט בית איבא"
[סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען," 26/09/2013]
בנוסף, הוא "מסר את ברכותיו של יו"ר הוועד האולימפי [הפלסטיני] ג'יבריל רג'וב," וציין כי "ההתאחדות לטניס שולחן פועלת במסגרת האג'נדה של הוועד האולימפי."

בדיווח על ההכנות לטורניר הזה פרסמה "מען", סוכנות ידיעות פלסטינית פרטית, תמונה של המחבלת דלאל מוגרבי, כנראה במסגרת פרסום הטורניר:

הטורניר היה "מיועד לשלוש קבוצות: נשים, נערות וילדות," כך על פי הדיווח של "מען." קריאת תחרות ספורט לילדים על שמה של מחבלת, תואמת את מדיניות הרש"פ ופת"ח, של הפיכת מחבלים לדמויות לחיקוי עבור ילדים ונוער, כפי שתועד באופן נרחב על ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית."

במהלך נאום שעבאס נשא באו"ם לאחרונה, הוא ביקש מהקהילה הבינלאומית: "להישאר ערניים כדי לגנות ולעצור כל מעשה אשר עשוי לחתור תחת המשא ומתן."

בדבריו עבאס התעלם מההסתה הפלסטינית לשנאה ולאלימות, ומההאדרה של הטרור. דוגמא מובהקת לכך היא הטורניר על שם דלאל מוגרבי.

בניגוד למסרים האלה, עבאס אמר באו"ם שהרש"פ ואש"ף מתנגדים לטרור וטען כי הם: "דחו בקשיחות את האלימות וקיבלו [עמדה של] דחייה עקרונית ומוסרית של הטרור על כל צורותיו."

יותר מכך, הוא טען כי הפלסטינים "ממשיכים להושיט יד אל הצד הישראלי." להלן דבריו של עבאס (באנגלית):

"Our message stems from the idea that the two peoples, the Palestinian and the Israeli, are partners in the task of peacemaking. This is why we keep reaching out to the Israeli side saying: let us work to make the culture of peace reign, to tear down walls, to build bridges instead of walls, to open wide roads for connection and communication. Let us sow the seeds of good neighborliness. Let us envision another future that the children of Palestine and of Israel enjoy with peace and security..."
מתוך נאומו של עבאס באו"ם, 26/09/2013,] http://gadebate.un.org/sites/default/files/gastatements/68/PS_en.pdf

אחד המכשולים העיקריים לשלום הוא העובדה שהרש"פ מלמדת את אנשיה, גם כיום, שפלסטינים שרצחו אזרחים ישראלים הם גיבורים. לכן, לפי הרש"פ, דלאל מוגרבי, שלקחה חלק ברצח של 37 אנשים, היא דמות מופת פלסטינית. לאחרונה, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חשף כי הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ חלקה כבוד לעבדאללה ברגותי, אברהים חאמד ועבאס אל-סייד, אשר ביחד היו אחראים למותם של 166 אזרחים בפיגועי התאבדות. הטלוויזיה של הרש"פ תקפה את "מבט לתקשורת פלסטינית" על הפרסום הזה ואמרה: "אם בעיניהם ["מבט לתקשורת פלסטינית"] כל האסירים הללו מחבלים - בעינינו הם גיבורים... כל האסירים הגיבורים הלוחמים."

המסר שג'יבריל רג'וב מעביר, על ידי מתן חסות לטורניר המאדיר את דלאל מוגרבי, באותו יום שבו עבאס דיבר על שלום באו"ם, הנו מסר ברור: אנשים שרצחו ישראלים הם גיבורים. הוא בוודאי אינו עולה בקנה אחד עם הדברים הבאים "שני העמים, הפלסטיני והישראלי, הינם שותפים במשימה של עשיית השלום," שעבאס אמר באו"ם.

"מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח בעבר על הצהרות של רג'וב אשר מעודדות טרור, מאדירות מחבלים ושוללות את זכות הקיום של ישראל.

להלן דיווחים על אירוע הספורט, שנערך בחסות חבר הוועד המרכזי של פת"ח וראש הוועד האולימפי הפלסטיני, ג'יבריל רג'וב, המאדיר את המחבלת דלאל מוגרבי:

"טורניר השהידה דלאל מוגרבי בטניס שולחן ננעלה. [את הטורניר] ארגנה ההתאחדות [הפלסטינית] לטניס שולחן, ואירח אותו מועדון בית איבא בשכם, שגם חילק את הפרסים. בטורניר השתתפו 29 שחקניות...
סגן נשיא ההתאחדות [הפלסטינית לטניס שולחן], רדוואן אל-שריף, דיבר בטקס הסיום. הוא מסר את ברכותיו של יו"ר הוועד האולימפי, ג'יבריל רג'וב...
אל-שריף הדגיש כי הטורניר השיג מטרות לאומיות, אזוריות וספורטיביות רבות. הוא הזכיר את מעשיה הראויים לציון של הגיבורה השהידה דלאל מוגרבי, וציין כי ההתאחדות לטניס שולחן פועלת במסגרת האג'נדה של הוועד האולימפי."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/10/2013]

"מועדון הספורט צעירי בית איבא סיים את הכנותיו לאירוח טורניר השהידה דלאל מוגרבי בטניס שולחן לנשים. הנהלת [המועדון] התכנסה במשך יומיים רצופים, שבמהלכם חולקו משימות לוועדות השונות, על מנת להביא להצלחת הטורניר, אשר ייערך בחסות יו"ר הוועד האולימפי, ג'בריל רג'וב, ובחסות ההתאחדות הפלסטינית לטניס שולחן.
הטורניר צפוי להיפתח ביום שישי בשעה תשע וחצי בבוקר, בהשתתפות קבוצה מובחרת של שחקניות טניס שולחן מכל פלסטין. הטורניר מיועד לשלוש קבוצות: נשים, נערות וילדות."
כיתוב בתמונה: "ההתאחדות הפלסטינית לטניס שולחן"
"טורניר השהידה דלאל מוגראבי"
"מועדון הספורט בית איבא"
[סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען," 26/09/2013]

הערה: דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat