English

 


אלימות וטרור
האדרת מחבלים וטרור
עמוד הפייסבוק של פת"ח מאדירה פעילויות טרור, ביניהם פיגוע כביש החוף שביצעה דלאל מוגרבי
פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי" - 20/12/2012
 


 
 [https://www.facebook.com/fatehal3sfh]
ב-1 לינואר חגגה פת"ח את "יום הפריצה," ה-48 לציון הפיגוע הראשון של פת"ח. לכבוד האירוע פורסמו תמונות רבות בעמוד הפייסבוק של פת"ח, ביניהם התמונה הזאת. הטקסט שעל התמונה פותח בציטוט מהקוראן:
     "תנועת פת"ח - הקליע הראשון והאבן הראשונה... תחי הפריצה של המורד איש הפת"ח... יש בין המאמינים אנשים אשר התחייבו לאלוהים בשבועת אמת. כמה מהם קיימו את נדרם, וכמה מהם עודם ממתינים, ולא שינו דבר מאשר התחייבו- סורת אל-אחזאב, 23 [ציטוט מהקוראן, מתוך תרגומו של אורי רובין, הוצאת אוניברסיטת תל-אביב, 2006]... השהידים של הנהגת גדודי השהידים של אל-אקצא באינתיפאדת אל-אקצא"

לצד התמונה הזכיר מנהל העמוד עובדות רבות על תנועת פת"ח, המציגות פיגועי טרור רצחניים בתור מעשי גבורה מפוארים. להלן כמה מהן:

"הידעת? גדודי אל-אקצא הם הראשונים שפגעו במשרד הביטחון הציוני. [את הפעולה] ביצע מבקש-השהאדה (הכוונה למי שיוצא לבצע פיגוע בשאיפה למות למען אללה כ"שהיד." בדרך כלל הכוונה היא למחבל מתאבד.) עלי אל-ג'ולאני."
הערה: הכוונה לפיגוע ירי שבוצע בשנת 2001 בצומת הקריה, בו נפצעו 10 בני אדם, מתוכם 8 חיילים.

"הידעת? פעולת התגובה הראשונה להתנקשות בשיח' אחמד יאסין [בוצעה על ידי] מבקש-השהאדה פאדי אל-עאמודי, חבר גדודי השהידים של אל-אקצא."
הערה: הכוונה לפיגוע התאבדות שבוצע בשנת 2004 במחסום ארז. בפיגוע נהרג חייל ושלושה נפצעו.

"הידעת? פעולת בקשת השהאדה (הכוונה לפיגוע שמבצעו מתכוון למות כ"שהיד" למען אללה. בדרך כלל הכוונה היא לפיגוע התאבדות.) הראשונה בתולדות המהפכה הפלסטינית עם חגורת נפץ בוצעה על ידי מבקש השהאדה הראשון בקרב אל-כראמה, השהיד עבד אל-מוטלב אל-דמיכ, המכונה 'הזרחני,' אחד מפעיליה הבולטים ביותר של תנועת פת"ח."

"הידעת? פעולת בקשת-השהאדה הראשונה נגד הארסנל הגרעיני הציוני בוצעה על ידי תנועת פת"ח. [הפעולה] כוונה נגד הכור הגרעיני בדימונה. על הפעולה פיקח השהיד המפקד ח'ליל אל-וזיר (אבו ג'יהאד)."
הערה: הכוונה לפיגוע שבוצע בשנת 1988 נגד אוטובוס שהוביל עובדים לקריה למחקר גרעיני בדימונה. בפיגוע נהרגו שלושה בני אדם.

"הידעת? הפעולה הימית הראשונה בתולדות המהפכה הפלסטינית בוצעה על ידי גיבורי תנועת פת"ח, תחת פיקודה של השהידה הגיבורה דלאל מוגרבי."
הערה: דלאל מוגרבי הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.

"הידעת? מבקשת-השהאדה הפלסטינית הראשונה שביצעה פעולה צבאית באינתיפאדה הפלסטינית פעלה תחת פיקודם של גדודי השהידים של אל-אקצא. את הפעולה ביצעה השהידה ופאא' אדריס. זוהי פעולת בקשת-השהאדה הראשונה שביצעה נערה פלסטינית באינתיפאדת אל-אקצא."
הערה: ופאא' אדריס ביצעה פיגוע התאבדות בירושלים ב-27/01/2002, ובכך הפכה למחבלת המתאבדת הראשונה באינתיפאדת אל-אקצא. בפיגוע נהרג אדם אחד, וכ-150 איש נפצעו. אדריס עבדה במשרדי הסהר האדום הפלסטיני ברמאללה. היא עברה את מחסום צה"ל כשהיא לבושה במדי הארגון ונושאת את המטען באמבולנס.

"הידעת? הפעולה הראשונה נגד מטרה ישראלית מחוץ לשטחים הכבושים או השטחים הערביים הייתה פעולת מינכן, שאותה ביצעה תנועת פת"ח תחת פיקוחו של השהיד המפקד סלאח ח'לף אבו איאד, אחד ממפקדיה הבולטים ביותר של תנועת פת"ח, במטרה להגן על הנוכחות והייצוג הפלסטינים בפורומים הבינלאומיים."
הערה: הכוונה לטבח הספורטאים באולימפידה במינכן בשנת 1972 שבו נהרגו 11 ספורטאים ישראלים ע"י ארגון הטרור הפלסטיני "ספטמבר השחור."

"הידעת? הראשונים שהסיטו את נתיב אינתיפאדת אל-אקצא לעבר הסלמה צבאית הם לוחמי פת"ח, שהסלימו את פעולות הצליפה במתנחלים בגדה המערבית וירו על ההתנחלויות בעזה. נצרים וכל ההתנחלויות עדות לכך."

"הידעת? פעולת בקשת השהאדה הראשונה ברצועת עזה בוצעה על ידי מבקש-השהאדה, השהיד הגיבור בהאא' אל-דין סעיד, איש מנגנון הביטחון המסכל ואחד מגיבורי תנועת פת"ח במחוז התיכון. פעולה זו הייתה נקודת מפנה במאבק על השטחים הפלסטיניים ברצועת עזה."
הערה: הכוונה לפיגוע חדירה לכפר דרום בשנת 2000 בו נהרג חייל.

"הידעת? הראשונים ששיגרו רקטה לעבר האויב הציוני מרצועת עזה היו גיבורי גדודי השהידים של אל-אקצא, וליתר דיוק המפקד ג'יהאד אל-עמארין והמפקד מג'די אל-ח'טיב."

"הידעת? הפעולה בה היה המספר הגדול ביותר של הרוגים הייתה של פת"ח. ביצעו אותה השהידים עבד אל-רחמן וסאמר עמאד בתאריך 5/1/2003. היא גבתה למעלה מ-30 הרוגים ויותר מ-200 פצועים."
הערה: הכוונה לפיגוע התאבדות כפול בתחנה המרכזית בתל אביב, בו נהרגו 23 בני אדם.
לחץ כאן לדיווח

הכתבה הקודמת הכתבה הבאהCreated by swat