English

 


כל הדף


שכתוב ההיסטוריה
ישו מוצג כ"מוסלמי פלסטיני"
שכתוב ההיסטוריה
שכתוב ההיסטוריה של ארץ ישראל כאמצעי לשלילת זכות קיומה של מדינת ישראל הוא עיקרון מרכזי במדיניות של הרשות הפלסטינית. זמן רב לפני מלחמת הטרור בשנת 2000 ("אינתיפאדת אל-אקצא"), פתחה הרשות הפלסטינית במלחמת "היסטוריה" - מחיקת ההיסטוריה היהודית והמרתה בהיסטוריה פלסטינית פיקטיבית. לתהליך שכתוב זה שתי מטרות מרכזיות: מחיקת העבר בן ה-3,000 של העם היהודי בארץ ישראל, והמצאת היסטוריה פלסטינית, ערבית ומוסלמית עתיקה בארץ.

מטרת העל של השכתוב ההיסטורי כחלק מאסטרטגיה פוליטית הוזכרה כבר בכנס של היסטוריונים פלסטינים בשנת 1998, שבו נעשה קישור ישיר בין שכתוב ההיסטוריה ליעד הפוליטי של שלילת זכות קיומה של ישראל:

"ד"ר יוסוף אל-זאמלי [יו"ר המחלקה להיסטוריה במכללה לחינוך בחאן יונס] קרא לכל האוניברסיטאות והמכונים לפעול לכתיבת ההיסטוריה של פלסטין ולהגן עליה, ולא לאפשר למושתלים [הזרים] ולאויבים לעוות אותה ולשחק בה, ו[בכך] לתת לגיטימציה להימצאות היהודים על האדמה הזו... אבו-עמר, [מרצה להיסטוריה] הבהיר כי... אין קשר בין הדור הקדום של היהודים לבין הדור החדש"
[אל-איאם, 04/12/1998]
 
מחיקת ההיסטוריה היהודית בארץ ישראל מלווה בהמצאת סיפורים היסטוריים, עתיקים וחדשים, פרי דמיונה של הרשות הפלסטינית, התומכים באידיאולוגיה הפוליטית של הרש"פ, וטוענים לבעלותם על הארץ. השואה, והיבטים נוספים בהיסטוריה היהודית, מוכחשים ומעוותים. דוגמא נוספת לעיוות היסטורי היא הסתרת עברו של ישו כיהודי שגר בארץ ישראל. מנהיגי הרשות הפלסטינית מציגים את ישו כפלסטיני אשר הטיף לאסלאם. בכך הם מכחישים לא רק את ההיסטוריה היהודית, כי אם גם את ההיסטוריה ואת בסיס הלגיטימציה של הנצרות.

ביחידה זו דוגמאות וציטוטים רבים, המראים כי שכתוב ההיסטוריה הינו חלק אינטגרלי ממדיניות הרש"פ, וכי השימוש הנעשה בו נועד ליצירת אידיאולוגיה פוליטית.
ישו מוצג כ"מוסלמי פלסטיני"
כחלק מהמאמצים לכתוב מחדש את ההיסטוריה הפלסטינית, הרש"פ "תופסת טרמפ" על סיפורו ההיסטורי של ישו. בעוד שישו ההיסטורי היה יהודי שחי ביהודה/ישראל, הרשות הפכה אותו ל"פלסטיני": "אל לנו לשכוח כי המשיח [ישו] הוא פלסטיני, בנה של מריה הפלסטינית" [אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/11/2005].

זהו לא רק עיוות של סיפורו ההיסטורי של ישו, כי אם גם אנכרוניזם. הרומאים שינו את שמה של יהודה ל"פלסטין" 136 שנים לאחר לידתו של ישו, כעונש לאומה היהודית על מרד בר כוכבא.

לפי בדיה אחרת, ישו הופך לשהיד. אם כי המסורות האסלאמיות רואות בישו נביא בשרשרת הנבואה המוסלמית, באף אחד מהן לא מוזכרת התייחסות אליו כאל שהיד.

קריקטורה זו מדגימה את השימוש הציני בצליבת ישו כסמל פלסטיני. על פני הצלב כתוב: "פלסטין" [אל-חיאת אל-ג'דידה, מוסף 'אנתיפאדה', 11/12/2000].

 
מושלת מחוז רמאללה: ישו היה פלסטיני
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 31/01/2015

"מושלת מחוז רמאללה ואלבירה, לילא ע'נאם, הדגישה כי עמנו יצלצל בפעמוני חירותו והשגת זכויותיו מלבה של ירושלים, בירת מדינתו העצמאית בעלת הריבונות המלאה. כמו כן, היא הדגישה כי הייאוש לא יפגע בעמנו כל עוד ישנו דם פלסטיני הזורם בעורקיו, בשל אמונתנו בניצחוננו הבלתי נמנע ובצדקת סוגייתנו.  דברים אלו נאמרו בשעה שקיבלה אתמול בפילדלפיה שבמדינת פנסילבניה את פעמון החרות מנציגת הפרלמנט מריה סנצ'ז. פעמון זה מסמל את יום עצמאותה של פילדלפיה, והוא בעל משמעות רבה [means a lot] בעיני אזרחיה. כמו כן, ע'נאם קיבלה גם מסמך הערכה [מילולית: גאווה], שנמסר בזו הפעם הראשונה למנהיג או לאזרח ערבי, וזאת לאות הערכה על חותמה ופעולותיה יוצאות הדופן למען עמה וסוגייתה, וכן על השפעתה בתוך חברתה ובעולם... [ע'נאם] הבהירה כי ארץ פלסטין הינה ערש האהבה והשלום, וציינה כי ישו הינו פלסטיני, וכי ערכי הסובלנות הינם בין העקרונות הבולטים שמאפיינים את הפלסטינים...  ע'נאם העניקה לנציגת הפרלמנט פריט מהמורשת הפלסטינית, וציינה כי זוהי מורשתנו, זהותנו וירושתם של אבותינו. כמו כן, היא ציינה כי הכיבוש מנסה לגנוב אותה באמצעות שימוש בה בתצוגות אופנה ישראליות וכן באמצעות לבישתה על ידי הדיילות של חברת התעופה הישראלית. ע'נאם הבהירה כי גניבה היא [חלק מ]אופן ההתנהלות שהם אימצו, שכן הם כבר גנבו את הארץ, וכעת הם מנסים לשדוד את כל מה שהוא פלסטיני, ללא שום מכשול שיעצור את פראיותם, פשיעתם והטרור חסר הגבולות שלהם."
בעל טור בעיתון הרש"פ: היהודים צלבו את ישו, וכיום הם צולבים את "בני עמך" (כלומר, פלסטינים)
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/12/2014
מאמר דעה של עומר חלמי אל-ר'ול, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ הרשמי:
     "ביום שבו נולדת, אדוני ישו, האנושות כולה עורכת חגיגה לכבודך ולכבוד השלום, משום שהיית ועודך סמל של שלום, סובלנות ואהבה...
אדוני ישו, עליך השלום, אלו [היהודים] שצלבו אותך לפני אלפיים שנה חוזרים כדי לצלוב את בני עמך [הכנענים הפלסטינים] מקרב מאמיני הדתות השונות, ללא אבחנה בין נוצרי למוסלמי. הם מפיצים את רעליהם בכל חלק מארץ מולדתך, היכן שהוקמו כנסיותיך ומסגדיו של הנביא שירש אותך, מחמד בן עבדאללה משבט קריש, עליו השלום, כדי להפיץ ריב ומדון וחורבן...
ישו, איש השלום והאהבה, נוח על משכבך בשלום, משום שבני עמך הכנענים עומדים איתן באדמה, נאחזים בזכויותיהם ונחושים להגן על אדמתם."
לחץ כאן לדיווח
הדובר הרשמי של מנגנוני הביטחון של הרש"פ: "ישו הפלסטיני"
מקור: עמוד הפייסבוק של עדנאן אל דמירי, דובר מנגנוני הביטחון הפלסטינים, 25/12/2014
מתוך עמוד הפייסובק של עדנאן דמיירי, הדובר הרשמי של מנגנוני הביטחון של הרש"פ:
     "ביום הולדת האהבה והשלום, יום הולדתו של ישו הפלסטיני, איחולי שנה טובה לפלסטין, תושביה ואוהביה."
לחץ כאן לדיווח
בעל טור יומי ברש"פ: "ישו הפלסטיני"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/12/2014
מתוך טור של תוופיק עמארנה בעיתון הרש"פ:
     "אלי ברא אדם לוחם-התנגדות מאבני חימר!
אלי נפח נשמה בישו הפלסטיני!
אלי העניק לירושלים את מסעו הלילי [של מחמד] ועלייתו השמיימה."
לחץ כאן לדיווח
יועצו של עבאס: "חג המולד הוא גם חג פלסטיני, משום שישו... הינו פלסטיני"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/12/2014
     "מחמוד אל-הבאש, השופט השרעי העליון של פלסטין ויועצו של הנשיא לענייני דת ויחסים אסלאמיים... ציין כי 'אנו מאמינים באדוננו ישו, עליו השלום, ומאמינים במסרו, בנבואתו ובקדושתו. לפי אמונתו, אנו חוגגים את חג הולדתו בדיוק כפי שאנו חוגגים את הולדתו של הנביא מחמד, עליו הברכה והשלום, משום שכל הנביאים הינם אחים. כמו כן, חג המולד הוא גם חג פלסטיני, משום שישו, עליו השלום, הינו פלסטיני. הוא נולד בפלסטין, וחי ונשלח [כנביא] לפלסטין. על כן, לחג המולד יש ניחוח פלסטיני מיוחד.'"
לחץ כאן לדיווח

הערה:
כתבה זו פורסמה לראשונה על ידי סוכנות הידיעות 'מען' ב-21/12/2014
עיתון הרש"פ: "בן מרים היה פלסטיני, וזוהי האמת ולא ספקולציות"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/05/2014
מאמר דעה מאת ד"ר עלאא' אבו עאמר:

     "יפה היא התמונה שהוצבה מאחורי בימת האפיפיור, ובה נראה ישו עליו השלום כתינוק עטוף בכאפייה הפלסטינית... אף על פי שהתמונה היא ביטוי לאומי פלסטיני סמלי, היא אינה חוטאת לאמת, שהרי בן מרים היה פלסטיני, וזוהי האמת ולא ספקולציות...

עמידתו ותפילתו [של האפיפיור] ליד חומת ההפרדה הגזעית, ציורי הקיר הפלסטיניים שהשוו בין ישו הצלוב לעמנו הצלוב וההתעקשות הפלסטינית על היותו של ישו פלסטיני – כל אלו מעידים על מסר תקיף לכיבוש ועל שדרוג ביחסי פלסטין עם העולם הנוצרי, אשר גילה אהדה כלפי היהודים כשקמה ישראל. היום, לאחר שגילה את ישראל האמיתית, המדינה הגזענית ו[מדינת] האפרטהייד, הוא מנסה להיות יותר אובייקטיבי כלפי העם האמיתי של ישו, העם הפלסטיני, שהוא ההומאני ביותר והסובלני ביותר כלפי הזולת."
ילדים פלסטינים אומרים לאפיפיור: ישו היה הפליט הפלסטיני הראשון
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/05/2014
      "ילדי מחנה הפליטים דהיישה שבמחוז בית לחם קראו לאפיפיור פרנציסקוס במהלך ביקורו במרכז אל-פיניק שבמחנה הפליטים להתערב כדי לשים קץ לסבלם של האסירים השובתים רעב זה למעלה מחודש ולסבלם של בני עמנו במחנה פליטים אל-ירמוכ [שבסוריה].
בנאום שהקריא אחד הילדים בנוכחות האפיפיור נאמר: 'למרות הכאב והסבל שגורם הכיבוש, לא איבדנו את התקווה לחיות בשלום בימים אלו ,שבהם חל יום השנה ה-66 לנכבה, אשר הייתה מלחמת הטיהור האתני המתועבת ביותר שידעה ההיסטוריה. המשך הכיבוש הוא חטא נגד האנושות, וחלומנו הוא לחיות בחירות ובשלום.'
הילדים העניקו להוד קדושתו האפיפיור תלוש מזון על שם ישו, בשל היותו הפליט הראשון, וכן מזכרת מעץ שעליה מפתח המייצג את זכות השיבה."

מ'ופא', סוכנות ידיעות פלסטינית רשמית
עיתון הרש"פ: "ישו... הוא כנעני פלסטיני" ו"הפלסטינים [הם] צאצאי ישו"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/05/2013
מאמר מאת עאדל עבד אל-רחמן, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ:
כותרת: "תחיית ישו, תחיית המדינה"
     "חג הפסחא... אינו חג לנוצרים הפלסטינים בלבד, אלא חג ללאומיות הפלסטינית, משום שישו, עליו השלום, הוא כנעני פלסטיני. קימתו לתחייה שלושה ימים לאחר שנצלב והומת על ידי היהודים - כפי שדיווחה לנו הברית החדשה - משקפת את הנרטיב הפלסטיני, שנאבק עם צאצאי היהדות הציונית המודרנית בגרסתה הקולוניאליסטית החדשה, אשר קושרת קשר עם [בעלי] ההון המערביים, שמתיימרים להשתייך לנצרות.
ישו עליו השלום, האב הקדמון הפלסטיני הלאומי הישר, ומחדש הברית הישנה, התפלג מחסידיה, הקים את בריתו החדשה, והפיץ אותה בקרב הבריות - דבר שגרם ליהודים לרדוף אותו עד שתפסו אותו, צלבו אותו ואז רצחו אותו. לאחר מכן הוא קם מבין המתים כמו עוף החול ואז יצא לדרכו והפיץ את תורתו, שעדיין חיה ותמשיך להתקיים כל עוד האנושות קיימת.
סיפורו של ישו הוא סיפורם של בני עמו [הפלסטינים]; התנועה הציונית – כלי השרת של המערב הקפיטליסטי – רצתה לזייף את העובדות ההיסטוריות, להגלות ולצלוב את העם הערבי הפלסטיני, ואז לרצוח אותו, באמצעות פעולות טיהור אתני... אך הפלסטינים, צאצאי ישו, קמו מן האפר כמו עוף החול, מבין הריסות הנַכְּבּה והנַכְּסה. הם חבשו את פצעיהם והניפו שוב את דגל הלאומיות באמצעות הקמת מפלגות ופלגים...
חג הפסחא הוא חג [פלסטיני] לאומי מובהק שאיננו נוגע לנוצרים בלבד, אלא לכל הפלסטינים מאמיני הדתות השונות – האסלאם, הנצרות והיהדות."
לחץ כאן לדיווח
בכיר פת"ח סאיב עריקאת: ישו הוא "השהיד הראשון של פלסטין"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 31/12/2012
הטלוויזיה הפלסטינית משדרת את טקס ציון יום השנה ה-48 לייסוד פת"ח בבית לחם. בקהל מנהיגי פת"ח והרשות הפלסטינית: חבר הוועד המרכזי של פת"ח ג'מאל מוחיסן, שר האסירים ברש"פ עיסא קראקע, מושל מחוז בית-לחם עבד אל-פתאח חמאיל, מושל חברון כאמל חמיד.
חבר הועד המרכזי של פת"ח סאיב עריקאת:
     "מכאן, נתחיל ראשית, בהזכרת אלו שזרענו כזרעים כדי שיצמחו ויצלו עלינו בכל העונות- השהידים ברי הלבב, אדון השהידים- המפקד שלנו והמורה שלנו, המפקד השהיד הנצחי, יוצר תפארתנו, כבודנו וכוחנו יאסר ערפאת, העמיתים: המפקד מרואן אל-ברע'ות'י, המפקד אחמד סעדאת, המפקד מחמוד אל-רמחי, זקן האסירים כרים יונס, אלפים מבנינו ובנותינו האסירים ופצועינו האמיצים... לא הגיוני שבשנת 2012 ובסופו, נחגוג [את יום השנה ה-48 של פת"ח] ליד מקום לידת ישו ו[מקום] ייסוריו של ישו, השהיד הראשון של פלסטין, ונאמר לו כי ילדי פלסטין עדיין נרצחים על ידי הכיבוש ברצועת עזה, ונרצחים במחנה הפליטים אל-ירמוכ (אנשים רבים, ביניהם פלסטינים, נהרגו באל-ירמוכ במהלך מלחמת האחים בסוריה, 2012 / 2013 – העורך), ונרצחו בעיראק."
עיתון הרש"פ: "נתגאה בכך" שישו היה "הפלסטיני הראשון שפדה את האדם"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/12/2012
     "נתגאה בכך, הוי בן מרים, שאתה הפלסטיני הראשון שפדה את האדם, כדי שהאהבה תמשיך להאיר..."
לחץ כאן לדיווח
מושלת מחוז רמאללה: "יש לכולנו הזכות להיות גאים בכך שישו הוא פלסטיני"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/12/2012
     "הכאב הפלסטיני הוא אחד והשמחה היא אחת. יש לכולנו הזכות להיות גאים בכך שישו הוא פלסטיני ושפלסטין היא ערש הדתות וארץ הציוויליזציה."
לחץ כאן לדיווח
היסטוריון בטלוויזיה הפלסטינית: "ישו הוא פלסטיני"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 16/12/2012
     "הדת הנוצרית החלה מכאן [בית לחם]... העיר הזאת היא מוקד התעניינות של כל העולם, בגלל חשיבותה ותפקידה ההיסטורי ומורשתה... הרי בסופו של דבר ישו הוא פלסטיני."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח
הטלוויזיה של הרש"פ מלמדת: ישו היה פלסטיני
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/04/2012
התכנית: "מראות ירושלמיים" (טלאת מקדסיה).
הנושא: ויה דולורוזה (=דרך הייסורים, טריק אל-אלאם)
התכנית מתחילה עם הכיתוב הבא:

"אמא במה פשעתי? האם אסור לי להביא מריבוני מסר של שלום? זה היה הפשע של ישו [במקור: אל-מסיח, CHRIST] הפלסטיני".
[המנחה אומרת]: "ירושלים היא אם שמחפשת אחר בנה בדרכים, אחר פלסטיני שחום עור שהלך בויה דולורוזה... את התועים בדרכם מנחה פלסטיני, שלא השתנה [במקור: תלונ] למרות זרותו. לא עזב את אדמתה [של ירושלים], הוא חי בה, והוא הלך על אדמתה."
פת"ח גאים ומתפארים במריים הבתולה "הפלסטינית"
מקור: אתר האינטרנט של פת"ח, 08/03/2010
מתוך הודעה של נציבות ההסברה והתרבות, לכבוד יום האישה הבינלאומי, באתר האינטרנט של פת"ח:
     "אם אנו גאים בקדושת ארצנו, הרינו גאים ומתפארים כי הגברת הקדושה הראשונה והחשובה ביותר בקרב האומות והעמים היא מהארץ הקדושה הזו, שכן מרים הבתולה - גברת האהבה והשלום - היא מהעם של פלסטין, אשר שורשיו נעוצים בעומק ההיסטוריה. תנועתנו רושמת את גאוותה בכל השהידות, האסירות, הלוחמות הפלסטיניות, אשר הפכו למודל למסירת נפש, ובית ספר שמלמד את מובני הנתינה וההקרבה."
[http://www.palvoice.com/index.php?id=23043]
חבר פרלמנט ברש"פ: ישו היה פלסטיני מעונה
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 24/12/2009
מצטפא אל-ברע'ותי:
     "אנו מזכירים תמיד, כי ישו היה הפלסטיני הראשון שעונה בארץ הזאת." הקש כאן לצפייה בסרטון
ישו הוא נביא פלסטיני
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 09/06/2009
שייח' ד"ר תייסיר אל-תמימי, השופט השרעי [הדתי] העליון:
     "ישו הוא הנביא הפלסטיני היחיד." הקש כאן לצפייה בסרטון
ישו ומריים – פלסטינים במלוא מובן המילה
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 12/05/2009
המופתי הראשי של הרש"פ, מוחמד חוסיין:
     "למעשה, אתה יודע שישו נולד בארץ הזו, צעד את צעדיו הראשונים בארץ הזאת ובישר את הדעה שלו בארץ הזאת והוא ואימו, אנו יכולים לומר, היו פלסטיניים במלוא מובן המילה." הקש כאן לצפייה בסרטון
ישו היה נביא מוסלמי פלסטיני
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 21/04/2009
המופתי הראשי של הרש"פ, מוחמד חוסיין:
     "זוהי שרשרת מתמשכת, המייצגת את הקריאה למונותיאיזם, המייצגת את השליחות של האסלאם... הנביאים היו כולם בני דת אחת... ישו נולד בארץ הזאת, בבית לחם... כמו כן הוא חי בנצרת, עבר לירושלים, והיה פלסטיני... אנו מכבדים את ישו, מאמינים בו [כנביא של האסלאם], כמו שאנו מאמינים בנביא מחמד."
לחץ לצפייה בסרטון
ישו היה הפלסטיני הראשון בשרשרת ארוכה של סבל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/04/2008
     "הפלסטינים, מטבע הדברים, רגילים לפרידה [מוות] חד כזה. ייסורי הפלסטיני הראשון המשיח החלו עם הסעודה האחרונה."
הנצרות נולדה במדינה ערבית
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/10/2006
     "הנצרות נולדה בארצותינו הערביות, והמשיח [ישו הנוצרי] הינו סורי פלסטיני, שנולד בנצרת."
המשיח [ישו] ואימו היו פלסטיניים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 09/03/2006
     "אך טבעי שהפלסטינים יחושו להצלת קודשיהם [בעיר נצרת שבגליל העליון] מבלי שיעלה על דעתו של איש מהם, כי ישנו הבדל בין נוצרי ומוסלמי... [שכן] במצב הפלסטיני, האדון המשיח [ישו הנוצרי] ואמו הם שני תושבי הגליל [ו]פלסטינים וזה דבר שנוגע לכל פלסטיני."
בתנ"ך, השימוש במילה "פלסטין" מתייחס לארץ ישראל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/11/2005
     "הם [המאמינים הנוצרים] קוראים בספר הקדוש [כינוי לתנ"ך ולברית החדשה] את שמה של פלסטין ואת שמותיהם האמיתיים של כפרינו וערינו... אל לנו לשכוח, כי המשיח [ישו], עליו השלום, פלסטיני, בנה של מרים הפלסטינית; אותה מקדשים מאות מיליוני מאמינים בעולם הזה."
[הערה: הרש"פ מניחה כי רק קומץ מהפלסטינים מכיר את התנ"ך והברית החדשה. זאת, לאור העובדה כי בכתבי הקודש הנוצרים והיהודים, ישו היה יהודי, המילה "פלסטין" אינה מוזכרת, ושמות המקומות העבריים (שנותרו עד היום), כמו גם המושג "ארץ ישראל", מופיעים בתנ"ך.]
ישו היה השאהיד הפלסטיני הראשון
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2005
     "השאהידים יבכו ויאמרו: 'אנו נענענו את עצי הדקל עם גברת הארץ וגברת הבריות, מרים הבתולה, ועם בנה השאהיד הפלסטיני הראשון, עליהם השלום.'"
ישו הפך מים ליין בגליל הפלסטיני
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/12/2004
     "הכפר הפלסטיני הגלילי [בישראל], כפר כנא, גאה בכך שבין שמותיו [ניתן למנות את] "מישור החיטה", שבה הצליח המשיח הפלסטיני להפוך מים ליין."
הפלסטיני מיוצג ע"י דמותו של ישו
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 21/07/2000
יאסר אבו סידו, צייר פלסטיני:
    
"המאבק שלנו היום נגד האחר [ישראל] הוא מאבק נצחי, אפשר לומר שהוא התחיל לפני 2,000 שנה והוא נמשך עד היום. אני ממחיש זאת בדמותו של ישו, אשר בא לעולם עם בשורה של צדק, ועשו לו מה שעשו לו ע"י הצד השני, והפלסטיני דורש את אותה הזכות, ומטפלים בנו באותה צורה. בציור הזה אני ממחיש את הרעיון הזה: החייל הישראלי, כפי שאנו רואים אותו, לובש מדים צבאיים, ולישו אין שום דבר חוץ מהאמת. כאשר ערכו עליו חיפוש בכניסה לירושלים, מצאו עליו אבן, פרוסת לחם, דג והוא נכבל. זהו האדם הפלסטיני מתחילת המאבק עד שיסתיים, אם יסתיים." הקש כאן לצפייה בסרטון
היהודים רצחו את ישו, הפלסטיני הראשון
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/01/2000
     "[כותרת הכתבה:] 'ערים שלהן היסטוריה - נצרת: העיר שהיהודים רצחו את הפלסטיני הראשון מבניה.'"

עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat