English

 


כל הדף


ירושלים תחת "מתקפה"
ירושלים: אדמת "ריבאט" - להילחם ולהגן עליה
ירושלים תחת "מתקפה"

ירושלים: אדמת "ריבאט" - להילחם ולהגן עליה

שיר אנטישמי של נערה בטלוויזיה הפלסטינית: "מדוע הבאת אלינו את היהודים, שמטמאים את ירושלים ואת מסגדה הגדול”
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 15/12/2017


נערה פלסטינית - היבה:

"השיר הזה הוא בגלל החלטת טראמפ שירושלים היא בירת ישראל:
בלפור, מנוול, מה עשית לעמנו? האם המצפון שלך שקט?
[...]
הבאת אלינו את היהודים,
שמטמאים את ירושלים ואת מסגדה הגדול."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "ענקי הסבלנות," 15/12/2017]
לחץ לסרטון

לחצו על "הכתבה המלאה" לעוד
במסגרץ קייטנה במסגד אל-אקצא נאמר לילדים: שהידים לוחמים זוכים לשבעים בתולות
מקור: ערוץ היוטיוב של מסגד אל-אקצא, 26/07/2015

השיח' מדבר לפני ילדי קייטנת אל-אקצא על לוחמי הריבאט, שהידים, והבתולות הממתינות להם בגן העדן.
 השיח' ח'אלד אל-מוגרבי מעביר שיעור באסלאם לילדי קייטנת מסגד אל-אקצא: "בואו נדבר על החדית' של הנביא מוחמד בנושא הריבאט (מלחמה/מאבק דתי להגנה על אדמה אסלאמית). החדית' משווה בין דרגתו של השהיד לבין דרגתו של לוחם הריבאט [שמת כשהיד]. הנביא אומר... לשהיד מוענקות שלוש זכויות: חטאיו נמחלים עם פרץ הדם הראשון. הוא מתחתן עם שתי [בתולות] שחורות-עין. הוא מעיד לטובת 70 מבני משפחתו.
באותו חדית' עצמו, הנביא אומר על לוחם הריבאט [שמת כשהיד]... הוא מתחתן עם 70 [בתולות] שחורות עין. השהיד מקבל שתיים, ולוחם הריבאט מקבל 70 [בתולות] שחורות עין, כלומר פי 35 מהשהיד. הנביא אומר... לוחם הריבאט שמת במהלך ביצוע ריבאט יכול להעיד לטובת מי שהוא רוצה ביום הדין, שנמשך 50,000 שנים."
עובר אורח: "[הילדים] בכלל מבינים מה אתה אומר?"
 ילדי הקייטנה: "אללה אכבר! אללה אכבר!"
 השייח' ח'אלד אל-מוגרבי: "עזוב אותנו בשקט. עזוב אותנו בשקט."
 עובר אורח: "ילדים כאלה מסוגלים להבין דברים כמו ריבאט, שהאדה ו[בתולות] שחורות עין? אדם עם זקן לבן כמוך, תתבייש. תן שיעורים כאלה לנו [למבוגרים], לא לילדים. תסתכל על הילדים האלה, אתה ממלא את הראש שלהם בכאלה דברים?"
 ילדי הקייטנה: "ברוח, בדם, נפדה את אל-אקצא!"
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן


 

המחלקה לענייני ירושלים של אש"ף קוראת ל"ריבאט" בתגובה לביקורי יהודים בהר הבית
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/07/2015

כותרת: "קריאות יהודיות לקיים פלישות נרחבות לאל-אקצא, ודרישות פלסטיניות לצאת נגדן"
"מה שמכונה "התאחדות ארגוני בית המקדש" קראה לפלוש למסגד אלאקצא, על מנת לחגוג את פתיחתו מחדש של אלאקצא בפני היהודים על ידי שלטונות הכיבוש. המחלקה לענייני ירושלים באש"ף הזהירה מפני הסכנות וההשלכות של קריאות גזעניות אלו, שעלולות להצית סכסוך דתי באזור ולגרור אותו למערבולת של אלימות וקיצוניות...
המחלקה לענייני ירושלים קראה לנכוח באופן מוגבר ולקיים רבאט באל-אקצא, וכן לסכל את ניסיונותיהם המתנחלים והיהודים הקיצוניים להיכנס לרחבות מסגד אל-אקצא, לטמא אותן ולבצע את טקסיהם התלמודיים בהן".

מזכ"ל המועצה אסלאמית-נוצרית למען ירושלים והמקומות הקדושים קורא לפלסטינים "לקיים רבאט על מנת לסכל את מזימות המתנחלים" לפלוש למסגד אל-אקצא
מקור: ערוץ וטן (ערוץ פלסטיני פרטי), 21/07/2015

כותרת: "חנא עיסא קורא לקיים רבאט באל-אקצא במקביל ל'יום שנה לחורבן בית המקדש"'
"מזכ"ל המועצה האסלאמית-נוצרית למען ירושלים והמקומות הקדושים, ד"ר חנא עיסא, כי הרבאט במסגד אלאקצא והנוכחות בו אינה מצטמצמת לחודש רמצ'אן בלבד, וקרא לפלסטינים לקיים רבאט במסגד במהלך הימים הקרובים, על מנת לסכל את מזימות המתנחלים לפלוש אליו... עיסא ציין את דבריו של הקיצוני יהודה גליק בנוגע לתכניותיו ומאמציו במסגד אלאקצא: "ה'חרם' הירושלמי [מתחם הר הבית] הוא מקום פולחן לכל הדתות, שבו מתפללים כולם לאלוהים. משום שכיפת הסלע איננה יכולה להכיל את כולם, אנו זקוקים למבנה גדול יותר," [ואמר כי] דבר זה מהווה רמיזה גלויה וברורה לתכניות החותרות להחריב את מסגד אלאקצא ולבנות את בית המקדש המדומה על חורבותיו."

הערה: הרש"פ מחשיבה כל נוכחות של יהודים בהר הבית כאל "פלישה". עם זאת, כל אדם שמבקש לבקר בהר הבית מחויב לעבור בדיקה בטחונית קפדנית ע"י כוחות הביטחון הישראלים לפני העלייה להר.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" לא הצליח לאמת את הציטוט המיוחס לרב יהודה גליק.
 

שר ההקדשים ברש"פ קורא ל"ריבאט" והגנה על ירושלים מפני ייהוד
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/07/2015

כותרת: "אדעיס קורא לפקוד את אל-אקצא ולהגן על ירושלים מפני הייהוד"
"שר ההקדשים וענייני הדת, השיח' יוסף אדעיס... חזר והדגיש את קריאתו לפקוד את מסגד אל-אקצא ולקיים בו ריבאט רצוף, והתחנן בפני אללה שיסיר את העוול והכיבוש מארצנו וכי מקום העלייה השמיימה של נביאנו [מסגד אל-אקצא] יהיה חופשי."
 

משרד ההסברה של הרש"פ: ירושלים היא אדמת "ריבאט"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/06/2015

ההודעה של משרד ההסברה מגיבה לכרוזים החתומים בשם דאעש, שהופצו בירושלים ושאיימו על הנוצרים בעיר.
כותרת: "משרד ההסברה: 'מלחמת האחים העדתית היא הצמח השטני של הכיבוש'"
"משרד ההסברה אמר כי הניסיונות הנואשים והמפוקפקים לזרוע את זרעי מלחמת האחים העדתית בירושלים הכבושה באמצעות כרוזים שלכיבוש יש יד בהם, ובאמצעות התקפות של קומץ נערים מוסתים על כנסיות ובתי התושבים בעיר הקדושה, מתבצעים על ידי אנשים חשוכים שמאשימים את הזולת בכפירה, חורגים מהוראות האסלאם ודואגים לעשות כל מאמץ כדי לפלג את השורה הלאומית, להשחיר אותה ולהכתימה בשנאה.
המשרד הדגיש כי הזרעים הללו יישארו זרים לאדמת פלסטין, המהולה בדמם של השהידים ובשותפות מצב וגורל בין בני עמנו האחד, ללא הבדל דת, צבע ומין. הוא ציין כי הכיבוש, שכשל מבחינה מדינית ומוסרית, מנסה להצית מלחמת אחים עדתית בעיר השלום, ארץ הרבאט.
המשרד אמר כי ראוי יותר שאלו הסוחרים בשם ירושלים, הממנים את עצמם לצלו של אללה על פני האדמה, יפנו את כל כוחותיהם לכיבוש, אשר מטמא את כיוון התפילה הראשון של המוסלמים(ירושלים) מזה 48 שנה, נוהג כרצונו בעבדי האל בתוכה, פוגע בה בכל יום וחותר להריסתה ולהפיכתה לבית מקדש מדומה. הוא הדגיש כי בני העם הפלסטיני, מוסלמים ונוצרים כאחד, שדמם של אלו נמהל בדמם של אלו בעודם מגנים באומץ לב על אדמתנו, יישארו חסינים מפני הגורמים המפוקפקים ומחרחרי מלחמת האחים.המשרד קרא לכל הפלגים והמוסדות הלאומיים ולבני עמנו לעמוד בפני הניסיונות המפוקפקים של הכיבוש ועושי דברו."
 

יועצו של עבאס מברך את המחבלים: "שיבורכו כלי הנשק האיכותיים שלכם.. משום ש[השימוש בהם נעשה] על פי רצונו של אללה"
מקור: עמוד הפייסבוק של סולטאן אבו אל-עינין, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, ויועצו של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, 19/11/2014
 עמוד הפייסבוק של סולטאן אבו אל-עינין, חבר הוועד המרכזי של פת"ח:
"שלום עליכם, הו בני ירושלים. הו, אלו המקיימים ריבאט ברחבות כיוון-התפילה הראשון של אללה (כלומר מסגד אל-אקצא), בשמם של עמכם ואומתכם הערבית...שיבורכו כלי הנשק האיכותיים שלכם - גלגלי מכוניותיכם, סכיני המטבח והגרזנים. בשם אללה, אלו הינם חזקים יותר ממאגרי הנשק של אויבנו, משום ש[השימוש בהם נעשה] על פי רצונו של אללה. אנו חייליו של אללה..."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: "גלגלי מכוניותיכם, סכיני המטבח והגרזנים" מתייחסים לשורה של פיגועים שבוצעו בירושלים במהלך החודשים נובמבר ואוקטובר 2014.
מופתי בעיתון הרש"פ: העם הפלסטיני "עומד איתן על אדמת הריבאט"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/10/2013
מאת השיח' חסן אחמד ג'אבר, המופתי של מחוז רפיח וחבר מועצת ההלכות העליונה בפלסטין, בטורו הקבוע במדור הדת השבועי של עיתון הרש"פ:
     "הו, האחים המאמינים במזרח העולם ובמערבו. בימים גורליים אלה, העוברים על עמנו הפלסטיני שעומד איתן על אדמת הריבאט (מלחמת קודש המגינה על אדמות האסלאם), נתונים מסגד אל-אקצא ואנשיו למתקפות מסוכנות שמטרתן להביא להשתלטות על מסגד אל-אקצא, על ירושלים ועל כנפותיה של ירושלים. המתקפות העוינות ומבשרות הרעות הללו מתבטאות בחפירות שמבצע האויב מתחת למסגד אל-אקצא במטרה לגרום לו נזק."
טורניר הכדורגל על שם השהיד פאדי אלבהתי תיערך היום
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/07/2013
 בתמיכת בני משפחתו של השהיד פאדי אלבהתי, וביום השנה התשיעי למותו כשהיד, ייפתח היום בשעה שמונה בערב טורניר קט-רגל במגרש בית הספר ע"ש ח'אלד בן סעיד. זאת בהשתתפות ארבע קבוצות של שחקנים מעל גיל 30: קבוצת  מנהלת החינוך, קבוצת איגוד עורכי הדין, קבוצת ותיקי מוניות אליזן, וקבוצת ותיקי מנהלת ההקדשים ומשטרת טולכרם

פאדי אלבהתי – היה ראש הזרוע הצבאית של הג'האד האסלאמי בשכם. היה אחראי על ייצור מטעני חבלה ושילח מתאבדים לפיגועים בישראל. בשנת 2001 ביצע פיגוע ירי בו נהרגו שני שוטרי מג"ב. חוסל על ידי צה"ל בשנת 2004.
השר לענייני דת ברש"פ מעודד ריבאט בדרשת יום השישי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/08/2012
דרשת יום השישי של השר לענייני דת, מחמוד אל-הבאש. בקהל: יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, מזכ"ל הנשיאות אל-טיב עבד אל-רחים, ג'בריל אל-רג'וב.
     אל-הבאש: "המסגד הזה (אל-אקצא) יישאר מסגד. אנו לא נעזוב את האדמה הזו, לא נעזוב את הארץ הזו, ולא נעזוב את המסגד הזה. אנו נשאר בו, נחיה בו ונמות בו. אנו נתנגד על ידי הימצאות על אדמתנו. אנו נתנגד בריבאט (מלחמת דת) ובעמידה איתנה, נתנגד בבנייה, ונתנגד באמצעות כל דבר... הריבאט על אדמה זו הוא כבוד... אתמול הכיבוש הזה ביצע פשע. ביצע אותו אחד מאנשי תנועות הטרור, אשר מכנים אותן במרכאות 'המתנחלים.' המתנחלים האלו כולם - כולם - הם טרוריסטים, טרוריסטים במלוא מובן המילה. כל מתנחל אשר גר על האדמה הפלסטינית, אשר גוזל את האדמה הפלסטינית, הוא טרוריסט."
שר ההקדשים ברש"פ: המוסלמים חייבים להשיג שליטה על ירושלים, "בין אם באמצעים מדיניים ובין אם לאו"
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 22/11/2010
     "חובה על המוסלמים להשיב לעצמם את ירושלים וחובה על המוסלמים לשים פעמיהם אל ירושלים, בין אם יצליחו להשיב אותה באמצעים מדיניים ובין אם לאו. עלינו לקבע את זהותה הדתית, יהיו אשר יהיו התנאים המדיניים, הצבאיים והבטחוניים הפוקדים את ירושלים."
שר ההקדשים ברש"פ: ירושלים וסביבותיה הם אדמת ריבאט
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 27/08/2010
דרשת יום שישי ממסגד א-צאלח בצנעאא', בירת תימן, מפי שר ההקדשים, מחמוד אל-הבאש:
     "באנו אליכם משם – מירושלים ומסביבות ירושלים, מאדמת הריבאט – האדמה, שאללה בירך לעולמים... [הבאש מדבר על 'הסבל' של תושבי ירושלים ואומר כי ירושלים מצפה ורוצה את מיליארד וחצי המוסלמים] היום העם הפלסטיני בירושלים עומד לבדו. הוא רוצה לראות את הערבים והמוסלמים לצידו. הוא רוצה לראות את כל הערבים ואת כל המוסלמים באים לירושלים, מדגישים את מקומה ואת זהותה ואומרים לגוזלים: 'אין לכם מקום כאן.' אומרים לכובשים: 'אין זה מקומכם, אלא מקומנו. אין זוהי עירכם, אלא עירנו.' דתנו מצווה זאת. אמונתנו מצווה אותנו כך."
שר ההקדשים [לענייני דתות] ברש"פ: ירושלים וסביבתה הם "אדמות ריבאט"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/08/2010
      "באנו אליכם משם – מירושלים ומסביבות ירושלים, מאדמת הריבאט – האדמה, שאללה בירך לעולמים... היום העם הפלסטיני בירושלים עומד לבדו. הוא רוצה לראות את הערבים והמוסלמים לצידו. הוא רוצה לראות את כל הערבים ואת כל המוסלמים באים לירושלים, מדגישים את מקומה ואת זהותה ואומרים לגוזלים: 'אין לכם מקום כאן.' אומרים לכובשים: 'אין זה מקומכם, אלא מקומנו. אין זוהי עירכם, אלא עירנו.' דתנו מצווה זאת. אמונתנו מצווה אותנו כך."
מחמוד אל-הבאש, השר הפלסטיני לענייני דת, מאיים במלחמה על ירושלים
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 20/08/2010
מחמוד אל-הבאש, השר הפלסטיני לענייני דת:
     "ירושלים איננה רק עיר. אל-אקצא איננו רק מסגד. ירושלים היא המפתח לשלום, וירושלים יכולה להצית אלף ואחת מלחמות. מבלי שתיפתר סוגיית ירושלים - בכך שהיא תשוב לבעליה - מבלי שירושלים תהיה פלסטינית - כפי שהיתה לאורך ההיסטוריה, בירת המדינה הפלסטינית ועיר הבירה של העם הפלסטיני, מושא אהבת הלבבות שכל המוסלמים שאפו להגיע אליו - מבלי שירושלים תהיה כך, אין שלום. אין שלום ללא ירושלים. אין יציבות ללא ירושלים. אם ירושלים תושפל, אם היא תיפגע, אם היא תאבד, אפשר שתשאר הדלת פתוחה בפני כל אפשרויות המאבק, ובפני כל אפשרויות המלחמה. לא יתכן שיימחק המונח 'מלחמה' מהלקסיקון של האזור הזה כל עוד ירושלים כבושה, כל עוד ירושלים מושפלת, וכל עוד תושבי ירושלים נתונים לפגיעה. זה לא יתכן, אלא כשירושלים תשוב לבעלים שלה, ואנחנו הבעלים שלה."
לחץ לצפייה בסרטון
הערה: יושב ראש הרש"פ מחמוד עבאס יושב בקהל.
איש דת בכיר ברש"פ: מלחמת הדת בירושלים חייבת להימשך
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/08/2010
      "הדרשן במסגד אל-אקצא המבורך והסגן הראשון של יו"ר המועצה האסלאמית העליונה בירושלים, שייח' יוסף ג'מעה סלאמה, השתתף בועידה הבינ"ל שערך איגוד העולם האסלאמי בעיר מכה... השייח' סלאמה נשא בועידה נאום, שבו הוא הסביר על המתבצע בירושלים – צעדים ישראליים לייהוד וטבח ישראלי שפגע באדם, במקומות הקדושים, בתרבות ובהיסטוריה, החל ממדיניות הריסת הבתים וכלה בשלילת תעודות הזהות של חברי הפרלמנט, בהפקעת הקרקעות ובבניית עשרות אלפי יחידות התנחלותיות על מנת ליצור שינוי דמוגרפי בעיר הקדושה. זאת בנוסף לחפירות מתחת למסגד אל-אקצא המבורך ולנסיון לחלק אותו ולהרוס אותו כדי להקים במקומו את מה שמכונה בית המקדש המדומה. שייח' סלאמה קרא למוסלמים לעמוד בפני הצעדים הישראליים ולפעול לעצירתם. הוא אמר כי יש לסייע לתושבי ירושלים להמשיך בריבאט על אדמתם, היות והם עומדים בפני הצעדים הישראליים בכל יום, בשמן של האומות הערבית והאסלאמית."
בכיר ברש"פ: הפלסטינים מבצעים "ריבאט" בירושלים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/07/2010
      "מנהל ההקדשים של טובאס, השייח' מוחמד ג'יהאד אלכילאני... הדגיש כי סופן של תוכניות הכיבוש להיכשל וכי עמנו העומד איתן ומבצע הריבאט יעמוד כשהוא מכה שורשים באדמתו, ודבק בעקרונותיו ובבירת מדינתו, ירושלים. הוא הוסיף כי לא משנה כמה ינסה הכיבוש ובאיזה כלים ישתמש, ירושלים תמשיך למרוד במחיקה [של הזהות], בייהוד ובהתפוררות... מייסר אלנבוואני, מנכ"לית המנהלה הכללית לפעולת הנשים [במשרד ההקדשים], הדגישה בנאום שנשאה במחוז שכם... שירושלים היא עיר איסלאמית מוחלטת."
שר ההקדשים ברש"פ: "לא נפקיר אפילו גרגר אחד מאדמת ירושלים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/07/2010
מתוך נאומו של שר ההקדשים והעניינים הדתיים, מחמוד אל-הבאש:
     "ירושלים היא אמונה, דת, היסטוריה, הווה ועתיד. יום השנה של האסראא' והמעראג' מחזק את האמת של הארץ הזו. ירושלים עבורנו היא החיים, היא המולדת, היא המדינה. אין זה אפשרי שנפקיר אפילו גרגר אחד מאדמת ירושלים... אין שלום בלי ירושלים."
שר ההקדשים ברש"פ: ללא ירושלים - ללא יהיה שלום
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/07/2010
כותרת הכתבה: "במהלך הרצאה שהעביר לאנשי מנגנון הביטחון הלאומי, אל-הבאש: 'ירושלים היא חלק מאמונתנו ומדתנו, הקלת ראש בחובה כלפיה היא זלזול באמונה.'"
     "שר ההקדשים והעניינים הדתיים, ד"ר מחמוד אל-הבאש... הבהיר בפניהם כי יום השנה של האיסראא' והמעראג' [מסעו הפלאי של מוחמד בירושלים ועלייתו למסורת עפ"י המסורת האסלאמית] והקשר שלו לפלסטין מהווים הוכחה לקדושת בעייתנו [הלאומית]. הוא הבהיר כי היא [ירושלים] מהווה חלק מאמונתנו ומדתנו, ושהקלת ראש בחובה כלפיה מהווה הקלת ראש באמונה. אל-הבאש הסביר את עמדת ההנהגה הפלסטינית ואש"ף בעניין ירושלים באומרו: 'עמדת ההנהגה היא עמדה איתנה כפי שהאמונה איתנה. כל זלזול בירושלים מהווה זלזול באמונה. ירושלים היא בירתה של המדינה הפלסטינית. לא יהיה שלום ולא תהיה יציבות באיזור ללא ירושלים. אין זה אפשרי לאף אחד לחתום על מסמך שמוותר עליה.'"
איש דת בכיר ברש"פ: מוסלמים שלא יגנו על ירושלים ועל אל-אקצא הם חוטאים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 14/03/2010
חדשות הטלוויזיה הפלסטינית, ראיון עם השופט השרעי [הדתי] העליון ברש"פ, השייח' ד"ר תייסיר אל-תמימי:
     "אני אומר כי ההגנה על ירושלים ועל מסגד אל-אקצא היא מצווה שרעית ["שריעה" - ההלכה האסלאמית] וחובה דתית ולאומית על כל פלסטיני, ערבי ומוסלמי. כל מי שנמנע ממילוי תפקידו בהגנה על מקום מסעו של הנביא מוחמד, הוא חוטא." הקש כאן לצפייה בסרטון
שר ההקדשים ברש"פ: תושבי ירושלים מחוייבים במלחמת קודש
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 04/10/2009
מחמוד אל-הבאש, שר ההקדשים:
     "זוהי חובתם של תושבי ירושלים ותושבי פלסטין – כל מי שיכול להגיע למסגד אל-אקצא, חייב להיות שם! וחובה עליו לנהל ריבאט [מלחמת קודש המגינה על אדמות האסלאם], ולנכוח במסגד אל-אקצא, בכדי להגן עליו ולהבהיר שהמסגד מוסלמי בלבד!."
12
הצג ברצף
כל הדף


Created by swat