English

 


כל הדף


אלימות וטרור
מדיניות החטיפות
אלימות וטרור
לאחר שעשתה דמוניזציה לישראל וליהודים, כולל ציטוט מקורות אסלאמיים השופטים את היהודים לשלילה, וטוותה מסכת שקרים ועלילות המציגים את היהודים כאיום מיידי לקיום הפלסטיני, הרשות הפלסטינית מחרחרת אלימות נגד יהודים ונגד ישראלים, ומציגה אותה כפעולה לגיטימית ואף הרואית של הגנה עצמית.

עידוד הטרור ברשות הפלסטינית לובש צורות רבות. מבחינה לאומית, הרש"פ מעודדת באופן אקטיבי אלימות כאמצעי קביל והרואי להשגת מטרות פוליטיות; ומבחינה דתית, הלחימה ביהודים והריגתם נתפסת באופן קבוע על ידי בכירי ההנהגה הדתית ברשות כרצונו של אללה. ברמה החברתית, ההנהגה והחברה הפלסטינית מוקירה אפילו את השפלים שברוצחים, המגלמים בעיניהם גיבורים ומודלים לחיקוי: בתי ספר, מחנות קיץ, אירועים רשמיים ואתרים רבים נושאים את שמה של דלאל מוגרבי, שהנהיגה את חטיפת האוטובוס בשנת 1978 במהלכה נרצחו 37 ישראלים, ומאדירים את מתקפת הטרור שביצעה.

לחץ כאן לצפייה בדו"ח המיוחד של "מבט לתקשורת פלסטינית" : "ממחבלים לדמויות לחיקוי."

ההצלחה של עידוד האלימות ברשות הפלסטינית ניכרת: רוב הפלסטינים תומכים בפיגועי התאבדות נגד אזרחים יהודים וישראלים. סקר שנערך לאחר פיגוע הירי בישיבת מרכז הרב ב-2008, במהלכו נרצחו 8 תלמידים, הראה כי 84% מהפלסטינים תמכו בפעולה [ניו יורק טיימס, 19 במרץ 2008, מצטט את המרכז הפלסטיני למדיניות למחקרי סקרים].

תמונה אלימה זו, של סכין המפלחת מגן דוד, הופיעה מאות פעמים בסרטון בטלוויזיה הפלסטינית לילדים, בין השנים 2001 - 2008.
מדיניות החטיפות

נושאים בדף זה
1- כללי
2- תגובות לעסקת שליט
3- חטיפת שאער, פרנקל ויפרח
 


1- כללי
הצג הכל
כרונולוגיתחבר ארגון זכויות אדם הממומן ע"י האיחוד האירופי: חטיפת חיילים ישראלים הכרחית לשחרור אסירים פלסטיניים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 25/01/2016

בתוכנית "אני קורא לכם" התארח סמיר זקות, אחראי על מחקר שטח בארגון מיזאן לזכויות אדם בעזה, בנושא פעילות המשפטית בנושא האסירים.
זקות: "יש פעילות רצינית ואמתית של ארגוני זכויות האדם, פעילות סדירה ולא פעילות כרוכה במועדים מיוחדים. לכן אני אומר: המאמצים שאנו עושים חשובים והכרחיים ונחוצים, אך לבדם הם אינם יכולים להספיק. כמו כן, המאמץ המדיני והדיפלומטי לבדו לא יכול להספיק, צריכה להיות חלוקת תפקידים. גם פעילות ההתנגדות, שביית חיילים ומעצרם, גם זה דרוש".


לפי אן. ג'י.או מוניטור, המסתמך על הדוח השנתי של הארגון לשנת 2014, ארגון מיזאן מקבל מימון מן הגורמים הבאים:  האיחוד האירופי, Human Rights and International Law Secretariat, דיאקוניה (שוודיה), Heinrich Boll Foundation (גרמניה), מועצת הפליטים הנורבגית (NRC), קרן סיגריד ראוסינג (בריטניה), Oxfam-GB ,Save the Children, המכון לחברה פתוחה.
 

קליפ של חמאס: "אנו חוטפים חיילים אנו הורגים יהודים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/11/2012
"אנו הגדודים [גדודי אל-קסאם של חמאס]
הגדודים - אנו חוטפים חיילים,
הגדודים - אנו הורגים יהודים,
הגדודים - אנו מתצפתים על הגבולות,
הגדודים - אנו איננו יראים מהמוות,
הגדודים - חגור את נשקך
חגור, חגור
החרב את מאורות הגזלנים
והצת את העושקים.
באימון ובהכנה, שאג, הו אריה של [גדודי] אל-קסאם
בכוח ידך הארץ תשוב, ונניף את דגל האסלאם."

בנוסף למילות השיר בערבית, מופיעים על המסך משפטים בעברית המופנים אל הישראלים, על רקע תמונות של אימונים צבאיים, פיצוצים, ותמונות פיגועים והלוויות בישראל:
"האברים שלכם מפוזרים בכל מקום -
בתי הקברות מחכה לכם"
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווחהערה: כתגובה לירי הטילים המתמשך מצד חמאס על ישראל, ב-14/11/2012 ישראל פתחה במבצע "עמוד ענן" שמטרתו פגיעה בתשתיות טרור בעזה. ב-21/11/2012, חמאס וישראל חתמו על הסכם הפסקת אש. סרטון זה שודר כחלק מהקמפיין של חמאס להפחדת החיילים והאזרחים הישראלים.
חטיפה היא הדרך לשחרר את אלו "שידיהם מגואלות בדם"
מקור: אל-איאם, 03/12/2009
עבדאללה עוואד בעיתון היומי:
     "[גלעד] שליט נהיה מפורסם בעולם יותר מכל אסיר פלסטיני, כאילו ברור מעליו לעולם הלקוי-ראייה והגזעני כי שליט ייצא מהכלא... בעוד שעל הפלסטיני להיכנס לכלא ולמות בו...
המדינה העברית אינה מבינה דבר מלבד כוח במשחק הסכסוך והפתרון. הדגם המוקטן של זה הוא משחק הכליאה והשחרור, שברגע זה נמצא בשיאו, באמצעות מה שידוע כ'עסקת שליט'...
במשחק הזה אין מקום ל"אנושיות" או ל"מוסר"... כפי שמלמדים סיפורי [עסקאות] חילופי האסירים או הגופות תמורת עצורים בין חזבאללה והמדינה העברית, ועסקת אחמד ג'יבריל, וכעת - עסקת שליט.
המסר [הישראלי] ברור ולא ניתן לפרשנות. אך ורק, ואך ורק - אומרת המדינה העברית - בדרך הכוח, המעצר, הלקיחה בשבי, וחטיפת חיילי הכיבוש – ניתן לשחרר אסירים פלסטינים 'שידיהם מגואלות בדם,' לפי המונח של הרוצחים אשר כל גופם מגואל בדם הפלסטינים."
  הצג הכל
 


2- תגובות לעסקת שליט
הצג הכל
כרונולוגיתאסירים ששוחררו בעסקת שליט מקבלים מענק נשיאותי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/12/2011
      "שר האסירים, עיסא קראקע, קרא לכל האסירים ששוחררו בשלב שני של עסקת חילופי [האסירים] האחרונה להגיע ללשכות משרד [האסירים], כל אחד במחוז בו הוא מתגורר, כדי לקבל את מענק הנשיא לאסירים."

הערה: מאות מהאסירים ששוחררו הורשעו ברצח ופיגועי טרור.
הטלוויזיה הישראלית מואשמת בהסתה בעקבות שידור ראיון עם המחבלת אחלאם תמימי
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 23/10/2011
המחבלת אחלאם תמימי הובילה מחבל מתאבד למסעדת סבארו בירושלים באוגוסט 2001. 15 אנשים נהרגו בפיגוע, 7 מתוכם ילדים. באוקטובר 2011 תמימי שוחררה מהכלא הישראלי במסגרת עסקת החילופין עבור החייל החטוף גלעד שליט. (העסקה נעשתה בין ממשלת ישראל לחמאס.) להלן תמליל הראיון:
     מגיש התוכנית: "הערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית שידר בכוונה במהלך החלק הראשון של חילופי השבויים שידור חוזר של ראיון שנערך בכלא בעבר עם האסירה (המחבלת) המשוחררת, אחלאם תמימי כדי להסית נגד האסירים."

הטלוויזיה הפלסטינית משדרת את הראיון מערוץ 1 הישראלי:
המראיין הישראלי: "מי בחר בסבארו [במסעדת סבארו כמקום הפיגוע]?"
תמימי: "אני. במהלך תשעה ימים בחנתי את המקום באופן מדוקדק מאד ובחרתי בו לאחר שראיתי את המספר הגדול של לקוחות במסעדה הזאת, מסעדת סבארו... משימתי היתה רק לבחור את המקום ולהוביל את מבקש-השהאדה (המתאבד). ערכתי את התכנון הכללי של הפעולה, אך מבקש-השהאדה (המתאבד) היה צריך לבצע אותה. אמרתי לו שייכנס למסעדה, יאכל ארוחה, וכעבור רבע שעה לבצע את פעולת בקשת-השהאדה (פיגוע התאבדות)... למבקש-השהאדה (המחבל המתאבד) יש אופי מיוחד מאוד והדהים אותי רצונו העז לבצע את הפעולה, רצונו העז לעבור לחיים בעולם הבא..."
המראיין: "לא חשבת על האנשים שהיו בתוך המסעדה? הילדים? המשפחות?"
תמימי: "לא. אין בי חרטה, ואין שום אסירה או אסיר פלסטיני שמביעים חרטה על מה שעשו..."
המראיין: "את יודעת כמה ילדים נהרגו בסבארו?"
תמימי: "אני חושבת שהיו שם שלושה. שלושה ילדים נהרגו בפעולה, אני חושבת."
המראיין: "שמונה."
תמימי: "שמונה?! [מחייכת] שמונה."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ לצפייה בדיווח
תגובה לעסקת שליט: זהו הישג לאומי אך חמאס לא שיחררה את כל האסירים כפי שהובטח
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/10/2011
כותרת: "מנהיגי האסירים שמעו על העסקה באמצעי התקשורת – עורכת הדין ברגותי: 'מי ייתן שהנשיא [עבאס] לא יחזור למשא ומתן עם ישראל אלא במסגרת עסקה של לא פחות מאלפיים אסירים'"
     "ובאשר לדעתה על עסקת חילופי האסירים, ברגותי אמרה שהעסקה נחשבת הישג לאומי, אבל שלדעתה היא יצרה כאב ופצעים עמוקים וגדולים מאוד, במיוחד מפני שהתוצאות לא עולות בקנה אחד עם ההבטחות של חמאס."
  הצג הכל
 


3- חטיפת שאער, פרנקל ויפרח
הצג הכל
כרונולוגית


ב- 12/06/2014 נחטפו שלושת הנערים: נפתלי פרנקל (בן 16), גיל-עד שאער (בן 16) ואייל יפרח (בן 19), בזמן שעלו על טרמפ באזור גוש עציון. גופות הנערים נמצאו מצפון לחברון ב-30/06/2014 לאחר סריקות וחיפושים מאומצים של כוחות הביטחון. כפי הנראה, הם נורו למוות זמן קצר לאחר חטיפתם.
טור דעה בעיתון הרש"פ: הוצאתם להורג של רוצחי הנערים "הייתה בבחינת רצח של האמת"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/09/2014
מרואן אל-קוואסמי ועאמר אבו עיישה הם מחבלי החמאס שחטפו ורצחו את הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ב-12/6/2014. השניים נהרגו ב-23/9/2014 במהלך חילופי אש שפרצו בעת ניסיון לעצור אותם.

 יחיא רבאח, בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ  וחבר מועצת ההנהגה של פת"ח בעזה:
"בשעות הבוקר המוקדמות... רצחה ישראל את הצעירים מרואן אל-קוואסמי ועאמר אבו עיישה... שני הצעירים הם חברי תנועת חמאס מהעיר חברון, והם 'מואשמים' בחטיפה וברצח של שלושת המתנחלים הישראלים ב-12 ביוני שעבר...
באמצעות רצח הצעירים מרואן אל-קוואסמי ועאמר אבו עיישה, פעולת החטיפה, שהיוותה תירוץ למלחמה (כלומר, מבצע 'צוק איתן'), נכנסה לשלב חדש של עמימות... ייתכן כי לו היו בחיים, הם היו אומרים לנו ולעולם כי לפעולת החטיפה והרצח של שלושת המתנחלים אין כל קשר לגרסה הישראלית המוצהרת. על כן, הוצאתם להורג של הצעירים מרואן ועאמר הייתה בבחינת רצח של האמת."
  לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן
המשלחת הפלסטינית לשיחות ההרגעה: הרג רוצחי הנערים "פשע מתועב"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/09/2014
מרואן אל-קוואסמי ועאמר אבו עיישה הם מחבלי החמאס שחטפו ורצחו את הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ב-12/6/2014. השניים נהרגו ב-23/9/2014 במהלך חילופי אש שפרצו בעת ניסיון לעצור אותם.

"המשלחת הפלסטינית לשיחות הרגיעה בקהיר גינתה את הפשע המתועב שביצעו כוחות הכיבוש אתמול בשעות הבוקר המוקדמות בעיר חברון, ברציחתם של השהידים מרואן אל-קוואסמי ועאמר אבו עיישה. ההודעה שפרסמה המשלחת לפני חידוש המו"מ הבלתי ישיר עם ישראל אמרה: 'המשלחת הפלסטינית משוכנעת לחלוטין כי הפעולה שביצעו כוחות הכיבוש בחברון באה במטרה להסתיר את האמת בנוגע לגרסתו [של הכיבוש] באשר למה שאירע מאז היעלמותם של שלושת המתנחלים בחברון."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן
הרש"פ מכנה את רוצחי שלושת הנערים "שהידים" וטוענת שישראל התנקשה בהם
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/09/2014
מרואן אל-קוואסמי ועאמר אבו עיישה הם מחבלי החמאס שחטפו ורצחו את הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ב-12/6/2014. השניים נהרגו ב-23/9/2014 במהלך חילופי אש שפרצו בעת ניסיון לעצור אותם.

דובר כוחות מנגנוני הביטחון הפלסטיניים גם כן האשים את ישראל בהתנקשות בחיי שני המחבלים ואמר שאשמתם הינה רק "גרסה ישראלית" של האירועים:
"אלפי אזרחים השתתפו אתמול [23/09/2014] בעיר חברון בהלווייתם של השהידים מרואן אל-קוואסמי ועאמר אבו עיישה, שנרצחו אתמול בשעות הבוקר המוקדמות על ידי כוחות הכיבוש...
ישראל האשימה את שני השהידים בחטיפה וברצח של שלושת המתנחלים בחברון לפני שלושה חודשים וחצי. אולם, דובר מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, עדנאן אל-דמירי, אמר כי הסיפור בנוגע לצעירים אבו עיישה ואל-קוואסמי על כל פרטיו הינו 'סיפור ישראלי מתחילתו ועד סופו."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן
  הצג הכל
נושאים בדף זה
1- כללי
2- תגובות לעסקת שליט
3- חטיפת שאער, פרנקל ויפרח
כל הדף


Created by swat