English

 


כל הדף


סוגיות פנים בחברה הפלסטינית
יחסי פת"ח-חמאס
יריבות פת"ח-חמאס
חמאס שולחת אזרחים אל מותם כדי לקבל במה תקשורתית, לדברי יועצו של עבאס
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/04/2018

מחמוד אל-הבאש - השופט השרעי העליון ברש”פ ויועצו של מחמוד עבאס לענייני דת:
"לעם הפלסטיני... לא איכפת מ[חמאס] בעלי 'סיפורי הגבורה הרגשיים,' בעלי ססמאות הגבורה – ססמאות שכאשר אתה שומע אותן, אתה חושב שבעליהן נמצאים בתוך מסגד אל-אקצא המשוחרר, אחרי ששחררו אותו. ואחר כך אתה מגלה שהם רק מוכרים אשליות, סוחרים בסבל ובדם, סוחרים בקרבנות [ואומרים]: 'אתם הפלסטינים, בני עמנו, לכו ומותו, כדי שאנו נצא אל אמצעי התקשורת עם הצהרות חזקות.' סיפורי הגבורה האלה [של חמאס] כבר לא עובדים על אף אחד. העם הפלסטיני... בצד של אש"ף."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ לצפייה בדיווח
פת"ח מבקרת את החמאס על הריגת פעיל דאע"ש בעזה, וטוענת שחמאס משתפת פעולה עם ישראל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 09/06/2015

מופק מטר, בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ:
"אנשי דאע"ש שופכים דם אנושי, ושוחטים את כל מי שחולק עליהם או מתנגד להם, אפילו בדעתו או באמונתו. הם שוחטים בפומבי בני אדם ומפילים אותם מגגות של בניינים גבוהים על מנת לרצות את תאוות פשעי הטרור שנטעו אמיריהם בנפשו של כל חבר בכנופיה הבינלאומית מרובת הלאומים הזו! זאת, בעוד שמנהיגי חמאס מגישים את הפלסטינים כקורבנות הרוגים ושחוטים בדרכם להשביע את רצונה של מדינת הכיבוש ולקבל תעודת התנהגות טובה.
האזרח יוסף אלחנר, בן 27, שנהרג על ידי חמושים של חמאס בחדר השינה שלו כשהוא ליד אשתו, לפי גרסתה המוסרטת של אמו, מהווה את העדות העדכנית ביותר למה שאנו אומרים... לא עבר שבוע מאז המתקפה של חמאס נגד הסלפים ברצועת עזה והרג הצעיר אלחנר כמסר כתוב בדם למי שהדבר נוגע לו, לפיו דאע"ש של אלבע'דאדי עודנו קטן מכדי להקניט, להתחרות או להיאבק עם דאע"ש של האחים [המוסלמים], ואפילו לא עברו מספר ימים עד שראש פיקוד דרום בצבא הכיבוש הישראלי, סמי תורג'מן, שנפצע במלחמה האחרונה בעזה, החל לכתוב תעודת הערכה לחמאס, ואמר: "תנועת חמאס משקיעה מאמצים לפרוס את שליטתה ויראתה על הפלג הסלפי, שאנשיו ירו רקטות לעבר ישראל במהלך השבועיים האחרונים. ישראל עודנה מחשיבה את תנועת חמאס לאחראית על השבת השקט והסדרת הביטחון ברצועה."

הערה: יוסף אלנחר היה חבר בארגון אלסלפיה אלג'האדיה בעזה, המזוהה עם דאע"ש. הוא נהרג בידי חמאס במהלך ניסיון מעצר בתאריך 2/6/2015.
 

מאמר מערכת בעיתון הרשמי של הרש"פ מבקר את החמאס על נטילת האחריות על חטיפת שלושת הנערים וחיזוק עמדתה של ישראל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/09/2014
מאמר המערכת מאת העורך הראשי, מחמוד אבו אלהיג'אא':
"כאשר הודיע חבר ההנהגה של חמאס צאלח אלעארורי מתורכיה כי תנועת חמאס ביצעה את "פעולת" ["עמליה"] חטיפתם ורציחתם של שלושת המתנחלים, כבר כמעט חיסלנו לחלוטין את הגרסה הישראלית בנוגע לעניין זה. על סמך גרסה זו, יצאה ישראל למלחמתה הבלתי צודקת לא רק נגד רצועת עזה, אלא, ובעיקר, נגד פלסטין כולה ונגד הפרויקט הלאומי שלה, מתוך מטרה להחריבו. זאת, כך שתוכל להשתלט באמצעות התנחלויותיה על הגדה המערבית, והמדינה הפלסטינית העצמאית תהפוך לחלום פלסטיני גרידא. זהו הדבר שעד עכשיו תנועת חמאס איננה מבחינה בו! אנו אומרים: הגרסה הישראלית בנוגע לאחריותה של חמאס לחטיפתם של שלושת המתנחלים הייתה מתמוטטת, אילולא "חבר ההנהגה" של חמאס צאלח אלעארורי זרק לה חבל הצלה. יתרה מזאת, הוא הלך ואישר את אמתותה, וכך אפשר לאביחי אדרעי, הדובר בשם הצבא הישראלי, להתגאות בדבר ולכתוב באתרי האינטרנט שלו ולהצהיר בכל מקום: האם אין זה מה שאמרנו לכם? ישראל חטפה [grabbed] את מתנתם של האחים המוסלמים, הגבירה את תוקפנותה המלחמתית נגד רצועת עזה ואז התנקשה בחייהם של שלושה מבכירי ההנהגה של [גדודי] אלקסאם! האם הצהרותיו אלו של אלעארורי אינן למעשה בבחינת מתנה?...
מדוע לצאת בהצהרות אלו לאחר שחלפו מעל לארבעים יום מאז התוקפנות? מה התועלת ומה המטרה מאחורי אימותה של הגרסה הישראלית וחיזוקה? למעשה, הצהרותיו אלו של אלעארורי הינן חמורות ביותר מרמה אחת, ובפרט מבחינת השימוש המדיני, הטכני והפוליטי שישראל תעשה בהן, שכן הן יהוו מסמך בתיק ההגנה שלה בבית הדין הפלילי הבינלאומי, אליו אנו חותרים להגיע.
אנו סבורים כי הנהגת חמאס, ובפרט הלשכה המדינית, צריכה להגיד איזו מילה בעניין זה, לפחות לקרוביהם של הקורבנות השהידים בעזה, לפצועים ולאלו שבתיהם נהרסו והפכו לעקורים – מילת הכחשה, הבהרה או הצדקה. אולי אז הם יבינו את [פשר] ריקודי "הניצחון" ברחובות עזה, שדמם של יקיריהם השהידים והפצועים טרם התייבש מעליהם. "
העיתון הרשמי של הרש"פ: חמאס היתה צריכה לקבל את הפסקת האש המצרית מוקדם יותר
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/09/2014
"... אנו שמחים על ניצחון העמידה האיתנה הפלסטינית ועל סיומה של התוקפנות הצבאית הישראלית, התוקפנות שההנהגה פעלה מאז הרגע הראשון – במיוחד באמצעות מאמציו של הנשיא אבו מאזן – כדי לעצור אותה, לפני שתתרחב...
היא הצליחה להשיג זאת לאחר שישה ימים של תוקפנות, כאשר מצרים נענתה למאמציו של הנשיא אבו מאזן ולקריאתו להתערב ולתווך על מנת לעצור את התוקפנות. מצרים הכריזה ב-14 ביולי האחרון על יוזמתה הראשונה, שהממשלה הישראלית קיבלה אותה יום לאחר ההכרזה עליה, בעוד שתנועת חמאס דחתה אותה, בשל היותה "כניעה והתרפסות". זאת בשעה שהיוזמה לא הייתה שונה כלל מהבנות [הסכם] הרגיעה שנחתם בשנת 2012 בחסות הנשיא המצרי דאז, מחמד מרסי!
עם הדחייה זו, נמשכה התוקפנות הישראלית באופן האלים ביותר, השמידה אלפי בתים פלסטיניים והפכה את תושביהם לחסרי קורת גג. מספר השהידים עלה ליותר מ-2,000 ומספר הפצועים ליותר מ-10,000. ואז, לאחר 51 יום... חזרנו ליוזמה המצרית הראשונה, עם תיקונים של כמה ניסוחים והחלפה של כמה מילים, והשגנו הפסקת אש...
מבלי להתייחס לכוונות המעורפלות של שיח ה'ניצחון'  של חמאס – שלמרבה הצער אינו רואה את היקף האסון ההומניטארי בעזה מחד, ומאידך מתעלם באופן מכוון ומביש ממאמצי ההנהגה הפלסטינית, מפעילותו של הנשיא אבו מאזן, מהנחיותיו ומהמאמצים הערביים, ובמיוחד המצריים, להגיע להפסקת אש – מבלי להתייחס לכוונות הללו, הרי שהשיח אינו מדבר על כך שהתוקפנות הישראלית בגרסתה הצבאית, גם אם הייתה נגד עזה, הייתה מלחמה אכזרית...נגד פלסטין כולה ומפעל השחרור שלה..."

הערה:  המאמר פורסם מספר ימים לאחר שהפסקת האש בין ישראל לחמאס נכנסה לתוקף, ולמעשה סיימה את מבצע צוק איתן.
טור בעיתון הרשמי של הרש"פ מבקר את החמאס על "המוות הסתמי וההרס" בעזה
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 31/08/2014

מתוך מאמר מאת מופק מטר,בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ:
"האם מצאו חן בעיניכם השמדת משפחות [שלמות] ומחיקת שמות בני המשפחה מהרשומות? האם מצאה חן בעיניכם הריסת בתים על ראשי יושביהם החפים מפשע בעודם ישנים?!
נראה כי מצפוניכם אינם מייסרים אתכם, שכן לא ראיתם את חלקי הגופות של ילדים ונשים, או את גופותיהם הרכים השרופים. איך ייתכן שראיתם, כאשר התבצרתם בתוך רשת סבוכה של מנהרות ומקלטים [מילולית: מפה סבוכה וגיאוגרפיה של מנהרות ומקלטים], והשארתם שני מיליון פלסטינים ברצועת עזה חשופים, כשנשרי צבא נתניהו טורפים אותם!
אילו היה לאדם הפלסטיני ערך אצלכם, לא הייתם יוצאים לאמצעי התקשורת עם נאומיכם ומפזרים אשליות של ניצחונות בפני אלפי פצועים, נפגעים ושכולים, ומאות אלפי עקורים!...
אילו היה לאדם הפלסטיני מקום כלשהו בלבכם, לא הייתם מבקשים להעתיק את הניסיון הזה לגדה, משום שבכך אתם, בתור פלג חמוש, רוצים לשמור לעצמכם את ההחלטה האם לצאת למלחמה, לגמד את רצונו של העם, ולשחזר את ניסיון המוות הסתמי, ההרס, העקירה ומכירת דמנו למדינות האזור!..."

הערה: טור זה פורסם לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש בין ישראל לחמאס,מה שלמעשה סיים את מבצע "צוק איתן

הועד המרכזי של פת"ח: המיליציות של חמאס ביצעו "הפרות ופשעים מתועבים ביותר" נגד אנשי פת"ח בעזה
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 31/08/2014

"בהודעה מיוחדת, הוועד המרכזי של תנועת פת"ח שלח אתמול בערב ברכת הערכה וגאווה למנהיגים, לפעילים, ללוחמים ולתומכים של התנועה ברצועת עזה, על עמידתם האיתנה ועל שפעלו נגד התוקפנות הישראלית הברברית, שנמשכה 51 יום. כמו כן, הוא הביע הערכה על שהחזיקו מעמד נוכח מעשי המיליציות החמושות של חמאס, אשר ביצעו נגדם הפרות ופשעים מתועבים ביותר בשעה שמכונת המלחמה הישראלית קטלה את בני עמנו ברצועת עזה ללא אבחנה.
הוועד המרכזי גינה בלשון החריפה ביותר את מיליציות חמאס, שבמהלך המתקפה ירו ברגליהם ובגופם של עשרות מפעילי וחברי תנועת פת"ח, הכו אותם מכות נמרצות, שברו [את עצמותיהם], דבר שבעקבותיו הגיעו כמה מהם לטיפול בבתי החולים ברמאללה, חברון ושכם, והטילו מעצר בית על יותר מ-300 מפעילי התנועה וחבריה. זאת למרות חמאס הבינה את מידת הסכנה שנשקפה כתוצאה מכך לחייהם ולחיי משפחותיהם בצל התוקפנות וההפצצה הישראלית.
כמו כן, הוועד המרכזי גינו בחריפות את התעקשותה של חמאס להשאיר בבתי הכלא שלה את העצירים הפוליטיים מקרב פעילי תנועת פת"ח ולוחמיה, למרות פינוי בתי הכלא הללו, אשר מהווים מטרה ישירה להפצצות ישראליות..."

הערה: כתבה זאת פורסמה זמן קצר לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש בין ישראל לחמאס מה שהוביל למעשה לסיומו של מבצע "צוק איתן"
 

עבאס: "מלחמתה התוקפנית והבלתי הוגנת" של ישראל בעזה נועדה להגדיל את הפילוג בין פת"ח לחמאס
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 19/11/2012
כתגובה לירי הטילים המתמשך מצד חמאס על ישראל, ב-14/11/2012 ישראל פתחה במבצע "עמוד ענן" שמטרתו פגיעה בתשתיות טרור בעזה. להלן קטעים מנאומו של מחמוד עבאס ב ישיבת ההנהגה הפלסטינית ב-18/11/2012:
     "ישראל ממשיכה בתוקפנותה זה היום החמישי ברציפות, ומאיימת בשלב חדש של הסלמה במבצע הצבאי שלה, דבר שיגרום לעוד הרס ושפיכות דמים, ויגדיל את האיום על הביטחון והיציבות באזור כולו... באמצעות מלחמתה התוקפנית והבלתי הוגנת נגד בני עמנו בעזה, ישראל חותרת לבסס את הפילוג ולהעמיק את הפירוד בין שני חלקי המולדת והאדמה הפלסטינית. התגובה הפלסטינית לתוקפנות הזו היא בראש ובראשונה למהר ולהשאיר מאחור את הפילוג האפל, ולהשיב את האחדות הלאומית. בצל האירועים הללו, איננו שוכחים שישנו פילוג ושעלינו להשאירו מאחורינו לנצח. העם הפלסטיני מתמודד כיום, לצד אתגר התוקפנות על עזה, עם אתגרים נוספים שאינם פחות מסוכנים: ייהוד ירושלים, הרחבת ההתנחלויות והאיומים הישראליים הבלתי פוסקים על הרש"פ בתגובה לפנייתנו לאו"ם... היום אנו זקוקים ביותר לאחדות פלסטינית כדי להתמודד עם האתגרים הללו. לכן, אני פונה היום בקריאה לכנס פגישה דחופה של מנהיגים, שתכלול את האחים חברי הוועד הפועל, את יו"ר המועצה הלאומית, את המזכירים הכללים של כל הפלגים הפלסטיניים, וכן דמויות פלסטיניות פטריוטיות מוסכמות. זאת במטרה לדון בדרכים להתמודד עם האתגרים הללו בשורה אחת ומאוחדת ובמסגרת אש"ף, הנציג הלגיטימי והיחידי של עמנו... אני מברך את המוני עמנו, שיצאו [להפגנות] בכיכרות כאן בירושלים, ברמאללה וביתר חלקי המולדת ובפזורה, כדי להדגיש את תמיכתם בעמנו העומד איתן בעזה. אני קורא להם להמשיך בפעילות הבלתי אלימה והמבורכת הזו ולהסלים אותה, כדי להעביר לעולם קול פלסטיני מאוחד’ שקורא לו להתערב כדי לעצור את התוקפנות הזו."
בכיר פת"ח: ישראל וחמאס עובדים ביחד במטרה להפיל את הממשלה הפלסטינית
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/09/2012
     "בהודעה מטעם דובר התנועה באירופה, ג'מאל נזאל, הביעה פת"ח את שביעות רצונה מהצלחתם של הכוחות הפלסטיניים לחשוף את שיתוף הפעולה בין תנועת חמאס לישראל בתחום החימוש. הוא אמר: 'הכיבוש שולט באופן בלתי חוקי על האזורים בהם חמאס מחביאה נשק שמסופק [לה] ע"י ישראל.'
תנועת פת"ח ביקשה מאירופה ללחוץ על ישראל במטרה לדחוף אותה לוותר על מדיניות החימוש של חמאס, אותה היא מבצעת באזורי C הנמצאים תחת שליטתה הישירה. חבר מועצת המהפכה של תנועת פת"ח, ג'מאל נזאל, אמר כי הגברת פעולות החימוש ואחסון חומרי הנפץ, שמבצעת חמאס באזורי C מתחת לעיניו של הצבא הישראלי, הינה טקטיקה ותכנית משותפת בין חמאס לישראל, שמטרתה להחליש את אחיזתם של מוסדותינו הביטחוניים על פורעי החוק. נזאל אמר כי המסגרת הפוליטית של שת"פ זה בין אנשי ההפיכה [חמאס] וישראל מתבטאת בקריאותיה החוזרות ונשנות של ממשלת נתניהו להדיח את ההנהגה הפלסטינית ובסיוע שהיא מעניקה לחמאס בהפצת האנרכיה, עקב התועלת שהפיקו השתיים מניסיונן המשותף בעזה. נזאל החשיב את העובדה שהמוסד הביטחוני הפלסטיני הצליח לחשוף את אחד מ'בתי הסוהר הסודיים של חמאס' כמכה לפרויקט המשותף של חמאס והכיבוש, שמטרתו לזעזע את יציבותה של פלסטין ומהווה המשך לתכניתו של ליברמן, שמתמקדת בחילוף ההנהגה הלגיטימית בכזו שתהיה כפופה לכיבוש. הדובר בשם תנועת פת"ח באירופה הבהיר כי הטירוף הישראלי להכשיל את ההנהגה הפלסטינית בזמן זה ספציפית דוחף את ממשלת נתניהו לעבר האופציה להשתמש בחמאס, שתמיד מוכנה למכור את עצמה עבור הכיבוש. נזאל אמר כי הרוב ממה שמכונה "סחורות מלוכלכות", אותן מאחסנת חמאס במקומות מסתור, הוא חומר שאינו נמצא ברשותן של המאפיות הישראליות, אלא רק ברשותם של מוסדות רשמיים, והוסיף כי הכיבוש משגיח עליו ומבריח אותו לפעילי חמאס באמצעות סוכנים בעלי אזרחויות שונות."
שר ההקדשים ברש"פ מבקר את מתקפת החמאס על היתרון שנתנה לנתניהו
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 03/09/2010
דרשת יום שישי ממסגד יראת השמים (מסג'ד א-תקוא) ברמאללה, מפי שר ההקדשים, מחמוד אל-הבאש (יום שישי האחרון של חודש רמצ'אן):

"איננו רוצים להשמיץ אף אחד, אך אנו שואלים שאלה, ונשאל אותה בשיא הכנות והמרירות: מהו סוד העיתוי לביצוע פעולות חמושות בגדה המערבית? אנו רוצים לדעת את סוד העיתוי. נהרג השייח' עבד אל-עזיז אל-רנתיסי. נהרגו המנהיגים בעזה. עזה נכתשה במלחמה האחרונה, כתוש נכתשה, ולא שמענו דבר. לא שמענו כדור. לא ראינו איש, לא ראינו אף אחד. האנשים בגדה המערבית יצאו אל הגדר, קראו תיגר על ההתנחלות, על הגדר, על הדיכוי, על גניבת הקרקעות, בהתנגדות עממית, מבלי שראינו מהם [מחמאס] אף אחד. היכן הם היו?

ופתאום! ופתאום! ברגע שהנשיא אבו מאזן הגיע לוושינגטון, ברגע שנתניהו מצא את עצמו בפינה, דחוק, נאלץ לסגל ולהתאים את עצמו לגישה הבינ"ל, פתאום באה ההקלה לנתניהו, והמצוקה פקדה את הפלסטינים. הפעולה הזאת הקלה על ראש הממשלה הישראלי, ומיד אחריה שמענו את נשיא ארה"ב מדבר רק על ביטחון ישראל. כל הסוגיות הצמצטמו לכדי ביטחונה של ישראל. מי זה אשר הכשיר להם את הנסיבות הללו? אלו אשר עמדו [מתקן את עצמו]... לא אגיד אלו שביצעו, לפחות. אלו שתכננו, ונתנו אור ירוק, ונתנו את ההחלטה המדינית. הלוואי שההחלטה המדינית היית מגיעה מפלסטין, הלוואי שהיא הייתה מגיעה מעזה. היא מגיעה מטהראן. [פותח בשורה של השמצות והאשמות נגד השיעה וקשרי חמאס-איראן]..."
שר ההקדשים ברש"פ: אמצעי התקשורת של חמאס מסיתים לפילוג בעם
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/08/2010
      "שר ההקדשים וענייני הדת, דוקטור מחמוד אל-הבאש, הכחיש אתמול את קיומם של הסכם או התייעצויות בין משרדו לבין גורמים ישראלים, הקובעים כי יונמך קול הקריאה לתפילה במסגדי הגדה, על פי דרישתם של המתנחלים. הוא תאר את דיווחי התקשורת בעניין כשקרים מפוברקים וכבדייה חסרת כל שחר, ותו לא.

במהלך מסיבת עיתונאים שערך במרכז התקשורת הממשלתי בראמאללה, האשים דוקטור אל-הבאש אמצעי תקשורת מקורבים לחמאס ברצועה - על רקע מה שהם פרסמו בעניין ההנמכה, כשהם מצטטים עיתון עברי - בהפצת שקרים, בקשירת קשר, וייתכן שגם בשיתוף פעולה עם הכיבוש, כדי לבצע תוכנית לבלבול החברה הפלסטינית וליצירת פתנה [מלחמת אחים] בין בני העם האחד."
בכיר בפת"ח לועג לטענת חמאס כי היא מבצעת "התנגדות" בעזה
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 18/04/2010
עזאם אל-אחמד, חבר הוועד המרכזי של פת"ח:
     [לועג לאנשי חמאס על כך שהם טוענים שהם מבצעים התנגדות:] "איפה? במאדים? האם הר הגעש באיסלנד [מתייחס להתפרצות ענן האפר הוולקני באיסלנד, אפריל 2010] היה כתוצאה מפעולה שלהם? איפה ההתנגדות שהם מדברים עליה?
אנו מדברים בכנות. אנו קוראים כעת להתנגדות עממית ואנו מבצעים אותה בשטח. אנו מבצעים אותה בשטח מפני שהתנאים כעת לא מאפשרים לנו מעבר לכך. אם הם מתכוונים למאבק המזויין, שיעדכנו אותי ואני מוכן להשתתף אם הם עושים משהו, אבל אני יודע שהם עוצרים את מי שמנסה לירות קליע אחד מעזה לעבר ישראל."
דחלאן: חמאס מונעת את ההתנגדות, לא משיגה דבר מישראל
מקור: ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 19/10/2009
מוחמד דחלאן, בכיר בפת"ח, במסיבת עיתונאים ברמאללה בכינוס המועצה המהפכנית של פת"ח [דווח על ידי ופא, ושודר בטלוויזיה הפלסטינית]:
     "[דחלאן] הפנה את תשומת הלב לעמדה הקבועה של חמאס, המתחמקת מפיוס בכל עת, לפני התוקפנות על עזה ואחריה. הוא דרש ממנה להפסיק את בדותת ההתנגדות, וציין כי חמאס היא מי שמונעת את 'ההתנגדות' ומקיים 'הודנה' ללא תמורה. הוא שאל: האם אנו מונעים מהם להטיל מצור על תל אביב?"
יועץ לראש הממשלה הפלסטיני מאשים את חמאס בצביעות, רדיפה ודיכוי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/10/2009
דבריו של עומר חלמי אל-ע'ול, יועץ לראש הממשלה הפלסטיני ובעל טור ב"אל-חיאת אל-ג'דידה" אודות נאומו של ח'אלד משעל:
כותרת הכתבה: :"במה פתח משעל את התחרות?"
     "במסגרת המסע הפראי של תנועת חמאס וספיחיה כנגד ההנהגה הלאומית החוקית, ונגד הנשיא מחמוד עבאס בפרט, נשא ח'אלד משעל דברים...
משעל דיבר על אופציית 'ההתנגדות.' האם הוא כנה? מי שרוצה בהתנגדות ומגן עליה, לא רודף את הלאומיים ואת הלוחמים... ולא חותר אחר תפקיד משטרתי של דיכוי בני העם, כפי שעשה עם הסלפיים הג'יהאדיסטים ועם תנועת הג'יהאד האסלאמי."
סרטון תעמולה בטלוויזיה הפלסטינית לועג לחולשתה של חמאס בהתנגדות
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 12/10/2009
סרטון תעמולה נגד ראש החמאס, ח'אלד משעל:
     "איפה לוחמי הג'יהאד שלכם בירושלים הכבושה? האם הרש"פ מונעת מכם לקיים ג'יהאד? מי מונע את ירי הטילים ברצועה, אתם אנשי ההודנה ללא תמורה?"
הרשות הפלסטינית מטילה על חמאס האחריות לנזק לחולים
מקור: אל-איאם, 10/09/2009
כותרת הכתבה: "[משרד] הבריאות מטיל על חמאס את האחריות לקלקול מכשירי הצינתור בעזה ועל הנזק שנגרם לחולים עקב כך."
    
"משרד הבריאות הטיל אתמול על תנועת חמאס את האחריות למה שקרה לחולי שסתום הלב בעזה, לאחר שהם פיטרו את ראש מחלקת הצינתור ואת מנהל התחזוקה.
[בהמשך הידיעה, הודעת משרד הבריאות הפלסטיני מפרטת כיצד חמאס ברצועת עזה רודפת, מחזיקה במעצר ומסלקת מהעבודה עובדי בריאות ורפואה בכירים ומנוסים, על רקע פוליטי.]
מנכ"ל יחסי הציבור וההסברה [במשרד הבריאות], ד"ר עומר א-נסר, הטיל על חמאס את האחריות המלאה לקילקול מכשיר צינתור הלב בבית החולים האירופי, לאחר ש[חמאס] פיטרה את ראש מחלקת הצינתור בבית החולים והחליפה אותו באחד מאנשיה. זאת, בנוסף לפיטורי מנהל ההנדסה והתחזוקה, מה שגרם להשבתת המכשיר עקב אי ידיעה והזנחה ושימוש לקוי במכשיר ותחזוקתו."
פת"ח מאסה ב"התנגדות ללא מעשים" של חמאס
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 30/08/2009
עבאס זכי, חבר הוועד המרכזי של פת"ח ונציג אש"ף בלבנון:
     "מאסנו בהתנגדות ללא מעשים."
[הערה: מתייחס לחמאס; פת"ח מאשימה את חמאס בהיעדר פעילות בתחום ההתנגדות.]
הרש"פ: הדרישות הבינלאומיות הן לממשלה בלבד, לא לחמאס
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 19/08/2009
סאיב עריקאת, ראש צוות המשא ומתן ברשות הפלסטינית:
     "איש לא ביקש מתנועת חמאס להכיר בישראל או להזניח את ההתנגדות או להזניח את קוד ההתנהגות שלהם. אמרנו להם: פעולות הממשלה הן עניין אחד ופעולות המפלגה הן עניין אחר והפעילות המדינית היא עניין אחר. הדרישה להיות מחויבים לרעיון שתי המדינות, להסכמים ולהחלטות האו"ם היא מהממשלה, לא מהחמאס."
ראש הצוות המו"מ ברש"פ: "איש לא דרש מחמאס להכיר בישראל"
מקור: ערוץ אל-פילסטיניה (פת"ח), 09/08/2009
סאיב עריקאת, ראש צוות המשא ומתן ברשות הפלסטינית:
     "איש לא דרש מתנועת חמאס להכיר בישראל או בעיקרון שתי המדינות או בהסכם החתום או בכל דבר שיעלה בדעתך."
עבאס: חמאס הם אנשי האופל
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 04/08/2009
מהדורת חדשות הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח) המסקרת את הוועידה הכללית השישית של פת"ח תוקפת את חמאס:
     "היו"ר מחמוד עבאס אמר כי כינוס הוועידה הכללית השישית של תנועת פת"ח בבית לחם אחרי 20 שנה הוא אירוע היסטורי. היו"ר מחמוד עבאס הודיע כי תנועת פת"ח בכינוסה של הוועידה השישית מדגישה את התנגדות לכך שפת"ח תהיה בת ערובה של מבצעי ההפיכה ברצועת עזה. היו"ר אמר כי פת"ח מסרבת לכך שהחלטתה תסתמך על מבצעי ההפיכה וכי היא לא תאפשר לאנשי האופל לבצע את מעשיהם ההרסניים."
בכיר פת"ח: "איננו רוצים שחמאס תכיר בישראל"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 19/07/2009
נביל שעת', חבר הוועד המרכזי של פת"ח:
     "השיבה לרעיון ממשלת האחדות הלאומית מעלה את נושא התחייבויות אש"ף, ההכרה בישראל וההכרה בהסכמי אוסלו וכל כיוצא בזה. חמאס אומרת: 'אני לא מוכנה לנושאים האלה.' פת"ח לא יכולה להגיד: 'עצרנו הכול' כדי ללחוץ על חמאס להכיר בישראל. עמדת פת"ח - איננו רוצים שחמאס תכיר בישראל. אנחנו רוצים ש[חמאס] תכיר בממשלה שיכולה להתמודד עם המצב הבינ"ל ולפתוח לנו דלת לסיים את המצור ומטרתנו אינה להכריח את חמאס להכיר בישראל או להכיר בהתחייבויות הקודמות של אש"ף."
12
הצג ברצף
עוד בקטגוריה זו
1- הסכמי פת"ח-חמאס
2- נקודות דמיון בין פת"ח-חמאס
כל הדף


Created by swat