English

 


כל הדף


דמוניזציה של ישראל והיהודים
הצגת היהודים כחיות ותתי אדם
דמוניזציה של ישראל והיהודים
מאז הקמתה, נוקטת הרשות הפלסטינית במדיניות של החדרת שנאת יהודים ושנאת ישראל בקרב החברה הפלסטינית. תוך שימוש בכלי התקשורת, מערכת החינוך והמוסדות התרבותיים שבשליטתה, מקדמת הרשות הפלסטינית שנאה דתית, דברי שטנה, עלילות קונספירציה וכדומה. אלו נועדו להציג את הישראלים והיהודים כמי שמהווים איום על הפלסטינים, על הערבים ועל האנושות כולה.

מסע תעמולה זה נחל הצלחה כה גדולה בהחדרת הרעיונות, עד כי מרבית הפלסטינים רואים ברצח, מלחמה ואפילו בפיגועי התאבדות נגד יעדים ישראליים, כהגנה עצמית וכהגשמת רצון 'אללה.'
הרשות הפלסטינית מציגה את היהודים כבעלי תכונות מרושעות הטבועות בהם. נטען כי היהודים הם בוגדניים, מושחתים, רמאים ובלתי-אמינים מטבעם. "תכונות" אלה מוצגות כחלק מהמבנה הגנטי של היהודים, הבלתי ניתן לשינוי.


כהוכחה לדברים, מובאים סיפורי בדים "היסטוריים" לכאורה, המשמשים תימוכין לטענה כי היהודים גזעניים ורשעים מטבעם.
בתוך כך, נאמר כי היהודים מתכננים ומבצעים פשעים איומים, בהם רצח, שריפת הפלסטינים בתנורים, עריכת ניסויים באסירים פלסטינים "בדומה לנאצים", ועוד. אם פשעים אלה לא ייעצרו, הם יעמידו בסכנת מוות, לא רק את המוסלמים והערבים, אלא את כל האנושות.

הרשות הפלסטינית מטילה את האשמה על כל בעיות העולם ביהודים: מלחמות, קונפליקטים ומלחמות אזרחים התחילו לכאורה ביוזמה יהודית. רדיפת היהודים לאורך ההיסטוריה מוצגת כתגובה לגיטימית של אומות העולם לנזקים שנגרמו להם באשמת היהודים שחיו בקרבם. הקמת מדינת ישראל, לפיכך, היא מזימה אירופאית, שמטרתה להיפטר מהיהודים ולגאול את אירופה מהנוכחות היהודית בארצותיה.

להלן דוגמאות לדברי השטנה שמפיצה הרשות הפלסטינית:
הצגת היהודים כחיות ותתי אדם
מנהיגי הרשות הפלסטינית וכלי התקשורת שלה משתמשים בעקביות בדימויים של בעלי חיים בכדי לתאר את היהודים והישראלים. הצגת היהודים כבעלי חיים וכתתי-אדם משחקת תפקיד בעידוד החברה הפלסטינית לשנאה ולרצח יהודים.

להלן דוגמאות להצגת היהודים כבעלי חיים ודמויות תת-אנושיות ברשות הפלסטינית:
עיתון מציג את ישראל כנחש עם ראש רובה המאיים על המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/02/2016

 
רובה נכרך כמו נחש סביב צריחים של מסגד וכנסייה בעוד קנהו מכוון ל"ראשם". זוהי חזרה על העלילה של הרש"פ על כוונתה של ישראל להרוס את המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות.
 
 
פת"ח מפרסמת תמונת שער מספר ילדים נאצי: אל תיתן אמון בשועל או ביהודי
מקור: עמוד הפייסבוק הרשמי של תנועת פת"ח, 29/10/2015

התמונה והטקסט פורסמו בעמוד הפייסבוק הרשמי של תנועת הפת"ח.
בתמונה מוצגת תמונת השער של ספר ילדים אנטישמי מגרמניה משנת 1936.
טקסט נלווה לתמונה (בערבית): "הכריכה של אחד מספרי הילדים בגרמניה בשנת 1936 שכותרתו: "אל תיתן אמון באף שועל באחו הירוק, ואל תיתן אמון בשבועה של שום יהודי."
 
מסר שנאה אסלאמי בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "היהודים הם הרעים מבין הבריות... קופים ברבריים... חזירים ארורים"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 12/09/2014

" ירושלים היא ימיי וחלומותיי הוורודים ‏
הוי, אתם שרצחתם את נביאי אללה יראי השמיים,‏
השפלות והקשיים נגזרו עליכם
הוי בני ציון, הוי רוע הבריאה
הוי קופים ברבריים, הוי חזירים ארורים
כל עוד לבי הוא ספר הקוראן שלי והעיר שלי
כל עוד יש לי את זרועי ואת האבנים שלי
כל עוד שאני בן-חורין ואינני סוחר בסוגיה שלי [הסוגיה הפלסטינית]‏
לא אירא מהמוניכם, על מותניי חגורתי, ועל כתפיי הרובה שלי".‏

לחץ כאן לצפייה בסרטון
 
 
ישראל מתוארת כנחש בעיתון הרשמי של הרש"פ
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/08/2014


קריקטורה בעיתון הרשמי של הרש"פ מתארת טייס קרב ישראלי כנחש שמתקפותיו זוכות לאור ירוק מארה"ב. הקריקטורה פורסמה בשעה שתנועת החמאס שיגרה אלפי רקטות לעבר ישראל, וישראל הגיבה במבצע "צוק איתן" שנועד לפגוע בתשתיות הטרור של החמאס וביכולתו לשגר רקטות לעבר ישראל.
פת"ח: הישראלים במקלטים "כמו עכברים", "ניצחון מבריק" לפלסטינים
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 24/08/2014

העיתון הרשמי של הרש"פ: אנו "עומדים בשורת ההגנה הראשונה בקרב של האנושות נגד הכלבים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/07/2014

"המלחמה שישראל מנהלת מול עזה, באמצעות הגברה משמעותית של הירי, ומול הגדה, באמצעות מקרי ירי מעת לעת ["מתפרקאת נאריה"], תקיפות ואמצעי חנק, הביאה את העימות בינה לבין עמנו לנקודה שקשה לחזור ממנה. זאת, מכיוון שלפלסטינים, ולא רק לחמאס, לא נותר דבר פרט לחייהם ולכבודם, והם מוכנים להילחם באמצעות האש שנמצאת ברשותם, כדי שנתניהו לא יצליח לצאת מהמלחמה זו עם שני הישגים מבישים. [הראשון הינו] שבירת צלעותינו בתחום ההתנגדות ובתחום המדיני והכנסתנו למצב של תרדמת... והדבר השני הינו הפיכתנו לחסרי יכולת להגן על עצמנו במלחמה...
ההתנגדות תישאר נוכחת, כל עוד אויב עיקש זה לא ייסוג וימצא לעצמו דרך לחיקה ["חומה"] של האנושות. אנו מגנים על בני האדם כולם, ועומדים בשורת ההגנה הראשונה בקרב של האנושות מול הכלבים. הדבר המכובד, ההכרחי והתקין ביותר היה ועודנו שהעולם יעמוד לצדם של בני האדם נגד הכלבים המטורפים!
 

העיתון הרשמי של הרש"פ: ישראל היא "יציר של מיתוס גזענות ומלחמה" וחייליה הם רוצחים.
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/06/2014
טור דעה של פתחי אלבס,בעל טור בעיתון הרשמי של הרש"פ:
האזור סביבנו בוער. הכיתתיות (הלחימה בעיראק ובסוריה) המתועבת שורפת את הכל...
ישראל - יציר של מיתוס, גזענות ומלחמה - סבורה שהבערה באזור נותנת לה יד חופשית ומנוחה, ושהאש לא תגיע אליה. לכן היא ממשיכה בהרג, בשריפה, בחורבן ובהתקפה, בכל הצורות שאינן הולמות בני אדם. מנהיגיה שוכחים שהאש הזו בוערת בגללה, ותופנה כלפיה בסופו של דבר.
הנהגת ישראל הגזענית והקיצונית לא למדה את הלקח. מזה למעלה משישים שנה היא הורגת, מבריחה, מגרשת, לוכדת שבויים, מנצחת במלחמות ומספחת אדמות. אך לאמיתו של דבר, היא נמצאת במשבר, משום שהיא לא הצליחה לכבות את הבערה בנפשו של הערבי הפלסטיני, ולא הצליחה למחוק את הזהות הלאומית הפלסטינית...
הפלסטיני חי בשלווה ביחס לעתידו, משום שהוא חי את התקופה, את המציאות ואת האמת, בעוד שישראל חיה בתוך הקסדה של חיילי המיתוס, שרוצחים ומתנהגים בפראות, אינם רגועים ביחס לעתידם ומתכסים בנשק מכף רגל ועד ראש – אך אינם מסוגלים לעצום את עיניהם בגלל פחד והיעדר תחושת ביטחון. ..באמתלה של היעלמות שלושה מתנחלים - אשר היו על אדמה שאינה שלהם תוך שהם גוזלים [אותה] וקוראים תגר על בעלי האדמה - ישראל עושה בגדה המערבית כרצונה ומאיימת על עזה...הפלסטיני, בעל הנאמנות והזהות הערבית, אשר אינו יודע כיתתיות מהי, מתעמת עם ישראל. הוא משקיף בעצב על השריפה שסובבת אותו ומסיטה את בני האומה הערבית מחובת העימות היסודי והמרכזי, שהוא עם ישראל הברברית. הוא מצפה ליום שבו תכבה אש הכיתתיות המתועבת, כדי שכולם יתפנו לקבור את המיתוס, שאותו חי החייל צמא-הדם, שחובש קסדה ונושא נשק  [מילולית: חייל הקסדה והנשק], מתוך מחשבה והונאה עצמית שזוהי הדרך לשמור על קיומו ועל ביטחונו. אך חייל הקסדה לא ינצח, וימשיך לחיות בפחד."
קריקטורה של הפת"ח מציגה את 3 הנערים החטופים כעכברים שנלכדו בחכה
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 15/06/2014
טקסט על הציור: "מהלך מבריק "
טקסט בסטטוס: "מהלך מבריק ... לפרשנותכם!"
הרש"פ מאשימה את רה"מ נתניהו בהסתה בגלל שהשווה קריקטורה פלסטינית לקריקטורה נאצית דומה.
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/05/2014
 ראש הממשלה הישראלי, בנימין נתניהו, מחה באתר האינטרנט שלו [כך במקור, צ"ל בעמוד הפייסבוק שלו] על החומרים המתפרסמים בעמוד הרשמי של כוחות הביטחון הלאומי הפלסטיני בנושא זכות השיבה. האתר של ראש המשלה הישראלי השתמש בחומרים הללו כדי לטעון ש-93% מבני עמנו אנטישמים!
האתר של ראש הממשלה הישראלי פרסם קריקטורה שהתפרסמה בעמוד של כוחות הביטחון הלאומי הפלסטיני, המבטאת את מניעת זכות השיבה ויישום החלטות המוסדות הבינלאומיים בכל הקשור לפליטים הפלסטינים על ידי ישראל, והשווה אותה לקריקטורה התוקפת יהודים משנת 1930, שהתפרסמה בעיתון נאצי.
בסוגיה זאת, דובר כוחות הביטחון הלאומי, חאפט' אלרפאעי, אמר: "הצעד הזה הוא חלק ממסע ההסתה המטורף שמנהלת הממשלה הישראלית נגד ההנהגה[הפלסטינית], כדי להניא אותה מלהמשיך ולדרוש את זכויות עמנו ולהגיע לשלום צודק".
אלרפאעי הדגיש כי כוחות הביטחון הלאומי הם מוסד לאומי שדואג למולדת ולאזרח, ושמגן לא רק על ביטחונו, אלא על כל ענייניו . [הוא ציין] כי פרסום הקריקטורה הזו התבצע במסגרת ההגנה על זכות השיבה של מיליוני הפליטים, זכות שערבו לה כל המוסכמות והאמנות הבינ"ל והחלטות האו"ם.הוא אמר: "הניסיון להשמיץ את הפלסטינים ואת מוסדותיהם הלאומיים הוא ניסיון כושל ושקוף, שלא יניא אותנו מלהמשיך לצעוד לעבר מדינה, עצמאות מלאה והשגת זכויותינו ההיסטוריות הלגיטימיות".
משתתפים בכנס פלסטיני קוראים "להגן על האדמה מפני שד ההתנחלות"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/05/2014
"משתתפים בכנס תרבותי פוליטי בנושא יום השנה ה-66 לנכבה, שאותו ערכה שלשום חזית המאבק [העממי] בטולכרם, הדגישו כי יש לדבוק במטרות הלאומיות ולהגן על האדמה מפני שד ההתנחלות...חבר המועצה הלאומית ומנכ"ל משרד התרבות, המשורר עבד אלנאצר צאלח, אמר: "יום הנכבה היה ועודנו יום שנה כואב וקשה ביותר מכל הבחינות המוסריות והמשפטיות, משום שבסופו של דבר זוהי החלפה בכפייה של עם, שהוא בעליה של האדמה, בקבוצה של כובשים שקובצו על אדמת פלסטין. הוא הדגיש כי המזימה הזו נחשפה הודות לכוחו ולרצונו של העם הפלסטיני, עמידתו האיתנה ומאבקו"
בערוץ הרשמי של הרש"פ: ישראל היא ערפד
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 15/05/2014
 במהלך שידור לציון הנכבה אומר המנחה:"המיעוטים הציוניים שהופיעו לפתע על המפה ניהלו מסעות מאורגנים של טיהור אתני נגד בני עמנו, מתוך מזימה משותפת עם הכובש הקודם, בריטניה, שמסרה את מפתחות המולדת לערפד, כפי שמראים כתביהם של ההיסטוריונים החדשים הישראלים".. 
בערוץ הרשמי של הרש"פ: ישראלים הם "עטלפי החושך"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 14/05/2014

הקריין אומר : "האדמה עדין קוראת לבעליה (לממש) את זכות השיבה , שם בחיפה , יפו ,עכו, לוד ורמלה ועשרות אחרים מהערים ומאות מהכפרים. עטלפי החושך ארגו את חוטי הנכבה המכוערים נגד בעלי האדמה החוקיים. (הנכבה) זה לא הייתה מלחמה וקרב חולף בין שני צבאות שווי כוחות, אלא מרחץ דמים אדום נגד עמנו החסר מגן".
ישראל היא נחש. פת"ח וחמאס, חיתכו את ראש הנחש!
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/05/2014
 
קריקטורה בעיתון הרשמי של הרש"פ מציגה את הפיוס בין פת"ח לחמאס כאמצעי להשמדת ישראל/היהודים.
ישראל מוצגת כראשו של נחש שחובש כיפה שעליה מגן דוד. יתכן שהראש אמור להיות קריקטורה של שר החוץ אביגדור ליברמן.
הפיוס הפלסטיני מוצג כגרזן. הטקסט על הגרזן : "פיוס"
העיתון הרשמי של הרש"פ מכנה את רה"מ נתניהו "פושע מלחמה" ואת שר החוץ ליברמן "שקרן" ו"מהגר בריון"
מקור: Al-Hayat (London), 20/04/2014

טור דעה מאת ג'האד אלח'אזן בעיתון הרשמי של הרש"פ. פורסם שוב בעיתון "אל-חיאת" הלונדוני.  
"בחדשות [הופיע] כי שר החוץ של ישראל אביגדור ליברמן אמר שהוא ניהל מגעים עם סעודיה וכווית ושישראל יכולה לכונן יחסים דיפלומטיים עם מדינות המפרץ, משום שהן חולקות עם ישראל את החשש מאיראן. ... שקרן בן שקרן משושלת כוזרית טרוריסטית, מהגר בריון ממולדובה, שאין לו שום זכות להיות בפלסטין הכבושה. פושע המלחמה הנוסף, בנימין נתניהו, רמז עוד לפניו על מגעים ויחסים עם מדינות המפרץ נגד איראן. למדינות המפרץ יש ללא ספק סיבה לדאוג משאיפותיה של איראן, אך היא לא תטפל בהן באמצעות שת"פ עם מדינה טרוריסטית כובשת שהוקמה על יסוד מיתוסים תנ"כיים... לפני שאמשיך ["אכמל"], ברצוני לומר כי הר הבית הינו מיתוס תנכ"י נוסף, והוא איננו נמצא מתחת ל"חרם" [כינוי אסלאמי של ההר] או מעליו, או בכל מקום אחר. זהו נתון ולא דעה, שכן יצחק רבין, בימיו ממשלתו הראשונה בשנות השמונים, חפר מתחת ל"חרם" ומצא שרידים של ארמון אומיי, אותו הוא ניסה לשפץ, אך המפלגות הדתיות קמו נגדו. נאמר לו: "מוסיף חטא על פשע", וזוהי אמרה ... שמשמעותה בהקשר זה הינה שהוא לא הסתפק באי-גילויים של שרידי הר הבית, אלא גם רצה במקום זאת לשפץ ארמון אומיי."
 

ישראל כחייל מפלצתי טורף ‏מסגדים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 30/03/2014
 הטלוויזיה הרשמית של ‏הרש"פ שידרה בתוכנית ‏‏"מעגל האירועים"
קריקטורה ‏מעיתון אל-דסתור הירדני
‏המציגה את ישראל כחייל עם ‏שיניים גדולות שלוקח ביס ‏מכיפת הסלע,
בשעה שאיש ‏פת"ח מניף דגל שעליו כתוב ‏‏"יום",
ואיש חמאס שמניף דגל ‏שעליו כתוב "האדמה". ‏
קריקטורה בעיתון הרש"פ: ישראל ‏הגמדה שולטת בעולם
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/03/2014
בכיס של רוסיה: "[ציר] הסירוב"‏
בכיס של ארה"ב: "[ציר] המתינות"‏
ומעליהן ישראל.                                                           
                     
טור בעיתון הרשמי של הרש"פ: הפרלמנט הישראלי מלא ב"חופן ‏משוגעים"‏
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/02/2014
טור דעה של עדלי סאדק, המכהן כשגריר אש"ף בהודו ובעל טור קבוע בעיתון הרש"פ:
      "בימים אלו מגיעים הכובשים לשיא התפרעותם בפרלמנט שלהם, שמאוכלס בחופן משוגעים המתוגברים באגדות ובצרורות של חלומות, שלא נהפכה אבן ירושלים שהוכיחה את אמתותה של אות אחת מהן...
הם יוצאים כל יום ב"שיר" חדש, ש[אפילו] דמיונותיהם של הציוניים הראשונים לא הגיעו אליו לפניהם, ומעמידים פנים כי בית המקדש המדומה שלהם עמד בדיוק במיקומו של מסגד אל-אקצא...
ההכרה ב'יהדותה של המדינה' הינה מתן אישור מרומז כי אין לפליטים זכויות וכי אנו גנבנו לעצמנו מולדת ולא שהינו במשך אלפי שנים על ארץ האבות. אם היהודים אכן נכחו [כאן] לתקופה קצרה בהיסטוריה של ארצנו, נוכחות זו כלל לא הייתה בחוף, ולא בצפון פלסטין ובדרומה. כלומר, היהודים כלל לא עברו או היו מצויים בשטחים שתהליך ההסדר קובע נחרצות כי נמצאים מחוץ למו"מ וכי הינם שטחים ישראליים."
העיתון הרשמי של הרש"פ מפרסם שיר ‏שמכנה את ישראל "ראש הנחש"‏
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/12/2013
‏"... העניין הערבי שכן בתוכו של ‏המשורר אחמד פואד נג'ם , שכן הוא ‏היה המשורר הלאומי הפן-ערבי ‏‏["קומי"] שהאמין באחדות הגורל של ‏אומה זו, וכן בכך שסוגיית פלסטין הינה ‏סוגייתו של כל ערבי. בשל כך, דבריו ‏הגיעו אל פלסטין כשהם נושאים ‏תובנה זו, בשעה שאמר:‏
‎"‎הו פלסטינים, [הישראלי] עם הרובה ‏ירה עליכם,‏
הציונים הורגים את היונים שלכם ‏במקום המוגן שלכם.‏‎
הו פלסטינים, אני רוצה לנסוע להיות ‏אתכם,‏‎
האש בידיי כשידיי תוקפות אתכם את ‏ראש הנחש (ישראל), ושתמות תורת ‏הולאגו (כובש מונגולי)."‏
‏.‏
הערה: הולאגו – נכדו של ג'ינגיס חאן, ‏מקים האימפריה המונגולית. הולאגו ‏הביס וכבש מדינות מוסלמיות במאה ‏ה13 תוך זריעת הרס וחורבן במקומות ‏שכבש. התפשטות האימפריה שלו ‏נבלמה לאחר שהובס בקרב עם ‏הממלוקים המוסלמים בקרב עין ‏ג'אלוּת, עין חרוד של ימינו. הרשות ‏הפלסטינית מתייחסת להולאגו כאל ‏רודן, ואל הקרב בעין ג'אלות כניצחון ‏היסטורי לאסלאם.  ‏
תנועת נוער פלסטינית הממונת ע"י גורמים אירופאים מדמה יהודים לעורבים ועכברושים
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 18/10/2013

המספר: "לעיתים ‏איננו מסוגלים להרים ‏את ראשנו ברחובות ‏ירושלים, מפני שמעל ‏לחומות מראות אשר ‏מטרידים אותנו ‏‏[מצלמים דגל ישראל]. ‏לכחול שבו אין כל קשר ‏לשמיים ולצבע הים. ‏הלבן שבו אינו צבע ‏השלום, אלא הוא ‏צבעו של סמרטוט ‏שנטבל בדמנו. הכוכב ‏במרכזו אינו מאיר לנו ‏את הדרך... לעיתים ‏אנו מתעוררים ‏כשהשערים נעולים, ‏הבתים בירושלים ‏מופקעים, העורבים ‏‏[מתמקדים בחרדים] ‏משוטטים וצווחים, ‏והעכברושים ‏‏[מתמקדים בחיילי ‏מג'"ב] חמושים. עם ‏זאת אנו יודעים כי ‏השערים לא יחייכו ‏אלא כאשר נכנס אנחנו ‏דרכם... ירושלים ‏לעולם לא תקבל שפה ‏אחרת מהשפה ‏הערבית, ולא שום ‏אומה שאינה האומה ‏הפלסטינית, לא משנה ‏כמה דגלים של זרים ‏יתנופפו בשמי העיר"‏


הערה: עמותת הנוער הפלסטיני ‏‏(‏PYALARA‏)‏‎ ‎‏,העמותה שהפיקה את ‏התוכנית, ממומנת ע"י ה ‏NDC‏. בין ‏המממנים של ‏NDC ‎‏ אפשר למצוא  את ‏האיחוד האירופי, הבנק העולמי, הסוכנות ‏הממשלתית צרפתית  ‏Française de ‎Développement‏, ועוד גורמים בינ"ל נוספים.‏
 
ישראל כתמנון שבולע את מסגד אל-אקצה
מקור: אל-איאם, 13/10/2013
תמנון המייצג את ישראל בולע את אלאקצא, ובכיתוב למעלה מופיע – "והערבים ישנים!"
123
הצג ברצף
עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
2- קריקטורות
כל הדף


Created by swat