English

 






כל הדף


עלילות
עלילה: ישראל מפיצה איידס וסמים
עלילות
מאז הקמתה, נוקטת הרשות הפלסטינית במדיניות של החדרת שנאת יהודים ושנאת ישראל בקרב החברה הפלסטינית. תוך שימוש בכלי התקשורת, מערכת החינוך והמוסדות התרבותיים שבשליטתה, מקדמת הרשות הפלסטינית שנאה דתית, דברי שטנה, עלילות קונספירציה וכדומה. אלו נועדו להציג את הישראלים והיהודים כמי שמהווים איום על הפלסטינים, על הערבים ועל האנושות כולה.

מסע תעמולה זה נחל הצלחה כה גדולה בהחדרת הרעיונות, עד כי מרבית הפלסטינים רואים ברצח, מלחמה ואפילו בפיגועי התאבדות נגד יעדים ישראליים, כהגנה עצמית וכהגשמת רצון 'אללה.'

לאורך ההיסטוריה, נעשה שימוש נרחב בהאשמות כוזבות ובעלילות בכדי להסית לשנאה, אלימות ולרצח המונים. העלילות הקונספירטיביות הרבות כנגד מדינת ישראל, הישראלים והיהודים, הינם חלק בלתי נפרד ממדיניות טיפוח השנאה הנמשכת ברשות הפלסטינית. אנשי הרש"פ מאשימים את ישראל בהדבקת פלסטינים באיידס, בהפצת נגע הסמים, בתכנון וביצוע מזימת רצח ערפאת, ועוד. מטרת הרש"פ הייתה להחדיר את השנאה עד כדי כך שלחימה ואף רצח יהודים וישראלים יתויג כמעשה גבורה וכהגנה עצמית.
עלילה: ישראל מפיצה איידס וסמים
הנהגת הרשות הפלסטינית מאשימה את ישראל בהפצה מכוונת של נגיף האיידס, סמים מסוכנים ומחלות מין בקרב הפלסטינים. זאת, כחלק ממערך התעמולה הנרחב שמנהלת הרשות, שנועד להציג את ישראל כאיום קיומי על הפלסטינים, ובכך ללבות את השנאה ולהצדיק את הטרור נגד ישראל.

ד"ר תייסיר אל-תמימי, מבכירי הרשות הפלסטינית, השופט השרעי (הקאדי) הראשי [לשעבר], חוזר שוב ושוב על דברי הדיבה של הרשות הפלסטינית:
 
"יש לתת תשומת לב מיוחדת לסוגיית האיידס, בכדי להעלות את המודעות של העם הפלסטיני לסכנה. בייחוד מאחר ושוכנת לצידנו חברה [ישראל] שבה המחלה נפוצה מאוד, והיא חותרת להדביק בה את החברה הפלסטינית. שלטונות הכיבוש, בייחוד בירושלים, פועלים במרץ להפיץ סמים והתמכרות לסמים, ללא ספק."
 [הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 02/12/2007]

"ישראל 'מייצאת' איידס ומחלות מין נוספות... לצידנו שוכנת מדינה [ישראל] הפועלת לייצוא המחלה אלינו." [הרדיו הפלסטיני (פת"ח), 17/02/2008].

להלן דוגמאות נוספות לעלילת הפצת האיידס והסמים:
שר ברש"פ ואנשי אקדמיה בכירים: ישראל מפיצה סמים - "זוהי מלחמה ששמה לה למטרה את הצעירים"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 20/12/2018

חסין אל-אערג' שר השלטון המקומי ברש"פ:
"עלינו כממשלה, הנהגה, החברה ברשויות המקומיות והמוניציפאליות, לשים לב לנגע הזה שחדר לחברה שלנו על ידי הכיבוש הישראלי, אשר חותר ליצור מצב של תסכול, חולי, והשלכות כלכליות וחברתיות שמפחיתות מעמידתנו האיתנה ומהגשמת הפרויקט הלאומי שלנו... "
יונס עמר נשיא אוניברסיטת אל-קודס הפתוחה: "הנגע הזה מסוכן מאוד בכל החברות. לדעתנו הנגע הזה חמור יותר [עבורינו], כי הכיבוש נאבק בנו, וממיט את זה עלינו..."
ד"ר חוסני עוץ', דיקן הלימודים הגבוהים והמחקר המדעי באוניברסיטת אל-קודס הפתוחה: "זאת מלחמה. נגע הסמים הוא חמור לא פחות מיתר המתקפות והמלחמות שעורך הכיבוש הישראלי נגד העם הפלסטיני. זאת מלחמה מוכרזת ששמה לה למטרה את שכבת הצעירים ובייחוד בירושלים... ישנם מנגנונים מיוחדים אצל הכיבוש הציוני להפצת הסמים ולהקלת מעברם."
לחץ לצפייה
מחמוד עבאס חוזר על העלילה: "ישראל מייצאת אלינו סמים בכמויות מפחידות”
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 14/01/2018

יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס:
"יש לנו תכנית למאבק בסמים. ישראל מייצאת אלינו סמים בכמויות מפחידות. אנחנו צריכים לשים לב בכדי לשמור על הדור הצעיר שלנו ולהגן עליו מהסמים."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, נאום של עבאס במועצה המרכזית של אש"ף, 14/1/2018]
לחץ לצפייה
שייח' אנטישמי במסגד אל-אקצא: יהודים הכשירו רופאים "לייצר מחלות ולהפיץ אותן"
מקור: ערוץ היוטיוב של מסגד אל-אקצא, 31/07/2015

שייח' ח'אלד אל-מוגרבי, מלמד במסגד אל-אקצא שיעור באסלאם פעמיים בשבוע:
"משפחת רוטשילד, לפי מה שמסופר עליה, יותר ממחצית ההון בעולם נמצא בבעלותה... יש ברחבי העולם בערך 950 אלף מיליארד דולר. מתוך הסכום הזה, 500 אלף מיליארד דולר שייכים למשפחת רוטשילד. הבנק העולמי הוא בבעלותה של משפחת רוטשילד, הבנק העולמי שנותן הלוואות למדינות, הוא לא נותן לאנשים פרטיים או לארגונים, הוא נותן למדינה. אם למשל מצרים רוצה הלוואה, ממי היא תיקח? מן הבנק העולמי. הבנק העולמי שייך למי? למשפחת רוטשילד. מהי משפחת רוטשילד? בונים חופשיים, והם עתידים להילחם נגד אלוהים לצדו של משיח השקר באחרית הימים… בבעלותם כ-95 אחוז מתעשיית התרופות ברחבי העולם. למה אני מזכיר את תעשיית התרופות? כי יש הרבה מחלות שנוצרו במעבדה, כלומר וירוסים שייצרו רופאים שמשפחת רוטשילד, הבונים החופשיים, הציונים, או היהודים קנו אותם, הכשירו אותם ולימדו אותם כיצד לייצר מחלות ולהפיץ אותן, כדי שיוכלו לעשות מה? כדי שיוכלו למכור תרופה למחלה. יותר מ-95 אחוז מתעשיית התרופות והסחר בתרופות שייכים לבני ישראל."
לצפייה בסרטון לחץ כאן
מורה דת מוסלמי שמנחה תוכנית בטלוויזיה הפלסטינית: ישראל נתנה לעולם "שחיתות מוסרית וניוון ערכים,” ועוזרת ל-CIA להפיץ סמים בעולם הערבי "כדי לחסל את... הערכים של בנינו”
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 12/06/2015


עימאד חמתו, מרצה לפרשנות קוראן, אוניברסיטת פלסטין, עזה, ומנחה תכנית בנושא האסלאם בטלוויזיה הפלסטינית: "מה ישראל נתנה לעולם בזמננו, מלבד שחיתות מוסרית וניוון ערכים, מלבד שימוש בסמים וגלולות? אמרתי בשיעור קודם, שב-CIA יש יחידה שנקראת 'היחידה לייצור מצב רוח עולמי.' הם מסתכלים במפה: 'מה מתאים לעזה, או לירדן, או לסוריה? גלולות טרמדול (כלומר, משככי כאבים)? כדורים משפרי מצב רוח? חומרים מעוררי הזיות?' מייצרים אותם בהודו, מביאים אותם לישראל ומפיצים אותם בסיני. ולאחר מכן מפיצים אותם באזור, כדי לחסל את מה שנותר מן הערכים של בנינו."
לחץ כאן לסרטון
עלילה בחדשות הטלוויזיה הפלסטינית‎: ‎ישראל פועלת ל"הטבעת צעירינו בביצת ההתמכרות [לסמים"]‏
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 01/03/2015

קריין הטלוויזיה הפלסטינית: "הטלוויזיה הפלסטינית חשפה את השימוש שעושה הכיבוש בכל האמצעים כדי להרוס את עמנו, והבולט שבהם הוא כנראה הטבעת
הצעירים שלנו בביצת ההתמכרות [לסמים], לאחר ההקלה על כניסת סמים, מכל הסוגים, [המיועדים] לצעירים."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח
מושלת מחוז רמאללה: ישראל משתמשת בסמים כדי "לפגוע" בצעירים פלסטינים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/07/2013
      "מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, לילא ר'נאם... אמרה: 'כמו לכל עם בעולם, יש לנו בעיות חברתיות...'
היא הבהירה כי הבעיה העיקרית שממנה סובל המחוז היא הפצת סמים, ואמרה: 'הכיבוש הוא הבעיה הגדולה ביותר, והסמים הם אחד האמצעים שבאמצעותם תכנן הכיבוש לפגוע בתשתית של החברה שלנו ובצעירינו.'
עם זאת, היא הדגישה כי הסמים לא הגיעו לרמה של תופעה חברתית."
מושלת רמאללה: ישראל מפיצה סמים לפלסטינים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/06/2013
     "מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, לילא ר'נאם, הדגישה אתמול כי הסמים הם נגע שקוטל את בני עמנו ואת צעירינו, [נגע] אשר הכיבוש (כלומר, ישראל) ואנשים חלשי אופי מנסים להפיץ בקרב צעירינו כדי לשבור את כוח רצונם... הדברים נאמרו בנאום שהיא נשאה באירועי היום הבינלאומי למאבק בסמים, שנערכו אתמול במחוז תחת חסותה."
מושלת מחוז רמאללה: ישראל מפיצה סמים בקרב הפלסטינים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/06/2013
מושלת מחוז רמאללה לילא ר'נאם:
"כולם צריכים ליטול חלק, לא רק מוסדות המדינה [הפלסטינית] והמנגנונים הרשמיים, במיגור הנגע הזה (הסמים)... ישנו כיבוש וישמן אויב: הסמים שמפיץ הכיבוש."
לחץ לצפייה בסרטון
ישראל משתמשת בסמים ככלי נשק לשליטה בתושבי ירושלים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/06/2013
עצאם ג'ויחאן, מנהל הארגון הבלתי ממשלתי אל-מקדסי: "הכיבוש שולט בשטח ומנסה לשלוט על התושבים [הערבים] בירושלים. אחד מכלי הנשק שהוא משתמש בהם לייהוד ירושלים -- הוא עניין הסמים."
לחץ לצפייה בסרטון

הערה: 
באתר של הארגון הבלתי ממשלתי "אל-מקדסי לפיתוח החברתי" יש רשימה מפורטת של שותפים ותורמים, ביניהם תוכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP), משרד האו"ם לענייני סמים ופשיעה (UNODC), האיחוד האירופי, צרפת, ספרד, איטליה, הארגון האמריקני "הקרן הלאומית לדמוקרטיה" (National Endowment for Democracy), הארגון Norwegian People's Aid, הארגון Polish Aid, והארגון Save the Children – שוודיה.
ועידה נגד סמים ברש"פ: ישראל "מסייע[ת] לגידול מספר המכורים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/03/2013
דיווח במהדורת חדשות בטלוויזיה הפלסטינית על ועידה שנערכה בנושא מלחמה בסמים.
     מגיש חדשות בטלוויזיית הרש"פ: "במהלך ועידה שאורגנה בטול כרם קראו הדוברים להקדשת כל המאמצים מצד המוסדות הממשלתיים ואגודות הסיוע למאבק בתופעת הסמים, בשל השפעותיה ההרסניות על כל תחומי החיים בפלסטין, שהרי הכיבוש מסייע לגידול מספר המכורים והמשתמשים של הדבר המזיק והמסוכן הזה."
נזמיה חיג'אזי, עובדת סוציאלית: "כמובן, תופעת הסמים היא תופעה מסוכנת מאוד, ואנחנו יודעים שאנחנו ציבור... כל הציבור מושפע ממדיניות, וכמובן זוהי מדיניות שיטתית שגורמת לתפוצת הסמים בחלק מן הערים הצמודות כמעט לגבולות 48"
ישראל מעוניינת שהפלסטינים יהיו חסרי השכלה ומכורים לסמים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 20/01/2013

ראיון עם ח'אלד חמאד, סגן מנהל מינהלת החינוך בירושלים:
ח'אלד חמאד: "הוזכרו מספר סיבות [לנשירת פלסטינים מבתי ספר], כמו התחברות עם גורמים שליליים. אגב, לכיבוש יש תפקיד נסתר בכך."
מנחה: "כמובן."
ח'אלד חמאד: "האנשים הללו [ישראלים] לא רוצים שבירושלים יצמח דור משכיל ומלומד [של ערבים], לחלוטין לא. הם מנסים להפוך את צעירי ירושלים [הערבים] למכורים לסמים, כמו כל הדברים שמבוצעים נגד תושבי ירושלים."
לחץ לצפייה בסרטון

ישראל מעודדת התמכרות לסמים אצל הנוער הפלסטיני במטרה "לנטרל את הצעירים בבלימת ההתנגדות"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 24/07/2012
תוכנית הטלוויזיה, "פלסטין הבוקר הזה" על סיום פסטיבל לילות הקיץ הירושלמים הרביעי
     "חסאם אל-שיח', מנהל מרכז הפורום התרבותי, פסטיבל לילות הקיץ הירושלמים הרביעי, עסק בחמישה נושאים שקשורים להתקפה הישראלית על כל המגזרים של עמנו בתוך ירושלים. ביום הראשון הנושא היה ייהוד ירושלים. מושל ירושלים, השר לענייני ירושלים, הבהיר לציבור את מה שקורה בירושלים: הייהוד, שינוי ציוני הנוף בירושלים, שינוי [שמות] הרחובות ותקיפת כל המקומות בתוך ירושלים. היום השני היה קשור לילד הפלסטיני וכיצד עוצרים מספר נרחב של ילדים מסילואן וירושלים... היה נושא שקשור להוראה ולהתקפה של עיריית ירושלים על ההוראה בתוך בתי הספר בירושלים ושינוי תכנית הלימודים בתוך ירושלים. היה נושא שהיה קשור לסמים, לאופן התפשטות התופעה הזו בתוך ירושלים, ולמטרתה, [שמושגת] באמצעות ההתקפה הישראלית והתכנית הישראלית להטביע את ירושלים בסמים, על מנת לנטרל את הצעירים בבלימת ההתנגדות על ידי הישראלים. ביום הרביעי הנושא היה הזדהות עם החקלאי הפלסטיני בירושלים וסביבתה."
מושלת מחוז רמאללה: ישראל פועלת " להשפיל את צעירינו... באמצעות הפצת סמים בקרבם"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/06/2012
     "מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, לילא ר'נאם... ציינה כי פגישתה עם הקונסול הכללי [האיטלקי] מתקיימת ביום הבינלאומי למאבק בסמים, מה שמחייב אותנו להזכיר ולהסב את תשומת לבו של העולם למאמצי הכיבוש (כלומר, ישראל) להשפיל את צעירינו, לשבור את כוח הרצון שלהם, ולהרחיק אותם מעניינם ומעקרונותיהם [הפלסטינים], באמצעות הפצת סמים בקרבם... היא הדגישה כי הכיבוש אינו מהסס לממש את כל צורות השליטה על צעירינו, בשיטות מלוכלכות ובלתי אנושיות."
עיתון הרש"פ: ישראל מחלקת סמים לנוער הפלסטיני בירושלים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/06/2012
     "העובדה הסוציאלית סוניה דיבא הטילה על הכיבוש הישראלי את האחריות לכך שתושבי ירושלים נופלים 'קורבן לסמים, בכך שהוא [ישראל] מפיץ כמויות עצומות מהם, בנוסף לאבטלה המחמירה ולהיעדר מרכזים ומוסדות בירושלים שיקלטו את הילדים והצעירים בגיל ההתבגרות, מה שגורם להם לפנות לסמים שמופצים בסיוע הכיבוש וזרועותיו"
מושל מחוז יריחו: ישראל מאפשרת סחר בסמים מפני שיש לה "מדיניות שיטתית להריסת החברה הפלסטינית"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/06/2012
      "אתמול נערך... כנס תחת הכותרת "שים לב! אמור לא לסמים"... מושל מחוז יריחו והבקעה, מאג'ד אל-פתיאני, אמר בנאום הפתיחה כי הכיבוש הישראלי עודד והעלים עין ממפיצי [הסמים] ומהניסיונות להפיץ סמים, באמצעות מדיניות שיטתית להריסת החברה הפלסטינית, ששמה למטרה את הצעירים"
מושלת מחוז רמאללה: ישראל מפיצה סמים במכוון בכדי "לפגוע בשכבת הצעירים הפלסטיניים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/06/2012
      "מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, לילא ר'נאם, אמרה כי הפצת נגע הסמים היא מעשה מכוון של הכיבוש הישראלי, אשר מנסה לפגוע בשכבת הצעירים הפלסטיניים, שאנו נשענים עליה כדי להשיג את מטרתנו הלגיטימית – הקמת מדינה פלסטינית."
מושל מחוז ג'נין: ההתגברות על בעיית הסמים קשה במיוחד מפני שישראל מבקשת "לפגוע באדם הפלסטיני"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/06/2012
     "מחוז ג'נין ערך אתמול בחסות מושל המחוז, טלאל דויכאת... כנס בנושא הסכנות של נגע הסמים... לרגל תחילת אירועי השבוע הבינלאומי למאבק בסמים, תחת הסיסמא "כן לחיים, לא לסמים"... דויכאת הדגיש כי חשוב לאחד את מאמצי המוסדות הרשמיים והעממיים כדי להתמודד עם הנגע, שמסוכן לחברתנו, במיוחד משום שהכיבוש הישראלי לא הסתפק בכיבוש האדמה הפלסטינית, אלא גם חותר לפגוע באדם הפלסטיני ולהרוס אותו ואת המפעל הלאומי [הפלסטיני], כהמשך למפעל הציוני שלו."
סדנה פלסטינית: ישראל מסייעת להפצת סמים בקרב הצעירים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 02/04/2012
     "מחלקת הפעילות החינוכית במרכז הפורום התרבותי בבית ענאן ערכה בשיתוף עם אוניברסיטת אלקדס הפתוחה... סדנה תחת הכותרת 'הבה ננקה את חברתנו מנגע הסמים'...

מפקד משטרת פרברי ירושלים, יאסר יאסין, דיבר על התוכניות שגיבשה המשטרה כדי לצמצם את תופעת התפשטות הסמים בכפרי ירושלים. יאסין הסביר על התנאים הכלכליים שבהם נמצאים הצעירים הירושלמים ועל תפקיד הכיבוש בהקלת הפצת הסמים בקרב הצעירים..."
ישראל מפיצה איידס וסמים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/06/2010
     "בכירים במנגנוני הביטחון ובמשרד הבריאות הסכימו אתמול פה אחד על הצורך להילחם בסמים בחברה הפלסטינית ובמחלות המועברות כתוצאה מכך, כמו מחלת האיידס. במהלך השתתפותם בסדנא של משרד הפנים שנערכה בעיר רמאללה בחסות לשכת האו"ם לענייני סמים ופשיעה (UNODC) - תחת הכותרת 'תפקיד כוחות הביטחון בהתגוננות מפני נגיף ה-HIV בקרב משתמשים בסמים במרכזי הגמילה והשיקום' - הדגישו מומחים כי לתופעה זו ממדים פוליטיים הקשורים בתמיכתו של הכיבוש הישראלי בהתפשטות הנגע הזה, במיוחד באזורי ירושלים; וממדים בריאותיים, חברתיים וכלכליים.
ראש המנהלה הכללית למלחמה בסמים, עקיד [דרגה המקבילה לאל"מ] עבד אלג'באר ברקאן התייחס למחקר שהתקיים בקרב 400 מכורים לסמים, שהעלה כי 55% מהמשתמשים בסמים סובלים מדלקת כבד כתוצאה מהעברת מחלות באמצעות הזרקה. הוא הוסיף: "הנגע הזה הינו בעיה פוליטית הניזונה על ידי ישראל."

[הערה: העללת ישראל בהפצת סמים ואיידס נפוצה בקרב הרש"פ במשך שנים, ובאה לידי ביטוי ביוני באירוע למלחמה בסמים בקרב פלסטינים, שנערך בחסות האו"ם ברמאללה. התקשורת הפלסטינית לא הזכירה את תגובות נציגי האו"ם לעלילות שווא אלו.]
ישראל מפיצה זנות וסמים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 23/06/2010
עמר אל-ע'ול, פרשן מדיני ויועצו של ראש הממשלה סלאם פיאצ'
[עמר אל-ע'ול מתלונן על השתיקה של הערבים נוכח פעולות של ישראל בירושלים ואומר:]
     "מה שקורה הוא פעולות של ייהוד והתנחלות, הפקעת אדמה, החרמת תעודות זהות, הריסת בתים, גירוש חברי מועצה המחוקקת ותושבים, [הטלת] מסים, והפצת הזנות והסמים ופעולות נוספות."
ישראל מפיצה סמים בכדי להרוס את הנוער
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 04/05/2010
     "ג'האד אבו זניד, חברת המועצה המחוקקת מטעם [אזור הבחירה] ירושלים ויושבת ראש מרכז הנשים... הטילה על שלטונות הכיבוש את מלוא האחריות לסחר [בסמים] ולהתפשטות תופעת הסמים בקרב החברה הפלסטינית בירושלים...
על פי טאהר אלנמרי, ראש מועצת הפיקוח על מוסד "אלמקדסי"... [השלטונות הישראליים] ראו לנכון לפעול כדי להרוס את אישיות הצעירים ולפגוע בה, וחשבו שאחת הדרכים המרכזיות לדיכוי אישיותם של הצעירים היא לעודד אותם להשתמש בסמים, כפי שהם [שלטונות הכיבוש] עשו ביפו, חיפה ועכו למשל." 
ישראל מפיצה סמים, משתמשת בפלסטינים ככלי עזר לכיבוש
מקור: ערוץ אל-פילסטיניה (פת"ח), 09/12/2009

תכנית בטלוויזיה הפלסטינית, בשם "עין על ירושלים", שידרה פרק העוסק בשימוש בסמים, החוזר על קו ההכפשה לפיו ישראל מפיצה סמים בקרב הפלסטינים בכדי לפגוע באוכלוסייה. התכנית חוזרת על הטענה כי ישראל משחדת פלסטינים להמשיך השימוש בסמים, ומציע 3,500 ש"ח לכל מכור. בשנת 2003, הוצגה טענה כי הסכום עומד על 4,500 ש"ח.

     "מה שקורה בירושלים זה ייהוד של האבנים והאוכלוסיה. כדי להבטיח את המשך ההתמכרות של [הפלסטיני] הירושלמי, הגורמים הישראליים הרלוונטיים משלמים "קצבת אבטלה", בסכום של 3,500 שקלים לכל מכור. כל אחד [מהמכורים] נבדק פעם בשנה, ובמידה וזה השתקם, ישראל מבטלת את הקצבה. הדבר מהווה תמריץ [עבור המכור] להמשיך להשתמש בסמים."
ישראל מפיצה סמים בקרב התלמידים הפלסטינים ומוסדות התרבות
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 10/11/2009
במסגרת דיווח חדשותי בטלוויזיה הפלסטינית:
    
"הכיבוש בירושלים פועל באופן מתמשך לחיסול התלמיד הירושלמי ומוסדות התרבות בכך שהוא רודף אותם, עוצר אותם, מונע מהם להגיע לבתי הספר שלהם ומנסה לכפות עליהם את תוכנית הלימודים הישראלית בירושלים. בנוסף לכך הוא מקל על הפצת כל סוגי הסמים בין התלמידים."
ישראל רוצה סוחרי סמים קרוב לאזורים הפלסטיניים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/05/2009
 מנהל המאבק בסמים במשטרת רמאללה ואל-בירה, ראא'ד לטפי אשתיה:
    
"למעשה, תוצאות החקירה המצויות בידינו הן כי מרבית או כל הסמים המגיעים לשטחי הרשות הפלסטינית הם דרך ישראל... אין לנו, בתור הרשות הפלסטינית, כל שליטה באזור א-ראם [צפונית לירושלים, בו נפוצים הסמים]. כמו כן, הישראלים מעוניינים שיהיו סוחרי סמים באזור הזה."
ישראל מחריבה ערכים פלסטיניים באמצעות סמים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/03/2009
     "באשר לסיבות שהביאו להופעה ולהפצת הסמים הסביר ראא'ד [דרגה מקבילה לרב-סרן] לוטפי אשתיה [מנהל המאבק בסמים במחוז רמאללה], הן מונות בראש ובראשונה את הכיבוש, אשר שם לו למטרה להחליש ולהרוס את הערכים והמידות של הצעירים, החברה והמשפחה הפלסטינית."
ישראל גורמת בכוונה להתמכרות ילדים פלסטינים לסמים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/11/2005
עצאם ג'ויחאן, מנהל התכנית המקצועית במועצה הלאומית העליונה לבלימת הפצת הסמים:
     "ידוע שהסמים הם כלי נשק אימפריאליסטי. הכיבוש אינו מעונין לכבוש את האדמה בלבד, הוא מעונין גם לכבוש את בני הנוער. הדרך הקלה ביותר עבור הכיבוש לשלוט בבני הנוער היא להסיח את דעתם באמצעות סמים. ניתן לתאר לעצמך שאדם שמשתמש בסמים, הוא אדם שלא יתנגד לכיבוש, לא ישליך אבן ולא יעשה דבר." הקש כאן לצפייה בסרטון
יחידה במודיעין הישראלי מפיצה סמים בקרב בני נוער
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/06/2004
ד"ר אחמד פארס, מנכ"ל הארגון הפלסטיני למען זכויות אדם: 
     "קיימת יחידה במודיעין הישראלי שמתמחה בהפצת סמים בקרב הנוער והצעירים בחברה הפלסטינית."
הנשק הישראלי: סמים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/06/2004
ראא'ד [דרגה מקבילה לאלוף משנה] לופטי אשתיה, מנהל המאבק בסמים במשטרת רמאללה:
     "העם הפלסטיני חשוף למתקפה פרועה של הכיבוש בכל התחומים. ביניהם, תפקידו של הכיבוש בהפצת הסמים בשטחים הפלסטינים."
סחורה ישראלית גורמת לשיתוק ומחלות עור
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/06/2004
הודאותיהם של חברי רשת ריגול הישראלית שנעצרו בלבנון:
     "הרשת הזו לא הסתפקה בתכנון ההתנקשות בחייו של נסראללה [מזכ"ל ארגון חזבאללה], אלא פעלה גם לשם הפצת סחורה ישראלית מזיקה... הסחורה כללה נעלי ספורט שגורמות לכל הלובש אותן ללקות בשיתוק ומחלות עור, ובשמים שמביאים את השואף אותם להתמכר לשימוש בסמים."
ישראל משחדת פלסטינים להפוך למכורים לסמים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/05/2003
     "בנוסף לעידוד הסחר בסמים, הישראלים מקדמים ומעודדים את ההתמכרות לסמים, על ידי תשלום 4,500 שקל למי שמוכיח שהוא מכור לסמים."
ישראל מפיצה סמים בכדי להחליש את "ההתנגדות"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/06/2001
אם ג'יהאד, השרה לענייני רווחה:
     "שלטונות הכיבוש - על ידי החדרת והפצת [סמים] במחוזותינו - שואפים להרוס [באמצעותם] את יכולותינו ולסכל את אמונתנו בהתקוממות כנגד הכובש."
שרה ברש"פ נלחמת בהפצת הסמים הישראלית
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 23/07/2000
     "השרה [לענייני רווחה] אנתצאר אלוזיר, אמרה שמשרדה מגיש כל סיוע אפשרי למלחמה בסמים, אך השלטונות הישראליים שוקדים על הכנסתם לחברה הפלסטינית."

המטרה הישראלית: להרוס את הנוער הפלסטיני
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 02/09/1999
     "השלב [הנוכחי] של הכיבוש הישראלי הינו [שלב] של הפצה מהירה של סמים, על כל סוגיהם השונים, ברחבי ארצנו... המטרה של הכיבוש הישראלי הינה להרוס את העושר הלאומי שלנו, הבא לידי ביטוי בנוער שלנו."
ישראל מפיצה סמים בקרב הנוער
מקור: אל-קודס, 19/02/1999
     "רבים מהאזרחים שהשתתפו בהפגנה אמרו ל'ופא' [סוכנות הידיעות הפלסטינית] כי הסיבה העיקרית להפצת הסמים בעיר הקדושה מקורה בכיבוש הישראלי, אשר שם לו למטרה את הנוער של ירושלים, בכדי להגשים את מטרותיו, לאחר ששם לו למטרה את האדמה ['פלסטין']. סולטאן אבו סנינה, אחד המשתתפים במסע התעמולה, אמר ל'ופא' כי לכיבוש יש חלק בהפצת הנגעים הללו על מנת להכשיל את הנוער."

עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים




כל הדף






Created by swat