English

 


עלילות
עלילה: ישראל רוצחת ומרעילה
מאמר בעיתון הרש"פ מבקר את התקפות הטרור הנעשות ע"י ילדים אך מאשים את ישראל בהתגרות בהם
אל-חיאת אל-ג'דידה - 11/11/2015
 


מאמר דעה מאת חאפז ברגותי, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה:
"אמרנו מההתחלה: 'אל תזרקו את ילדיכם לתוך הקרב למרות שהכיבוש, בדיכויו, אינו מבדיל בין ילדים, צעירים וזקנים, ולמרות שהמתנחלים שרפו ילדים בכוונה תחילה, ולמרות שעל ידי דיכויו הברברי, שמתגרה בכל יצור חי, הכיבוש מנסה למשוך אליו ילדים.'
לעומת זאת, אנשי חוליית [חמאס] שכם (כלומר, רוצחי בני הזוג הנקין), אישרו לאחר מעצרם כי הם נמנעו מירי בילדי המתנחלים, כפי שקרה גם עם תאאר חמאד (מחבל שרצח 10 בני אדם ביריות), הצלף מעיון אל-חראמייה, אשר נמנע מירי במתנחלת ובילדיה והורה לה לחזור.
עד כה, מתחילת החודש שעבר מתו כשהידים עשרות ילדים שאין להם קשר לדקירות ולמאבק, אך הכיבוש, אשר פרסם את סרטון חקירתו של הילד מנאסרה (אחמד מנאסרה, דקר שניים בפיגוע), ניסה לפנות אל קהל הילדים בעודו מתעלל בילד. זאת כדי להתגרות ולדחוק בילדים כמותו ללכת בדרכו [של מנאסרה], וזה מה שקרה אתמול [10/11/2015] בהתנחלות פסגת זאב בירושלים (הכוונה לפיגוע שבו שני פלסטינים, בני 12 ו-13, דקרו איש ביטחון ברכבת הקלה בירושלים).
העיקרון החשוב ביותר בהתנגדות לכיבוש הוא לא לעשות אף מעשה שעלול לגרום לך להידמות לכיבוש ולמעשיו. כלומר, יש להימנע ממעשים בלתי אנושיים כדי לשמור על רגשותיך האנושיים, אפילו אם הכיבוש איבד את אנושיותו, שכן לא מוטל עליך לחקותו...
הברבריות היא בעייתו של מי שנוהג כך, ולא נדרש מאתנו לגייס ילדים למעגל אלימות שהם אינם יכולים לעמוד בו. אנו זוכרים כיצד באחד הקרבות, הנביא האציל, יברכהו אללה, סרב לגייס נער, אף על פי שהנער עמד על קצות אצבעותיו כדי להיראות מבוגר מגילו. לכן אני סבור שפעולות הדקירה, במקרים כאלו, הפכו לחסרות טעם. ראוי יותר להרחיק את ילדינו מהפגנות שיש בהן חיכוך עם הכיבוש. נכון שעתידם תחת הכיבוש אינו ברור, בדומה לעתיד של כולנו, אך ראוי שנרחיק אותם מהעימותים כדי שיחוו את ילדותם. אומללה ככל שתהיה, היא עדיפה על פני ילדות של פצוע, של עציר או של שהיד נטול ילדות."


 
רצח בני הזוג הנקין - בני הזוג נעמה ואיתם הנקין נרצחו בפיגוע ירי שאירע ב-01/10/2015 בכביש שבין איתמר לאלון מורה. ארבעת ילדיהם, בגילאי 9, 7, 4, וארבעה חודשים, היו גם במכונית המשפחה והיו עדי ראייה לרצח הוריהם, אך הם לא נפגעו פיזית. 5 אנשי חמאס, חברים בחוליית טרור, נעצרו על ידי ישראל והודו בביצוע הפיגוע הרצחני. מנהיג החולייה, ראגב אחמד מוחמד עליווי, היה בעבר כלוא בישראל באשמת עבירות ביטחוניות.

תאאר חמאד - מרצה 11 מאסרי עולם בכלא הישראלי. צלף פלסטיני שרצח 3 אזרחים ו-7 חיילים בירי מגבעה בוואדי חראמיה בגדה המערבית ב-03/03/2002.

פיגוע דקירת הנערים בפסגת זאב - ב-12/10/2015, שני מחבלים פלסטינים, חסן מנאסרה, בן 15, ואחמד מנאסרה, בן 13, דקרו ופצעו את יוסף בן שלום, בן 21, בשכונת פסגת זאב בירושלים. לאחר מכן נדקר נער בן 13 (שמו לא נמסר לפרסום בעת הכתיבה) שרכב על אופניים. חסן מנאסרה נורה למוות בזמן שנמלט מהמקום, ואחמד מנאסרה נורה בידי שוטר ואושפז בבית חולים. שני קורבנות פיגוע הדקירה נפצעו באורח קשה. המחבלים, שהיו בני דודים, הגיעו מהשכונה הערבית הסמוכה בית חנינא.

פיגוע דקירה ברכבת הקלה בפסגת זאב - ב-10/11/2015 שני מחבלים פלסטינים, מועאויה ועלי עלקם, בני 12 ו-13, דקרו ופצעו מאבטח על הרכבת הקלה בשכונת פסגת זאב בירושלים. שוטרים ירו ופצעו את אחד הדוקרים, והשני הוחזק בידי נוסעי הרכבת עד לבואם של אנשי הביטחון. 
 


הכתבה הקודמת הכתבה הבאהCreated by swat