English

 


כל הדף


עלילות
עלילה: ישראל חותרת לשלוט מנהר הפרת ועד הנילוס
עלילות
מאז הקמתה, נוקטת הרשות הפלסטינית במדיניות של החדרת שנאת יהודים ושנאת ישראל בקרב החברה הפלסטינית. תוך שימוש בכלי התקשורת, מערכת החינוך והמוסדות התרבותיים שבשליטתה, מקדמת הרשות הפלסטינית שנאה דתית, דברי שטנה, עלילות קונספירציה וכדומה. אלו נועדו להציג את הישראלים והיהודים כמי שמהווים איום על הפלסטינים, על הערבים ועל האנושות כולה.

מסע תעמולה זה נחל הצלחה כה גדולה בהחדרת הרעיונות, עד כי מרבית הפלסטינים רואים ברצח, מלחמה ואפילו בפיגועי התאבדות נגד יעדים ישראליים, כהגנה עצמית וכהגשמת רצון 'אללה.'

לאורך ההיסטוריה, נעשה שימוש נרחב בהאשמות כוזבות ובעלילות בכדי להסית לשנאה, אלימות ולרצח המונים. העלילות הקונספירטיביות הרבות כנגד מדינת ישראל, הישראלים והיהודים, הינם חלק בלתי נפרד ממדיניות טיפוח השנאה הנמשכת ברשות הפלסטינית. אנשי הרש"פ מאשימים את ישראל בהדבקת פלסטינים באיידס, בהפצת נגע הסמים, בתכנון וביצוע מזימת רצח ערפאת, ועוד. מטרת הרש"פ הייתה להחדיר את השנאה עד כדי כך שלחימה ואף רצח יהודים וישראלים יתויג כמעשה גבורה וכהגנה עצמית.
עלילה: ישראל חותרת לשלוט מנהר הפרת ועד הנילוס
על פי טענה חוזרת ונשנית ברשות הפלסטינית, ישראל זוממת בחשאי לכבוש ולשלוט בכל המרחב "מן הפרת ועד הנילוס," אזור הכולל שטחים של מצרים, לבנון, עיראק, ירדן, סוריה וערב הסעודית. בדומה לדברי תעמולה אחרים של הרשות, גם עלילה זו מגובה ב"הוכחות" בדויות, הגורמות לשקר להישמע אמין. הרשות עומדת על כך שבבניין הכנסת מתנוססת הסיסמא: "מן הפרת ועד הנילוס," וכי שני הפסים הכחולים על דגל ישראל מייצגים את נהרות הפרת והנילוס, ומעידים על תכניותיה של ישראל לכבוש את המרחב שביניהם.

בסרטון זה, ששודר מאות פעמים בטלוויזיה הפלסטינית בין השנים 2001 עד 2009, מוצגת קבוצת תלמידים יהודים חובשי כיפה, היושבים בכיתה מול דגל ישראל וחוזרים שוב ושוב על דברי המורה: "ארץ ישראל מן הנילוס עד הפרת."

השחקנים בסרטון המבוים מדברים עברית משובשת ואומרים: "הארץ ישראל מן ניל [נילוס] לפורת [פרת]." הסצנה מוצגת כאותנטית, משל צולמה בכיתה אמיתית בבית ספר יהודי.

להלן דוגמאות נוספות לשימוש בעלילה זו:
יועצו של עבאס מביע תמיכה בפוסט בפייסבוק שאומר כי "היהודים עומדים מאחורי כל מה שמתרחש מעיראק ועד למצרים"
מקור: עמוד הפייסבוק של מחמוד אל-הבאש, 01/07/2015
יועצו של מחמוד עבאס לענייני דת והשופט השרעי העליון, מחמוד אל-הבאש, כתב בתגובה למתקפת הטרור של דאעש בסיני בשבוע שעבר, בה נהרגו עשרות חיילים מצריים, כי ישראל היא זו שמרוויחה מהמתקפה:
 אל-הבאש: "אין לי צל של ספק כי המרוויחה העיקרית - ואולי היחידה שבאמת מרוויחה - מהפגיעה במצרים היא ישראל. בפשטות, משמעות הדבר היא כי מי שפוגעים במצרים פועלים לטובת ישראל, בין אם הם רוצים בכך ובין אם לאו."   

אל-הבאש קיבל תגובה לפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו מאשרף סלאמה אבו אסלאם, הטוען כי מטרתם של היהודים היא לכבוש את השטח שבין נהר הפרת לנילוס, וכי "היהודים עומדים מאחורי כל מה שמתרחש מעיראק ועד למצרים." במקום להתעלם מהפוסט או לשלול אותו, בחר אל-הבאש לכבד אותו ב"לייק":
 "לשם כך פועלים היהודים: הקמת הממלכה הגדולה מנהר עיראק (נהר הפרת) ועד לנילוס. היא [היהדות] ניצלה אנשים בעלי אמונה מסולפת וקיצונית, והיהודים עומדים מאחורי כל מה שמתרחש מעיראק ועד למצרים. למרבה הצער, יש מי שמוציא לפועל את תכניותיהם בשם האסלאם." 
 לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: מתקפת המדינה האסלאמית (דאע"ש) על עמדות צבא מצרים - ב-1 ביולי 2015 תקפה קבוצה ג'יהאדיסטית המזוהה עם ארגון הטרור דאע"ש בו זמנית מספר עמדות של צבא מצריים בצפון סיני, והרגה עשרות חיילים מצריים.
מומחה לעניינים ישראלים בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: ישראל שואפת לשלוט "מהנילוס עד הפרת"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/05/2013
אולפן פתוח לרגל יום הנכבּה בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ. ראיון עם מומחה לעניינים ישראלים, עאדל שדיד:
     "המפעל הציוני באזור אינו מצמצם את פגיעתו בעם הפלסטיני ובגיאוגרפיה הפלסטינית בלבד... המפעל הזה [הוא מפעל] של התרחבות ושל החלפה [של אוכלוסייה באוכלוסייה], וההוכחה לכך היא שישראל, אפילו לאחר שעברו 65 שנים מאז שהקימה את הישות שלה, לא קבעה את גבולותיה עד ימינו. נחקקו עשרות אלפי חוקים בכנסת ובמוסדות ישראליים, ובכל זאת גבולות ישראל עדיין אינם ברורים. זה מחזיר אותנו לסיפור התנ"כי השקרי העתיק, אשר נחשב לחלק מהתפיסה והתיאוריה הציונית - שכל השטחים שבהם חיו יהודים לפני 2000 שנים יהיו המדינה שלהם בזכות, כלומר מהנילוס לפרת, כלומר השטח הערבי בסוריה ['אל-שאם'] ובצפון אפריקה יהיה בעתיד חלק משלטונם הגיאוגרפית ותחת שליטתם המדינית והכלכלית."
ישראל מתכננת "לבלוע" את הארצות המוסלמיות
מקור: אל-רסאלה (חמאס), 07/12/2009
     "שאיפות הציונים לא מוגבלות לפלסטין מהים ועד הנהר, ולא למצרים וארצות השאם [סוריה רבתי], עיראק ו'מדינה,' או מהפרת ועד הנילוס... רעיון 'המזרח התיכון הגדול' בולע ארצות רבות בעולם המוסלמי."
המטרה האולטימטיבית של הציונות: [מדינה המשתרעת] מהפרת ועד הנילוס
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 05/08/2008
      "ישנה אגדה, או סיסמא, של תנועת הציונות העולמית התוחמת את גבולות ישראל בין הפרת לנילוס."
ישראל היא "קו זינוק" לכיבוש [השטח שבין] הפרת והנילוס
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/03/2006
     "הישראלים חושבים בצורה שונה לחלוטין... אדמת פלסטין, הנמצאת בידיהם, משמשת 'קו זינוק' אל [השטח] שבין הפרת והנילוס."
ישראל מתכננת להקים מדינה יהודית שתשתרע מהנילוס ועד הפרת
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 09/01/2006
      "מלחמת יוני 1967 התרחשה והדגישה שהאויב הציוני לא שם לו למטרה רק את פלסטין, אלא גם את האומה הערבית, מן מהאוקיינוס ועד למפרץ, והוא מתכנן מדינה יהודית שתשתרע מהנילוס ועד הפרת."
ישראל מתכננת להשתלט על כל כדור הארץ
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 18/06/2004
      "אויבינו, הציונות בייחוד, משתוקקים להקים את מדינתם שתשלוט בעולם מהמזרח עד המערב, ולא רק מדינת ישראל הגדולה מהפרת עד הנילוס, אלא הם לוטשים את עינייהם ורוצים להקים את מדינתם על [פני] כל כדור הארץ."
ישראל מתכננת להקים אימפריה שתכלול את `מדינה` [אחת הערים הקדושות לאסלאם, שבערב הסעודית]
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/09/2003
      "על הערבים והמוסלמים לגבש אסטרטגית הגנה מדינית-צבאית... שעשוי למנוע את הדבר המסוכן והגרוע מכל... הממשמש ובא מארה"ב והוא לאפשר לישראל לכונן את האימפריה הישראלית מן הפרת ועד לנילוס, ובכלל זה העיר 'מדינה.'" [העיר השנייה בקדושתה לאסלאם, בה קבור הנביא מחמד]
טענה: מהים התיכון עד הפרת, מלבנון עד הנילוס
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/08/2003
ד"ר חנא עיסא, מרצה למשפט בינלאומי:
     "אין ספק כי הפוליטיקאים בישראל אינם מעוניינים ביציבות... 'ארץ ישראל מהים התיכון ועד לפרת, מלבנון ועד הנילוס.' סיסמה זו היא הבסיס המניע את יסוד ישראל מאז ייסודה של התנועה הציונית ועד ימינו אנו, ולעתיד."
ישראל שמה לה למטרה את כל אומות ערב
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 29/07/2002
      "איננו נלחמים רק עבור העם הפלסטיני. אנו נלחמים בהגנה על האומה הערבית ועל האזור הזה, שכל עמיו הם מטרה לתוקפנות הישראלית. סיסמת ישראל היא 'מהנילוס עד הפרת.'"
שני הפסים על דגל ישראל מייצגים את הפרת והנילוס (1)
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/07/2002
      אבו-קרש: "הדגל הישראלי, שני הקווים הכחולים ומגן הדוד באמצע [קרי, ישראל], מייצג את מה שבין שני הנהרות, הנילוס והפרת."
אבו-שרח': "הפרוייקט הציוני עדיין קיים. הם רוצים מדינת ישראל גדולה יותר, מן הפרת ועד הנילוס... על האומה הערבית והעולם כולו להבין זאת... [הישראלים] חושבים כי מדינת ישראל [הנמתחת] בין הפרת לבין הנילוס היא דבר שלא ניתן למנוע."
מטרת הציונות: לחסום את הפרת והנילוס מפני הערבים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 22/03/2002
      "הציונים עומדים מאחורי מזימה שמטרתה לנתק את הנהרות המגיעים מחוץ לגבולות המולדת הערבית, כגון הפרת והנילוס."
מטרת הקונגרס הציוני הראשון: [מדינה המשתרעת] מהנילוס עד הפרת
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/02/2002
      "בוועידת באזל ב-1897, הציונות החליטה ש[מדינת] ישראל תוקם בין נהרות הנילוס והפרת, וזוהי שאיפתה של ישראל."
שני הפסים על דגל ישראל מייצגים את הפרת והנילוס (2)
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/10/2001
      "המדינה העברית אימצה דגל רשמי - מגן דוד בצבע כחול (המסמל את מדינת ישראל), בין שני פסים כחולים המסמלים את נהר הנילוס והפרת, בהם ראתה התנועה הציונית את גבולותיה."
מטרת הציונות היא "להרחיב את שטחי הכיבוש"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 19/07/2001
      "כל ההרג מלווה בהפגזה אינטנסיבית... מה פירושה... אם לא נחישות להגשים את המטרה הקבועה של הציונות, של הרחבת שטח הכיבוש כמה שיותר רחוק, מהפרת ועד הנילוס?"
הנילוס והפרת יחריבו את ישראל
מקור: אל-איאם, 19/07/2001
      "מסכנה ישראל: חלומה הילדותי הפרימיטיבי, 'ארץ ישראל מהנילוס עד לפרת' מצטמצם לדגל שבו מגן דוד ושני קווים כחולים , אחד מהם הוא הנילוס, בדמיון, והשני הוא הפרת המאכזב. שני קווים אלו יצטמצמו כלפי פנים, וילחצו על המגן דוד עד אשר יפוצצו אותו."
"מהפרת עד הנילוס" על גבי ספרים ומטבעות ישראלים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 04/05/2001
     "הערבים והמוסלמים! סיסמת הציונות, סיסמת מדינת היהודים בפלסטין - מהנילוס ועד הפרת - זה כתוב בספריהם ובמטבעות שלהם."
שני הפסים על דגל ישראל מייצגים את הפרת והנילוס (3)
מקור: אל-איאם, 14/05/2000
      "הפלסטינים רואים בדגל ישראל סמל למדינה היהודית הגדולה, שמשתרעת בין [נהר] הנילוס ל[נהר] הפרת, זאת על פי החלום הציוני: 2 פסי התכלת מייצגים את 2 הנהרות, ומגן הדוד ביניהם הוא סמל המדינה."
סיסמה של הכנסת: מהנילוס עד הפרת
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/12/1997
      "הרצל שלח מכתב נזעם ודרש לשנות את גבולות פלסטין המנדטורית כך שהם יכללו את מי הליטני, כלומר 'מהמים עד המים' - [סיסמא] אותה ביטא השלט הפרוש לרוחבה של הכנסת, 'מן הפרת ועד הנילוס.'"

עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat