English

 


כל הדף


עלילות
קונספירציות נוספות
עלילות
מאז הקמתה, נוקטת הרשות הפלסטינית במדיניות של החדרת שנאת יהודים ושנאת ישראל בקרב החברה הפלסטינית. תוך שימוש בכלי התקשורת, מערכת החינוך והמוסדות התרבותיים שבשליטתה, מקדמת הרשות הפלסטינית שנאה דתית, דברי שטנה, עלילות קונספירציה וכדומה. אלו נועדו להציג את הישראלים והיהודים כמי שמהווים איום על הפלסטינים, על הערבים ועל האנושות כולה.

מסע תעמולה זה נחל הצלחה כה גדולה בהחדרת הרעיונות, עד כי מרבית הפלסטינים רואים ברצח, מלחמה ואפילו בפיגועי התאבדות נגד יעדים ישראליים, כהגנה עצמית וכהגשמת רצון 'אללה.'

לאורך ההיסטוריה, נעשה שימוש נרחב בהאשמות כוזבות ובעלילות בכדי להסית לשנאה, אלימות ולרצח המונים. העלילות הקונספירטיביות הרבות כנגד מדינת ישראל, הישראלים והיהודים, הינם חלק בלתי נפרד ממדיניות טיפוח השנאה הנמשכת ברשות הפלסטינית. אנשי הרש"פ מאשימים את ישראל בהדבקת פלסטינים באיידס, בהפצת נגע הסמים, בתכנון וביצוע מזימת רצח ערפאת, ועוד. מטרת הרש"פ הייתה להחדיר את השנאה עד כדי כך שלחימה ואף רצח יהודים וישראלים יתויג כמעשה גבורה וכהגנה עצמית.
קונספירציות נוספות
השואה היא "שקר," "היהודים קשרו קשר עם היטלר בכדי ליצור שער לפלסטין" לדברי פרשן מדיני פלסטיני
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 10/04/2018

הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, תוכנית "בְּקֶרֶב"

האני אבו זיד, פרשן מדיני: "הם בכו על השואה השקרית בימי היטלר והיא לא הייתה בכאלה מספרים גדולים. אני רוצה לציין -"
המנחה: "זה שקר שהפיצו אותו בעולם."
האני אבו זיד: "אכן, זה היה שקר והרבה מהישראלים או מהיהודים קשרו קשר עם היטלר בכדי ליצור שער לפלסטין, למען הבאת המתנחלים. אם כן, מדיניות ההתנחלות והקולוניאליזם בדמם של בני אדם אלה.”
לחץ לצפייה בסרטון
מורה דת מוסלמי בטלוויזיה הפלסטינית: אמריקה מפיצה בכוונה סרטי פורנו בעולם הערבי
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 29/02/2016

עימאד חמתו, מרצה לפרשנות קוראן, אוניברסיטת פלסטין, עזה:
"נושא המין הוא הבעייה החמורה ביותר שהעולם סובל ממנה כיום. הוא משתקף כיום בצורה שבה המערב מכוון אותנו. לפני הפלישה לעיראק, אמר [נשיא ארה"ב לשעבר] בוש: 'אנו ניכנס לעיראק, כדי לתקן את טעותו של אלוהים, ששם נפט בחצי האי ערב. אנו נגיע לעיראק, נכניס לשם סרטי פורנו, ונלמד אותם את הציוויליזציה והתרבות האמריקאית.'"
לסרטון לחצו כאן
עיתון הרש"פ מכנה 2 מחבלים שרצחו ישראלית "שהידים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/01/2016

כותרת: "שני שהידים מבית עור אלתחתא ומחנה הפליטים קלנדיא..."
"שני צעירים מתו אתמול בערב כשהידים מירי כוחות הכיבוש בטענה שביצעו פעולת דקירה בהתנחלות מערבית לרמאללה. מקורות ישראליים אמרו כי 'שני צעירים פלסטינים נכנסו למכולת בתוך ההתנחלות בין חורון, ודקרו ופצעו שתי מתנחלות, אחת אנושות והשנייה באורח בינוני, טרם נסוגו מהמכולת.' משרד הבריאות אמר בהודעה כי השהידים הם אברהים אסאמה יוסף עלאן, בן 23, מבית עור אלתחתא שמערבית לרמאללה, וחסין אבו ע'וש, בן 17, ממחנה הפליטים קלנדיא."

אבראהים עלאן וחסין אבו ע'וש ביצעו פיגוע דקירה ב-25 בינואר 2015 במכולת בבית חורון. בפיגוע נרצחה שלומית קריגמן, בת 24, ואישה נוספת בת 60 נפצעה באורח בינוני. בנוסף, המחבלים פיזרו מספר מטעני צינור שלא התפוצצו, ונורו למוות על ידי מאבטח של היישוב.

עיתון הרש"פ: ארה"ב חשודה בגרימה לפיגועי ה-11/9 במטרה ליצור אנרכיה בעולם הערבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/01/2016

כותרת: "דינמו שבעליו נסתרים"
ד"ר אסאמה אלפרא בטורו הקבוע.
"ארה"ב המציאה את רעיון האנרכיה היוצרת באזור, שהתחיל במלחמתה נגד עיראק, שממנה היא יצאה רק אחרי שווידאה כי אש העדתיות הבוערת בה תכלה את כולה, ואחריה היא השתמשה ביכולותיה הטכנולוגיות והכספיות על מנת ליצור משחק דומינו באזור. אותה ארה"ב הצליחה ללא ספק לשכנע את העולם כי הקיצונית האסלאמית היא זו שמאיימת על הביטחון והשלום העולמיים. לשם כך, היא השתמשה באירועי ה-11 בספטמבר 2001, למרות שאותו אירוע עורר תהיות רבות, המציבות את ארה"ב בתא הנאשמים, כפי שנחשף בהמשך בשורה של עובדות ודו"חות. אולם, ארה"ב הצליחה ליצור מתוך האירוע אויב מדומה שנקרא "טרור", והיא פיקחה על טיפוח הרעיון עד שהבשיל מה שמוכר היום כארגון המדינה [האסלאמית].
אין ספק כי ארה"ב עודנה מחזיקה ברבים מחוטי המשחק, ומטרתה העיקרית היא לשפוך שמן על המדורה שבוערת באזור, שברור כי היא המרוויחה הבלעדית ממנה. זאת, שכן הלחימה המשתוללת באזור מספקת את הקרקע המתאימה לשרטוטה מחדש של מפת האזור, שתשתמש בעדתיות על מנת לקבוע את גבולותיהן הגיאוגרפיים של מדינותיה, על סמך מחקרים שהוכנו מזה שנים. על ידי כך, ארה"ב תרחיק בין המדינות הערביות, ותעקור מהשורש את רעיון האחדות ביניהן. מטבע הדברים, היא לא תמצא מיתר טוב יותר מזה של הסכסוך הסוני-שיעי על מנת לפרוט עליו את מנגינת המלחמה הבאה באזור. יתר על כן, האש שבוערת באזור אף הניעה באופן חסר תקדים את גלגלי תעשיית הנשק המסורתית האמריקאית, בעוד שארה"ב אינה משלמת שום מחיר על האנרכיה שהיא יצרה באזור. זאת, שכן "הטרור" לא הגיע לחצר ביתה כפי שקרה במדינות אירופה, והיא לא נאלצה לפתוח את שעריה בפני המהגרים שנהרו למדינות אירופה."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

גורם רשמי בפת"ח: המלחמות במזח התיכון נועדו למוטט את מדינות ערב על מנת ש"הישות הציונית" תשאר הכוח העליון באזור
מקור: סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", 21/01/2016

כותרת: "ארה"ב אינה עוד השחקנית היחידה בפוליטיקה הבינלאומית"
חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח והנציב הכללי ליחסים עם מדינות ערב וסין, עבאס זכי, נפגש ביום רביעי, עם מצטפא אלבכורי, יו"ר מפלגת האותנטיות והמודרנה המרוקאית... זכי ציין כי המלחמות, ההתנגשויות והסכסוכים העדתיים שמזעזעים מספר ממדינות ערב, תחת כינויים שונים, נועדו לקרוע את המולדת הערבית וליצור סייקס פיקו חדש, שיחלק את מה שכבר חולק, ויפרק ויפורר את העמים הערביים, ימוטט את מדינותיהם ויהרוס את כוחם הכלכלי, האנושי, המדעי והצבאי. כל זאת, על מנת שהישות הציונית תישאר הכוח הצבאי והמדעי העליון וההגמוני באזור."
 
הערה: הסכם סייקס-פיקו: הסכם מדיני סודי בין צרפת ובין בריטניה שנחתם במאי 1916 על ידי נציגי שתי הממשלות: מארק סייקס, נציג בריטי, ושארל פרנסואה ז'ורז'-פיקו, נציג צרפתי. מטרת ההסכם הייתה לקבוע את אזורי השליטה של שתי המעצמות בשטחי האימפריה העות'מאנית במזרח התיכון לאחר סיום מלחמת העולם הראשונה.

דובר פת"ח: ישראל היא "ראש ומקור הטרור והסיבה לחוסר יציבות באזור"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2016

כותרת: "פת"ח: 'ישראל היא מילה נרדפת לגזענות והיא חותרת להגברת המתיחות'"
"דובר תנועת פת"ח אסאמה אלקואסמי... קרא לבני עמנו לעמוד איתן בפני המתקפה הברברית של חיילי הכיבוש ומתנחליו. הוא הדגיש כי חשוב למהר לסיים את הפילוג, להשיג אחדות לאומית ולזנוח את כל סיבות הסכסוך. כמו כן, הוא קרא לבני עמנו לאזור את כל היכולות והאנרגיות הלאומיות הפלסטיניות על מנת להתעמת עם הכיבוש בכל החזיתות, שכן הכיבוש הישראלי הוא ראש ומקור הטרור, והסיבה לחוסר יציבות באזור."

 

העיתון הרשמי של הרש"פ טוען שישראל הוציאה להורג את המחבל מתל אביב, ושנתניהו מבטיח להמשיך בהוצאות להורג
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/01/2016

כותרת: "נתניהו מאיים ומבטיח להמשיך בהוצאות להורג בשטח"
"ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, המשיך לגבות את המשטרה, את השב"כ ואת הימ"מ במשטרה הישראלית, ולעודד אותם להמשיך בהוצאות להורג בשטח שהם מבצעים בגדה המערבית, בעזה ובפנים הפלסטיני... בתגובה להוצאתו להורג של נשאת מלחם על ידי כוחות מיוחד במשטרה הישראלית שלשום, נתניהו אמר כי הוא מודה 'בשם כל אזרחי ישראל למשטרה, לשב"כ ולימ"מ על עבודתם המדויקת מסביב לשעון ועל שביצעו את המשימה שנדרשה מהם'.
בהצהרותיו, נתניהו המשיך לאיים. הוא אמר: 'כל מי שרוצח ישראלים או מסייע [לרוצחים] גורלו יהיה זהה, בתוך גבולות ישראל או מחוץ להם"'.

 הערה: דברי נתניהו כלשונם שנאמרו ב09/01/2016: "בשם כל אזרחי ישראל, אני מודה למשטרה, לשב"כ, ליחידת הימ"מ - הם עשו את עבודתם במקצועיות, בשיטתיות, יומם ולילה, התמקדו במשימה והשיגו אותה". עוד הוסיף נתניהו "יידע כל מי שבא לרצוח ישראלים, שבמוקדם או במאוחר אנחנו נגיע אליו, בתוך גבולות המדינה ומחוץ לגבולות המדינה. אף אחד אינו חסין. אנחנו נגיע למרצחים ואנחנו גם נגיע לכל מי שסייע בידיהם".
 

גורם רשמי בפת"ח מדבר על "המזימה האמריקאית":ארה"ב יצרה את המדינה האסלאמית כדי להצדיק את קיומה של מדינה יהודית
מקור: אל-משרק (עיתון עיראקי עצמאי), 10/01/2016

כותרת: "חבר ההנהגה הפלסטינית זכי ל'אל-משרק': תמצית התכנית האמריקאית באזור – מדינה דאע"שית כנגד מדינה יהודית! ישראל מתייחסת ברצינות רבה לחסן נסראללה, והפלסטינים לא השתמשו בתמיכה האיראנית"
"חבר הנהגת אש"ף עבאס זכי קישר בין הקמתה של מדינה אסלאמית תחת חסותה של דאע"ש להקמת של מדינה יהודית על אדמת פלסטין. הוא תיאר את התכנית להקים את שתי המדינות הללו כהחייאה ומימוש של ההשקפה האמריקאית בנוגע לאזור. חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח והנציב הכללי של היחסים עם מדינות ערב וסין אמר בראיון עם 'אל-משרק': 'המזימה האמריקאית התחילה בפגיעה בלב האומה הערבית, באמצעות הריסתן של עיראק וסוריה והחלשתה של מצרים.' הוא הבהיר: 'מדינות ערב החזקות לא זכו לתמיכה שתאפשר להם להתמודד מול ישראלית ולעצור את התפשטותה באדמה הערבית.' אבו משעל [זכי] אמר:  'דאע"ש הוא תוצר אמריקאי. לפי המזימה האמריקאית, נדרש להקים מדינה אסלאמית על מנת להצדיק את קיומה של מדינה יהודית, שבה אין לפלסטינים מקום.'"
 
לקריאת קטע ארוך יותר מהכתבה לחץ "לכתבה המלאה"

קריקטורה שמפרסמת תנועת הפת"ח: ישראל מוציאה להורג ילדים פלסטינים בתמיכתה של ארה"ב
מקור: אתר נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח, 12/12/2015

 
תחת הכותרת "הוצאות להורג בשטח" הקריקטורה מציגה חייל ישראלי כשהוא מוציא להורג שני ילדים פלסטינים כפותים ומכוסי עיניים, בזמן שחייל אמריקאי עומד לצדו וקורא מתוך דף, וככל הנראה מכריז על ההוצאה להורג ועל נימוקיה. התמונה המוצגת בקריקטורה מזכירה סרטוני הוצאה להורג שהופצו מטעם ארגוני טרור, שבהם יש לעתים קרובות הקראה של "גזר הדין" לפני ההוצאה להורג של השבויים. גם הצבת דגלים ברקע אופיינית לסרטוני תעמולה של ארגוני טרור.
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן
 
קריקטורה של הפת"ח: ישראל ודאעש עומדות מאחורי מתקפת הטרור בפריז
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 16/11/2015

בקריקטורה נראה ראש הממשלה נתניהו מסייע למחבל מארגון הטרור דאעש לכוון רובה לעבר פריז ומגדל אייפל.
 
 
קריקטורה של הפת"ח משווה יהודים לדאעש
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 16/11/2015

בציור רואים קופסת גפרורים שעליה כתוב "טרור" באנגלית ובערבית, ומתוכה מבצבצים שני גפרורים – אחד עם ראש של לוחם אסלאמיסט, המייצג את המדינה האסלאמית, ואחד עם ראש של יהודי דתי, המייצג את ישראל.
 
 
עיתון הרש"פ: המוסד עומד מאחורי התקפות הטרור בפריז ובביירות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/11/2015
כותרת: "שבט הברברים צמאי הדם בביירות ובפריז"
מאת מוופק מטר, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ:
"טועה מי שקושר בין תאוות הדם של הפראים, הטרור שלהם והברבריות שלהם, לבין עניין כלשהו בעולם, ובמיוחד לעניין הפלסטיני; מי שפוצצו את חזותיהם ואת לבבותיהם של אחינו הלבנונים שלשום בבורג' אל-בראג'נה ברובע הדאחיה בביירות [12/11/2015], אשר המשיכו בפשעיהם נגד האנושות בפריז אתמול [13/11/2015]... ומי  ששרפו את הטייס הירדני [מועאז] אל-כסאסבה כשהוא בתוך כלוב, ערפו את ראשיהם של אזרחים מוסלמים, נוצרים וכורדים בעיראק האחות, שחטו מצרים קופטים ומוסלמים בלוב, לקחו בשבי נשים ומכרו אותן כמו ריהוט לבית - אין להם עניין מלבד לספק את יצריהם הרצחניים ואת מאווייהם. הם חולים בכל מחלות הנפש והמין שיכולות לעלות על דעתם של המדענים והרופאים ברחבי העולם. אין להם דת ואין להם אמונה. אין להם שום קשר לאנושות, חוץ מהמראה...
הם תולדה של מנטליות גזענית ושל שלילת האחר... הם משתייכים לסוג של בני אדם, אשר אינו רואה דרך מלבד [שפיכת] דם אנושי, שאותו הם הופכים לגל ורוכבים עליו לגיהינום שלהם, גיהינום שאדוניהם וממציאיהם תיארו בפניהם בתור גן העדן...הם התלמודיסטים והאסלאמיסטים, ואלו שפתחו במעשי טבח כדי לכלות עמים ולהשמידם תחת דגלים רקומים בסיסמאות דתיות...
הם תוצר של מַעְבְּדוֹת ה-CIA, המוסד, הסקוטלנדיארד ואחרים, שכאשר ברצונם להשיג מטרה בעולם... הם משחררים את 'הווירוס הפראי' הזה ממעבדותיהם, קבוצות של חולי נפש נטולי כל רחמים בלבם... אין זה צירוף מקרים שדם אנושי פוצץ בפריז בשעה שמתחילים ליישם סנקציה אירופאית מסוימת על מוצרי ההתנחלויות..."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

לחץ "לכתבה המלאה" לגרסה ארוכה יותר של המאמר
גורם רשמי ברש"פ: "המערב כבר השתמש בעבר בארגוני טרור, חימש אותם ואימן אותם, על מנת להשתמש בהם ככלי לשירות מזימותיו ומזימותיה של ישראל במזרח התיכון"
מקור: סוכנות הידיעות הפלסטינית העצמאית 'דוניא אל-וטן', 14/11/2015

כותרת: "בסאם אבו שריף: גינוי הטרור והלוחמה בו מצריכים אמת מידה אחידה"
"רמאללה - בסאם אבו שריף [חבר המועצה הלאומית הפלסטינית, הגוף המחוקק של אש"ף] גינה את פעולת הטרור הרצחנית, שגבתה את חייהם של עשרות קורבנות מקרב אזרחי צרפת, ואמר כי פשע מתועב זה הוא תוצאה של המדיניות שנוקטים מנהיגי המערב, המשתמשים באמות-מידה שונות כשהם שופטים טרור רצחני עיוור. כמו כן, הוא אמר: 'בשעה שאנו מרגישים צער וכאב על מותם של האזרחים החפים מפשע בצרפת, אנו מסבים את תשומת הלב אל המדיניות של מנהיגי וושינגטון והמערב, שנקטו ונוקטים אמות-מידת שונות בהתייחסותם לטרוריסטים. זאת, מאחר שהמערב כבר השתמש בעבר בארגוני טרור, חימש אותם ואימן אותם, על מנת להשתמש בהם ככלי לשירות מזימותיו ומזימותיה של ישראל במזרח התיכון. בנוסף, המערב לא מחה או גינה את פעולות הטרור המתמשכות נגד העם הפלסטיני בכללותו, המבוצעות על ידי ממשלת ישראל וכוחות הכיבוש, ושבמסגרתן יורים על נשים, ילדים ואזרחים שדורשים את חירותם.'
בסאם אבו שריף אמר כי אם המערב ימשיך במדיניות זו, עם אמות-המידה השונות, המשרתת את כוחות הכיבוש 'הציוניים' ומגוננת על הפשעים שהם מבצעים נגד עם שלם, זה יחזור אליהם [כבומרנג]. כמו כן הוא אמר כי ההתמודדות עם הטרור והיציאה נגדו מהוות כעת חובה אנושית ותרבותית, וכל מי ששם מכשולים בפני ההתייצבות נגד הטרור ושותק על הטרור של המדינה 'הציונית' משרת את האינטרסים של טרור מאורגן זה."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ רומז שישראל אחראית להתקפות הטרור בפריז
מקור: עמוד הפייסבוק של עדנאן אל דמירי, דובר מנגנוני הביטחון הפלסטינים, 14/11/2015
"מביירות לפריז, טרור ופיצוצים, שתי ערים יפות ומתקדמות, ושתי ערים שמעוררות התפעלות בעמדתם בנוגע לפלסטין ... מה זאת השנאה הזו שתוקפת את היופי והעקרונות ומכריזה עליהם טרור? ... האם הטרור בביירות ובפריז לובש מסכות כמו של אלו שהיו אתמול [12/11/2015] בבית החולים אל-אהלי בחברון?"
לדיווח המלא לחץ כאן

הערה: על מנת ללכוד ולעצור את המחבל הפלסטיני עזאם שלאלדה, ישראל הוציאה לפועל מבצע צבאי שבו לוחמים מחופשים לפלסטינים נכנסו לבית החולים 'אל-אהלי' בחברון, שבו המחבל הסתתר. שלאלדה דקר ופצע אזרח ישראל ליד היישוב מיצד בגוש עציון ב-25/10/2015, ונורה על ידי אזרח ישראלי. המחבל נתפס ונעצר בבית החולים, וקרוב משפחה שלו שניסה להתנגד למעצר נורה ונהרג.
יועצו של עבאס טוען שמחבל שרצח ישראלי ופצע 11 נוספים היה "חסר מגן ולא היה חמוש בדבר" כשהמשטרה הרגה אותו
מקור: עמוד הפייסבוק של סולטאן אבו אל-עינין, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, ויועצו של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, 19/10/2015

 
יועצו של עבאס סולטאן אבו אל-עינין העלה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו סרטון ממצלמת האבטחה שתיעדה את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע.
הטקסט בפוסט: "במשך זמן רב הרבו בכירי האויב הישראלי לדבר על עוצמת צבאם, ותיארו אותו כ'צבא בלתי מנוצח', שהפך לצבא הרביעי בעוצמתו בעולם. אתמול ראינו בדיוק את האמת על צבא זה: צבא חמוש [היטב] שנוצח על ידי השהיד מוהנד אל-עוקבי, ולפניו מוהנד חלבי, אף על פי שהיה חסר מגן ולא היה חמוש בדבר מלבד זכותו על מולדתו וכוח הרצון הפלסטיני שלו, אותו כוח רצון שצבאות העולם האדירים ביותר לא הצליחו ולא יצליחו להביס או לפגוע בו.
כמה משמעויות של מסירות נפש והקרבה טמן בחובו המחזה הזה? חיילים חמושים משליכים את נשקם מאימת סכינו של מוהנד, ואחרים מחפשים קיר או גדר בגלל הפחד ממך, גיבור שכמותך. אהבנו אותך, מוהנד. אהבנו אותך בעודך זורע חיים עבור כל הפלסטינים.
אנו והעולם כולו ראינו כמה חיילים בורחים, על אף היותם חמושים בנשקם, ברגע שהתנפל [עליהם] השהיד מוהנד, כשהוא "חסר מגן" או "שולף סכין". בכך הוא יצר שלב נוסף בסולם התהילה הפלסטיני, וזכה בעיטור הכבוד כשהיד החורט את שמו על חזהו של כל פלסטיני.
הערה: אני מייעץ לאויב לעצור את כל מי ששמו מוהנד".
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

להלן מידע נוסף על שני המחבלים בפיגועים שזכו לדברי שבח והאדרה מפי יועצו של עבאס:
 
מוהנד אל-עוקבי - המחבל הבדואי בן ה-21 נכנס לתחנה המרכזית בבאר שבע כשהוא חמוש בסכין ואקדח, רצח את החייל עומרי לוי בן ה-19, לקח את נשקו והחל לירות לעבר אנשים בתחנה כשהוא פוצע 11 מהם, בפיגוע ב- 18/10/2015 . תושב זר, הבטום זרהום בן ה-29, נורה על ידי מאבטח וא
מטיף מוסלמי בטלוויזיה הפלסטינית: אריאל שרון נהג לבקש ליום הולדתו 10 ילדים פלסטינים הרוגים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/08/2015

עימאד חמתו, מרצה לפרשנות קוראן, אוניברסיטת פלסטין, עזה, ומנחה תכנית בנושא האסלאם בטלוויזיה הפלסטינית: קיראו את זיכרונותיו של [אריאל] שרון שהלך לעולמו, כשרצה לחגוג את יום ההולדת שלו היה אומר: ״אני רוצה שביום הולדתי יכובו 10 נרות, 10 ילדים פלסטינים. אני רוצה לשמוע על זה בסוף היום כדי שאחוש התעלות רוח."
לצפייה בסרטון לחץ כאן
בעיתון הרשמי של הרש"פ: האלימות במזה"ת היא חלק ממזימה של משטרים ערביים ומדינות מערביות לחלק מחדש את האיזור
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/07/2015

חאפז ברגותי בטורו הקבוע מתייחס לרצח התובע הכללי המצרי בפיצוץ מכונית ממולכדת.
כותרת: "אבן הפינה העומדת איתן"
"מתוניסיה ולוב ומשם למצרים, תימן, סעודיה, כווית, עיראק וסוריה, ההרג מתפשט בבירות הערביות. מי שגרם לכך איננו אלמוני, משום שכולם יודעים מי מימן, מי חימש ומי שתל את הרעיונות בראשן של הקבוצות הקיצוניות. קבוצות אלו הן תוצר של גילוי עריות בין המודיעין המערבי, והאמריקאי בפרט, לבין המשטרים הערביים, מאז תחילת מלחמת אפגניסטן נגד האתיאיסטים הסובייטים. זאת, שכן מרבית המשטרים הערביים סייעו לייצוא הצעירים הערבים ל[מלחמת] ג'האד תחת הדגל האמריקאי, וזה היה טבעי כי הערבים האפגנים יחזרו עם ידע כיצד להרוג ולגרור [גופות ברחובות]. כאשר התלקחו הרוחות הרעילות הנקראות האביב הערבי, שב גילוי העריות מחדש, שכן חלק מהמשטרים כרתו ברית עם מדינות מערביות, ובראשן ארה"ב, על מנת להפיל את המשטרים השנואים עליהם, ואלו מימנו וחימשו את אנשי האופוזיציה, מבלי להתייחס לשיוכם [הפוליטי]. כמו כן, מדינות המערב אפשרו לצעירים המוסלמים והמתאסלמים לזרום לאזור, כשעמם אישורים להרוג, לגרור [גופות ברחוב], לקחת בשבי ולאנוס, והתוצאה הייתה שהאש הגיע אל המממנים והתומכים הערבים והזרים... המטרה הבסיסית היא למוטט את האומה בכללותה, על חברותיה, צבאותיה ומוסדותיה, על מנת להקל את פירוקה והרכבתה, בהתאם להלך הרוח הקולוניאליסטי החדש, לאחר ש[הסכם] סייקס פיקו חדל להיות מתאים. עם זאת, מצרים ממשיכה להיות אבן הפינה היציבה, שמדינות וארגונים קושרים קשר נגדה, ואם היא תתמוטט, זה יהיה סופה המוחלט של האומה. על כן, המשך הטרור במצרים הוא עדיין המטרה העיקרית של מהנדסי ההרס הערבי, שכן ללא חורבנה של מצרים ודרדורה לאנדרלמוסיה מוחלטת, לא תושלם מזימת החורבן."

הערה: הסכם סייקס-פיקו: הסכם מדיני סודי בין צרפת ובין בריטניה שנחתם במאי 1916 על ידי נציגי שתי הממשלות: מארק סייקס, נציג בריטי, ושארל פרנסואה ז'ורז'-פיקו, נציג צרפתי. מטרת ההסכם הייתה לקבוע את אזורי השליטה של שתי המעצמות בשטחי האימפריה העות'מאנית במזרח התיכון לאחר סיום מלחמת העולם הראשונה.

יועץ לעבאס: ישראל מרוויחה מתקיפות דאע"ש במצרים
מקור: עמוד הפייסבוק של מחמוד אל-הבאש, 01/07/2015
יועצו של מחמוד עבאס לענייני דת והשופט השרעי העליון, מחמוד אל-הבאש, כתב בתגובה למתקפת הטרור של דאעש בסיני בשבוע שעבר, בה נהרגו עשרות חיילים מצריים, כי ישראל היא זו שמרוויחה מהמתקפה:
 אל-הבאש: "אין לי צל של ספק כי המרוויחה העיקרית - ואולי היחידה שבאמת מרוויחה - מהפגיעה במצרים היא ישראל. בפשטות, משמעות הדבר היא כי מי שפוגעים במצרים פועלים לטובת ישראל, בין אם הם רוצים בכך ובין אם לאו."   

אל-הבאש קיבל תגובה לפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו מאשרף סלאמה אבו אסלאם, הטוען כי מטרתם של היהודים היא לכבוש את השטח שבין נהר הפרת לנילוס, וכי "היהודים עומדים מאחורי כל מה שמתרחש מעיראק ועד למצרים." במקום להתעלם מהפוסט או לשלול אותו, בחר אל-הבאש לכבד אותו ב"לייק":
 "לשם כך פועלים היהודים: הקמת הממלכה הגדולה מנהר עיראק (נהר הפרת) ועד לנילוס. היא [היהדות] ניצלה אנשים בעלי אמונה מסולפת וקיצונית, והיהודים עומדים מאחורי כל מה שמתרחש מעיראק ועד למצרים. למרבה הצער, יש מי שמוציא לפועל את תכניותיהם בשם האסלאם." 
 לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: מתקפת המדינה האסלאמית (דאע"ש) על עמדות צבא מצרים - ב-1 ביולי 2015 תקפה קבוצה ג'יהאדיסטית המזוהה עם ארגון הטרור דאע"ש בו זמנית מספר עמדות של צבא מצריים בצפון סיני, והרגה עשרות חיילים מצריים.
משרד ההסברה של הרש"פ: ישראל עומדת מאחורי הכרוזים החתומים ע"י דאע"ש ומאיימים על הנוצרים בירושלים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/06/2015

ההודעה של משרד ההסברה מגיבה לכרוזים החתומים בשם דאעש, שהופצו בירושלים ושאיימו על הנוצרים בעיר.
כותרת: "משרד ההסברה: 'מלחמת האחים העדתית היא הצמח השטני של הכיבוש'"
"משרד ההסברה אמר כי הניסיונות הנואשים והמפוקפקים לזרוע את זרעי מלחמת האחים העדתית בירושלים הכבושה באמצעות כרוזים שלכיבוש יש יד בהם, ובאמצעות התקפות של קומץ נערים מוסתים על כנסיות ובתי התושבים בעיר הקדושה, מתבצעים על ידי אנשים חשוכים שמאשימים את הזולת בכפירה, חורגים מהוראות האסלאם ודואגים לעשות כל מאמץ כדי לפלג את השורה הלאומית, להשחיר אותה ולהכתימה בשנאה.
המשרד הדגיש כי הזרעים הללו יישארו זרים לאדמת פלסטין, המהולה בדמם של השהידים ובשותפות מצב וגורל בין בני עמנו האחד, ללא הבדל דת, צבע ומין. הוא ציין כי הכיבוש, שכשל מבחינה מדינית ומוסרית, מנסה להצית מלחמת אחים עדתית בעיר השלום, ארץ הרבאט.
המשרד אמר כי ראוי יותר שאלו הסוחרים בשם ירושלים, הממנים את עצמם לצלו של אללה על פני האדמה, יפנו את כל כוחותיהם לכיבוש, אשר מטמא את כיוון התפילה הראשון של המוסלמים(ירושלים) מזה 48 שנה, נוהג כרצונו בעבדי האל בתוכה, פוגע בה בכל יום וחותר להריסתה ולהפיכתה לבית מקדש מדומה. הוא הדגיש כי בני העם הפלסטיני, מוסלמים ונוצרים כאחד, שדמם של אלו נמהל בדמם של אלו בעודם מגנים באומץ לב על אדמתנו, יישארו חסינים מפני הגורמים המפוקפקים ומחרחרי מלחמת האחים.המשרד קרא לכל הפלגים והמוסדות הלאומיים ולבני עמנו לעמוד בפני הניסיונות המפוקפקים של הכיבוש ועושי דברו."
 

עיתון הרש"פ: מחווה של רצון טוב מצד ישראל היא "מזימה" להשגת רווח כספי של "אויבי אללה"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/06/2015

השיח' טאלב אל-סלואדי בטורו היומי במוסף הדת לרגל חודש רמדאן
כותרת: "אל-אקצא קורא לכם"
"הו אנשי הצום והקוראן: פלסטין היא ערש התרבויות, אם השליחים ומרכז הנביאים. היא הייתה כיוון התפילה הראשון של המוסלמים (כלומר, ירושלים - העורך), ממנה עלה נביא האמת לשמיים וממנה תתחיל תחיית המתים. על אדמתה הטהורה התפלל נביא האמת בראשם של הנביאים השליחים, ובה נמצא מסגד אל-אקצא המבורך. היא זכתה לכבוד עצום שהוענק לה על ידי ריבון העולמים. אך כאשר המשחיתים טימאו אותה, עשו בה שמות (מונח קוראני המתייחס ליהודים - העורך), חיללו את כבודה וקדושתה והרגו, תקפו ושפכו דם טהור, היא הזדקקה שנעמוד לצדה...
בחודש רמדאן, בו משתוקקים הצעדים אל המסגדים, הבה נפקוד את מסגד אל-אקצא המבורך בכל יום, ובכל כוחנו, אם ביכולתנו לעשות כן. זאת, שכן אויבי אללה מקרב בני ציון רוצים, באמצעות מזימותיהם הערמומיות, לפתוח ערוצים [חדשים] בפני הכלכלה שלהם, באמצעות פתיחת שעריה של ירושלים. אולם אנו אנשים שתומכים בכלכלה של אנשינו ומולדתו, וזאת היא הזדמנות עבורנו להתפלל במסגד אל-אקצא המבורך."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

פת"ח מבקרת את החמאס על הריגת פעיל דאע"ש בעזה, וטוענת שחמאס משתפת פעולה עם ישראל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 09/06/2015

מופק מטר, בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ:
"אנשי דאע"ש שופכים דם אנושי, ושוחטים את כל מי שחולק עליהם או מתנגד להם, אפילו בדעתו או באמונתו. הם שוחטים בפומבי בני אדם ומפילים אותם מגגות של בניינים גבוהים על מנת לרצות את תאוות פשעי הטרור שנטעו אמיריהם בנפשו של כל חבר בכנופיה הבינלאומית מרובת הלאומים הזו! זאת, בעוד שמנהיגי חמאס מגישים את הפלסטינים כקורבנות הרוגים ושחוטים בדרכם להשביע את רצונה של מדינת הכיבוש ולקבל תעודת התנהגות טובה.
האזרח יוסף אלחנר, בן 27, שנהרג על ידי חמושים של חמאס בחדר השינה שלו כשהוא ליד אשתו, לפי גרסתה המוסרטת של אמו, מהווה את העדות העדכנית ביותר למה שאנו אומרים... לא עבר שבוע מאז המתקפה של חמאס נגד הסלפים ברצועת עזה והרג הצעיר אלחנר כמסר כתוב בדם למי שהדבר נוגע לו, לפיו דאע"ש של אלבע'דאדי עודנו קטן מכדי להקניט, להתחרות או להיאבק עם דאע"ש של האחים [המוסלמים], ואפילו לא עברו מספר ימים עד שראש פיקוד דרום בצבא הכיבוש הישראלי, סמי תורג'מן, שנפצע במלחמה האחרונה בעזה, החל לכתוב תעודת הערכה לחמאס, ואמר: "תנועת חמאס משקיעה מאמצים לפרוס את שליטתה ויראתה על הפלג הסלפי, שאנשיו ירו רקטות לעבר ישראל במהלך השבועיים האחרונים. ישראל עודנה מחשיבה את תנועת חמאס לאחראית על השבת השקט והסדרת הביטחון ברצועה."

הערה: יוסף אלנחר היה חבר בארגון אלסלפיה אלג'האדיה בעזה, המזוהה עם דאע"ש. הוא נהרג בידי חמאס במהלך ניסיון מעצר בתאריך 2/6/2015.
 

טור דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ: ארה"ב "שתלה את ארגון דאע"ש ונתנה לו את הנפט של הערבים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 02/06/2015
"בארה"ב, המארח שלך מתגאה להודיע לך שבביתו לא מעשנים, ועל כן אינך יכול להדליק סיגריה... ולזהם את חלל ביתו הנקי. בו בזמן, הוא לא יירתע או יתבייש לעצור אותך ברחוב, מבלי שתהיה ביניכם היכרות מוקדמת, ולבקש ממך סיגריה.
זהו גם המקרה עם דרישתם מהמשטרים הערביים לשלוט באופן דמוקרטי וצודק, בעוד שהם העניקו לעצמם את הזכות והלגיטימציה להקים מרכזי עינויים והרג בבסיס גואנטנמו בדרום מזרח קובה ובבית המעצר אבו ע'ריב בעיראק. כמו כן, הם נתנו לגיטימציה למהפכה בסוריה ובלוב, אך בה בעת לא העניקו זאת לתימן. בנוסף, הם תמכו במהפכת ה-25 בינואר 2012 במצרים ובעליית האחים [המוסלמים] לשלטון, אך החשיבו את [מהפכת] 30 ביוני 2013 כהפיכה. זאת היא אותה ארה"ב ששתלה את ארגון דאע"ש ונתנה לו את הנפט של הערבים, אותו הוא מוכר בשוק השחור למימון תכניתו, וכל זאת מול עיניה ואוזניה. זאת היא גם אותה ארה"ב שמעניקה את חסותה למיזם ההתנחלות הישראלי, בזמן שהיא תמכה בעצמאות של דרום סודן בפברואר 2011, על אף השוני הרב בין שני המקרים, שכן הראשון הוא כיבוש והשני הוא רצון פנימי ומחלוקת על חלוקת משאבים."
ישראל הורגת את אזרחיה שלה, כדי להפליל את הרש"פ וכדי לזכות באהדת העולם
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/06/2015

כותרת: "מו"מ על מגש של זהב"
מתוך מאמר מאת חסן סלים:
"כידוע לנו, ישראל אינה מפחדת מהפסדים כלכליים, למרות חשיבות הדבר, משום שהיא קיבלה ביטוח מקיף לעלות מחייתה, להמשך קיומה ולהתפתחותה, וכן להפסדיה. העולם משלם זאת בכפיה או מרצון, כביטוי של סולידאריות ובקשת מחילה, בשל היותה קורבן של עוול היסטורי, על פי הנרטיב הישראלי, שאותו היא הפכה לעובדה. בכך שותפים להם חלק מהערבים, שמקדמים אותו מתוך שאיפה לרצות את המערב ולהראות שהם אינם דוגלים באנטישמיות (הדחליל של ישראל).
כמו כן, ישראל אינה מפחדת מאבדות בנפש בקרב אזרחיה, או בקרב מי שהיא מכניסה לרשימת אזרחיה, שכן יש לה מתגיירים רבים, ויש רבים עוד יותר הממתינים לעבור [אליה], שאותם היא יכולה  להביא אותם בכל רגע נתון, וכל שנדרש הוא להלביש להם כיפה. ההיסטוריה של ישראל גדושה במבצעים, בפיצוצים ובהטבעות של ספינות נושאות יהודים, שאותם ביצעו אנשי המוסד. זאת כדי שישראל תוכל להגיד לעולם שאש"ף הוא אשר ביצע זאת, וכך תדביק עליו תווית של טרור ותהפוך בעצמה לקורבן.
עניינה של ישראל אינו כסף שהיא יכולה להפסיד, או יהודי שמת במקום זה או אחר, משום שיש לה הרבה מזה ומזה; מה שמעניין אותה הוא להתנחל, ליהנות מביטחון ולהיות חלק טבעי מהאזור, ללא שנאה ומבלי שתהיה מטרה לבידוד.
אל מול סוג כזה של כיבוש, יש לערבים – ואנו בתוכם – מה לעשות: להביע בפניהם את שנאתנו כלפיהם וכלפי מדיניותם, על ידי כך שלא נקדם את פניהם בערי הבירה שלנו. עלינו, הפלסטינים, להביע זאת בפניהם, לפחות על ידי כך של נחייך אליהם אחרי שבירכנו אותם לשלום כשאנו עוברים במחסומיהם ובמעברים שהם שולטים עליהם. עלינו לספר לילידינו כאשר הם רואים אותם, שהם כובשים את אדמתנו. צורה זו של התנגדות בלתי אלימה עדיפה על כלום, גם אם זהו המינימום האפשרי."
 

ישראל וארה"ב מרוצות מדאע"ש בגלל שזה משרת את האינטרסים שלהם ל"המשך הסכסוכים ומלחמות האחים" באיזור
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/05/2015

מתוך מאמר מאת חאפז ברגותי, העורך לשעבר ובעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ:
כותרת: "בקרוב יכירו בדאעש"
"המשקיפים תמימי דעים שקשה לחסל את ארגון המדינה האסלאמית בעיראק ובסוריה. אדרבא, הארגון הזה מתפשט אל מחוץ למדינות הללו, וכעת הוא שולט על שטח של לא פחות מ-200 קמ"ר [כך במקור] במזרח סוריה ובמערב עיראק. המבנה הרשמי והמנהלי של הארגון זוכה כעת לשבחים מצד בכירים מערביים, ובמיוחד אמריקנים, כאילו שהם מעריצים אותו עד כדי כך שבעתיד הם יכירו במדינה הזאת. זאת משום שהדבר החשוב בעיני המערב אינו אופיו של המשטר, אלא מידת שמירתו על האינטרסים החיוניים המערביים ועל ישראל. היותו דמוקרטי, מלוכני, או מלוכני שעובר בירושה אינה תנאי; התנאי הוא המשך הסכסוכים [strife] ומלחמות האחים. אם המערב וארה"ב יצליחו לחלץ [מדאעש] את הערבויות הללו, כפי שהאמריקנים חילצו אותן מארגון האחים המוסלמים במצרים לפני הפלתו של מבארכ, וושינגטון תהיה הראשונה שתכיר באבו בכר אלבע'דאדי כח'ליף המדינה האסלאמית. זאת משום שבמדיניות האמריקנית הנוכחית קיימת תכנית להשאיר את מצב האנרכיה והלחימה בעולם בערבי על כנו, תהיה אשר תהיה זהות הלוחמים או השליטים, משום שהדבר החשוב הוא המשך הסכסוכים [strife] ומלחמות האחים, בנוסף לשמירה על האינטרסים האמריקניים והישראליים...
באופן אישי, אני לא אצטרף לדאעש, גם אם הוא יקים את מדינת הח'ליפות ההולכת בדרך הישר, מכיוון שאני אוהב את ארצי. עם זאת, אשבע אמונים לאבו ג'הל [עמרו אבן השאם – פוליתיאיסט שהיה אחד מאויביו הראשיים של הנביא מחמד במכה] או לכל שליט, ארגון, יצור או סוכן שיגיע לאדמותינו וישחרר אותנו מהכיבוש, אך נראה כי הכיבוש מתואם עם כל הארגונים הללו, ולכן הם יזרקו עליו רק ורדים."
 

פת"ח: ארגון המדינה האסלאמית = ישראל
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 05/04/2015

בעקבות השתלטות לאחרונה של ארגון הטרור המדינה האסלאמית (ארגון דאעש) על מחנה הפליטים הפלסטיני בסוריה אל-ירמוכּ, תנועת פת"ח פרסמה את הציור שלמעלה בעמוד הפייסבוק שלה. בתמונה מופיעה המילה בערבית "דאעש," כשהאות האחרונה מעוצבת כמנורת שבעת הקנים, המוכרת כסמל יהודי וישראלי. הציור הזה הוא חלק מהעלילה החדשה המופצת מצד הרש"פ ופת"ח, ולפיה ישראל קשורה בדרך כלשהי עם ארגון הטרור המדינה האסלאמית, או שהיא משתפת פעולה עם ארגון זה.
 
חבר מערכת העיתון 'כל אל-ערב' בתאוריית קשר חובקת עולם: הציונות ממערב, ואיראן ממזרח, פושטים בתנועת מלקחיים על האומה הערבית ומשתלטים עליה
מקור: כל אל-ערב, 27/03/2015
מאמר מאת זידאן ח'לאילה, חבר מערכת העיתון 'כל אל-ערב'
"אומתנו הערבית ומולדתנו הערבית הגדולה נמצאת באחד המצבים הגרועים ביותר שלה: החולשה, הפיצול, הלחימה הפנימית בין הערבים, המתקפה מבחוץ עליהם... כולנו מכירים את ההיסטוריה של התנועה הציונית ואת מטרותיה, ומי שמחזיק במצפן אמיתי תופס שהאומה הערבית מעולם לא נתקלה באויב מסוכן יותר מהתנועה הציונית, שבניגוד לדעה הרווחת אינה מייצגת את היהודים בתור דת, אלא היא תנועה [פוליטית] שיש לה נאמנים וחיילים ותועמלנים... יש להם מטרה אחת משותפת והיא להשתלט על האומה הערבית ועל משאביה ואוצרותיה האסטרטגיים העצומים, אשר בלעדיהם היא לא יכולה להשתלט על העולם, מכל הבחינות. היא הצליחה בכך הצלחה כבירה, מעל לציפיותיה ותכניותיה.  אין פלא שאנו רואים שליטים ערבים ואירופאים ואמריקאים - בפרלמנטים ובמיוחד בקונגרס, ואף [בפרלמנטים] ערבים ואסלאמיים - כשהם כנועים לציונות, שישראל היא ראש החנית שלה... עד שהנשיא האמריקאי עצמו אינו מעז לעמוד בפניה, ואף לא [יכול] למתוח ביקורת על ישראל... לפיכך הסכנה הציונית ברורה, סכנתה בכך שיש לה תוכנית השואפת להתרחב ולהשתלט על האומה הערבית ולהכות אותה... ולהסית את המיעוטים החיים בה זה 1500 שנה, כדי שימרדו ויתפסו את השלטון...  והיום התעוררנו והנה אויב חדש, וסכנה גדולה שלא הבחנו בה ולא ציפינו שתתהפך עלינו, ותפעל לדקור אותנו מאחור, מכיוון מזרח. היא פועלת בכיווננו בתנועת מלקחיים עם שתי זרועות קטלניות: אחת מהמערב, שהיא התנועה הציונות, והשנייה מהמזרח שהיא איראן...  כשטהרן מודיעה שהיא החזירה את האימפריה הפרסית שבירתה בגדאד, זה הופך את היחסים ההיסטוריים עם העם האיראני... והנה עשרות אלפי חיילים איראנים מתנדבים תוקפים את עיראק וסוריה ותימן... ועומדים לצד משטרים צרים, רצחניים ומדכאים... מכים בערבים הסונים בסוריה ובעיראק ובתימן.. מסיתים ומחמשים את השיעים...ומכים בערביוּת ובאסלאם הסוני...  הנה הם [איראן] עם הפרויקט שלהם מתלכדים עם הפרויקט הציוני, והם מכים באומה הערבית ופוגעים במשאביה, על מנת להקל על עצמם את ההתרחבות והכיבוש..."
לצפייה במאמר המלא לחץ על "לכתבה המלאה" למטה
הנציב לענייני יחסים בינלאומיים בתנועת פת"ח קורא "לדחות את רעיון המדינה היהודית, שנועד לגרש את מי שנותרו מקרב עמנו באדמתו שנכבשה בשנת 1948"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/03/2015
"הנציב לענייני יחסים בינלאומיים בתנועת פת"ח, נביל שעת', קרא להשתמש בכל האמצעים המקומיים והערביים כדי ללחוץ על ישראל ולשנות את מאזן הכוחות, באופן שיאפשר לסיים את הכיבוש....
שעת' קרא לעם הפלסטיני בפנים הכבוש לדחות את רעיון המדינה היהודית, שנועד לגרש את מי שנותרו מקרב עמנו באדמתו שנכבשה בשנת 1948. זאת באמצעות דבקות בעיקרון השוויון והצדק, יצירת מודעות דמוקרטית המבוסס על הקרבה, והמרצת ההתנגדות העממית"
קריקטורה של פת"ח מציגה את ישראל כמחבלת וכרוצחת שלום
מקור: אתר נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח, 14/03/2015

אתר נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח פרסם קריקטורה שמציגה יונת שלום שבגופה נעוץ סכין, עליו כתובה המילה "דאעש" ומתחתיה מגן דוד.
לחץ כאן לדיווח
פת"ח משווה את נתניהו ואת ישראל לדאעש
מקור: אתר נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח, 14/03/2015

קריקטורה שפורסמה באתר נציבות התרבות וההסבר של פת"ח מציגה את ראש הממשלה בנימין נתניהו כשהוא עומד על פסל של יונה ועורף את ראשו באמצעות פטיש. מאחורי ראש הממשלה נתניהו ניצב דגל שחור, הנראה כמעט זהה לדגל דאעש, אך נושא מגן דוד.
כיתוב על הדגל: "המדינה היהודית"
כיתוב על הפסל: "פתרון שתי המדינות" ו-"הסדר בדרכי שלום"
כיתוב לצד הקריקטורה: "נתניהו: 'לא יהיו נסיגות חדשות מהשטחים הפלסטיניים!'"
לחץ כאן לדיווח
קריקטורה של פת"ח משווה בין חייל צה"ל לדאעש
מקור: אתר נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח, 04/03/2015

קריקטורה שפורסמה באתר של נציבות התרבות וההסברה של פת"ח מציגה חייל צה"ל וחייל של דאעש העומדים חבוקים כשותפים בקרב יריות. על קסדה של אחד החיילים מופיע מגן דוד ועל קסדת השני מופיעה המילה "דאעש." כותרת הקריקטורה: "שני פנים של אותו מטבע."
לחץ כאן לדיווח'
קריקטורה בעיתון הרשמי של הרש"פ מציגה את ישראל כדאע"ש
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/02/2015

 
העיתון הרשמי של הרש"פ פרסם את הקריקטורה שמציגה את ישראל כלוחם דאע"ש שעומד לערוף את ראשו של בן הערובה. בידו של המוציא להורג יש סכין בצורת ברק המסמלת את חשמל.
זוהי התייחסות לעובדה שחברת החשמל הפסיקה את אספקת החשמל לגדה ביום שני האחרון, עקב החובות של הרש"פ לחברה.
לחץ כאן לדיווח
עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח מאשים את ארה"ב בסיוע לדאע"ש
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 19/02/2015

הטקסט בפוסט: "דאע"ש בלוב מציג אתמול את כוחו בעיר סרת. ניתן לראות בתמונה את המכוניות החדשות שבהן הם משתמשים. יש לציין כי עדי ראייה, וכן סוכנויות ידיעות זרות, אישרו כי מטוסי ענק אמריקאיים הנחיתו את המכוניות הללו בשביל דאע"ש. מדינה על פי התכנית הציונית-אמריקאית!"
טור בעיתון הרשמי של הרש"פ: ישראל עומדת מאחורי הפיגוע במשרדי העיתון שרלי הבדו בצרפת, ואולי גם מאחורי פיגועי 11 בספטמבר
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 02/02/2015

"...לאחר התפרקות הגוש המזרחי, היה על המערב להגדיר את עצמו מחדש, דבר שמחייב אותו להגדיר את האויב שלו, והלובי הציוני פעל לשכנע את הניאו שמרנים שיש להגדיר את הקיצונות האסלאמית בתור האויב מספר אחת.
לקיצונות האסלאמית מעולם לא הייתה השפעה המאפשרת לו לתפוס את המעמד הזה, אך אז אירע הפיצוץ במגדלי [מרכז] הסחר [העולמי] במנהטן שבניו יורק ב-11 בספטמבר 2001, ומיד נשמעו קולות הקוראים למערב לנהל מלחמה חסרת פשרות נגד ארגון אלקאעדה.
מי שבוחן את אירועי ספטמבר מוצא את עצמו בפני שורת סימני שאלה מעוררי ספק; האם אלקאעדה מסוגל לבצע פעולה מורכבת כזו בלבה של המעצמה הגדולה ביותר בעולם? ואם אלקאעדה נטל אחריות עליה מאוחר יותר, האם הוא ביצע זאת לבדו או שמא ישנו כוח נסתר שסייע לו בכך? והאם צילום האירוע בכזאת מיומנות וממקומות שמאפשרים לצלם תמונה ברורה ביותר, הוא מקרי ותו לא?"

צפייה בטור המלא לחץ על "לכתבה המלאה" למטה
 

העיתון הרשמי של הרש"פ מזהיר ממזימה של ארה"ב ישראל והאחים המוסלמים, לפגוע במצרים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/02/2015

[מתוך מאמר מאת מופק מטר:]

"אפשר למדוד את הפגיעה של הפושעים הטרוריסטים במוצבי הצבא המצרי באלעריש על פי החוטים החזקים והדקים שאורגים את התכנית של ארגון האחים המוסלמים – על שני סניפיו בפלסטין ובמצרים – בשיתוף עם הממשל האמריקני וישראל, שכן כל אחד מהצדדים הללו מעוניין בקריסה דרמטית של צבא מצרים הערבית, בהתמוטטות המצודה של רפובליקת מצרים הערבית ועמה, בהתפרקות המדינה ובהפיכתה למחוזות, למדינות זעירות ולאמירויות!
זאת משום שבהתאם למזימתם, יש להחליש את הצבא המצרי – עמוד התווך המרכזי של המדינה הוותיקה ביותר על מפת המולדת הערבית –  ולפזר את כוחותיו, כפי שקרה לצבאות של מדינות ערביות, לקראת פירוק המדינה עצמה. זאת במקביל להפיכת העם לישויות על בסיס כתתי, אמונתי, גזעי ואפילו שבטי, כפי שעשו בארצות ערביות ותיקות, שאינן פחות חשובות ממצרים מבחינת פעילותן והשפעתן התרבותית והאנושית, כגון עיראק (ארץ הפרת והחידקל) וסוריה (מרכז הלבנט), ואין צורך להזכיר את המתרחש בתימן ובלוב...
העיתונות המצרית לא תפתיע אותנו מחר אם היא תפרסם בעמודים הראשיים תמונות של מפות, מסמכים, מערכות קואורדינטות, כלי נשק ותחמושת שקיימים רק אצל צבאות וכוחות צבאיים מאומנים היטב, או אצל [כוחות] בוגרי מחנות שהוקמו במיוחד במדינות האזור על מנת לבצע פשעים ופעולות טרור כאלו; קל להשיג את [הוראות] ההרכבה ואופן הייצור של מטענים מאולתרים דרך האינטרנט, אך מי שיורים פצצות מרגמה זקוקים למומחיות וליכולות ירי [תוג'יה] שארגוני הטרור בסיני אינם מסוגלים לבנות או לרכוש ללא תמיכה לוגיסטית והכשרה מכוחות חיצוניים. הדבר מחייב אותנו לקבל את היגיון הקונספירציה המשולשת נגד מצרים הערבית, שנזכרה לעיל.
אויבי מצרים והאומה הערבית משתמשים בשמות ובסמלים קדושים כדי להצדיק את פשעיהם; פעם הם משתמשים בביטוי "אנצאר בית אלמקדס" [בתרגום: "תומכי ירושלים"], אך הם לא פגעו אפילו במטרה אחת של מדינת הכיבוש, אשר כובשת את בית אלמקדס [ירושלים], ופעם הם מכנים את עצמם בשם "המדינה האסלאמית", בעוד שאנו רואים כי הם התעלו על היצורים הטורפים - האנושיים והחייתיים כאחד - בתאוותם לשפיכת דם ולשיסוף גרונות אדם..."
 

מושלת מחוז רמאללה: הכיבוש מנסה לגנוב את המורשת הפלסטינית ע"י שימוש בפרטים פלסטינים בתצוגות אופנה ישראליות וכן באמצעות לבישתם על ידי הדיילות של חברת התעופה הישראלית
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 31/01/2015


כותרת: "ע'נאם: נצלצל בפעמוני החירות של עמנו מלבה של ירושלים ולא נתייאש"
פנסילבניה – אל-חיאת אל-ג'דידה
"מושלת מחוז רמאללה ואלבירה, לילא ע'נאם, הדגישה כי עמנו יצלצל בפעמוני חירותו והשגת זכויותיו מלבה של ירושלים, בירת מדינתו העצמאית בעלת הריבונות המלאה. כמו כן, היא הדגישה כי הייאוש לא יפגע בעמנו כל עוד ישנו דם פלסטיני הזורם בעורקיו, בשל אמונתנו בניצחוננו הבלתי נמנע ובצדקת סוגייתנו. דברים אלו נאמרו בשעה שקיבלה אתמול בפילדלפיה שבמדינת פנסילבניה את פעמון החרות מנציגת הפרלמנט מריה סנצ'ז. פעמון זה מסמל את יום עצמאותה של פילדלפיה, והוא בעל משמעות רבה [means a lot] בעיני אזרחיה. כמו כן, ע'נאם קיבלה גם מסמך הערכה [מילולית: גאווה], שנמסר בזו הפעם הראשונה למנהיג או לאזרח ערבי, וזאת לאות הערכה על חותמה ופעולותיה יוצאות הדופן למען עמה וסוגייתה, וכן על השפעתה בתוך חברתה ובעולם. [ע'נאם] הבהירה כי ארץ פלסטין הינה ערש האהבה והשלום, וציינה כי ישו הינו פלסטיני, וכי ערכי הסובלנות הינם בין העקרונות הבולטים שמאפיינים את הפלסטינים...ע'נאם העניקה לנציגת הפרלמנט פריט מהמורשת הפלסטינית, וציינה כי זוהי מורשתנו, זהותנו וירושתם של אבותינו. כמו כן, היא ציינה כי הכיבוש מנסה לגנוב אותה באמצעות שימוש בה בתצוגות אופנה ישראליות וכן באמצעות לבישתה על ידי הדיילות של חברת התעופה הישראלית. ע'נאם הבהירה כי "גניבה היא [חלק מ]אופן ההתנהלות שהם אימצו, שכן הם כבר גנבו את הארץ, וכעת הם מנסים לשדוד את כל מה שהוא פלסטיני, ללא שום מכשול שיעצור את פראיותם, פשיעתם והטרור חסר הגבולות שלהם."'
 


 

טור בעיתון הרשמי של הרש"פ: נתניהו וארה"ב עומדים מאחורי פיגועי הטרור בפריז
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/01/2015

כותרת: "כאשר נתניהו משחק מאחורי [גבו של] הבית הלבן"
[מופק מטר בטורו הקבוע]
"... שעות ספורות לאחר שממשלתו [של נתניהו] זימנה את שגריר צרפת בתל אביב על מנת למחות על הצבעתה של צרפת בעד הצעת ההחלטה הפלסטינית לסיום הכיבוש במועצת הביטחון, הגיעו הידיעות על הפשע והמתקפה נגד עיתון שרלי הבדו והחנות היהודית בפריז ועל מותם של הקורבנות. כמו כן, שעות ספורות לאחר ביקורו הראשון של ראש ממשלתה של מעצמה זו [יפן], שינזו אבה, בפלסטין ופגישתו עם נשיא מדינת פלסטין, מחמוד עבאס, אותו מחשיב ליברמן, שהינו אחד מעמודי התווך של הממשלה, כ"פלסטיני המסוכן ביותר לקיומה של ישראל," חטף ארגון אלקאעדה שני אזרחים יפנים. השאלה הרטורית ["מחיר"] הכפולה כאן הינה: האם עלה על דעתם של אלקאעדה של בן לאדן ודאע"ש של [אבו בכר] אלבע'דאדי לפגוע ביפן רק לאחר ביקור זה, או שמא לנתניהו יש אלקאעדה ודאע"ש משלו, אותם הוא מפעיל על מנת להרוג [מילולית: להפציץ את חייהם] את אזרחיה של כל מדינה אזורית ומשפיעה באזור, שעומדת נגד מדיניותה של מדינת הכיבוש וההתנחלות...?!
פשע חטיפתם של שני האזרחים היפנים והפשע שבוצע נגד שרלי הבדו והחנות היהודית בפריז אינם צירוף מקרים... אנו מאמינים כי מדובר בקונספירציה, שכן המודיעין האמריקאי והישראלי הינם המומחים הגדולים ביותר בניצול הארגונים [מילולית: "השלטים"] שצצים באזורי סכסוך בעולם, והם מכניסים עמם את כנופיות הסחר הבינלאומי בסמים, בנשק ובנשים על מנת שיתחרו בהם! ואנו סבורים כי לא נצטרך לחכות זמן רב עד שיופיעו מסמכים חדשים, הדומים למסמכי וויקיליקס, שיבהירו את העובדות..."
 

חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח בשמו של עבאס: אבו עין חוסל... על ידי רוצחים פושעים, אויבי השלום והאנושות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/12/2014

"הנשיא מחמוד עבאס וחברי ההנהגה קיבלו אתמול [11/12/2014] בערב תנחומים על מות השהידים של השר זיאד אבו עין, ראש הרשות להתנגדות לגדר ולהתנחלות, במשכן הנשיאות בעיר רמאללה. ... חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, עבאס זכי, נשא בהזדמנות זו מילים, ואמר: "בשם הנשיא ובשם הוועד הפועל של אש"ף והוועד המרכזי של תנועת פת"ח, בשם הממשלה ובשם משפחתו של אבו עין, אנו מרגישים כאב עמוק על מותו של אחד ממנהיגי פת"ח ואחד מפרשיה של פלסטין, שחוסל בזמן רגיש ביותר על ידי רוצחים פושעים, אויבי השלום והאנושות ואויבי פלסטין.'"
מסוכנות הידיעות ופא

הערה: זיאד אבו עין, ראש הרשות להתנגדות לגדר ולהתנחלויות וחבר המועצה המהפכנית של פת"ח, התמוטט ומת כתוצאה מהתקף לב במהלך הפגנה נגד ישראל  (10/12/2014)  בסמוך לעיר רמאללה. הפתולוג מטעם ישראל דיווח כי השר מת כתוצאה מהתקף לב שנגרם ממתח, ואילו הפתולוג הפלסטיני אמר כי התקף הלב "נגרם כתוצאה מפציעה" כמה דקות לאחר עימות סוער בינו לבין לוחם מג"ב, במהלכו אחז הלוחם בצווארו של אבו עין.
אף על פי כן, מיד לאחר שנתקבלה ההודעה על מותו הכריזו מנהיגי הרש"פ ופת"ח כי מדובר ברצח והאשימו את ישראל כי רצחה את אבו עין "בדם קר."

בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ: חיילים ישראלים ארבו לזיאד אבו עין על מנת להרגו
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/12/2014
"... הפעם האחרונה שבה ראיתי את המנהיג הפתחאווי והלאומי, זיאד אבו עין, הייתה ביום ראשון, השבעה בחודש זה, במהלך טקס שנערך במרכז מחמוד דרויש, בו חתם הסופר יוצא הדופן אחמד ע'נים על הרומן שלו שנקרא "אלשיח' ריחאן – סיפורים ירושלמיים".  זיאד הזכיר לי את שיריי הפלסטיניים שכתבתי בזמן האינתיפאדה הראשונה. אני הבטחתי לו שאני אשוב לשיריי בקרוב, אך לא ידעתי אז כי חיילי הכיבוש אורבים לזיאד אבו עין ברמת הפרטים על מנת להרגו. הוא התנגד בתורמוס-עיא לאיבתם, והפריך את זיכרונותיהם המזויפים באמצעות תכנית מאבק מופלאה, שהיא נטיעת עצי זית בבקיעי הסלעים של גבעותינו הפלסטיניות הנצחיות, על מנת שהנרטיב הפלסטיני שלנו יפרח, בזמן שהנרטיב הציוני הכוזב נסוג לאחור ומתבדה..."

הערה: זיאד אבו עין, ראש הרשות להתנגדות לגדר ולהתנחלויות וחבר המועצה המהפכנית של פת"ח, התמוטט ומת כתוצאה מהתקף לב במהלך הפגנה נגד ישראל  (10/12/2014)  בסמוך לעיר רמאללה. הפתולוג מטעם ישראל דיווח כי השר מת כתוצאה מהתקף לב שנגרם ממתח, ואילו הפתולוג הפלסטיני אמר כי התקף הלב "נגרם כתוצאה מפציעה" כמה דקות לאחר עימות סוער בינו לבין לוחם מג"ב, במהלכו אחז הלוחם בצווארו של אבו עין.
אף על פי כן, מיד לאחר שנתקבלה ההודעה על מותו הכריזו מנהיגי הרש"פ ופת"ח כי מדובר ברצח והאשימו את ישראל כי רצחה את אבו עין "בדם קר."
פקיד בכיר באש"ף מזהיר את ארה"ב שלא תתקוף את סוריה
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/08/2013
כותרת: "תיסיר ח'לאד: 'נעמוד לצד העם הסורי ונזהיר מפני השלכות התוקפנות נגד סוריה'"
     "תיסיר ח'אלד, חבר הוועד הפועל של אש"ף וחבר הלשכה המדינית של החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין, הזהיר מפני ההשלכות המסוכנות שייגרמו במקרה שארה"ב האימפריאליסטית ובנות בריתה בלונדון, בפריז ובאנקרה יבצעו מתקפה צבאית נגד סוריה, שכעת ברור כי מטרתה לפגוע ב-53 אתרים אסטרטגיים במחוזות סוריים שונים."
"'ייהודה' של המדינה" היא חלק מ"הנרטיב הישראלי המזויף"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/07/2013
טורו היומי של עאדל עבד אל-רחמן בעיתון הרש"פ הרשמי:
      "משאל העם המוצע על ידי [רה"מ] נתניהו אינו אלא תירוץ ותכסיס חדש להתחמקות מהישגי תהליך השלום ולהתעקשות על התבצרות בחיק ההתנחלויות ועל הפקעת אדמות, ייהודן וסיפוחן לעמוד התווך של הפרויקט הציוני הקולוניאלי - המדינה הישראלית. כמו כן, הוא מהווה אחת מדרכי הנצחת הנרטיב הישראלי המזויף המדבר על 'יהודיותה' של המדינה, מה שאף סותר לחלוטין את הנרטיב הפלסטיני."

הערה: משאל העם מתייחס להצעה שבנימין נתניהו העלה ביולי 2013, לערוך משאל עם וכך לתת לאזרחי המדינה להחליט בעניין מסירת שטחים לרשות הפלסטינית.
ההסתייעות באמריקנים :המחאה נגד האחים המוסלמים במצרים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/07/2013
     המציאות היא שוושינגטון רואה את קריסת שלטון המדריך [הכללי של האחים המוסלמים] במצרים כקריסה של תכנית האביב הערבי, שהיא נותנת לו חסות ומנסה להפיצו - לא רק בארצות ערב, אלא גם בכל   הארצות האסלאמיות. זאת במטרה ליצור אסלאם חדש ומגויס, שיהיה בעל בריתה ויפטור אותה מהטרחה שבלחימה בג'האדיסטים הסלפים...
לכן, האמריקנים דואגים להרחיק את הצבא המצרי מהתערבות בכוח במאבק ההמונים במצרים, כאילו שהם אינם מבחינים בשיטפון האנושי בערי מצרים, שדורש לבצע שינוי ולהחזיר את המהפכה לאנשיה, לאחר שהאחים המוסלמים  גנבו אותה
ארה"ב מעוניינת שהאסלאם יעמוד בראש שלטונות האזור
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/12/2012
     "הכוח הבינלאומי החשוב ביותר, שהוא ארה"ב, משלה את עצמו, חולם ומעוניין מאוד כי האסלאם המדיני יקבל הזדמנות לעמוד בראש השלטונות באזור, לאחר שהוא השתמש בו בהצלחה באפגניסטן על מנת להפיל את ברית המועצות, אותה הוא כינה אימפריית הרשע."
בכיר פת"ח: ישראל וחמאס עובדים ביחד במטרה להפיל את הממשלה הפלסטינית
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/09/2012
     "בהודעה מטעם דובר התנועה באירופה, ג'מאל נזאל, הביעה פת"ח את שביעות רצונה מהצלחתם של הכוחות הפלסטיניים לחשוף את שיתוף הפעולה בין תנועת חמאס לישראל בתחום החימוש. הוא אמר: 'הכיבוש שולט באופן בלתי חוקי על האזורים בהם חמאס מחביאה נשק שמסופק [לה] ע"י ישראל.'
תנועת פת"ח ביקשה מאירופה ללחוץ על ישראל במטרה לדחוף אותה לוותר על מדיניות החימוש של חמאס, אותה היא מבצעת באזורי C הנמצאים תחת שליטתה הישירה. חבר מועצת המהפכה של תנועת פת"ח, ג'מאל נזאל, אמר כי הגברת פעולות החימוש ואחסון חומרי הנפץ, שמבצעת חמאס באזורי C מתחת לעיניו של הצבא הישראלי, הינה טקטיקה ותכנית משותפת בין חמאס לישראל, שמטרתה להחליש את אחיזתם של מוסדותינו הביטחוניים על פורעי החוק. נזאל אמר כי המסגרת הפוליטית של שת"פ זה בין אנשי ההפיכה [חמאס] וישראל מתבטאת בקריאותיה החוזרות ונשנות של ממשלת נתניהו להדיח את ההנהגה הפלסטינית ובסיוע שהיא מעניקה לחמאס בהפצת האנרכיה, עקב התועלת שהפיקו השתיים מניסיונן המשותף בעזה. נזאל החשיב את העובדה שהמוסד הביטחוני הפלסטיני הצליח לחשוף את אחד מ'בתי הסוהר הסודיים של חמאס' כמכה לפרויקט המשותף של חמאס והכיבוש, שמטרתו לזעזע את יציבותה של פלסטין ומהווה המשך לתכניתו של ליברמן, שמתמקדת בחילוף ההנהגה הלגיטימית בכזו שתהיה כפופה לכיבוש. הדובר בשם תנועת פת"ח באירופה הבהיר כי הטירוף הישראלי להכשיל את ההנהגה הפלסטינית בזמן זה ספציפית דוחף את ממשלת נתניהו לעבר האופציה להשתמש בחמאס, שתמיד מוכנה למכור את עצמה עבור הכיבוש. נזאל אמר כי הרוב ממה שמכונה "סחורות מלוכלכות", אותן מאחסנת חמאס במקומות מסתור, הוא חומר שאינו נמצא ברשותן של המאפיות הישראליות, אלא רק ברשותם של מוסדות רשמיים, והוסיף כי הכיבוש משגיח עליו ומבריח אותו לפעילי חמאס באמצעות סוכנים בעלי אזרחויות שונות."
עיתון הרש"פ מקדם את העלילה: הצבא הישראלי ביצעו את הטבח בסברה ושתילה
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/09/2012
כותרת: "פת"ח ביום השנה לסברה ושתילה: יש להעניש את פושעי המלחמה הישראליים"
     "תנועת פת"ח אמרה כי פושעי המלחמה הישראליים שביצעו את טבח "סברה ושתילה" ואת כל מעשי הטבח הנפשעים נגד בני עמנו מאז תחילת ביצוע התוכנית הציונית הקולוניאליסטית על אדמות מולדתנו פלסטין ועד לרגע זה, לא יצליחו להתחמק מעונש לעולם... אתמול צוין יום השנה ה-30 לטבח סברה ושתילה שבוצע בדם קר ע"י הצבא הישראלי בפיקודו של אריאל שרון נגד בני עמנו שנעקרו ממולדתם במחנות הפליטים סברה ושתילה."

הערה: סברה ושתילה הם מחנות פליטים פלסטינים בלבנון. ב- 1982 במהלך מלחמת לבנון הראשונה, בוצעה טבח במוסלמים בסברה ושתילה ע"י הפלנגות הנוצריות בלבנון. לרש"פ יש מדיניות מתמשכת של האשמה שקרית של ישראל בביצוע הטבח או בסיוע אקטיבי לטובחים.
לישראל "מסע זיוף" שמטרתה מחיקת "סממניה האסלאמיים והנוצרים" בירושלים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/09/2012
     "מחוז ירושלים פרסם אתמול הודעה תחת הכותרת 'סממניה הארכיאולוגיים של ירושלים, היסטוריה עתיקה ומתקפה ישראלית מתמשכת', שמטרתה להקנות ידע לגבי חלק מסממניה הארכיאולוגיים, הדתיים וההיסטוריים הרבים שקיימים בירושלים. ראש מחוז ירושלים, המהנדס עדנאן אל-חוסייני, אמר כי הודעה זו באה בזמן בו העיר נתונה למסע זיוף ישראלי, שמטרתו למחוק את סממניה האסלאמיים והנוצרים ולהבליט את אופייה היהודי. אל-חוסייני הדגיש כי חלק מהמוסדות הלאומיים הפעילים, וביניהם מחוז ירושלים, הוועדה הלאומית ודומיהם, נושאים על כתפיהם את הפניית הזרקור לעבר ניסיונות הייהוד הקדחתניים הפוקדים את סממנים אלה."
ישראל הגדילה את מספר אישורי הכניסה לארץ לפלסטינים בכדי לשכנע אותם שהרש"פ "חסרת תועלת"
מקור: אל-קודס, 26/08/2012
     “אינני מסוגל להבין מדוע חלק מהאנשים יצאו מכליהם משום שישראל העניקה אישורים למאות אלפי פלסטינים לבקר בירושלים ובישראל, ובשל נהירתם של עשרות אלפי פלסטינים במהלך חופשת החג לחוף יפו ולחופים פלסטיניים נוספים... כמישהו שמעורב במה שקורה בזירה הישראלית, אינני סבור כי ישנו מישהו שרצה לייצא את המשבר הכלכלי הישראלי לצד הפלסטיני. זאת, משום שלו היה בהחלטה הישראלית שמץ כלשהו של סיכון ביטחוני, ישראל לא הייתה מסכימה להציב את עצמה בסכנה רק מתוך רצון לחמוד את מה שתושבי הגדה עשויים לבזבז במהלך ביקורם בירושלים ובישראל... האמירה שכן מחייבת דיון הינה זו שלפיה מטרתה של ישראל הייתה לחזק את רשות המנהל האזרחי וליצור קשר עם האזרח הפלסטיני באופן ישיר, נוכח המשך חוסר ההסכמה המדינית בינה לבין הרשות וסירובה של האחרונה לשוב למו"מ, וזאת במטרה לשכנע את האזרח הפלסטיני כי הרשות הינה חסרת תועלת...נכון להיום, התהליך המדיני כשל, פתרון מדיני כלשהו אינו נראה באופק, הפיצול בין הגדה המערבית לרצועת עזה מתחזק וכן מתרבים הקולות הפלסטיניים בשני הצדדים הקוראים לצעדים שינציחו את הפילוג ויסללו את הדרך להקמת שתי ישויות, ולא שתי מדינות פלסטיניות, בגדה וברצועה. במצב זה, קל לישראל לחזק את תהליך התגבשותה של ישות מדינית בעזה ולמסמס את ההזמנות להקים ישות עצמאית בגדה.
אם זהו המצב, אני חושב שיש להסיר שוב את כל המחסומים בין הגדה לישראל ולהרשות לאנשינו משני צדי הגדר ליצור קשר ולהתערבב באופן טבעי, משום שזה עדיף על לחיות בכלא גדול ששמו הגדה המערבית, או ליתר דיוק אזורי הרשות."
ישראל הגדילה את מספר אישורי הכניסה לארץ לפלסטינים במטרה לפגוע בכלכלה הפלסטינית
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/08/2012
כותרת: "המוכרים הישראליים ניצלו את המצב – חופי יפו ותל אביב היו גדושים ברוחצים מהגדה, ומקומות הבילוי והפארקים בגדה מביעים געגוע לימים עברו"
     "בעלי מקומות הבילוי [הפלסטינים], הפארקים והגנים הציבוריים לא ציפו לספוג הפסדים חסרי תקדים במהלך חופשת עיד אל-פיטר, בעקבות יציאתם של אלפי אזרחים לערי הקו הירוק [הישראלים] כדי לטייל ולבלות. הדבר גרם להם לתהות מהן הסיבות שגרמו לשלטונות הישראליים להעניק לאזרחים למעלה מ-180,000 אישורים לבקר בתוך הקו הירוק. הם אמרו כי הם סבורים שישראל השיגה בכך שתי מטרות עיקריות: הראשונה, להשיג ולקצור רווחים כלכליים בתמורה לכך, ו[השנייה] לייפות את תדמיתה בתקשורת ובפני העולם, ו[להציגה] כמדינה הנהנית מביטחון ומשלווה ומקלה על התושבים [הפלסטינים]... סמיר איברהים (בן 24) מהעיר אל-בירה ציין כי בעלי החנויות [הישראלים] ניצלו את הימצאותם של תושבי הגדה המערבית בחוף הנ"ל [חוף יפו] והעלו את המחירים."
עיתון הרש"פ: ישראל הייתה מעורבת בהתקפות ה"ג'יהאדיסטים" שפגעו בחיילים מוסלמים במצרים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/08/2012
     "באל-מאסורה [כפר מצרי באזור רפיח], קבוצה של המתקראים 'ג'יהאדיסטים', פגעה בחיילים מוסלמים צמים, שאולי עושים שירות צבאי מבלי לבחור את מקום השירות. תחת סיסמת ה'ג'יהאד' הם תוקפים, בעוד שהמוח המתכנן מקושר לשטנים. נאיבי מי שחושב שהכובשים הציונים אינם מעורבים בהתארגנויות הללו, אם לא יצרו חלק מהן. התועלת לכובשים הינה בעלת היבטים רבים, ביניהם: מה שקשור באיסוף והחלפת מידע; מתן הוראות למעשים שנועדו לטרוף את הקלפים; מה שקשור לניסיון להשתתף בעיצוב עתיד סיני; ומה שנועד לגרום לבריות סלידה מהמושג 'ג'יהאד' במשמעותו הכללית ובמשמעויותיו הפרטניות.
המעשה הנפשע שביצעה קבוצה חשודה בוצע רק על ידי מרגלים. על בסיס זה יש להתייחס לתופעה מסוג זה. יש לנו ניסיון, וראינו פעמים רבות אנשים מזוקנים שהכובשים עשו בהם שימוש לצורך מעשים מלוכלכים וסיכול המאבק הלאומי האצילי."
טלוויזיית הרש"פ מלמדת ילדים שישראל מזהמת מים במכוון
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/07/2012
תוכנית הילדים של הטלוויזיה הפלסטינית, "בתי הבתים" מעלה את עניין המודעות לאיכות הסביבה. המנחה מדברת עם ילדה על חוויותיה בקייטנת איכות הסביבה.
ילדה: "פלסטין עומדת בפני בעיית מים, מפני שראשית כל יש מעט מים בפלסטין, וגם מפני שתושבי פלסטין וישראל מזהמים את המים הקיימים כעת."
המנחה מתקנת ואומרת: "ישראל מנסה לזהם את המים, ואנו, החלק שמגיע אלינו הוא קטן מאוד."
ילדים במחנה קיץ: הכסף שאנו משלמים רוכש נשק שהורג פלסטינים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/07/2012
     "במסגרת פעולות קייטנת הקיץ הסביבתית ('הגן שלנו'), המתקיימת בבית הספר המעורב בשכם, אשר מפקחת עליה [על הקייטנה] 'הצלת החקלאות', התקיים מפגש בין מתאם הקמפיין הלאומי להחרמת הסחורות הישראליות ח'אלד מנצור, ובין הילדים, וזאת בכדי לדון עימם על ההחרמה, הנחשבת חובה לאומית ודתית, ונשק המאפשר לעם הפלסטיני להשתמש בו [בכדי] להזיק לאינטרסים של האויב הישראלי, הכובש את השטחים הפלסטינים. ח'אלד מנצור סיפר על פשעי הכיבוש: הרג, הריסת הבתים, מעצרים, הפקעת קרקעות, מחסומים, טרור מתנחלי, ודן עם הילדים: מה יעשה כל אדם בכדי להתנגד לפשעים הללו?.
תשובות כלל הילדים היו: התנגדות לכובש, ניסיונות להסב לו נזקים. חלק מהילדים אמרו: 'נירה עליהם', אחרים: 'נזרוק עליהם אבנים' ואחרים: 'נערוך הפגנות'... אולם, הרוב אמרו: 'לא נקנה מהם סחורות עד שיפסידו'... ידע רב נצפה אצל הילדים בנושא ההחרמה. חלק מהילדים (שגילם אינו עולה על גיל 9) סיפרו כי הכסף אשר הם משלמים תמורת 'צ'יפס" ישראלי, ביסקוויט ישראלי ומיץ "תפוזינה' מגיע אל צבא הכיבוש, בכדי שירכוש באמצעותו נשק וכדורים, שיהרוג באמצעותו פלסטינים. כמו כן, חלק מהילדים אמרו שהסחורות הישראליות יכולות לגרום לסרטן לאנשים, בזמנים רבים הן אינן ראויות ותאריך התפוגה עליהן הוא מזויף.
מנצור ביקש מהילדים לא לקנות כל מוצר, שכתוב עליו בשפה העברית, משום שהוא יהיה ישראלי, וקרא להם לחפש מוצרים פלסטיניים, כאשר הם נכנסים לחנות כלשהי, או כל סופר-מרקט, שישאלו את בעל החנות על המוצרים וידרשו ממנו לא למכור את המוצרים הישראלים. כמו כן, קרא להם לשוחח עם אימותיהם, אבותיהם, אחיהם, שכניהם ומשפחות שכונתם על נחיצות אי-רכישת הסחורות הישראליות. בסיום המפגש קרא [מנצור] לילדים לשיר את הקמפיין הלאומי להחרמה: 'אנחנו רוצים לגרום לכיבוש להפסיד, אנחנו רוצים לגרום לישראל להפסיד'.
המהנדס ראפת בני שמסה, מנהל קייטנת הקיץ הסביבתית, שעובד ב'הצלת החקלאות', הצהיר שנושא ההחרמה הוכנס לתוכניות קייטנת הקיץ הסביבתית בכדי לקחת חלק במאמץ הלאומי, אשר משתתפת בו 'ההצלה החקלאות' בצורה משמעותית ובולטת כדי להסב נזק לכלכלת הכובשים ולחיזוק הכלכלה הלאומית.
והוסיף: 'אנחנו משקיעים מאמצים על מנת לקבע את ההחרמה כחלק מהתרבות הלאומית שלנו. אנחנו מנסים באמצעים שונים ל
תיאוריית קונספירציה בעיתון הרש"פ מאשימה את ישראל ביזימת התקפת הרקטות האחרונה של חמאס על ישראל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 19/06/2012
לאחר שחמאס שיגרו רקטות לשטח ישראל, ישראל הגיבו על ידי תקיפת המחבלים והריגת שלושה מהם. עיתונאי של עיתון הרש"פ האשים את ישראל ביזימת חמישת הימים של חילופי האש:
כותרת: "מטרות ההסלמה הישראלית האחרונה"
עיתונאי של עיתון הרש"פ, עאדל עבד אל-רחמן:
     "גזרת רצועת עזה הייתה עדה ביומיים האחרונים להסלמה ישראלית ניכרת... התוקפנות האחרונה, שהביאה למותם של שלושה תושבים כשהידים ולפציעת של רבים מבני המחוזות הדרומיים... הייתה המשך של התוקפנות הישראלית, שנועדה להשיג את המטרות הבאות:
א. התוקפנות התקיימה במקביל לבחירות לנשיאות במצרים, במטרה לגלות מה תהיה תגובת המועמדים לנשיאות, ובפרט מועמד האחים המוסלמים, מוחמד מרסי – במיוחד משום שארגון האחים [המוסלמים] גיבש תכנית לחמם את גזרת סיני ורצועת עזה באמצעות תנועת חמאס, על מנת לכסות על מדיניות האחים המוסלמים בזירה המצרית, שנועדה להכפיף את הזירה המצרית לשליטת האחים המוסלמים.
ב. הישראלים רצו להתגרות בפלגי העשייה הלאומית, ובמיוחד בזרועות ההתנגדות שלהם, כדי לגרום להם להשתמש ברקטות ובכלי הנשק החדשים שהגיעו לידיהם בחודשים האחרונים. זאת כדי לגלות את הטווח שלהם [של ישראל] ואת השפעתם ההרסנית על הערים וההתנחלויות הסמוכות, וכן כדי לגלות את מקמות האכסון שלהם."
בכיר ברש"פ טוען כי היהודים והישראלים שולטים בארצות הברית
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 15/05/2012
ראיון עם עבאס זכי, חבר הוועד המרכזי של הפת"ח, בתכנית הטלוויזיה הפלסטינית "פלסטין הבוקר הזה":
     זכי: "ולמעשה, התחלנו בתהליך של ארגון ואיסוף מידע מדויק, כדי לצאת במהפכה של הפת"ח בינואר 65'. מאז ועד היום, 48 שנים של מפלי דם, יזע ודמעות, יש לנו עליות וירידות, אך האויב חש כל יום שהוא נסוג. אנו משתמשים בכל תקופה בצורה אחרת של מאבק, פעם בנשק, פעם באבן ופעם בקיבות ריקות (כינוי לשביתות רעב), כך שננצח את התליין הזה במערכה שלנו. אני סמוך ובטוח כי העם העצום הזה, הזיכרון, אהבת פלסטין והגיאוגרפיה של פלסטין עדיין חיים בראשו. הילדים אשר אמרו עליהם שהם לא יכירו את הארץ, מכירים אותה כעת יותר מהמשכילים ומהמבוגרים ומקריבים [למענה]. הנשים אשר מבצעות פעולות אסתשהאד [פיגועי התאבדות/הקרבה], ומשמיעות צהלולים לשהיד, ושרות לחתן [כינוי לשהיד]. הדבר מראה מהי זכות שיש לה דורש, ושהעם הפלסטיני מוכן להקריב עד שימחק את היום השחור הזה [יום הנכבה] במאבקו... יום אחרי יום, אם ירצה אללה, התמונה תהיה ברורה יותר. אמריקה היא לא גורלנו. נכון שיש בה 6 מיליון יהודים. הם אלו אשר מצביעים לנשיא ולקונגרס ושולטים בו. הישראלים שולטת באמריקה באמצעות קולות אלו. יש לנו 15 מיליון קולות ערביים ומוסלמיים. היה באפשרותם של אלו באמריקה, אם 5 מיליון מצביעים כאיש אחד הם יבטלו את שליטת היהודים על הממשל ועל הקונגרס האמריקאי. כאשר תהיה שם הנהגה אמריקאית אשר מאמינה בעקרונות של ג'ורג' וושינגטון ואינה צמודה להחלטות של הקיצונים בתל-אביב אולי המשוואה כולה תשתנה, ונתחיל לפעול בשביל תקוותנו, ולהפוך אותן לעובדות. הם חיים בשביל מחלותיהם ובשביל איבותיהם, והם ימותו ברשות אללה."
הציונות היא "מפעל הקולוניאליסטי" ששואף לגזול את המשאבים הערביים ולגרום לפילוג העם בערבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/05/2012
מאת עאדל עבד אל-רחמן, עיתונאי בעל טור יומי בעיתון הרש"פ
כותרת: הפלסטיניות מול הציונות
     "בתחילת חודש מאי הנוכחי עיתון ידיעות אחרונות באנגלית פרסם מאמר מאת ציוני רוחש איבה כלפי הפלסטינים והפלסטיניוּת, שעוין את השלום ואת הפתרון של שתי מדיניות לשני עמים בגבולות הארבעה ביוני 1967, והוא משה דן, סופר והיסטוריון ציוני המתגורר בירושלים. דן ניסה להסית נגד הפלסטיניוּת, לעוות את מהותה האמיתית כ[אידיאולוגיה] שנושאת את הלאומיות הפלסטינית, וניסה להלבישה בבגד דתי. זאת למרות שכולם יודעים כי הזהות הפלסטינית משלבת תחתיה את כלל הפלסטינים ללא הבדל דת או אמונה אידיאולוגית... משה דן גדל בחיק הזיוף והצביעות הציונית, וינק וניזון מהרעיונות הציוניים הגזעניים, שהתבססו על הדת היהודית כדי להוליך שולל יהודים מלאומים שונים ולהכניסם לתוך כבשן המלחמה הקולוניאלית שלה, על מנת לשרת את אדוניה [של הציונות] במערב האימפריאליסטי. זאת במטרה ליצור חוד חנית למפעל הקולוניאליסטי, על מנת לגזול את משאבי הערבים, ולפעול באופן שיטתי ומתוכנן להעמקת הפילוג והפירוד בקרב עמי האומה הערבית כהמשך לקונספירציית סייקס-פיקו משנת 1916, ולפניה ועידת קמפבל-ליברמן בשנים 1905-1907. הוא רצה להפוך את התמונה, ולהלביש את הזהות הלאומית הפלסטינית בבגד הבלוי והקרוע של הציונות...
את שקרי משה דן חשפו פרופסור שלמה זנד, אילן פפה והיסטוריונים יהודים נוספים, אשר הסירו את המסכה מעל פניה האמיתיים של הציונות הגזענית, שמבוססת על נרטיב חסר כל יסוד בהיסטוריה, משום שהיהודים אינם עם, אלא בני לאומים שונים מרחבי העולם שמאמינים בדת היהודית."
עורך עיתון הרש"פ: ישראל ובריטניה קנו קולות על מנת להקים את מדינת ישראל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/09/2011
עורך עיתון הרש"פ חאפז ברגותי, מגיב להודעת הרביעייה בנוגע לחידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים.
כותרת: "הודעה מוליכת שולל"
     "הודעתה האחרונה של הרביעייה נועדה לרצות רק את ישראל ולגרור אותנו למו"מ עקר שלא יוביל לכלום. אחרי שנה יגידו שהתאריכים אינם קדושים, שמקורות הסמכות אינם הכרחיים, ושהמו"מ הוא הדרך היחידה להקים מדינה. נתניהו מקשקש את הדברים הללו, ואינו שואל את עצמו כיצד ישראל הפכה למדינה. האם היא לא הגישה בקשה למועצת הביטחון, שאליה צורפו הטרור שהפעילו הכנופיות הציוניות בשטח בקשירת קשר מצד בריטניה ובהשתתפותה, ומזוודות דולרים שחולקו לכמה מנציגי המדינות החברות על מנת לקנות את קולותיהם? היה לנו משאל עם על העמדה הפלסטינית שהציג הנשיא אבו מאזן, ולא ניפול בתרמיות חדשות ובמארבים של הקאובוי (ארה"ב) ושל מדינות קולוניאליסטיות כמותו. לא ייגרע מזכותנו אם הקולוניאליסטים שהקימו את ישראל יעמדו נגדנו... איננו משטר שמבקש הגנה, אלא עם ששומר על האדמה והמקומות הקדושים במינוי אלוהי, שהרי אנו השורדים, הנצחיים והענקים. אנו אומרים לעם הישראלי: או שיש שותף לדו קרב בזירת השלום, או שאתם צבא עם מדינה, שמעדיף רק את זירת המלחמה."
עלילה: היהודים משחררים חזירי בר במטרה להרוס את חקלאות הרש"פ
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 23/05/2011
תכנית הטלוויזיה הפלסטינית "פלסטין הבוקר הזה" בנושא תפקיד החקלאות במחוז סלפית.
עבד אל-רחים מסלח, ראש מועצת כפר יוסוף, מדבר על חזרי הבר שהורסים את החקלאות:
     "היהודים הביאו את החזירים כדי לעזור להם ללחם בנו, להרוס את החקלאות."

העיתון הרשמי של הרשות: "זקני ציון" נכשלו במחיקת זיכרונותיהם של צעירי פלסטין
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/05/2011
כותרת: "אישים במולדת ובפזורה מציינים את יום הנכבה בדרישה לקבע את זכות השיבה בזיכרון של כל הדורות"
     "הזרמים והמוסדות של עמנו במולדת ובפזורה ערכו אתמול כמה אירועים לרגל יום השנה ה-63 לנכבה, שנגרמה על ידי הכנופיות הציונית בשנת 1948...
המשתתפים בתהלוכה קראו: 'מיפו לבירות, עם אחד שלא ימות.' הם גינו את מדיניותה של הממשלה הישראלית כלפי הערבים, והאשימו אותה בגזענות ובפשיזם ימני.
בעיר נצרת... משתתפים בהפגנה אמרו: 'סיכלנו את מדיניותם של מנהיגי התנועה הציונית, שטענו כי הדורות הפלסטיניים החדשים ישכחו את הנכבה. השתתפותם של אלפי צעירים באירועי יום הנכבה היום היא ההוכחה הגדולה ביותר לכישלונם של זקני ציון.'"
סגן השגריר הפלסטיני בתימן: ישראל תכננה את הפילוג הפלסטיני
מקור: אל-איאם, 18/01/2011
     "האיחוד הכללי של הסטודנטים של פלסטין סניף תימן - יחידת צנעא באוניברסיטת 'שבא,' ארגנו תערוכת צילום בנושא ההיסטוריה של העניין הפלסטיני וסבל העם הפלסטיני. סגן השגריר הפלסטיני בתימן, היועץ עבד אל-פתאח אל-סטרי, וראש אוניברסיטת 'שבא' ד"ר אחמד אל-שאמי וראש מועצת הנאמנים של האוניברסיטה ד"ר אחמד אל-נג'אר פתחו את התערוכה. לאחר פתיחת התערוכה אל-סטרי ערך פגישה שכותרתה הייתה 'האחדות הלאומית הפלסטינית- לאן?.' בפגישה זו אמר אל-סטרי כי 'ישראל היא זו שתכננה, מזה 22 שנים, את הפילוג הפלסטיני הזה, והיא הכשירה עבורו את הקרקע המתאימה, מפני שהיא [ישראל] הצד היחיד אשר מרוויח והמזין את המשך הפילוג הזה.'"

עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
2- קריקטורות
כל הדף


Created by swat