English

 


כל הדף


אישים בהנהגת פת"ח והרש"פ
עיסא קראקע
אישים בהנהגת פת"ח והרש"פ

עיסא קראקע
לשעבר ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, עיסא קראקע
"זו חובתנו המוסרית" לשלם משכורות למחבלים, אומר מנהל הרשות לענייני האסירים. "אנו גאים בכך"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/02/2018

מנהל הרשות לענייני האסירים והמשוחררים, השר עיסא קראקע:
"אצטט את דברי הנשיא עבאס: 'אפילו עד היום האחרון מחיי, לא נפסיק את התמיכה הזו, זה חשוב'… המשפחה של כל אסיר פלסטיני מקבלת סיוע סוציאלי. אנו גאים בכך, לא מתביישים בכך, ואומרים זאת בגלוי, כי זו חובתנו הלאומית, האנושית והמוסרית, וחובת המאבק. זה נתמך מההנהגה ומהממשלה הפלסטינית."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "מוסדות אש"ף," 26/2/2018]
לחץ לצפייה
גורמים רשמיים ברש"פ מאדירים מחבל שרצח 15 ישראלים ומכנים אותו "בית ספר של נתינה, עמידה איתנה וגבורה"
מקור: ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 16/07/2015

כותרת: "הנחת זרי פרחים על קבר השהיד אבו אלסכר"
"ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, עיסא קראקע, מושלת מחוז רמאללה ואלבירה, לילא ר'נאם, וראש מועצת הכפר של תרמסעיא, רבחי מחמוד, הניחו זרי פרחים על קבר השהיד וותיק האסירים אחמד ג'בארה "אבו אלסכר" בתרמסעיא. זאת, לרגל יום השנה הראשון למותו של אבו אלסכר, ובהשתתפותם של משפחת השהיד ובניו ואמין שומאן וחלמי אלאערג' מוועדת המעקב לענייני אסירים.
ר'נאם אמרה: 'רוחו של אחמד אבו אלסכר היא רוח החרות הבוערת בנפשותינו ובחיינו. נישאר נאמנים לדרכו של לוחם גדול זה, שהקריב את חייו למען חרותה ועצמאותה של פלסטין.' קראקע אמר: 'אחמד אבו אלסכר הוא גבר אמתי, לוחם ואדם שהשאיר את חותמו ["תרכ ט'לאלה"] על כולם. הוא היווה בית ספר של נתינה, עמידה איתנה וגבורה. אנו מתגאים בו כאחד מסמלי המאבק הלאומי הפלסטיני וכסמל של מאבקם של האסירים והאסירות למען החרות והכבוד.' יצוין כי השהיד אחמד ג'בארה "אבו אלסכר" נולד בשנת 1936 בכפר תרמסעיא, צפונית לרמאללה. הוא ריצה 27 שנים בבתי הסוהר של הכיבוש הישראלי, לאחר שהואשם בהנחת מקרר ממולכד בכיכר ציון במרכז ירושלים [במקור כתוב בטעות "תל אביב"] בשנת 1975, שהביא למותם של 13 [כך במקור, היו 15 הרוגים] ישראלים. בזמנו, בית המשפט שפט את אבו אלסכר למאסר עולם ועוד 30 שנה.
אבו אלסכר שוחרר בשנת 2003, לבקשת הנשיא הפלסטיני המנוח יאסר ערפאת, ומת בערב יום שלישי, 16 ביולי 2014 מהתקף לב. לאבו אלסכר היו 6 בנים.


הערה: אחמד אבו אלסכר- תכנן פיגוע ב1975 שבו מטען נפץ שהוטמן במקרר הופעל בירושלים. 15 אנשים נהרגו ולמעלה מ60 נפצעו. הוא נידון למאסר עולם ועוד 30 שנה אבל שוחרר מהכלא אחרי 28 שנה כחלק ממחווה של רצון טוב של ישראל כלפי הפלסטינים בשנת 2003. עם שחרור כיהן כחבר במועצה המהפכנית של הפת"ח ושימש כיועצו של ערפאת לענייני אסירים

מחבל משוחרר שחטף ורצח אזרח ישראלי זוכה לביקור של מושלת מחוז ושר ברש"פ לרגל הולדת בנו
מקור: עמוד הפייסבוק של מושלת מחוז רמאללה ואלבירה לילא ר'נאם, 16/07/2015

פוסט שעלה בעמוד הפייסבוק של מושלת מחוז רמאללה ואל בירה לילא ר'נאם.
טקסט: "כבוד מושל המחוז [רמאללה ואל-בירה] ד"ר לילא רנ'אם וכבוד השר [וראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים מטעם אש"ף]  עיסא קראקע מבקרים את האסיר המשוחרר עסמת מנצור מכפר דיר ג'ריר ומברכים אותו על התינוק החדש."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: עסמת מנסור - סייע בחטיפה וברצח האזרח הישראלי חיים מזרחי (29/10/1993). הוא נדון ל-22 שנות מאסר, אך שוחרר באוגוסט 2013 כחלק מקבוצה של 104 מחבלים שישראל הסכימה לשחרר, כמחווה לרש"פ לקראת חידוש המו"מ המדיני. 
גורם רשמי ברש"פ: למחבלים שרצחו 12 ישראלים מגיע רחמים ברמאדן כי "החג בתוך הכלא הוא מר וקשה"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/07/2015

כותרת: "בבתי האסירים חסרה אווירת החג ושמחתה"
"לאחר 33 שנות מאסר, עיד אלפטר של שנה זו, 2015, יהיה חגם ה-65 של האסירים כריס יונס ובן דודו מאהר יונס מכפר עארה שבשטחי 1948, בעודם מאחורי קירות וסורגי בתי הסוהר של הכיבוש...
לפי דו"ח מטעם הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, 5,840 אסירים יבלו את עיד אלפטר מאחורי הסורגים, הרחק ממשפחתם, ילדיהם, נשותיהם וחבריהם, ב-18 בתי ומרכזי מעצר של הכיבוש. ביניהם ישנן 22 אסירות, ש-11 מהן נשואות, בנוסף ל-250 ילדים קטינים ו-30 אסירים שנעצרו לפני הסכם אוסלו, ביניהם 16 אסירים שריצו למעלה מ-25 שנות מאסר. הדו"ח הוסיף כי 2,680 אסירים ואסירות נשואים שיושבים בבתי הסוהר של הכיבוש הישראלי יעדרו מחגיגות עיד אלפטר, ולא ישתתפו יחד עם משפחותיהם וילדיהם בשמחה החג. ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים עיסא קראקע הבהיר כי החג בתוך הכלא הוא מר וקשה, שכן השב"ס אינו מכבד את האירועים הדתיים והחברתיים של האסירים, אוסר על תפילת החג הקבוצתית בכלא ומונע הכנסת דברי מתיקה ומאכלים מיוחדים לחגים. אף על פי כן, האסירים מנסים להתגבר על מצבם הקשה באמצעות טקסים פשוטים כמו תפילת החג, ביקורים בפנימיים בין החדרים, הענקת ברכות אחד לשני והכנת דברי מאפה מתוקים קלים ופשוטים, וכך שולחים מסר לשב"ס, לפיו יש להם זכות לחגוג את החג ויש להם תקווה שחגם הבא יהיה חירותם.
הוא הוסיף: 'ישנם בתים פלסטיניים רבים שהחג עובר עליהם בקושי רב, כמו בית זוג האסירים אבראהים אע'באריה ומנא קעדאן והאסירה ששוחרה לפני שבועיים בלבד, סמאהר זין אלדין, שהשאירה מאחוריה במאסר את בעלה נאדר זין אלדין ואת שלושת אחיה נזיה, אחמד ועבד אלרחמן ע'תמאן. זאת, בנוסף למשפחת אבו חמיד ממחנה הפליטים אלאמערי, הכוללת ארבעה אסירים אחים, ששלושה מהם מרצים מאסרי עולם.'"


כרים ומאהר יונס -
 מרצים מאסר עולם שנקצב ל-40 שנה. הם ערבים ישראליים שרצחו יחד בשנת 1980 את החייל אברהם ברומברג.


אבראהים אע'באריה -
ערבי יישראלי המרצה שלושה מאסרי עולם. השתתף ברצח של שלושה חיילים, גיא פרידמן, יעקב דובינסקי וויורי פרדה במאהל טירונים ליד קיבוץ גלעד בצפון ב-14 בפברואר 1992. מתקפת הטרור ידועה בשם ליל הקלשונים.


עבד אלרחמן

ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים עיסא קראקע קורא למוסדות הממשלתיים לתת עדיפות לאסירים משוחררים במשרות פנויות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/05/2015

כותרת: "קרקאע קורא למוסדות הממשלתיים והאזרחיים לקלוט את האסירים המשוחררים כעובדים"
"ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים עיסא קראקע קרא לכלל המוסדות הממשלתיים והאזרחיים לתת עדיפות לאסירים ואסירים משוחררים במשרות פנויות, וזאת על מנת לאפשר להם להיטמע בחברה ולהתגבר על קשיי החיים לאחר השחרור.
קראקע הזכיר את החלטתה של הממשלה ואת הוראותיו של הנשיא אבו מאזן לתת למשוחררים עדיפות במשרות ציבוריות. זאת, כחלק מההערכה למאבקם ולקורבנותיהם, ומתוך ניסיון להתגבר על האבטלה הגבוהה בשורותיהם"
 

ראש הרשות לענייני אסירים ברש"פ: האסירים אינם טרוריסטים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/04/2015

כותרת: "משמרות הזדהות עם חבר הפרלמנט האסיר מרואן אלברע'ות'י"

.
[ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, עיסא] קראקע אמר: 'שחרורם של האסירים הינו זכות מקודשת, וחירותם הינה חלק מחירותו של העם הפלסטיני, זכותו להגדה עצמית וזכותו למדינה עצמאית שבירתה ירושלים," וקרא לרדוף את הכיבוש על פשעיו, כולל אלו נגד האסירים'. הוא הוסיף: 'האסירים, ובפרט אלו החולים, עומדים בפני מוות איטי. קיימת דרגה רבה לחייהם של האסירים חברי הפרלמנט החולים, ובפרט אלו שסובלים ממחלות קשות.' קראקע הדגיש כי לא יהיה שלום צודד וכולל מבלי שהאסירים יהיו הכתובת הראשונה שלו, ואמר כי אסירים אלו הינם אסירי חופש ואסירי מלחמה, ואינם טרוריסטים כפי שישראל מנסה לציירם בפני העולם. זאת, מפני שהם לחמו על מנת שעמנו יחיה בכבוד ובחירות על אדמתו, וכל דבר יישאר לוקה בחסר עד שהם ישובו למשפחותיהם."

הערה: ישנם 6500 פלסטינים המרצים עונש מאסר בבתי כלא ישראלים(נכון לדצמבר 2014). כל האסירים הנ"ל הואשמו בעבירות ביטחוניות מסוגים שונים כולל רצח ונסיונות רצח.

גורם פלסטיני רשמי מבקר בביתו של אסיר שסיפק נשק לפיגוע טרור
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 16/04/2015

טקסט בתמונה: "תמונה מהביקור שערך שר האסירים [כך במקור. בפועל, קראקע הוא יו"ר הרשות לענייני אסירים] בבית האסיר הגיבור, סעיד שתיה, לרגל יום האסיר הפלסטיני".
בתמונה נראה קאקע, יו"ר הרשות ענייני אסירים, בליווי מבקרים נוספים בביתו של האסיר סעיד אשתיה. אמו של המחבל מחזיקה בידה מגן כבוד בצורת מפה המוחקת את ישראל.

הערה: סעיד אשתיה –פעיל פת"ח. סיפק את כלי הנשק למחבלים שרצחו ב-30/07/2002 את מוטי ושלמה אודסר, תושבי כפר תפוח, בשעה שעבדו באזור כפר ג'מאעין. נידון לשני מאסרי עולם + 17 שנה.

 

בכיר פלסטיני: "ההתנגדות" הפלסטינית ו"המאבק נגד הכיבוש" הינם לגיטימיים ומוכרים על ידי האו"ם
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/04/2015
כותרת: "קראקע: אנו מתנגדים להגדרתו של המאבק הפלסטיני כמעשה פלילי"
 "הרשות לענייני אסירים ומשוחררים אמרה כי החלטתו של המכוּנֶה 'ראש פיקוד מרכז' ליישם את עקרונות החוק הפלילי הישראלי (תיקון 39) על הפלסטינים שנשפטים בשטחים הכבושים היא החלטה בעלת השלכות מדיניות ומשפטיות מסוכנות עבור המאבק הלאומי הפלסטיני וסוגיית האסירים. הרשות ציינה בדו"ח שפורסם מטעמה כי ממשלת ישראל חותרת באמצעות מערכת החוקים הצבאיים שלה... להגדיר את מאבקם של הפלסטינים כמעשה פלילי [criminalization], לשלול את הלגיטימיות של ההתנגדות לכיבוש, המוכרת על ידי כלל החוקים הבינלאומיים והחלטות האו"ם, וכן לשלול מהם את התארים 'אסירי חופש' ו'אסירי מלחמה'..."
 
הערה: בכירים ומנהיגים ברש"פ נותנים לגיטימציה למעשי אלימות וטרור של פלסטינים נגד ישראל, תוך שהם מצטטים את החלטה 3236 של האו"ם אשר מכירה "בזכות של העם הפלסטיני להשיג את זכויותיו בכל האמצעים." הרש"פ מפרשת את הביטוי "בכל האמצעים" ככולל גם הפעלת אלימות נגד אזרחים, אך היא בחרה להתעלם מהמשך נוסח החלטת האו"ם, אשר אומרת במפורש כי השימוש "בכל האמצעים" חייב להיות "בהתאם למטרות ולעקרונות של אמנת האו"ם..." אמנת האו"ם אוסרת על פגיעה באזרחים, גם בשעת מלחמה. סעיף 1 בפרק הראשון של אמנה זו נפתח בהצהרה כי "מחלוקות בינלאומיות" צריכות להיפתר "בדרכי שלום."
גורם רשמי ברש"פ העניק לאמם של אסירים את "מגן הנאמנות"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/04/2015
כותרת: "קראקע התקשר לאמהות האסירים ברצועת עזה"
"משלחת של הרשות לענייני האסירים והמשוחררים במחוזות הדרום ביקרה אתמול [02/04/2015] בבית ותיק האסירים ברצועת עזה, האסיר ד'יאא' זכריא אל-אע'א, שעצור מזה 23 שנים בבתי הסוהר של הכיבוש ומרצה גזר דין של 99 שנה...במהלך הפגישה, התקשר ראש רשות האסירים והמשוחררים עיסא קראקע לאמם האסירים דיאא' ומוחמד אל-אע'א, ושמע ממנה על סבלן של אימהות האסירים הוותיקים, והבטיח לה כי לא ינוח עד שכל האסירים ישוחררו מבתי הסוהר. הסגל, שכלל את המנכ"ל לענייני אסירים ומשוחררים וראש ועדת ההנהלה של משרד הרשות בעזה בסאם אל-מג'דלאוי, מנכ"ל יחסי הציבור וההסברה עאטף מרעי, מנכ"ל יחידת הבקרה הפנימית וראש מחלקת הסטטיסטיקה ברשות [לענייני אסירים] עבד אל-נאצר פרואנה וראש המחלקה למשפט בינלאומי ברשות, רא'פת חמדונה, העניק לאם האסירים את מגן הנאמנות."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: דיאא' זכריא שאכר אל-אע'א -  מרצה מאסר עולם על רצח אזרח ישראלי באמצעות מעדר ב-1992.
ראש הרשות לענייני אסירים מעדכן על זמן כניסת המשכורות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/04/2015

כותרת: "משכורות לאסירים ביום ראשון רמאללה"
"ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים עיסא קראקע אמר כי משכורות האסירים ישולמו ביום ראשון [05/04/2015]"
מוופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ

גורם רשמי ברש"פ: האסירים אינם עבריינים, "שהרי הם מגנים על אדמתם"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/04/2015

כותרת: "הוקרת כבוד לאימהותיהם ונשותיהם של אסירים המרצים מאסרי עולם"
"הרשות לענייני אסירים ומועדון האסירים הוקירו אתמול כבוד לאימהותיהם ונשותיהם של אסירים המרצים מאסר עולם בבתי הכלא של הכיבוש, וזאת לרגל יום האם. במהלך טקס ההוקרה, שנערך בראמאללה בהשתתפות סניף ראמאללה ואלבירה בתנועת פת"ח, ברכה מושלת מחוז ראמאללה ואלבירה, לילא ע'נאם, את כל האסירים בבתי הכלא של הכיבוש...
יו"ר הרשות לענייני אסירים, עיסא קראקע... הבהיר כי ישראל מתייחסת לאסירים כאל פושעים ומאלצת אותם באמצעות חוקיה לשלם פיצויים גבוהים למתנחלים ולחיילים. הוא הביע את התנגדותו להתייחסות לאסירים כאל פושעים, שהרי הם מגנים על אדמתם. כמו כן, הוא קרא להפוך את השנה הנוכחית לשנת האסירים, להשמיע את קולם ולהעביר את מסרם לכל העולם"

הערה: ישנם 6500 פלסטינים המרצים עונש מאסר בבתי כלא ישראלים(נכון לדצמבר 2014). כל האסירים הנ"ל הואשמו בעבירות ביטחוניות מסוגים שונים כולל רצח ונסיונות רצח.

גורם רשמי ברש"פ ואסירים משוחררים שחלקם הורשעו ברצח, הלכו לבקר יחד אסיר משוחרר
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 31/03/2015

כותרת: "קראקע ואסירים משוחררים מבקרים את האסיר המשוחרר נעים שואמרה"
"יו"ר הרשות לענייני אסירים, עיסא קראקע, ומשלחת של אסירים משוחררים ביקרו את האסיר [המשוחרר] החולה, נעים שואמרה בעיירה דורא שב[מחוז] חברון. שואמרה סובל ממחלת ניוון שרירים, שבה הוא חלה בכלא, ומצבו הבריאותי הידרדר לאחרונה עד כדי כך שהוא אינו מסוגל לדבר ולזוז.
יחד עם קראקע השתתפו בביקור האסירים המשוחררים: רזק צלאח, חבר המועצה המחוקקת, אבו עלי יטא, ח'אלד אלאזרק, עדנאן אלאפנדי, עיסא עבד רבה, ח'אלד עסאכרה ומחמד דרויש. קראקע אמר כי שואמרה ואסירים חולים אחרים הם קורבנות של פשעים חמורים שמתבצעים נגד האסירים בבתי הכלא, ושחושפים אותם למחלות קטלניות וכרוניות כתוצאה מניסויים רפואיים סודיים שמתבצעים על גופם ומהזנחה מכוונת נגדם..."

הערה: חלק מהטרוריסטים המוזכרים בכתבה שוחררו בשנת 2013 כחלק מעסקה בה שחררה ישראל 104 אסירים, כתנאי מוקדם של הרש"פ לחידוש המו"מ עם ישראל.

נעים שואמרה-  נעצר ב-14/3/1995. הניח מטען חבלה במושב שקף, שגרם למותו של יוסי חיון, חבלן משטרה שטיפל במטען (יוני 1993). שוחרר בדצמבר 2013 כחלק מהקבוצה השלישית של אסירים שנעצרו לפני אוסלו, כמחווה לרש"פ לקראת חידוש המו"מ - וזאת למרות שנעצר אחרי הסכם אוסלו. ייתכן שהוא נכלל בשחרור בגלל מצבו הבריאותי (סובל מניוון שרירים).


רזק צלאח- הרג את חייל גיא פרידמן ופצע שניים נוספים באמצעות מטען חבלה בבית לחם בשנת 1990. נעצר ביוני 1993. שוחרר באוקטובר 2013 במסגרת הקבוצה השנייה של אסירים שנעצרו לפני אוסלו.


ח'אלד אלאזרק- הניח ב-28/05/1990 מטען חבלה בשוק מחנה יהודה, שגרם למותו של שמעון כהן, בן 71, ולפציעתם של תשעה. שוחרר באוקטובר 2013 במסגרת הקבוצה השנייה של אסירים שנעצרו לפני אוסלו.


עדנאן אלאפנדי- ניסה לרצוח שני נערים בדקירות סכין בשנת 1992 ופצע אותם קל. שוחרר בדצמבר 2013 במסגרת הקבוצה השלישית של אסירים שנעצרו לפני אוסלו.


ח'אלד עסאכרה - איש פת"ח. בשנת 1991 רצח את התיירת הצרפתייה אנני ליי (אני ליי? אן ליי? אן לי?)בת ה-64 בבית לחם. שוחרר באוגוסט 2013 כחלק מהקבוצה הראשונה של אסירים שנעצרו לפני אוסלו, כמחווה לרש"פ לקראת חיד

גורם פלסטיני רשמי טוען שהאסירים הבטחוניים "הם קורבנות של פשעים חמורים שמתבצעים נגד האסירים בבתי הכלא, ושחושפים אותם למחלות קטלניות וכרוניות כתוצאה מניסויים רפואיים סודיים"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 31/03/2015

כותרת: "קראקע ואסירים משוחררים מבקרים את האסיר המשוחרר נעים שואמרה"
"יו"ר הרשות לענייני אסירים, עיסא קראקע, ומשלחת של אסירים משוחררים ביקרו את האסיר [המשוחרר] החולה, נעים שואמרה בעיירה דורא שב[מחוז] חברון. שואמרה סובל ממחלת ניוון שרירים, שבה הוא חלה בכלא, ומצבו הבריאותי הידרדר לאחרונה עד כדי כך שהוא אינו מסוגל לדבר ולזוז.
יחד עם קראקע השתתפו בביקור האסירים המשוחררים: רזק צלאח, חבר המועצה המחוקקת, אבו עלי יטא, ח'אלד אלאזרק, עדנאן אלאפנדי, עיסא עבד רבה, ח'אלד עסאכרה ומחמד דרויש. קראקע אמר כי שואמרה ואסירים חולים אחרים הם קורבנות של פשעים חמורים שמתבצעים נגד האסירים בבתי הכלא, ושחושפים אותם למחלות קטלניות וכרוניות כתוצאה מניסויים רפואיים סודיים שמתבצעים על גופם ומהזנחה מכוונת נגדם..."

הערה: חלק מהטרוריסטים המוזכרים בכתבה שוחררו בשנת 2013 כחלק מעסקה בה שחררה ישראל 104 אסירים, כתנאי מוקדם של הרש"פ לחידוש המו"מ עם ישראל.

נעים שואמרה-  נעצר ב-14/3/1995. הניח מטען חבלה במושב שקף, שגרם למותו של יוסי חיון, חבלן משטרה שטיפל במטען (יוני 1993). שוחרר בדצמבר 2013 כחלק מהקבוצה השלישית של אסירים שנעצרו לפני אוסלו, כמחווה לרש"פ לקראת חידוש המו"מ - וזאת למרות שנעצר אחרי הסכם אוסלו. ייתכן שהוא נכלל בשחרור בגלל מצבו הבריאותי (סובל מניוון שרירים).


רזק צלאח- הרג את חייל גיא פרידמן ופצע שניים נוספים באמצעות מטען חבלה בבית לחם בשנת 1990. נעצר ביוני 1993. שוחרר באוקטובר 2013 במסגרת הקבוצה השנייה של אסירים שנעצרו לפני אוסלו.


ח'אלד אלאזרק- הניח ב-28/05/1990 מטען חבלה בשוק מחנה יהודה, שגרם למותו של שמעון כהן, בן 71, ולפציעתם של תשעה. שוחרר באוקטובר 2013 במסגרת הקבוצה השנייה של אסירים שנעצרו לפני אוסלו.


עדנאן אלאפנדי- ניסה לרצוח שני נערים בדקירות סכין בשנת 1992 ופצע אותם קל. שוחרר בדצמבר 2013 במסגרת הקבוצה השלישית של אסירים שנעצרו לפני אוסלו.


ח'אלד עסאכרה - איש פת"ח. בשנת 1991 רצח את התיירת הצרפתייה אנני ליי (אני ליי? אן ליי? אן לי?)בת ה-64 בבית לחם. שוחרר באוגוסט 2013 כחלק מהקבוצה הראשונה של אסירים שנעצרו לפני אוסלו, כמחווה לרש"פ לקראת חיד

קארקע מונה לראש הרשות לענייני אסירים, שכפופה לאש"פ ולא לרש"פ
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/09/2014

"בישיבתה שנערכה אתמול [02/09/2014], מינתה הממשלה את שר האסירים לשעבר עיסא קראקע לראש הרשות לענייני אסירים, וביטלה את מינויו של השר שוקי אלעיסה לתיק זה....
מינויו של קראקע לראש [הרשות] לענייני אסירים: הממשלה אישרה את ביטול החלטתה למנות את השר שוקי אלעיסה לפיקוח על המשרד לענייני אסירים ומשוחררים. זאת, על סמך הצו הנשיאותי שפורסם בעניין וקבע כי הוא יהפוך ממשרד הכפוף לממשלה הפלסטינית לרשות לאומית עליונה לענייני אסירים ומשוחררים, שכפופה לאש"ף ונתונה לפיקוחו ולפיקוחה של הנשיאות הפלסטינית. כמו כן, הצו קבע כי עיסא קראקע, השר לענייני אסירים ומשוחררים לשעבר, ימונה לראש רשות זו."

הערה: בראיון  לרדיו אג'יאל  (תחנת רדיו פלסטינית עצמאית) שר האסירים לשעבר עיסא קראקע אישר שהמשרד לענייני אסירים עבר לאחריות "הרשות לענייני אסירים" הכפופה לאש"פ, בנסיון להימנע מהלחצים שמופעלים על הרש"פ מצד המדינות התורמות, שמתנגדות להעברת כספיהן לאסירים.  לצפייה בריאיון לחץ כאן

קראקע מונה לראש הרשות לענייני אסירים, כחלק מתחבולה להימנע מלחץ מהמדינות התורמות, עקב תשלום המשכורות למחבלים אסירים
מקור: אל-איאם, 31/08/2014

"ברכות לראש הרשות לענייני אסירים ואסירים משוחררים, השר עיסא קראקע.
העיתונאי חכם ג'מעה אלח'ראז ומשפחת אלח'ראז בטובאס ובשכם מברכים את כבוד השר עיסא קראקע על האמון הרב שנתן בו כבוד הנשיא מחמוד עבאס אבו מאזן, ישמור אותו אללה וינצרהו, במינויו לראש הרשות לענייני אסירים ואסירים משוחררים.
שאללה ייתן לך הצלחה בשירות בני מולדתך, [המתבטא] בתמיכה בסוגיית האסירים והאסירים המשוחררים. אנו מייחלים לאסירינו האמיצים שישוחררו במהרה מבתי הכלא של הכיבוש ושתקום המדינה הפלסטינית העצמאית שבירתה ירושלים."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: בראיון  לרדיו אג'יאל  (תחנת רדיו פלסטינית עצמאית) שר האסירים לשעבר עיסא קראקע אישר שהמשרד לענייני אסירים עבר לאחריות "הרשות לענייני אסירים" הכפופה לאש"פ, בנסיון להימנע מהלחצים שמופעלים על הרש"פ מצד המדינות התורמות, שמתנגדות להעברת כספיהן לאסירים.  לצפייה בריאיון לחץ כאן
 

שר האסירים ברש"פ מחשב את נתוני האסירים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/03/2014
     "[שר האסירים עיסא] קראקע ציין כי מספר האסירים בבתי הסוהר של הכיבוש עומד על 5,000 אסירים, המחולקים בין 17 בתי סוהר, וביניהם 187 ילדים, 183 עצירים מנהליים, 11 חברי פרלמנט, שהוותיק מבינם הינו חבר הפרלמנט מרואן ברגותי, 20 אסירות פלסטיניות ו-30 אסירים ותיקים שצפויים להשתחרר בסוף החודש הנוכחי [מרץ 2014]."

הערה: מרואן ברגותי - מרצה חמישה מאסרי עולם על תכנון פיגועי טרור נגד אזרחים ישראלים ב"אינתיפאדת אל-אקצא." לאחר שהורשע ונכלא בישראל, הוא נבחר מחדש כחבר במועצה המחוקקת הפלסטינית.
שר ברש"פ: שחרור אסירים מחבלים הוא אחד ההישגים הגדולים של עבאס
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 31/12/2013
     "שר האסירים [ברש"פ], עיסא קראקע, אמר כי שחרור האסירים הוותיקים, שנעצרו לפני הסכמי אוסלו וישבו שנים ארוכות בבתי הכלא, הוא אחד ההישגים הלאומיים וההומניים של הנשיא אבו מאזן וההנהגה הפלסטינית בשנת 2013...
קרארקע אמר את הדברים במהלך ביקורו אצל... משפחת האסיר מועתז אל-היימוני שנידון לשישה מאסרי עולם ועוד עשרים שנה."

הערה: מועתז אל-היימוני - פעיל תנזים (פלג טרור של פת"ח). תכנן את פיגוע ההתאבדות בשוק מחנה יהודה ב-12/4/2002, בו נהרגו 6 בני אדם.
קרעקע מתיחס לשחרור של 104 אסירים פלסטינים, שהיה תנאי מוקדם של הרש"פ לחידוש המשא ומתן. האסירים שוחררו בשלבים. הקבוצה הראשונה של 26 אסירים שוחררה ב-12/08/2013. הקבוצה השניה של 26 שוחררה ב-30/08/2013. הקבוצה השלישית של 26 שוחררה ב-30/12/2013.
שר ברש"פ: האירופאים אוסרים תשלום משכורות למשפחות מחבלים
מקור: הערוץ הישיר של הטלוויזיה הפלסטינית, 04/11/2013
השר הפלסטיני לענייני אסירים עיסא קראקע, בחגיגת שחרורם של אסירים רוצחים מהכלא הישראלי, תחת חסותו של מחמוד עבאס:
     "האירופאים רוצים שהכסף שלהם שמגיע אלינו יישאר נקי - שלא ילך למשפחות המחבלים, לדבריהם. עליהם לזנוח את החשיבה הכיבושית הזאת. ]האסירים[ הללו הם גיבורים, פידאא'ים ולוחמים אשר לחמו כדי שאנו נחיה בכבוד... הגיבורים הללו שאתם מוחאים להם כפיים חייבים לחיות בכבוד, כדי שאנו נהיה זקופי ראש. אנו מעריכים את אנשי המהפכה וגאים בהם. "
לחץ לצפייה בסרטון

השר הפלסטיני לענייני אסירים נשא את הנאום הזה בטקס שחגג את שחרורם של רוצחים מג'נין על ידי ישראל. הם שוחררו באוקטובר 2013 במסגרת שחרור 104 מחבלים על ידי ישראל, כמענה לתנאי מוקדם של הרש"פ לחידוש המשא ומתן.
שר ברש"פ על שחרור האסירים: זה "יפתח את דלת התקווה" שאסירים נוספים ישוחררו
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/07/2013
ביולי 2013, מזכיר המדינה של ארה"ב ג'ון קרי עשה מאמצים לחדש את שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים. מנהלי המו"מ הפלסטינים דרשו שישראל תשחרר אסירים פלסטינים כתנאי מוקדם לחידוש השיחות, וישראל הסכימה לשחרר 104 אסירים. תגובת שר האסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, להחלטתה של ישראל לשחרר אסירים פלסטינים:

כותרת: "קראקע: 'שחרור האסירים הוותיקים הינו הישג גדול שיחזק את השלום'"
      "[השר לענייני אסירים עיסא] קראקע החשיב את הסכמתה של ישראל לשחרור העצורים מלפני [הסכמי] אוסלו, שאת רובם מאשימה ישראל במעורבות ברצח של ישראלים, כשבירת הנוהג הישראלי שתמיד מנע את שחרורם של אסירים המואשמים ברצח ישראלים. הוא הוסיף: 'אם ממשלת ישראל לא תבצע איזושהי מניפולציה, ניתן יהיה להחשיב את שחרורם של אסירים אלה כצעד קדימה וכדבר נפלא, שיפתח את דלת התקווה בפני האסירים הנוספים בנוגע לשחרורם.'"
שר ברש"פ מבקר משפחה של מחבל שרצח 2 אנשים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/07/2013
      "שר האסירים, עיסא קראקע, דרש מהאיחוד האירופי להקפיא את ההסכמים המסחריים והכלכליים עם ישראל, משום שהיא (ישראל) ממשיכה להפר את זכויות האסירים בבתי הכלא ועוברת על דיני המשפט ההומניטרי הבינלאומי....
קראקע ציין כי הפרות רבות כלפי האסירים מנוגדות לאמנות הבינלאומיות, כמו העובדה שנמשכים מעצרים של ילדים, מעצרים מנהליים, מעצרים של צירים, הזנחה רפואית, מניעת ביקורים ולימודים וכיו"ב.
קראקע אמר את הדברים במהלך ביקור שערך לרגל חודש רמדאן אצל כמה משפחות של אסירים במחוז ג'נין. זאת (הביקורים) במסגרת תוכנית שגיבש המשרד [לענייני אסירים] לחודש רמדאן, תחת הכותרת 'לא נשכח אתכם'...
קראקע ופמלייתו ביקרו בכפר ביר אל-באשה את משפחת האסיר החולה מוחמד ר'וואדרה, שנידון לשלושה מאסרי עולם ועוד 30 שנה הוא סובל מבעיות בראייה... ונמצא בסכנה של אובדן הראייה, לאחר שקיבל זריקה בשוגג לפני חמש שנים."

הערה: מוחמד ר'וואדרה - נידון לשלושה מאסרי עולם על רצח שני ישראלים (יוני, 2003), ועבירות נוספות.
123
הצג ברצף
עוד בקטגוריה זו
1- Video
כל הדף


Created by swat