English

 


כל הדף


אישים בהנהגת פת"ח והרש"פ
ג’יבריל אל-רג’וב
אישים בהנהגת פת"ח והרש"פ

ג'יבריל אל-רג'וב

בכיר פת"ח ג'יבריל רג'וב: "יש אושוויץ ישראלי כדי לטבוח בפלסטינים"
מקור: עמוד הפייסבוק הרשמי של ג'יבריל רג'וב, 10/02/2019

מראיינת של ערוץ אל-חדת': "הודעתם שלא תשתתפו [בוועידת ורשה], ותיארתם אותה כסכין בגב..."
בכיר פת"ח ג'יבריל רג'וב: "[אם] יהיו מסיבות קוקטייל והרמת כוסית של [ראש הממשלה] נתניהו והערבים אכן נראה בכך טעות וסכין [בגב]... הם מקבלים את פני נתניהו בוורשה כדי להזכיר לנו את השואה ואת אושוויץ. בכל עיר בפלסטין מרפיח ועד ג'נין יש אושוויץ ישראלי כדי לטבוח בפלסטינים."

תרגום הפוסט בעמוד הפייסבוק של רג'וב: "ג'יבריל רג'וב בראיון לערוץ אל-חדת' בנושא עמדת סעודיה, שמתנגדת לנורמליזציה עם הכיבוש, ובנושא העמדה הפלסטינית, שמתנגדת להשתתפות בוועידת ורשה"
לחץ לצפייה

ג'יבריל רג'וב מכהן גם בתפקידים הבאים: מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח, יו"ר המועצה העליונה לענייני ספורט ונוער של אש"ף, יו"ר הועד האולימפי הפלסטיני, ויו"ר אגודת הצופים הפלסטינית.‎

ועידת ורשה - כנס בחסות ארה"ב לשלום וביטחון במזרח התיכון, שנערך בבירת פולין (14-13 בפברואר 2019) בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו. הרש"פ סירבה להשתתף, ודרשה מארצות ערב להחרים את הוועידה.
ג'יבריל רג'וב: מנהל מבט לתקשורת פלסטינית הוא ה"גבלס של המאה ה-21"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 03/09/2018

יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג'וב: "את המלחמה הזאת הם מנהלים בכל החזיתות. יש ]גוף[ שנקרא מבט לתקשורת פלסטינית, שבראשו עומד גבלס - גבלס, ההוגה האידיאולוגי של היטלר... הוא הגבלס של המאה ה-21. הוא הכין נגדי כתב אישום, תאמינו לי, [החל[ מ-1968 כשנכנסתי לכלא בפעם הראשונה, ועד היום. נסעתי לאמריקה הלטינית, ולכל מקום שאני הולך -תאמינו לי, הוא מפיץ את ההאשמות הללו. הוא הגיש תלונה לוועד האולימפי, הוא הגיש תלונה לפיפ"א, וכשנסעתי לארצות הברית - הוא גם כן הפיץ [את האשמותיו] בארצות הברית. הדבר היחיד שהוא עושה הוא לעסוק בי."
לחץ לצפייה

לחצו ל"לכתבה המלאה" לעוד
רג`וב על נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ: "פרצופו האמיתי - ציוני וגזעני"
מקור: ערוץ אל-מיאדין (לבנון), 11/11/2016


סגן מזכיר הועד המרכזי של פת”ח, ג'יבריל רג’וב:
"בקשר ל[נשיא ארה"ב הנבחר, דונלד] טראמפ, אני חושב שאפילו לפני שהוא זכה,הוא חשף את פרצופו האמיתי - ציוני וגזעני, שתומך ומאמץ את המדיניות הימנית והגזענית הישראלית. לדעתי, גם זה שהיה לפניו [ברק אובאמה] איננו טוב ממנו, למרות שהוא ניסה להציג את עצמו בהתחלה בצורה שונה."
לצפייה בסרטון

בנוסף לתפקידו כיו"ר הועד האולימפי הפלסטיני, רג'וב נושא בתפקידים הבאים: יו"ר ארגון הצופים הפלסטיני, סגן מזכיר הועד המרכזי של פת"ח, יו"ר ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל ויו"ר המועצה העליונה לנוער וספורט ברש”פ.
בכיר פת"ח למחבלים: "אתם גיבורים. אנו מברכים אתכם... אתם כתר על ראשינו"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/02/2016

סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח ג'בריל רג'וב:
"ומכאן אנו אומרים ל-145 השהידים (שרובם נהרגו תוך כדי שביצעו פיגועים) - אתם גיבורים. אנו מברכים אתכם, מחזקים את משפחותיכם, ואומרים לכם: אתם כתר על ראשינו."
לחץ לצפייה
בכיר פת"ח על מחבלים רוצחים: "אנחנו... מחשיבים אותם לגיבורים ולכתר על ראשי כל הפלסטינים"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 02/01/2016

סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח ג'בריל רג'וב:
"אתמול נערכה בחברון לוויה ל-17 שהידים. כמובן שזה מקור לגאווה לכולנו. אני אומר שמי שעשה פעולות גבורה של יחידים, אנחנו בתנועת פת״ח מברכים על כך, מעודדים אותם, ומחשיבים אותם לגיבורים ולכתר על ראשי כל הפלסטינים. בשלב זה שיש בו היחלשות ותסכול, ישנה קבוצת אנשים, החל מאחינו מוהנד חלבי (מחבל שרצח שני ישראלים), וכלה בשהיד האחרון...מתקיימת תחרות בין אנשים יחידים. זוהי אחת מהסוגיות שאנחנו צריכים לעמוד עליה – האם אנחנו בעד או נגד? אני אומר, אנחנו בוועד המרכזי דנו בנושא הזה, אנחנו בעד."
לחץ לצפייה

מוהנד חלבי – פלסטיני בן 19 שרצח בפיגוע דקירה בעיר העתיקה של ירושלים את אהרון בנט ואת הרב נחמיה לביא, ופצע את אשתו של בנט ואת בתם בת השנתיים. בעקבות התקיפה הוא נורה למוות בידי כוחות הביטחון. יום לפני הפיגוע המחבל פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט, שבו כינה את גל הפיגועים האחרון בתור "אינתיפאדה שלישית"; טען שהפיגועים מתבצעים בתגובה למעשי ישראל במסגד אל-אקצא, ואמר כי העם הפלסטיני "לא יסכים להשפלה."
רג'וב:"לא חזרנו בנו מבקשתנו מפיפ"א לדרוש דין וחשבון מישראל"
מקור: ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 30/05/2015

כותרת: "רג'וב: 'לא ביטלנו את בקשתנו מפיפ"א'"
"ראש ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל ג'בריל אלרג'וב אמר כי 'לא חזרנו בנו מבקשתנו מפיפ"א לדרוש דין וחשבון מישראל. העיון בבקשה נדחה, משום שתורכב ועדה בינלאומית של פיפ"א לבחינת הגזענות של הכיבוש נגד הספורט הפלסטיני והספורטאים והמועדונים הפלסטיניים, וכן על מנת לחקור את הפרותיה של ישראל.' רג'וב אמר ל'ופא', לאחר שהגיע היום, יום שבת, בערב לביקור רשמי בתוניס: 'הבקשה סותרת את פעילותה של פיפ"א, מה שאומר שנהיה בהתנגשות עם מספר מדינות שתומכות בישראל. הקפאת הבקשה באה על מנת למנוע התנגשות עם מדינות אלו." אלרג'וב הדגיש כי "המחר לא יאחר לבוא בעניין הבקשה, שכן היא עודנה בידי פיפ"א, ולאחר סיום פעילות הוועידה, נדע לגבי הבאות.'
הוא הוסיף: 'נו חיים בעולם פתוח ללא מגבלות או מחיצות שעלולות להביס את העובדות או לסלף אותן.' מו כן, הוא ציין כי 'גשנו את הצעת ההחלטה לדרוש מישראל דין וחשבון בפיפ"א בתמיכה מאחיי בהתאחדות. אני עמדתי בראש הקמפיין, וכמובן שקיוויתי להצליח לגרש את ישראל [מההתאחדות הבינלאומית], שכן סוגייתנו היא צודקת ויש התקבצות סביבה, וזהו חלק מהפתרון הבסיסי, והעולם מקבל את ההחלטות המתאימות.'
רג'וב חזר והדגיש כי 'א חזרנו בנו מההחלטה לגרש את ישראל מפיפ"א, אלא שינינו אותה, על מנת להבטיח שישראל תהיה נתונה לחקירה, שכן 165 מדינות הצביעו בעדנו, למרות הפעילות של הוועד הפועל של ההתאחדות הבינלאומית נגדנו ונגד ההצעה שלנו.'
וא אמר: 'א היינו לבדנו בעולם, ישנם קהילה בינלאומית וחוקים, והרכבתה של ועדת חקירה היא הישג עצום. הדבר הכי חשוב הוא שמרבית המדינות מאמינות בצדקת סוגייתנו, ולכן ההחלטה נשארה על השולחן ולא ביטלנו אותה.'הוא הוסיף: 'תאחדויות ספורט ערביות ואפריקאיות רבות דרשו מאיתנו להמתין."'
 

תחרות סיף על שמו של רב המחבלים אבו ג'יהאד נערכה תחת חסותו של ג'יבריל רג'וב
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/04/2015
כותרת: "התאחדות הסיף עורכת אליפות [על שם] אבו ג'יהאד ביריחו"
"התאחדות הסיף אישרה עריכת אליפות סיף [על שם] השהיד אבו ג'יהאד ב[מתחם] 'מדינת אלאמל' ביריחו ביום שישי [24/04/2015] בתשע בבוקר, תחת נחסות של ג'יבריל רג'וב, [סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח ו-] נשיא הוועד האולימפי."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן
ג'יבריל רג'וב, סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח: "משחק כדורגל בין ישראלים לפלסטינים הוא "פשע נגד האנושות"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/09/2014

כותרת: "רג'וב: "הנורמליזציה בתחום הספורט עם הכיבוש הציוני היא פשע"
[סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח,] יו"ר המועצה העליונה לנוער וספורט, יו"ר הוועד האולימפי וראש ההתאחדות לכדורגל, ג'יבריל רג'וב, אמר כי כל פעילות של נורמליזציה בתחום הספורט עם הכיבוש הציוני מהווה פשע נגד האנושות. הוא ציין כי עמדתה של הנהגת [קהילת] הספורט בפלסטין בנושא ברורה לחלוטין.
רג'וב אמר את הדברים בתגובה לפעילות הספורט שנערכה לפני כמה ימים (משחק כדורגל בין ילדים פלסטינים וישראלים שנערך בחסות מרכז פרס לשלום).
הדבר התפרסם באתרי אינטרנט ובעיתונים מקומיים.
רג'וב הדגיש את הנקודות הבאות:
א. המשחק מהווה ניסיון ישראלי להסתיר את פשעיהם נגד הספורטאים [הפלסטינים], וזוהי בושה להשתמש בספורט לשם כך.

ב.    אם ישנם צדדים ישראליים שסבורים כי הספורט הוא אמצעי להפצת ערכים ושלום, ראוי היה שהם ייצאו נגד פשעי הכיבוש נגד הספורטאים הפלסטינים, בין אם מדובר בהגבלת תנועתם, בהריסת מתקני [הספורט] שלהם או בחיסול פיזי של עשרות מהם....

ג.  במשך זמן רב ההנהגה וקהילת הספורט הפלסטינית - המועצה העליונה לנוער ולספורט, הוועד האולימפי הפלסטיני וההתאחדות הפלסטינית לכדורגל - יצאו נגד פעילויות כאלו.

ד. אני דורש מכל האנשים הפרטיים והמוסדות להרחיק את עצמם מפעילויות כאלה, במיוחד משום שהישנותם תעורר שאט נפש וסלידה מכל חברי קהילת הספורט".
 
לדיווח המלא לחץ כאן

בכיר פת"ח: הישראלים עושים "השמדה המונית כמו מה שעשו הנאצים"
מקור: אל-עודה - ערוץ פלסטיני עצמאי, 14/07/2014

סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח ג'יבריל רג'וב: "מעולם לא הייתה מתקפה כזאת - לא ב-2012, לא ב-2008 ולא בכל תולדותינו - שהוא [הכיבוש הישראלי] יעז לעשות השמדה המונית [בעזה] כמו מה שעשו הנאצים באירופה בשנות ה-40 של המאה הקודמת, בעוד העולם שותק, מלבד כמה קולות פה ושם, והעורף הערבי שלנו משותק..."
מגישת התוכנית: "מה הן הדרכים לחיזוק ההיענות הערבית, אם אפשר לומר כך, בזמן שאומרים בישראל: מה שקורה בעזה הוא אחוז אחד ממה שקורה בסוריה, עיראק ולוב?"
רג'וב: "בושה, אלו מילים שפלות, כמו שהם [הישראלים] שפלים. [מלחמות האחים בארצות ערב] זה לא עסק שלהם ולא שלי. נראה אותם אומרים גם שזה אחוז אחד ממה שעשה היטלר, בסדר? נראה אותם אומרים. נראה אותם מודים שהם עושים לפלסטינים, סליחה על הביטוי, את מה שעשה להם היטלר."
לחץ לצפייה בסרטון

לחץ כאן לדיווח

הערה:
סרטון זה פורסם בעת שחמאס שגרה מאות רקטות לעבר ישראל, ובעת שישראל המשיכה במבצע 'צוק איתן' נגד תשתיות טרור של חמאס ברצועת עזה.
פת"ח מארגנת תחרות על שמו של מחבל האחראי למותם של 125
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2014
     "הוועדה המארגנת של אליפות פלסטין השנייה הודיעה על לוח הזמנים של האליפות שמארגנת ההתאחדות הפלסטינית לספורט מכוניות, אופנועים ואופניים, תחת חסותו של גי'בריל רג'וב [סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח ויו"ר המועצה העליונה לנוער וספורט] ובסיוע מפקדת הבטכ"ל, ושתישא את השם 'סיור השהיד ח'ליל אל-וזיר."

אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-וזיר) – היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, בהם נהרגו 125 ישראלים. מבין הפיגועים שתכנן היה הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכה נרצחו 37 ישראלים ביניהם 12 ילדים.
בכיר בפת"ח: פיגועי התאבדות ישבשו את האסטרטגיה הפלסטינית
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/02/2014
הערוץ הישיר של הטלוויזיה הפלסטינית שידר תוכנית בשם "מה יקרה לאחר המשא ומתן?"

סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח, ג'יבריל רג'וב: "אם תנועת פת"ח לא הייתה לוקחת לידיה את קבלת ההחלטות ואת הרצון הלאומי הפלסטיני באמצעות קליעים, לא הייתה מתאפשרת הפיכת סוגייתנו מסוגיה של פליטים לסוגיה של מדינה. אני לא אומר כאן שב-30 לאפריל [2014, שזה המועד שבו השיחות עם ישראל אמורות להסתיים] עלינו לשאת רובים ולצאת לרחובות, עם זאת איני מוציא זאת מכלל אפשרות - בתנאי שהמאבק יהיה אמצעי ולא מטרה. מכאן, הדבר החשוב ביותר שעלינו לעשות הוא... לפתוח בדיאלוג לאומי פנימי כדי להגדיר את האג'נדה הלאומית, וכדי להגדיר את האסטרטגיה הלאומית שלנו... בנוסף לכך שהסוגיה הפלסטינית או פלסטין כמדינה נמצאת כעת על סדר היום העולמי, אנו השגנו דבר חשוב וגדול במשך חמישים שנים. השגנו עליונות מוסרית על פני הכיבוש הזה, הפושע, הפאשיסטי, הנאצי...
הלגיטימיות הבינלאומית מתירה לנו להתנגד בכל האמצעים כולל המאבק המזוין, בתנאי שזה יהיה באדמות הכבושות, נגד סמלי הכיבוש ונגד הכיבוש כדי להביא לסיום הכיבוש. אך זו צריכה להיות בחירה מעשית, מציאותית שמסוגלת לפגוע בכיבוש. עם זאת, אני אומר לכם שיהיו בינינו כאלה שייצאו ויחממו [את העניינים] כבר מהיום. לכן, יש לעצב את התודעה הלאומית הפלסטינית, כדי להגדיר את הקווים האדומים. אסור שאף אחד יגדיר את האג'נדה הלאומית הפלסטינית." ...
רג'וב: "האם להערכתך פיצוץ אוטובוס בתל אביב למשל משרת אותנו?
אדם מהקהל: "לא"
רג'וב: "אז עלינו לעמוד ולומר בגלוי: 'לא'. סלח לי, לא בגלל שאנחנו אוהבים אותם, לא, לא, לא. אלא מפני שאנו אוהבים את עצמנו, מפני שאנו שומרים על עצמנו... אנו הקורבן, לא הם הקורבן. הם התליינים. התמונה הזו צריכה להסתיים... התמונה הזו שהם הקורבן ואנו התליינים צריכה להסתיים. טוב? אני אומר לך שזו האסטרטגיה שלנו."
 
בכיר הרש"פ ג'יבריל רג'וב מפרסם תמונה שלו עם ילד המחזיק רובה
מקור: עמוד הפייסבוק הרשמי של ג'יבריל רג'וב, 11/11/2013
סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח ג'יבריל רג'וב פרסם את התמונה הזאת בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו.
בכיר ברשות: נשיא ארה"ב נתן אישור להרוג את ערפאת
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 10/11/2013
סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח ג'יבריל רג'וב:
     "ברור שישראל לא הייתה לבדה [ברצח ערפאת], יש גם את אמריקה. השוטה הזה שקוראים לו [ג'ורג'] בוש הסיר את ההגנה מערפאת ונתן ל[רה"מ אריאל] שרון אור ירוק לחסל את יאסר ערפאת."
עבאס משבח את המחבל אבו סוכר בנאום המוקרא ע"י רג'וב
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/09/2013
מנחה טקס האזכרה: "נאום הנשיא מחמוד עבאס - אבו מאזן, אותו יישא חבר הוועד המרכזי של פת"ח, ג'יבריל רג'וב."
חבר הוועד המרכזי של הפת"ח ,ג'יבריל רג'וב, נושא את נאומו של אבו מאזן: "אבו סוכר, האגדה אשר הלכה על פני האדמה, אבו סוכר, אשר בזיעת אפו, באמונתנו, ובהשתייכותו הכנה, התווה לנו דרך, וכתב [בדפי ההיסטוריה] פרק בלתי נשכח ובלתי יתואר. האמינו לי שאבו סוכר ראוי להיקרא אציל האצילים [מבין האסירים] מפני שהוא אבו סוכר. אבו סוכר, אשר דרך על הדרכון האמריקאי, ואשר בז לחיי נוחות, ושב למולדת [מארה"ב] כדי להגשים את חלומנו, ראוי לקבל מאיתנו כל כבוד והערכה. אני אומר לאנשי [הכפר] תרמסעיא ולמשפחת אבו סוכר: אמנם אתם איבדתם גיבור, אך אנו, עמיתיו של אבו סוכר... בפת"ח ובתנועה הלאומית הפלסטינית איבדנו לפיד... לשוני אינה יכולה אלא לומר שאבו סוכר חי כענק ומת כענק. הוא צריך להישאר בלבבינו עם התפארת הזאת, עם הגדולה הזאת..."
[מגן הוקרה ניתן למשפחתו של המחבל אבו סוכר על ידי חבר הוועד המרכזי של פת''ח ג'יבריל רג'וב (שמייצג את יו''ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן), השר לענייני אסירים, עיסא קראקע, מושלת מחוז רמאללה, לילא ר'נאם, ויו''ר מועדון האסיר, קדורה פארס.]
לחץ לצפייה בסרטון
ג`יבריל רג`וב נגד נורמליזציה עם ישראל לקראת ביקור ברצלונה בארץ
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 01/07/2013
ג'יבריל רג'וב
:
"המדינה הזאת [ישראל] היא מדינה של פרחחים, הפשיסטים יכולים ללמוד מהמדינה הזאת. הממשלה הזאת - אין חצוף ממנה בהיסטוריה האנושית - מגדול עד קטן... במסגרת סמכויותיי, כל אחד שייכנס לפעילות [ספורטיבית] משותפת כלשהי עם הישראלים - אמחק אותו מרשימות ההתאחדות [הכדורגל הפלסטינית], בין אם הוא שחקן, מאמן, שופט או חס וחלילה מועדון. אנו קוראים לכך, וזה מה שנעשה. מכאן, אנו חושבים איך לפעול. האם פעלנו נכון בשכנוע העצרת הכללית [של פיפ"א]? כן. כן, נשעה את חברותם [בפיפ"א], אינעל אבו אבוהום [יקולל אבי אביהם]... לא ארשה ולא אסכים שיהיה משחק משותף בין הערבים וישראל... אם תתפרסם תמונה של [הכדורגלן ליאו] מסי ליד החומה [גדר ההפרדה], חומת ברלין החדשה, ויראו את הנאצים החדשים -איך הם מתייחסים אל הפלסטינים, אל השחקנים והשחקניות הפלסטינים,הרי שזה לכשעצמו פסגת ההישגים."
בכיר ברש"פ ג'יבריל רג'וב: "פלסטין כולה- מהנהר ועד לים- כולה כבושה"
מקור: ערוץ הספורט אל כאס (קטר), 02/06/2013
מראיינת: "אדוני ג'יבריל, האם הביקור של קבוצת [הכדורגל] ברצלונה כולל גם ביקור באדמות הכבושות?" רג'וב: "הם באים לאדמות הכבושות, הרי פלסטין כולה - מהנהר ועד לים - כולה כבושה."
מראיינת: "אני מתכוונת לאדמות הכבושות הישראליות."
רג'וב: "את מתכוונת ל-48'?"
המראיינת: "כן."
רג'וב: "בשלישי לאוגוסט הם באים אלינו, אחרי זה לאן הם ילכו- אני לא אחראי עליהם... היה ניסיון ישראלי מטופש, שיעשו משהו [אירוע ספורט] משותף. כמובן שהם מנסים להשתמש בברצלונה כעלה תאנה להסתיר את פשעיהם כנגד הספורט הפלסטיני."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח
ג'יבריל רג'וב על רה"מ נתניהו: "וואלק יא כלב, יא תוקפן"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 30/08/2012
ג'יבריל רג'וב, סגן מזכ"ל הוועד המרכזי של פת"ח, כינה את ראש הממשלה בנימין נתניהו "כלב" כאשר התראיין בטלוויזיה הפלסטינית:
     "נתניהו - כל הפרויקטים שלו נמצאים במשבר, הוא נמצא במצוקה, הוא הולך ונובח באפרת. וואלק יא כלב, יא תוקפן, זאת [אדמה] פלסטינית על אפך ועל חמת אביך. אנחנו נולדנו פה. אנחנו אנשי הארץ הזאת, ואנחנו מלח הארץ, ולא אתה."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח
ג'יבריל רג'וב על רה"מ נתניהו: "וואלק יא כלב, יא תוקפן" - בטלוויזיה הפלסטינית
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 30/08/2012
ג'יבריל רג'וב, סגן מזכ"ל הוועד המרכזי של פת"ח, כינה את ראש הממשלה בנימין נתניהו "כלב" כאשר התראיין בטלוויזיה הפלסטינית:
"נתניהו - כל הפרויקטים שלו נמצאים במשבר, הוא נמצא במצוקה, הוא הולך ונובח באפרת. וואלק יא כלב, יא תוקפן, זאת [אדמה] פלסטינית על אפך ועל חמת אביך. אנחנו נולדנו פה. אנחנו אנשי הארץ הזאת, ואנחנו מלח הארץ, ולא אתה."
לחץ לצפייה בסרטון
בכיר ספורט ברש"פ: דקת דומיה לזכר הקורבנות הישראלים מטבח הספורטאים במינכן זה "גזענות"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/07/2012
כותרת: "אל-רג'וב מביע הערכה לעמדתו של רוג ומדגיש כי הספורט נועד לשלום ולא לגזענות"
     "'הספורט הוא גשר לאהבה, לחיבור ולהפצת השלום בין העמים, ואסור שהוא יהיה גורם לפירוד ולהפצת גזענות בקרבם' - במילים אלו פתח נשיא הוועד האולימפי הפלסטיני, ג'יבריל אלרג'וב, איגרת תודה מיוחדת שהוא שלח לנשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, ז'ק רוג. הוא הביע הערכה לעמדתו [של רוג], שהתנגד לעמדה הישראלית, שדורשת לעמוד דקת דומיה בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בלונדון. הוא אמר כי עמדתו שלא לבצע פוליטיזציה של הספורט ונחישותו ליישם את האמנה האולימפית הבינלאומית מהוות ניצחון לחירות ולספורט.
יצוין כי רוג שב והביע את עמדת הלשכה המבצעת של הוועד האולימפי הבינלאומי, שמתנגדת לרעיון לעמוד דקת דומיה במהלך טקס הפתיחה של אולימפיאדת לונדון 2012 לציון יום השנה לפעולת מינכן, שהתרחשה במהלך אולימפיאדת מינכן בשנת 1972."
לחץ כאן לדיווח
בכיר ספורט ברש"פ קורא להוציא את ישראל מהתאחדויות הספורט הבינ"ל
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 18/05/2012
כותרת: "אל-רג'וב קורא לסלק את ישראל מהתאחדויות הספורט הבינ"ל"
     "יו"ר ההתאחדות לכדורגל וראש הוועד האולימפי הפלסטיני, ג'יבריל אל-רג'וב, קרא לסלק את ישראל מכל ההתאחדויות והוועדים האולימפיים העולמיים, אם היא תמשיך לנהוג בעקשנות ולא לכבד את ההסכמים והאמנות הבינ"ל. בדברים שאמר אתמול (יום ה') בכנס מיוחד בנושא מצב הספורט הפלסטיני בשולי פורום אנשי התקשורת הערביים... הוא הדגיש כי הוא מוכן להוביל בעצמו את המהלך הזה, אך בתמיכה וסיוע של מדינות ערב.
הוא הדגיש כי בלקסיקון הספורט בפלסטין לא קיים המונח נורמליזציה... וציין כי הגעתם של אנשי תקשורת וספורטאים ערבים לפלסטין מהווה תמיכה וסיוע, ואינה נחשבת לנורמליזציה... הוא ציין לשבח את החלטת המערכת הפוליטית לעצב מחדש את [תחום] הספורט הלאומי, כך שיהיה אחד מאמצעי ההתנגדות ויחזק את העמידה האיתנה לצורך [השגת] המטרות במובנן האסטרטגי והטקטי."
12
הצג ברצף
עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat