הציונות - מזימה אירופית להיפטר מהיהודים
הרשות הפלסטינית יצרה היסטוריה אלטרנטיבית שנועדה להשמיץ את לידתה של מדינת ישראל ולשלול את זכות קיומה. מאחר ולגישתם, לא היה ליהודים עבר בארץ ישראל, לא ייתכן לכן כי הם עצמם יזמו את התנועה הציונית. כך נתפר סיפור דמיוני שנועד להסביר את התחייה היהודית בארץ ישראל. הרשות הפלסטינית מלמדת כי היהודים היו כה רשעים ודחויים בארצות שבהן דרו במשך אלפי שנים, עד כי אומות העולם נאלצו לרדוף ולגרש אותם - בתור הגנה עצמית.

על פי סיפור זה, הרדיפות והגירושים של היהודים לאורך ההיסטוריה הם הוכחה להסכמת העולם בדבר טבעם הזדוני של היהודים. לפי הסבר זה, הבעיות והצרות שסבלו בריטניה ויתר ארצות אירופה כתוצאה מנוכחות היהודים שחיו במדינתם, הניע אותן ליזום ולהמציא את הציונות, בכדי להיפטר מ"עול" היהודים. לפי הסבר זה, נבחרה ארץ ישראל על ידי האירופים כיעד לגירוש היהודים, במטרה לשלוט ולגזול את "המשאבים הטבעיים" של המזרח התיכון. לכך מתייחסת הרשות הפלסטינית בספרי הלימוד ובכלי התקשורת שלה, כשאלו מגדירים את ישראל כנטע זר, קולוניאלי ואימפריאליסטי.

תפיסה זו באה לידי ביטוי בדברים הבאים, שהתפרסמו בעיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית בשנת 1998:

"ההבדל בין היטלר ובלפור הוא פשוט: לראשון [היטלר] לא היו קולוניות לשלוח את היהודים אליהן ולכן השמיד אותם; לעומתו, [לפי] תוכניתו של בלפור... הפכה פלסטין לאחת הקולוניות שלו ואז הוא החל לשלוח את היהודים אליה. אדון בלפור הוא היטלר ששולט בקולוניות, בעוד שהיטלר הוא בלפור בלי קולוניות. שניהם רצו להיפטר מהיהודים וניצלו את התוכנית הציונית... לציונות היה תפקיד חשוב בהגנה על האינטרסים של המערב באזור - פריקת אירופה ממעמסת היהודים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/06/1998]
 
סרטון זה הינו ביטוי נוסף, מהעת האחרונה, לאידיאולוגית הרש"פ:
 
"אירופה, ובראשה בריטניה, היא שייסדה את ישראל... אנחנו כערבים, כמנהלי מו"מ, כפלסטינים, כאשר אנו נפגשים עם האירופים [צריכים לומר להם:] 'אתם יצרתם ושתלתם ישות גוזלת על האדמה הפלסטינית....' כשהם השתילו [את היהודים] הם נפטרו [מהם], ואני לא רוצה להרחיב בנושא הזה. היהודים בתקופת הרצל היוו מטרד, שהדיר שינה מעיני החברות האירופיות. הם רצו להיפטר מהם ושתלו אותם בפלסטין"
 [הטלוויזיה הפלסטינית, 17 ביוני 2009]
 
להלן דוגמאות נוספות לעלילות הפלסטיניות על הציונות כמזימה אירופית: