עלילות
מאז הקמתה, נוקטת הרשות הפלסטינית במדיניות של החדרת שנאת יהודים ושנאת ישראל בקרב החברה הפלסטינית. תוך שימוש בכלי התקשורת, מערכת החינוך והמוסדות התרבותיים שבשליטתה, מקדמת הרשות הפלסטינית שנאה דתית, דברי שטנה, עלילות קונספירציה וכדומה. אלו נועדו להציג את הישראלים והיהודים כמי שמהווים איום על הפלסטינים, על הערבים ועל האנושות כולה.

מסע תעמולה זה נחל הצלחה כה גדולה בהחדרת הרעיונות, עד כי מרבית הפלסטינים רואים ברצח, מלחמה ואפילו בפיגועי התאבדות נגד יעדים ישראליים, כהגנה עצמית וכהגשמת רצון 'אללה.'

לאורך ההיסטוריה, נעשה שימוש נרחב בהאשמות כוזבות ובעלילות בכדי להסית לשנאה, אלימות ולרצח המונים. העלילות הקונספירטיביות הרבות כנגד מדינת ישראל, הישראלים והיהודים, הינם חלק בלתי נפרד ממדיניות טיפוח השנאה הנמשכת ברשות הפלסטינית. אנשי הרש"פ מאשימים את ישראל בהדבקת פלסטינים באיידס, בהפצת נגע הסמים, בתכנון וביצוע מזימת רצח ערפאת, ועוד. מטרת הרש"פ הייתה להחדיר את השנאה עד כדי כך שלחימה ואף רצח יהודים וישראלים יתויג כמעשה גבורה וכהגנה עצמית.
עלילה: ישראל רצחה את ערפאת
בנובמבר 2004, עם מותו של יאסר ערפאת [בבית חולים בפריז], החלה הרשות הפלסטינית בהפצת השקר כי ישראל הרעילה את ערפאת, ובכך רצחה אותו. ייתכן שהיה בכך ניסיון לקשור את מותו של ערפאת עם מסורת מוסלמית מסוימת, לפיה היהודים הרעילו את מחמד, נביא האסלאם:
 
"עאאישה [אשתו של מחמד] אמרה: 'הנביא היה אומר, כאשר היה חולה במחלה שממנה מת: 'הו, עאאישה, עודני חש בכאב מהסעודה שאכלתי בח'יבר [יישוב יהודי בערב], אני חש בקריעת העורק הראשי מהרעל הזה.'"
 [מתוך קובץ המסורות האסלאמיות הקאנוני, "צחיח אל-בוכארי" 59 / 713]

כנגד עלילה זו – אמר מזכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין - המפקדה הכללית, אחמד ג'יבריל, בשידור בטלוויזיית "אל-מנאר" בלבנון, כי הנהגת הרשות הפלסטינית יודעת כי ערפאת נפטר ממחלת האיידס:
 
"[כשהנשיא הפלסטיני] מחמוד עבאס הגיע לדמשק, שאלתי אותו: 'מה היו ממצאי הדו"ח [הרפואי] של אחינו ערפאת?' אחד [מאנשיו] אמר: 'בכנות, הצרפתים מסרו לנו את הדו"ח הרפואי, והגורם למותו של ערפאת היה מחלת האיידס'."
[טלוויזית "אל-מנאר" (לבנון - חזבאללה), 05/07/2007]
מידע זה לא הובא מעולם לידיעת הציבור.

בכדי להעניק אמינות לעלילה זו, בדתה הרשות הפלסטינית קנוניה בינלאומית, לפיה ישראל יזמה את תכנית הרצח באישור ארה"ב, והרופאים הצרפתים שטיפלו בערפאת הסתירו את האמת שאחורי מותו, בכדי להציל את תהליך השלום.

להלן דוגמאות לדברי הדיבה של הרשות הפלסטינית בדבר חיסולו של ערפאת בידי ישראל: