עלילות
מאז הקמתה, נוקטת הרשות הפלסטינית במדיניות של החדרת שנאת יהודים ושנאת ישראל בקרב החברה הפלסטינית. תוך שימוש בכלי התקשורת, מערכת החינוך והמוסדות התרבותיים שבשליטתה, מקדמת הרשות הפלסטינית שנאה דתית, דברי שטנה, עלילות קונספירציה וכדומה. אלו נועדו להציג את הישראלים והיהודים כמי שמהווים איום על הפלסטינים, על הערבים ועל האנושות כולה.

מסע תעמולה זה נחל הצלחה כה גדולה בהחדרת הרעיונות, עד כי מרבית הפלסטינים רואים ברצח, מלחמה ואפילו בפיגועי התאבדות נגד יעדים ישראליים, כהגנה עצמית וכהגשמת רצון 'אללה.'

לאורך ההיסטוריה, נעשה שימוש נרחב בהאשמות כוזבות ובעלילות בכדי להסית לשנאה, אלימות ולרצח המונים. העלילות הקונספירטיביות הרבות כנגד מדינת ישראל, הישראלים והיהודים, הינם חלק בלתי נפרד ממדיניות טיפוח השנאה הנמשכת ברשות הפלסטינית. אנשי הרש"פ מאשימים את ישראל בהדבקת פלסטינים באיידס, בהפצת נגע הסמים, בתכנון וביצוע מזימת רצח ערפאת, ועוד. מטרת הרש"פ הייתה להחדיר את השנאה עד כדי כך שלחימה ואף רצח יהודים וישראלים יתויג כמעשה גבורה וכהגנה עצמית.
עלילה: ישראל חותרת לשלוט מנהר הפרת ועד הנילוס
על פי טענה חוזרת ונשנית ברשות הפלסטינית, ישראל זוממת בחשאי לכבוש ולשלוט בכל המרחב "מן הפרת ועד הנילוס," אזור הכולל שטחים של מצרים, לבנון, עיראק, ירדן, סוריה וערב הסעודית. בדומה לדברי תעמולה אחרים של הרשות, גם עלילה זו מגובה ב"הוכחות" בדויות, הגורמות לשקר להישמע אמין. הרשות עומדת על כך שבבניין הכנסת מתנוססת הסיסמא: "מן הפרת ועד הנילוס," וכי שני הפסים הכחולים על דגל ישראל מייצגים את נהרות הפרת והנילוס, ומעידים על תכניותיה של ישראל לכבוש את המרחב שביניהם.

בסרטון זה, ששודר מאות פעמים בטלוויזיה הפלסטינית בין השנים 2001 עד 2009, מוצגת קבוצת תלמידים יהודים חובשי כיפה, היושבים בכיתה מול דגל ישראל וחוזרים שוב ושוב על דברי המורה: "ארץ ישראל מן הנילוס עד הפרת."

השחקנים בסרטון המבוים מדברים עברית משובשת ואומרים: "הארץ ישראל מן ניל [נילוס] לפורת [פרת]." הסצנה מוצגת כאותנטית, משל צולמה בכיתה אמיתית בבית ספר יהודי.

להלן דוגמאות נוספות לשימוש בעלילה זו: