האדרת טרור ואלימות

עבאס: "השהידים ומשפחותיהם הם מקודשים, [וכך גם] הפצועים האסירים. לכולם עלינו לשלם"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 28/10/2018

יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס:
"אני אומר לכולם: משכורות השהידים, האסירים והפצועים שלנו הן קו אדום. הם [ישראל] מנסים, בכל האמצעים, ולוחצים בכל האמצעים – והם עדיין לוחצים: 'אסור לכם לשלם את זה.' הם אפילו יקזזו מהכספים שלנו שנמצאים אצלם את הסכום שאנחנו משלמים לשהידים.אמרנו שזהו קו אדום. ולא ניתן [לזה לקרות]. מאז 1965 ועד היום, הדבר הזה הוא מבחינתו דבר קדוש. השהידים ומשפחותיהם הם מקודשים, [וכך גם] הפצועים, האסירים. לכולם עלינו לשלם. גם אם ישאר לנו רק גרוש אחד – הוא עבורם ולא עבור האנשים החיים."
לחץ לצפייה

מחמוד עבאס מעודד זריקת אבנים, משבח נער בן 12 שזרק אבנים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/09/2015
כותרת: "הנשיא במהלך פגישתו עם משפחת אלתמימי מהכפר נבי צלאח."
 

כותרת: "הנשיא [מחמוד עבאס]: פשעי הכיבוש החוזרים ונשנים לא יעברו בשתיקה"
     "הנשיא מחמוד עבאס קיבל אתמול [03/09/2015] במשכן הנשיאות בעיר רמאללה את משפחת השהיד מוחמד אל-אטרש, שנהרג על ידי כוחות הכיבוש הישראלי במחסום זעתרה, דרומית לעיר שכם, ואת משפחתו של הילד מוחמד אל-תמימי, שכוחות הכיבוש הישראלי תקפו אותו וניסו לעצור אותו בכפר נבי צאלח, מערבית לעיר רמאללה. הנשיא ניחם את משפחת השהיד, והדגיש כי פשעים חוזרים ונשנים אלו נגד העם הפלסטיני לא יעברו בשתיקה...
במהלך קבלת הפנים של משפחתו של הילד מוחמד אל-תמימי, שיבח הנשיא את אומץ לבה של משפחת אל-תמימי ואת האופן שבו היא עומדת מול עריצות הכיבוש ותקיפות חייליו. בנוסף, הוא הדגיש כי דבר זה מוכיח את מידת דבקותו של העם הפלסטיני בארצו. הנשיא הדגיש כי ההתנגדות העממית הבלתי אלימה [הכוונה לזריקת אבנים - העורך] נגד הכובש מהווה נשק עוצמתי בידי העם הפלסטיני, שחושף את זיופו של הכיבוש ומראה לכל העולם את הברבריות שלו וכן את זכותו של עמנו להגדרה עצמאית ולהקמתה מדינתו העצמאית כשאר עמי העולם. בפגישה נכחו מזכ"ל הנשיאות, טייב עבד אל-רחים וחבר הוועדה המרכזית של פת"ח מחמוד אל-עאלול."
לחץ כאן לדיווח

הערה: מוחמד אל-אטרש - ניסה לדקור שוטר מג"ב בצומת תפוח בגדה המערבית ב-17/08/2015. הוא נורה למוות על ידי שוטר אחר שהיה במקום.
מוחמד אל-תמימי - ילד בן 12 שהשליך אבנים לעבר חיילי צה"ל במהלך הפגנה בכפר נבי צלאח בגדה המערבית. כשחייל צה"ל ניסה לעצור אותו, בני משפחתו התנפלו על החייל ותקפו אות

עבאס מעניק את אות "כוכב הכבוד הצבאי" למחבלת שניסתה לפוצץ אולם קולנוע בשנת 1967 -"בהוקרה על תפקידה החלוצי במאבק" ו"למען טובת הכלל"
מקור: ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 28/05/2015
כותרת: "הנשיא מעניק לברנאוי את אות כוכב הכבוד הצבאי"
"נשיא מדינת פלסטין, מחמוד עבאס, העניק את אות  הכבוד הצבאי ללוחמת פאטמה ברנאוי, האסירה הראשונה של המהפכה הפלסטינית המודרנית...
כבודו העניק לברנאוי את אות כוכב הכבוד הצבאי מתוך הערכה לתפקידה החלוצי במאבק, להקרבתה למען מולדתה, עמה ומהפכתו, ולנכונותה להקריב ולתת מההתחלה ועד היום."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

עבאס מעניק את אות "כוכב הכבוד הצבאי" למחבלת שניסתה לפוצץ אולם קולנוע בשנת 1967
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 18/05/2015


מזכ"ל הנשיאות טייב עבד אל-רחים: "צו לשנת 2015. נשיא מדינת פלסטין וראש הועד הפועל של אש"ף: בהסתמך על הסמכויות הנתונות לנו ומתוך מטרה לממש את טובת הכלל הענקנו את הצו שלהלן: 
סעיף 1 -  הענקת אות כוכב הכבוד הצבאי לאחות הלוחמת פאטמה ברנאוי, האסירה הראשונה של המהפכה הפלסטינית המודרנית.
סעיף 2 - הבעת הערכה לתפקידה החלוצי במאבק, הקרבתה למען מולדתה למען עמה ולמען מהפכתו ונכונותה לתת ולהעניק למן ההתחלה ועד עכשו.
מחמוד עבאס, נשיא מדינת פלסטין וראש הועד הפועל של אש"ף."
לצפייה בסרטון לחץ כאן
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

פאטמה ברנאוי- ברנאוי הניחה פצצה בבית קולנוע בירושלים ב-1967 בניסיון לרצוח אזרחים. הפצצה התגלתה, והמחבלת ברנאוי ישבה 10 שנים בכלא הישראלי.


מחמוד עבאס העניק למחבלים את אות הכבוד הצבאי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015

כותרת: "הנשיא: 'האסירים בראש סדר העדיפויות שלנו ושחרורם יהיה התנאי המקדים לכל הסכם"'
"לרגל יום האסיר הפלסטיני, החליט הנשיא להוקיר את האסיר הראשון של המהפכה הפלסטינית מודרנית מחמוד בכר חג'אזי, את האסירה הראשונה הלוחמת פאטמה ברנאוי ואת השהיד הראשון אחמד מוסא סלאמה. הנשיא העניק להם את אות הכבוד הצבאי, לאות הערכה לתפקידם הלוחמני החלוצי ולקורבנות שהם הקריבו למען מולדתם ועמם."

הערות: מחמוד חג'אזי נדון ל-30 שנות מאסר. נעצר בשל מעורבותו בניסיון פיצוץ מכון המים של המושב נחושה בעמק האלה ב-1965. הוא שוחרר ב-1971 במסגרת חילופי שבויים עם לבנון.
פאטמה ברנאוי נדונה למאסר עולם. הניחה מטען חבלה בקולנוע ציון בירושלים בשנת 1967. הפיגוע סוכל. היא שוחררה ב-1977 (לפי אל-חיאת אל-ג'דידה, זאת הייתה מחווה של רצון טוב כלפי מצרים, לקראת ביקורו של סאדאת בארץ.
אחמד מוסא נהרג על ידי פטרול ירדני בדרכו חזרה מהפיגוע הראשון של פת"ח במוביל הארצי ב-01/01/1965
 


עצרת לכבודו של אבו ג'יהאד נערכה תחת חסותו של מחמוד עבאס
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015

כותרת: "הביטחון הלאומי ופת"ח ציינו בג'נין את יום השנה למות השהידים של אבו ג'יהאד"
"המוני מחוז ג'נין ציינו את יום השנה למות השהידים של השהיד חליל אל-וזיר 'אבו ג'יהאד' בעצרת המונית שנערכה במחנה של כוחות הביטחון הלאומי הפלסטיני תחת חסותו של כבוד הנשיא מחמוד עבאס "אבו מאזן." בעצרת נכחו מושל מחוז ג'נין אבראהים רמדאן, חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח ונציב סניפי החוץ ג'מאל מוחיסן, מפקדים ונציגים מכוחות הביטחון, חברי המועצה המחוקקת והמהפכנית, אנשי וחברי התנועה וכן מספר אישים לאומיים ועממיים...
רמדאן הדגיש בנאום שנשא בשמו של הנשיא את חשיבות הגשמתה של האחדות הלאומית, איחוד השורות וההתקבצות סביב ההנהגה הפלסטינית, על מנת להביא להקמתה של מדינתנו העצמאית שבירתה ירושלים. מוחיסן שיבח את בני הממסד הביטחוני שהקריבו שהידים, פצועים ואסירים לאורך השנים, והעלה זיכרונות מחייו של השהיד המנהיג חליל אל-וזיר 'אבו ג'יהאד.'" 
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן 


עבאס מביע את גאוותו "בתפקיד הלאומי החשוב" שמילא רב המחבלים אבו ג'יהאד
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015

כותרת: "הנשיא ביום השנה למות השהידים של אבו ג'יהאד: היה מנהיג וסמל של המאבק הפלסטיני"
"הנשיא מחמוד עבאס הביע אתמול [16/04/2015] את גאוותו בתפקיד הלאומי החשוב שמילא השהיד ח'ליל אל-וזיר "אבו ג'יהאד" בפריצת המהפכה הפלסטינית.כמו כן, הנשיא שיבח את תפקידו יוצא הדופן בכתיבת היסטוריית המאבק המודרנית, וכן את מאמציו, הקרבתו ומסירותו בשירות עמו, במטרה להביא ל[הקמת] מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים.הנשיא ערך אתמול שיחת טלפון עם אינתסאר אל-וזיר,חברתו לדרך של השהיד "אבו ג'האד" [ואשתו], לכבוד יום השנה למותו שחל אתמול ולאות הוקרה לתפקידו המהפכני בהיסטוריה של מהפכתנו המודרנית."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכה נרצחו 37 ישראלים.

 


יועצו של עבאס משבח מחבלת שרצחה 37 ישראלים
מקור: הערוץ הישיר של הטלוויזיה הפלסטינית, 17/03/2014
יועצו של מחמוד עבאס לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים, סלטאן אבו אל-עינין:
     "כבוד גדול הוא לי לעמוד [פה] היום כדי שלעולם לא יישמטו מזיכרוננו ימים שיקרים לכולנו. בחודש מרץ של הפרחים חל יום האישה הפלסטינית, במרץ גם חל יום האם הפלסטינית, במרץ [אנו זוכרים את] הבחורה השחומה הזאת, בת מחנה [הפליטים] שתילא [דלאל מוגרבי], אשר לא הסכימה אלא להקים את מדינתה בדרכה המיוחדת בין יפו ולבנון. הבחורה הזאת אשר נלחמה עם עמיתיה עד שהתחמושת שלה אזלה. כן, חודש מרץ מתכבד בדם הפלסטיני הזה... הם [הישראלים] שוגים באשליות אם הם חושבים כי המו"מ היא הברירה היחידה שלנו. שישמעו אותי הצעירים: אללה כבד אותנו בשהאדה, אללה כבד אותנו שנהיה חלק משיירת השהידים."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח

עבאס מוחא כפיים לאחר ששר בממשלתו קורא להכוונת לוחמי ג'יהאד לירושלים
מקור: הערוץ הישיר של הטלוויזיה הפלסטינית, 13/01/2014
השר לענייני דת ברש"פ, מחמוד אל-הבאש: "יש מסר שאנו חייבים לשלוח לאלו שחטפו את מחנה הפליטים [הפלסטיני] אל-ירמוכ [בסוריה] תחת סיסמאות, אמתלות ותירוצים מופרכים שאין בהם ממש. אנו אומרים להם: מקומם של ההתנגדות והג'יהאד אינו במחנה הפליטים אל-ירמוכ. מי שרוצה התנגדות ומי שרוצה ג'יהאד- כיוון הג'יהאד מוכר וברור. כולם מכירים אותו. איני חושב שיש מישהו שאינו יודע איפה הג'יהאד צריך להיות. [מחיאות כפיים] איני חושב שיש מישהו שאינו יודע לאן צריך להפנות את המאמצים והיכן צריך לרכז את ההמונים. איני חושב שיש מישהו אשר אינו יודע את זה. אלו ששולחים צעירים לסוריה ולמקומות אחרים כדי למות למען מטרה שגויה, עליהם לעצור ולהבין כי ירושלים עדיין מחכה. ירושלים היא הכיוון, ירושלים היא הכתובת. [עבאס והקהל מוחאים כפיים]. מצפן אשר אינו מצביע לירושלים, מוחמד עליו השלום חף ממנו. מצפן אשר אינו מצביע לירושלים, שליח האל עליו השלום חף ממנו. חדלו מבורותכם, ודעו כי אתם כלי משחק קטנים בלבד בידיים זדוניות אשר מנהלות משחק מלוכלך כדי לפורר את האומה, להחלישה ולהסיט את המצפן מכיוונו הנכון."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח

הערה:
שלט גדול על הבמה הכריז שהאירוע נערך תחת חסותו של עבאס.

עבאס משבח את המחבל אבו סוכר בנאום המוקרא ע"י רג'וב
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/09/2013
מנחה טקס האזכרה: "נאום הנשיא מחמוד עבאס - אבו מאזן, אותו יישא חבר הוועד המרכזי של פת"ח, ג'יבריל רג'וב."
חבר הוועד המרכזי של הפת"ח ,ג'יבריל רג'וב, נושא את נאומו של אבו מאזן: "אבו סוכר, האגדה אשר הלכה על פני האדמה, אבו סוכר, אשר בזיעת אפו, באמונתנו, ובהשתייכותו הכנה, התווה לנו דרך, וכתב [בדפי ההיסטוריה] פרק בלתי נשכח ובלתי יתואר. האמינו לי שאבו סוכר ראוי להיקרא אציל האצילים [מבין האסירים] מפני שהוא אבו סוכר. אבו סוכר, אשר דרך על הדרכון האמריקאי, ואשר בז לחיי נוחות, ושב למולדת [מארה"ב] כדי להגשים את חלומנו, ראוי לקבל מאיתנו כל כבוד והערכה. אני אומר לאנשי [הכפר] תרמסעיא ולמשפחת אבו סוכר: אמנם אתם איבדתם גיבור, אך אנו, עמיתיו של אבו סוכר... בפת"ח ובתנועה הלאומית הפלסטינית איבדנו לפיד... לשוני אינה יכולה אלא לומר שאבו סוכר חי כענק ומת כענק. הוא צריך להישאר בלבבינו עם התפארת הזאת, עם הגדולה הזאת..."
[מגן הוקרה ניתן למשפחתו של המחבל אבו סוכר על ידי חבר הוועד המרכזי של פת''ח ג'יבריל רג'וב (שמייצג את יו''ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן), השר לענייני אסירים, עיסא קראקע, מושלת מחוז רמאללה, לילא ר'נאם, ויו''ר מועדון האסיר, קדורה פארס.]
לחץ לצפייה בסרטון

עבאס חנך פרויקט דיור חדש למשפחות של מחבלים אסירים 
מקור: אל-איאם, 26/12/2012
      "בכפר אל-עובידיה מזרחית לבית לחם חגגו שלשום את הנחת אבן הפינה לפרויקט הדיור 'פרבר התקווה' עבור האסירים שמרצים מאסרי עולם.
בטקס נכחו ראש לשכת הנשיאות, חסין אל-אערג', כנציגו של הנשיא אבו מאזן, ושר האסירים, עיסא קראקע...
אל-אערג' אמר בנאומו כי הפרויקט הזה, שתוכנן ביוזמה קונסטרוקטיבית וחלוצית מצד משפחות אסירי בית לחם, הוא הוכחה לנחישותו של העם הפלסטיני לעמוד איתן ולשחרר את האסירים מבתי הכלא שלהם, ולדבקותו בחיים ובחירות.
הוא אמר כי לידתו של פרויקט הדיור הוא דוגמא ומופת שיש להפיצו בכל המחוזות, שכן הוא מייצג שיתוף פעולה, סולידאריות ואחריות קולקטיבית בהתמודדות עם האתגרים שניצבים בפני העם הפלסטיני. [הוא ציין] כי הפרויקט הזה מהווה נאמנות ואהבה לאסירים, וכי הם לא יהיו לבדם, שכן כולם מצפים לשובם כדי שיתגוררו בבתיהם עם משפחותיהם.
אל-אערג' הוסיף כי ההנהגה הפלסטינית והמוסדות הנוגעים בדבר יפעלו כדי לספק את כל היכולות על מנת להשלים את הפרויקט החלוצי הזה בהקדם האפשרי.
מצדו, קראקע אמר כי שיכון 'פרבר התקווה' נוטע תקווה בקרב האסירים, שהכיבוש חושב שהוא ניפץ את חלומותיהם באמצעות מאסרי עולם...
[הפרויקט] משרת 73 משפחות של אסירים ממחוז בית לחם שנידונו למאסרי עולם."

תמונה של אבן הפינה שפורסמה באל-חיאת אל-ג'דידה ב-26/12/2012. על האבן נכתבה ההקדשה:
"בשם אללה הרחמן הרחום
בחסותו ובתמיכתו של
נשיא מדינת פלסטין
מחמוד עבאס אבו מאזן
ישמרהו אללה
חנוכת 'פרבר שיכון התקווה'
עבור האסירים המרצים מאסרי עולם
במחוז בית לחם"

הערה: עבד אל-רחמן יוסף מקדאד הוא בכיר ברש"פ שנידון למאסר עולם על סיוע בפיגועי התאבדות בשני אוטובוסים בירושלים שבהם נרצחו 19 אנשים

יועצו של עבאס מהלל את המחבל המנהיג אל-ג'עברי שנהרג על ידי ישראל במתקפה אווירית
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 14/11/2012
ב-14/11/2012, ישראל פתחה במבצע "עמוד ענן" והרגה את ראש הזרוע הצבאי של חמאס, אחמד אל-ג'עברי. הטלוויזיה הפלסטינית ראיינה את יועצו של מחמוד עבאס, אל-ע'ול בנושא מותו של אל-ג'עברי:
     המנחה: "אחמד אל-ג'עברי הוא מפקד בתנועת חמאס. כלומר, תנחומים לכל העם הפלסטיני, בשל מותו כשהיד."
אל-ע'ול: "תנחומים לכולנו. זה [אל-ג'עברי] הוא השהיד שלנו והשהיד של העם הפלסטיני."

יועצו של עבאס מביע את "גאוותו" במחבלת דלאל מוגרבי, ותומך בכוונה לקרוא לכיכר על שמה
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/03/2011
כותרת: "תושבים מתעקשים לקרוא כיכר ברמאללה על שם השהידה דלאל מוגרבי"

     "גורמים פלסטיניים בלתי רשמיים הודיעו אתמול כי הם מתעקשים לקרוא לכיכר ברמאללה על שם השהידה דלאל מוגרבי. זאת בשעה שהרש"פ דוחה את החנוכה הרשמית של הצומת, בשל מחאה מצד ישראל.
יצוין כי ב-13 במרץ חל יום השנה ה-33 למותה של דלאל כשהידה במהלך פעולה צבאית, שאותה היא הובילה בתוך ישראל בשנת 1978.
כמאה תושבים המייצגים אוניברסיטאות ואת התאחדות הסופרים הפלסטיניים התאספו אתמול, ותלו תמונה גדולה, שעליה נכתב השם דלאל מוגרבי, וכן תמונה של הסירה שבה היא נכנסה לישראל.
סגן מזכיר המועצה המהפכנית של תנועת פת"ח, סברי סיידם, אמר לסוכנות פראנס פרס: 'היום נערכה חנוכה עממית של הצומת, והייתה התעקשות לקרוא לצומת הזה על שם השהידה דלאל מוגרבי. כל אחד מאיתנו ניסה בדרכו האישית להביע את גאוותו בשהידה'.
הצומת אמורה הייתה להיחנך במרץ 2010, אולם מחאתה של ישראל על קריאת הצומת על שם דלאל מוגרבי גרמה לרש"פ לדחות את החנוכה הרשמית.
סיידם אמר: 'חנוכת הצומת ומתן שמות לכבישים הם במסגרת סמכותם של מוסדות השלטון המקומי בכל עיר. מה שאני יודע בוודאות הוא שאין נסיגה רשמית [מהכוונה] לקרוא לצומת על שמה של השהידה דלאל'.
...
בכירים בתנועת פת"ח אמרו כי הם החליטו לחנוך את כיכר "השהידה דלאל מוגרבי" בעיר אל-בירה שסמוכה לעיר רמאללה, אף על פי שישראל איימה בעבר להרוס אותה.
מזכיר התאחדות הסופרים הפלסטינים אמר לרויטרס: 'תנועת השביבה הסטודנטיאלית והתאחדות הסופרים הפלסטינים החליטו היום לחנוך את כיכר השהידה דלאל מוגרבי בעיר אל-בירה מתוך תמיכה בקו המאבק, וכדי להוקיר כבוד לשהידים של העם הפלסטיני'.
הוא הוסיף: 'אנו מסרבים להיכנע לתכתיבים הישראליים שלא לחנוך את הכיכר, וצר לנו שאף גורם רשמי בכיר לא הגיע היום לטקס'.
במרכז הכיכר הוצב סלע גרניט, שעליו נחרטה תמונה של דלאל מוגרבי בתוך מפה של פלסטין ההיסטורית, שיצרה צורה של מפרש. במקום אחר בכיכר הוצבה תמונה אחרת של דלאל כשהיא עוטה כפייה פלסטינית ונושאת מקלע קלצ'ניקוב, בנוסף לדיוקן שלה."


הערה: דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע כביש החוף, בשנת 1978, בו נהרגו 37 אנשים, 12

מחמוד עבאס מביע תמיכה בנשיא הסודאני המואשם ברצח העם בחבל דארפור
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 28/11/2010

כחלק ממדיניות האדרת המחבלים והטרור, שיבח באחרונה יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, את נשיא סודאן, שמואשם בפשעי מלחמה ובביצוע רצח עם של כ-2 מיליון איש בחבל דארפור שבסודאן.
עזאם אל-אחמד, חבר הוועד המרכזי של פת"ח:
     "המסר שאבו מאזן העביר הוא שהעם הפלסטיני והנהגתו עומדים בכל מאודם לצד סודאן האחות, ויש להם ביטחון מלא בתבונתו של הנשיא, עמר חסן אל-בשיר, בהתמודדות עם הסכנות האלה. אנו מדגישים את נכונותנו המלאה להיות לצד סודאן בכל מה שתחפוץ ובאופן שהיא תרצה, באופן שיתמוך באחדות אדמת סודאן ועמה."     
 


להקה הקוראת למאבק מזוין נגד ישראל מוכרזת כמוסד לאומי פלסטיני על ידי יו"ר הרשות מחמוד עבאס
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/11/2010
     "להקת 'אל-עאשקין' הפלסטינית חשפה אתמול כי הנשיא מחמוד עבאס פרסם לאחרונה החלטה נשיאותית בדבר הפיכת הלהקה, אשר הוקמה בשנת 1978 בדמשק, למוסד לאומי. מנכ"לית להקת אלעאשקין, מיסאא' חרב, אמרה כי הנשיא אישר את ההחלטה במסגרת הנחיות נשיאותיות מטעמו, במהלך סעודה שערך לכבוד חברי הלהקה... מנכ"לית הלהקה פתחה את נאומה בהכרת תודה לנשיא מחמוד עבאס על העניין וההערכה שהוא גילה כלפי הלהקה."

[הערה: בין ביצועי להקת "אל-עאשקין" (בעברית - "האוהבים") ששודרו בטלוויזיה הפלסטינית, הוקרן מופע ריקוד ושירה, שנושאו היה כיבוש ישראל באמצעות מלחמה. ערי ישראל כגון לוד, רמלה וכן ירושלים, הוצגו במופע כערים פלסטיניות שיש לשחררן על ידי מלחמת ג'יהאד שתתבצע על ידי פלסטינים אשר "החליפו את הצמידים בנשק." השיר קורא: "לחץ על ההדק," כדי ש"אנו נפדה את ירושלים, שכם, ואת הארץ." כמו כן, מתאר השיר את הישראלים כ"שפלים" וטוען כי "המהפכה הפלסטינית אורבת להם." "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח אודות השיר, ששודר לראשונה בטלוויזיה הפלסטינית ב-12/09/2010 - לחץ כאן לצפייה בסרטון]

הלווית אחד ממתכנני טבח הספורטאים במינכן - בהשתתפות מחמוד עבאס
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 19/08/2010
     "ההנהגה הפלסטינית נפרדה אתמול, יחד עם הנשיא מחמוד עבאס, מגופתו של המנהיג בפת"ח והפטריוט הלוחם, לואא' [דרגה] אמין אל-הינדי. זאת, בטקס לוויה רשמי צבאי מעורר יראת כבוד, שנערך במוקטעה כדי להיפרד מהשהיד...
בטקס הפרידה ובהלוויה הצבאית הרשמית נכחו יחד עם הנשיא [מחמוד עבאס] במוקטעה ראש הממשלה, ד"ר סלאם פיאד, מזכ"ל הנשיאות, טייב עבד אל-רחים, חברי הוועד הפועל של אש"ף והוועד המרכזי של תנועת פת"ח, מספר שרים, מפקדי מנגנוני הביטחון, בכירים אזרחיים וצבאיים רמי דרג, וכן קרובי משפחתו של המנוח.
גופתו של לואא' אל-הינדי שנעטפה בתכריכים, הגיעה עטופה בדגל הפלסטיני כשהיא נישאת על כתפיהם של בניו [באופן מטאפורי], קציני משמר הכבוד במשכן הנשיאות. לכבוד הגעתה נפרש שטיח אדום, והתזמורת הצבאית ניגנה את לחן הפרידה האחרונה. כּיתה ממשמר הכבוד ירתה לכבודו 21 מטחים. הנשיא אבו מאזן והמשתתפים בלוויה הביטו בפעם האחרונה בגופה, והניחו זרי פרחים. לאחר מכן, כבודו והנוכחים קראו את סורת אלפאתחה [הסורה הראשונה בקוראן] לעילוי נשמתו הטהורה."

עבאס: "ברכות, אהבה והערכה" למחבל מתאבד
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 29/07/2010
מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, יאסר עבד רבה, בביקור בבית משפחת האסיר אחמד ברגותי, המרצה שבעה מאסרי עולם בכלא הישראלי בגין סדרת התקפות טרור בתל אביב וירושלים ב-2002:
     "לכבוד הוא לי להיות כאן [בבית המשפחה] היום ולכבוד הוא לי שלפני זמן קצר פגשתי את אבו מאזן והוא גם מסר לכם את ברכותיו, את אהבתו ואת הערכתו. זוהי דרכנו ואין אחרת. המולדת הזאת צריכה להשתחרר ואנחנו רוצים להסיר כל שריד של הכיבוש ושל ההתנחלות וכמו שאמר יאסר ערפאת: 'מי שירצה, ירצה ומי שלא ירצה, שלא ירצה.'"

מחמוד עבאס מביע הוקרה למחבל שתכנן לבצע פיגוע בישראל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/07/2010
     "הנשיא מחמוד עבאס שלח מברק תנחומים למשפחת אל-שרע בירדן על מות הלוחם, האסיר המשוחרר פואד חסין עבדאללה אל-שרע.
הנשיא אמר במברקו: 'אנו משתתפים בצערכם ומוסרים את תנחומינו על עזיבתו של הלוחם האסיר המשוחרר, פואד אל-שרע, אל רחמי אללה לאחר חיים של מאבק, שהיו גדושים בעשייה מסורה בתחום המאבק הלאומי והכלל ערבי, ושבמהלכם הוא הקריב שנים רבות מחייו במעצר בבתי הכלא של הכיבוש.'
הוא הוסיף: 'אל-שרע, שאללה ירחם עליו, היה אחד מבניה הטהורים של האומה הזאת, אשר הקדישו את עצמם להגנה על הסוגיות הצודקות שלהם, ובמיוחד על אדמת פלסטין, סוגייתה ומקומותיה הקדושים."

[הערה: אל-שרע נעצר בשנת 1979 לאחר שניסה להסתנן לישראל דרך הים על מנת לבצע פיגוע]

עבאס משבח את "פועלו המסור" של מתכנן טבח הספורטאים במינכן
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/07/2010
כותרת: "הנשיא [עבאס] ערך שיחת טלפון עם משפחתו של אבו דאוד והביע תנחומים על מותו."
     "הנשיא מחמוד עבאס ערך אתמול שיחת טלפון עם משפחת השהיד הלוחם מוחמד עודה, 'אבו דאוד,' חבר המועצה המהפכנית של תנועת פת"ח וראש ועדת הפיקוח של התנועה לשעבר, והביע את תנחומיו על מותו. הנשיא ציין במהלך השיחה את החיים הגדושים במאבק, את פועלו המסור, ואת ההקרבה העצומה שביצע המנוח, למען הבעיה הצודקת של עמו, ובמישורים רבים. הוא היה בחוד החנית בכל שדות המאבק, במטרה להגן על המהפכה [הפלסטינית]."
[הערה: מוחמד דאוד עודה, "אבו דאוד," תיכנן את המתקפה על הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן בשנת 1972. ב-5 בספטמבר 1972, פרצו שמונה מחברי ארגון הטרור הפלסטיני "ספטמבר השחור" לכפר הספורטאים באולימפיאדת מינכן. הם חטפו ורצחו 11 ספורטאים ומאמנים ישראלים. עודה מעולם לא הביע חרטה על מעשיו]

עבאס משבח את מתכנן טבח הספורטאים במינכן ומכנה אותו "לוחם עיקש"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 04/07/2010
כותרת: "הנשיא מביע תנחומים על מות הלוחמים מוחמד עודה וג'עפר שדיד."
    
"הנשיא מחמוד עבאס שלח אתמול מברק תנחומים על מותו של הלוחם הגדול, מוחמד דאוד עודה 'אבו דאוד,' שמת בגיל קרוב ל-70. במברק התנחומים נאמר: 'המנוח היה אחד המנהיגים הבולטים של תנועת פת"ח וחי חיים גדושים במאבק, עשייה מסורה והקרבה גדולה למען העניין הצודק של עמו בתחומים רבים. הוא היה בשורות הראשונות בכל שדות הקרב כדי להגן על המהפכה; כמה נפלא הוא בתור אח, חבר לדרך, כלוחם קשוח ועיקש.'"


[הערה: מוחמד דאוד עודה, "אבו דאוד," תיכנן את המתקפה על הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן בשנת 1972. ב-5 בספטמבר 1972, פרצו שמונה מחברי ארגון הטרור הפלסטיני "ספטמבר השחור" לכפר הספורטאים באולימפיאדת מינכן. הם חטפו ורצחו 11 ספורטאים ומאמנים ישראלים. עודה מעולם לא הביע חרטה על מעשיו]