עיתון הרש"פ מפרסם טור דעה של ערבי ישראלי המגנה את מתקפת הטרור בתל אביב
אל-חיאת אל-ג'דידה - 18/01/2016

 

מתוך מאמר מאת מחמד עלי טה, סופר ערבי ישראלי:
"לפני זמן מה ביצע צעיר ערבי מערערה מעשה נפשע ומתועב בעיר תל אביב, ורצח בדם קר שני אזרחים יהודים צעירים, ואזרח ערבי שניסה לפרנס את משפחתו. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא את פודיום הנאומים מלשכתו שבירושלים המערבית, והציב אותו בלב רחוב דיזנגוף. הוא נאם ברהיטותו המוכרת, והסית נגד מיליון וחצי ערבים אזרחי מדינת ישראל!
נכבדי הימין ציפו שהצעירים הערבים יצאו בקריאות תמיכה בפיגוע, יסגרו את הכבישים, יבעירו צמיגים, יידו אבנים על שוטרים, יציתו מוסדות וישמיעו אמירות מתלהמות התומכות בפשע. וקרה ההפך:
יו"ר הרשימה המשותפת, חברי הכנסת מטעמה, יו"ר הוועד הארצי [של ראשי הרשויות הערביות], יו"ר מועצת ערערה וחברי המועצה גינו את הפיגוע. כמו כן, גינו אותו אנשי אקדמיה, פועלים ופלאחים, ולא נותר ערבי אחד בארצנו שלא גינה אותו!"

נשאת מלחם- ערבי ישראלי בן 29 מהישוב ערערה שביצע את פיגוע הירי בדיזינגוף בתל אביב בתאריך ה1 לינואר 2016, בו נהרגו 2 ישראלים ונפצעו 8. מלחם נמלט מזירת הפיגוע, ובמהלך הבריחה רצח ישראלי נוסף בצפון תל אביב. שבוע לאחר המתקפה, ב8 לינואר 2016 הוא אותר בבית נטוש בערערה ונורה על ידי כוחות הביטחון לאחר שפתח לעברם באש.