פרסומי PMW
מרצה פלסטיני בטלוויזיה הפלסטינית: "ציפי לבני רצחה... מדען גרעין עיראקי, היא הרגה אותו באמצעות רעל"
Share |
מרצה פלסטיני בטלוויזיה הפלסטינית:
"ציפי לבני רצחה... מדען גרעין עיראקי,
היא הרגה אותו באמצעות רעל"
"צריך לקחת את האיומים שלה (נגד מחמוד עבאס) ברצינות"


דוברו של מחמוד עבאס:
"הצהרותיה של ציפי לבני, הן בבחינת איומים רשמיים... [ו]הופכות אותה לגורם שאי אפשר לקיים עימו מו"מ"
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

לאחרונה דוברי הרשות הפלסטינית מציגים את הצהרותיה של ציפי לבני, כי מחמוד עבאס (אבו מאזן) ישלם את מחיר כישלון השיחות אם לא יגמיש את עמדותיו, כאיום ממשי עליו אישית:

"דובר הנשיאות (דוברו של מחמוד עבאס), נביל אבו רדינה, אמר כי הצהרותיה של שרת המשפטים הישראלית והממונה על נושא המו"מ, ציפי לבני, הן בבחינת איומים רשמיים ובלתי מקובלים... הוא הוסיף כי הצהרותיה של לבני הופכות אותה לגורם שאי אפשר לקיים עימו מו"מ... יצוין שלבני הזהירה את הנשיא עבאס כי 'ישלם את מחיר דבקותו בעמדותיו', כלשונה."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/01/2014]

בטלוויזיה הפלסטינית התראיין מרצה למשפט בינלאומי באוניברסיטת פלסטין בעזה, מוחמד אבו סעדה, שידע לספר כי איומיה של לבני הם רציניים, שהרי היא כבר רצחה בעבר "מדען גרעין עיראקי... באמצעות רעל," ועלולה לרצוח שוב.

לחץ כאן לצפייה

להלן תמליל השיחה בין מנחה בטלוויזיה הפלסטינית לבין מוחמד אבו סעדה, מרצה למשפט בינלאומי באוניברסיטת פלסטין בעזה:

המנחה בטלוויזיה הפלסטינית: "לבני, שרת המשפטים הישראלית, ראש צוות המשא ומתן הישראלי, איימה על הנשיא עבאס ואמרה שאם הוא ימשיך לדבוק בסירובו להכיר במדינה יהודית ובעמדותיו שאינן מקובלות בישראל ובעולם, הוא ישלם על כך מחיר. על איזה מחיר מדברת לבני...?"
מוחמד אבו סעדה: "ראשית, אני אומר בתוכנית המכובדת שלך כי לבני היא קצינת מוסד בדרגת שר... צריך לקחת את האיומים האלה ברצינות... על סמך המנטליות של לבני ומתוך ניתוח האישיות של לבני, האם ייתכן שהיא תעשה שטות? והאם ייתכן שאיומה ימומש? התשובה היא כן. מדוע? ראשית, לבני משתייכת למשפחה שנמצאת בימין הקיצוני ביותר... אני מזכיר לשרה, במרכאות, לבני: לבני, ממשלת צרפת הוציאה נגדך צו מעצר בשנת 1983. מדוע? מפני שבתקופה זו לבני הייתה קצינה במוסד. היא עבדה כמשרתת בבית מדען גרעין עיראקי, והרגה אותו באמצעות רעל...
מדוע אני אומר שצריך לקחת את האיומים שלה ברצינות? לבני, בשפה המשפטית, היא פושעת. יש לה עבר פלילי. היא רוצחת. היא רצחה ב-83', וב-2009 הוצא נגדה צו מעצר בבריטניה. אם כן, לאישיות של לבני יש מנטליות של פשע, של רצח ישיר. לכן במישור האישי אנו צריכים להבין זאת כך. בנוגע למחיר, מדובר בשני עניינים. או שהמחיר הוא חייו של הנשיא עבאס - זה מחיר אחד."
המנחה: "כמו מה שקרה ליאסר ערפאת המנוח."
אבו סעדה: "כמובן. והמחיר השני הוא האפשרות שייהרסו היסודות והמשטר בפלסטין בראשות הנשיא, במובן המדיני..."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 30/01/2014]