פרסומי PMW
פת"ח חגגה מעשי טבח נגד ישראל ושיבחה "גיבורים" אשר רצחו אזרחים
Share |
פת"ח חגגה מעשי טבח נגד ישראל
ושיבחה "גיבורים" אשר רצחו אזרחים

[14/05/2014]

טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן, בו נרצחו 11 ספורטאים
ופיגוע כביש החוף, בו נרצחו 37 נוסעים
תוארו "פעולות גדולות"

"העולם עמד בהשתוממות אל מול פעולת [אולימפיאדת] מינכן"

פיגועי התאבדות של גדודי השהידים של אל-אקצא מכונים
"פעולות איכותיות" שבהן "הגדודים עטורי הניצחון... בכל תקיפה הצטיינו"

"גדודי השהידים של אל-אקצא
עדיין אוחזים בהדק.
יש להם מהפכנים ומבקשי שהאדה."


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-12/06/2014


לאחרונה תנועת פת''ח פרסמה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה קטע מתוך סרט שהופק על ידי הזרוע הצבאית שלה, גדודי השהידים של אל-אקצא. במהלך הסרט שנקרא מהפכני הארץ, פת''ח מתפארת ב-"גיבורים" שלה, תוך שהיא מאדירה רבי מחבלים כמו ח'ליל אל-וזיר ("אבו ג'יהאד," האחראי על פיגועים שבהם נרצחו לפחות 125 ישראלים) ואבו איאד (ראש ארגון "ספטמבר השחור," האחראי על טבח הספורטאים הישראלים במינכן ב-1972), ואחרים אשר "המשיכו במסע נגד האויב הציוני בכל מקום."

הסרט מזכיר את "הפעולות הגדולות" של המחבלים האלה, תוך שהוא מאדיר פיגועי טרור כמו הפיגוע בכביש החוף ב-1978, שהונהג ע"י דלאל מוגרבי, שבו נרצחו 37 אנשים; "פעולת דימונה," שבה מחבלים מפת"ח השתלטו על אוטובוס (שנודע אח"כ בשם "אוטובוס האימהות") ורצחו 3 אנשים ב-1988; וטבח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן ב-1972. "העולם עמד בהשתוממות אל מול פעולת מינכן" - כך מתפארת תנועת פת''ח בסרט, בעת שמוקרן קטע מהסרט "21 שעות במינכן" על הטבח הזה.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי הרש''פ מאדירה בעקביות את המחבלת דלאל מוגרבי, ועדיין מציגה את טבח מינכן כמעשה גבורה מפואר.

בסרט, הקריין רומז על המשך הטרור והפיגועים בעתיד, כשהוא אומר: "גדודי השהידים של אל-אקצא עדיין אוחזים בהדק. יש להם מהפכנים ומבקשי שהאדה, 'אשר התחייבו לאללה בשבועת אמת.'"

פת''ח מסבירה בסרט כי ערפאת הוא זה שהורה להקים את גדודי השהידים של אל-אקצא כזרוע צבאית של פת''ח בשנת 2000, ומוסיפה כי "הגדודים עטורי הניצחון התחילו את פעולותיהם הצבאיות באינתיפאדה השנייה, אינתפאדת אל-אקצא (מסע הטרור של הרש"פ נגד ישראל, 2005-2000)." הסרט מתפאר כי גדודי השהידים של אל-אקצא "בכל תקיפה הצטיינו," ושהתקיפות הללו "הרעידו את העומק הציוני."

לחץ כאן לצפייה

יש לציין כי תנועת פת''ח, שמאדירה את מעשי הטבח האלה ומאיימת בהמשך האלימות, נמצאת תחת הנהגת יו''ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס. כן יש לציין, כי גדודי השהידים של אל-אקצא נחשבים גם כיום לזרוע הצבאית של פת''ח- אף על פי שהם הוגדרו כארגון טרור על ידי ארה''ב וארצות אחרות.

באופן פרדוכסלי, בעוד רבים בעולם מתחו ביקורת על מחמוד עבאס, על יצירת ממשלת האחדות עם חמאס, עבאס בעצמו, כיו"ר תנועת פת''ח, משמש כראש ארגון טרור - גדודי השהידים של אל-אקצא.

מוקדם יותר השנה, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על איומים מפורשים אחרים נגד ישראל שפרסמו גדודי השהידים של אל-אקצא: "נהפוך את תל אביב לכדור אש, כדור אש, כדור אש."

לחץ כאן לצפייה

כמו כן, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי פת''ח מרבה להשתמש בעמוד הפייסבוק שלה כדי לעודד באלימות.

להלן קטע ארוך יותר מהסרט של גדודי השהידים של אל-אקצא, השייכים לפת''ח:

קריין: "הגיבורים אבו עמאר (ערפאת), אבו ג'יהאד, אבו איאד (רבי מחבלים, שאחראים לרצח מאות ישראלים) ואחרים המשיכו במסע נגד האויב הציוני בכל מקום: הפעולות הגדולות (כלומר, פיגועים) הגיעו לחופי תל-אביב: דלאל מוגרבי (פיגוע כביש החוף, 37 הרוגים, 1978) ופעולת דימונה (פיגוע אוטובוס האמהות, 3 הרוגים, 1988). הן התבצעו גם בחו"ל, על מנת לשחרר את האסירים מהכלא. העולם עמד בהשתוממות אל מול פעולת מינכן (רצח 11 הספורטאים באולימפיאדת מינכן, 1972)."

(קטע מהסרט '21 שעות במינכן' על רצח 11 הספורטאים)

קריין: "בשנת 2000 הוקמו גדודי השהידים של אל-אקצא בגדה המערבית וברצועת עזה, בפקודת השהיד המנוח יאסר ערפאת, כזרוע צבאית של תנועת פת"ח. הגדודים עטורי הניצחון התחילו את פעולותיהם הצבאיות באינתיפאדה השנייה, אינתפאדת אל-אקצא (מסע הטרור של הרש"פ נגד ישראל, 2005-2000). החלה שורה של פעולות איכותיות ופעולות בקשת שהאדה (כלומר, פיגועי התאבדות), נגד הישות הציונית, באמצעות תקיפת התנחלויות וביצוע פעולות בקשת שהאדה בתוך השטחים הכבושים. בכל תקיפה הם הצטיינו."

(תמונות המחבלת המתאבדת ופאא' אדריס, המחבל מוחמד אל-קסיר, המחבלת המתאבדת איאת אל-אח'רס, המחבל בהאא' אל-דין סעיד, המחבל המתאבד נביל מסעוד

קריין: "גדודי השהידים של אל-אקצא הם המשך ישיר של מאבק ארוך, שאותו סללה תנועת פת"ח, החל מהכרוז הראשון (ניסיון של פת"ח לפוצץ את המוביל הארצי, 1965). ובכך הם יצרו התנגדות ממשית, שהטילה אימה על הכיבוש בסדרת פעולות שהרעידו את העומק הציוני... גדודי השהידים של אל-אקצא עדיין אוחזים בהדק. יש להם מהפכנים ומבקשי שהאדה, 'אשר התחייבו לאללה בשבועת אמת ]קוראן].'"
[קטע מתוך הסרט של גדודי השהידים של אל-אקצא, "מהפכני הארץ,"
פייסבוק פת"ח - העמוד המרכזי, 14/05/2014]


אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-וזיר) - היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכה נרצחו 37 ישראלים.

צלאח ח'לף (אבו איאד) - הוא מבכירי פת"ח לשעבר וממקימי ארגון "ספטמבר השחור", שאחראי על טבח הספורטאים הישראלים במינכן (5/9/1972), ועל רציחתם של שני דיפלומטים אמריקאים בסודאן (1/3/1973).

דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.

פיגוע אוטובוס האמהות - ב-7/3/1988, השתלטו 3 אנשי פת"ח על אוטובוס שהוביל עובדים (רובם נשים) לקריה למחקר גרעיני בדימונה, ורצחו שלושה מנוסעיו - מרים בן יאיר, רינה שירצקי וויקטור רם. המחבלים חוסלו על ידי כוח ימ''מ שהסתער על האוטובוס.

טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן - ב-5 בספטמבר 1972, פרצו שמונה מאנשי ארגון הטרור הפלסטיני "ספטמבר השחור" לכפר האולימפי במינכן, חטפו והרגו 11 ספורטאים ומאמנים ישראלים. מוחמד עודה, המכונה 'אבו דאוד', היה מתכנן הפיגוע.

הפיגוע במוביל הארצי - ב-1/1/1965, ביצעו פעילי פת''ח ניסיון לפוצץ את המוביל הארצי. זה היה הנסיון הראשון של פת''ח לבצע פיגוע בישראל. על אף כישלונו, תאריך הפעולה נחשב כיום הקמת הפת"ח.

איאת אל-אח'רס - מחבלת שביצעה פיגוע התאבדות בסופרמרקט בקריית יובל במרץ 2002. בפיגוע נהרגו שני בני אדם. גופתה הוחזרה לרש"פ ב-2/2/2014.

נביל מסעוד - מחבל מתאבד מגדודי השהידים של אלאקצא, שביצע ב-14/3/2004 בנמל אשדוד פיגוע התאבדות כפול יחד עם מחמוד סאלם, מחבל מחמאס. בפיגוע נרצחו 10 בני אדם.

ופאא' אדריס - המחבלת המתאבדת הראשונה. הייתה מתנדבת בסהר האדום ונכנסה לירושלים באמצעות אמבולס של הסהר האדום. היא התפוצצה ברחוב יפו ב-27/01/2002 וגרמה למותו של אדם ולפציעתם של עשרות.

בהאא' אל-דין אבו סעיד - מחבל שהיה פעיל בגדודי נאצר צלאח אל-דין, הזרוע הצבאית של ארגון 'ועדות ההתנגדות העממית.' ב- 18/11/2000, חדר סעיד לעמדה צה"לית בכפר דרום, ורצח שני חיילים. הוא נהרג בחילופי אש עם כוחות צה''ל.