פרסומי PMW
תנועת פת"ח: עבאס גינה את רצח ארבעת המתפללים בגלל לחץ בינלאומי
Share |
   
תנועת פת"ח בראשות עבאס:
עבאס גינה את הטבח בבית הכנסת
בגלל לחץ בינלאומי -
בדיוק כמו ערפאת
 
כדי לתרץ את הגינוי של עבאס לטבח בבית הכנסת אתמול, 
פת"ח פרסמה סרטון של מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" שבו  שומר ראשו של ערפאת הסביר כי ערפאת שיקר כשהוא גינה פיגועים    

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
בעקבות הגינוי של הרשות הפלסטינית נגד הפיגוע בבוקר אתמול בבית כנסת בירושלים, שבו נרצחו ארבעה מתפללים ושוטר, הבהירה תנועת פת"ח אתמול בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה, שהגינוי של הרש"פ איננו אמתי.

כדי לתרץ את הגינוי של עבאס, פת"ח השתמשה בסרטון וידאו שתועד על ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית." בסרטון מופיע מי שהיה שומר הראש האישי של יאסר ערפאת, והוא מסביר כי ערפאת היה משקר כאשר היה מגנה פיגועי טרור עקב לחץ בינלאומי, ובמילים של שומר הראש - "זה לא אמת."  

 

שומר הראש של יאסר ערפאת: "... ערפאת, כן. הוא היה אומר, למשל... כאשר הייתה פעולה (פיגוע) בתל-אביב. כמובן לאחר לחצים, בראש ובראשונה מהנשיא מובארכ, שהיה מתקשר לאח ערפאת ואומר לו: 'האח ערפאת, צא לגנות. הם ידפקו אתכם.'  אז הוא [ערפאת] אמר לו: 'כבוד הנשיא, אבל יש לי שהידים. הם [ישראל] החריבו אותנו. הם טבחו אותנו.' [מובארכ] אמר לו: 'צא לגנות, האח ערפאת, הם יקרעו אתכם.' האח ערפאת היה יוצא ומגנה בדרכו המיוחדת - 'אני נגד הרג אזרחים' - וזה לא אמת."
[ערוץ היוטיוב של BBC בערבית, 01/04/2014]

לחץ לצפייה

פת"ח צירפה לסרטון את הטקסט הבא: "למתנצחים [עם פת"ח]: מדוע הרש"פ מגנה פעולות הקרבה עצמית!" [פייסבוק, "פתח - העמוד המרכזי" 18/11/2014].  מכך משתמע כי תנועת פת"ח חשה צורך להצדיק את העובדה שעבאס, העומד בראשות הרש"פ ופת"ח, פירסם בשם הרש"פ גינוי לפיגוע. כאשר פת"ח טוענת שעבאס גינה את הטבח מאותה סיבה שערפאת בזמנו גינה פיגועים נגד אזרחים - קרי, לחץ בינלאומי - פת"ח מבהירה שהגינוי הנוכחי של הרש"פ גם הוא אינו כן ואמתי.

הפוסט של פת"ח, שקישר לסרטון וידאו המתועד באתר "מבט לתקשורת פלסטינית," נמחק זמן קצר לאחר פרסומו בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח.

יועצו של עבאס ותנועת פת"ח
האדירו את הפיגוע בבית הכנסת, כפי שתיעד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית."

הערה בנוגע לפיגוע: ב-18/11/2014  חדרו שני המחבלים ר'סאן ועודאי אבו-ג'מל, תושבי מזרח ירושלים, לבית כנסת בירושלים ותקפו מתפללים בסכינים, גרזנים ובנשק חם. המחבלים רצחו ארבעה מתפללים ובנוסף, שוטר שנפצע באירוע באורח אנוש מת מפצעיו למחרת היום. כמו כן נפצעו במהלך האירוע עוד כשבעה אנשים. שני המחבלים נהרגו בחילופי אש עם כוחות הביטחון שהגיעו למקום האירוע.

להלן קטע ארוך יותר מהראיון עם שומר הראש של ערפאת, האומר כי גינויי הפיגועים של ערפאת לא היו אמתיים:

מראיינת: כיצד מישהו יכול להיות מהנדס רדיו וטלוויזיה ולהסכים להיות שומר ראש של אישיות אפילו אם היא ערפאת?
שומר הראש מוחמד דאיה: מבחינתי, גם אם הייתי רופא והוא היה מבקש ממני לעבוד אצלו כטבח- הייתי עובד עם ערפאת... אבי חינך אותי, אמי חינכה אותי, וינקתי מהחלב של אמי את האהבה לערפאת. אנחנו אוהבים את ערפאת אהבה עזה...
מראיינת: [אריאל] שרון אמר על ערפאת שהוא שקרן פתולוגי, ופוליטיקאים רבים שהיו בקשר עם ערפאת אומרים כי הוא היה שקרן מובהק.
שומר הראש: הדת מתירה שלושה שקרים: לגשר בין שני אנשים. הדת מתירה לך [לשקר] כדי לגשר בין שני אנשים.
מראיינת: לצורכי פיוס.
שומר הראש: מישהו שיש לו אישה לא יפה - [לשקר] לה: "את הכי יפה בעולם." השלישי הוא בפוליטיקה - אפשר לשקר.
מראיינת: האם אתה מסכים עם זה?
שומר הראש: כן, כן.
מראיינת: הוא היה משקר מולך.
שומר הראש: כן. ערפאת, כן. הוא היה אומר, למשל, ויוצא... כאשר הייתה פעולה (פיגוע) בתל אביב.
כמובן לאחר לחצים, בראש ובראשונה מהנשיא מובארק, שהיה מתקשר לאח ערפאת ואומר לו: "האח ערפאת, צא לגנות. הם ידפקו אתכם." אז הוא [ערפאת] אמר לו: "כבוד הנשיא, אבל יש לי שהידים.
הם [ישראל] החריבו אותנו. הם טבחו אותנו." [מובארק] אמר לו: "צא לגנות, האח ערפאת, הם יקרעו אתכם." האח ערפאת היה יוצא ומגנה בדרכו המיוחדת - "אני נגד הרג אזרחים" - וזה לא אמת.
[ערוץ היוטיוב של BBC בערבית, 01/04/2014]