פרסומי PMW
בזמן שישראל התאבלה על קורבנות הטרור הרש"פ ופת"ח האדירו את הטרור
Share |
בזמן שישראל התאבלה על קורבנות הטרור
הרש"פ ופת"ח האדירו את הטרור
 
14 מחבלים פלסטיניים שרצחו
מעל 160 בני אדם זכו החודש להוקרה
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
בזמן שמדינת ישראל התאבלה על חללי צה"ל ועל קורבנות הטרור ביום הזיכרון בשבוע שעבר, הרשות הפלסטינית ותנועת פת"ח, שמחמוד עבאס עומד בראשן, המשיכו להאדיר, להוקיר ולהציג את האחראים לטרור בתור דמויות מופת.

14 מחבלים שרצחו מעל 160 אנשים בסך הכל, זכו החודש להוקרה ולהאדרה מצד הרש"פ ופת"ח. יושב ראש הרש"פ מחמוד עבאס עצמו חלק כבוד ל-4 מחבלים פלסטינים. הוא שיבח את "השהיד הראשון," "האסיר הראשון" ו"האסירה הלוחמת הראשונה," והעניק לכולם "עיטורי כבוד צבאיים כאות הערכה לתפקידם הלוחמני החלוצי." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015]. עבאס הוקיר גם את רב המחבלים אבו ג'יהאד, שהרש"פ מחשיבה אותו למי שתכנון פיגועים רבים שבהם נרצחו 125 בני אדם. תחת חסותו של מחמוד עבאס נערכה עצרת לכבודו של אבו ג'יהאד, ובה עבאס "הביע את גאוותו" באבו ג'יהאד בזכות "תפקידו הלאומי החשוב." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015[
להלן מספר דוגמאות למחבלים שקיבלו הוקרה או הוצגו כדמויות מופת על ידי הרש"פ או פת"ח בחודש האחרון (המקורות יובאו בהמשך):

שם המחבלת:
  דלאל מוגרבי
תיאור הפשע:   הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים, ופצעו מעל 70.
מספר הרוגים:  37
אופן ההוקרה:  הוצגה בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח כדמות מופת עבור סטודנטים. פת"ח קראה "לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים."

שם המחבל:  ח'ליל אל-וזיר (אבו ג'יהאד)
תיאור הפשע:  ראש הזרוע הצבאית של ארגון הטרור - הארגון לשחרור פלסטין, תכנן מספר רב של פיגועים קטלניים, ביניהם פיגוע חטיפת האוטובוס שבו נרצחו 37.
מספר הרוגים:  125
אופן ההוקרה:  שני סרטים תיעודיים על המחבל שודרו בטלוויזיה הפלסטינית, סניף ירושלים של פת"ח קרא על שמו אליפות טניס שולחן שערך, הוא הוצג בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח כדמות מופת עבור סטודנטים. פת"ח קראה "לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים."

שם המחבל:  צלאח ח'לף (אבו איאד)
תיאור הפשע:  אחד ממייסדי תנועת פת"ח וראש ארגון הטרור "ספטמבר השחור." בין הפיגועים שתכנן היו טבח 11 ישראלים באולימפיאדת מינכן (1972) ורצח שני דיפלומטים אמריקניים בסודן (1973).
מספר הרוגים:  13 
אופן ההוקרה:  הוצג בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח כדמות מופת עבור סטודנטים. פת"ח קראה "לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים."

שם המחבל:  ענדליב טקאטקה
תיאור הפשע:  מחבלת מתאבדת מפת"ח שפוצצה עצמה במרכז העיר ירושלים ב-2002, הרגה 6 ופצעה יותר מ-80 בני אדם.
מספר הרוגים:  6
אופן ההוקרה:  הוצגה בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח כדמות מופת עבור סטודנטים. פת"ח קראה "לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים."

שם המחבל:  ופאא' אדריס
תיאור הפשע:  המחבלת המתאבדת הפלסטינית הראשונה (2002). בתור מתנדבת של הצלב האדום הפלסטיני, הצליחה לעקוף את מחסומי הבטחון הישראלים ולהיכנס לירושלים באמבולנס פלסטיני.
מספר הרוגים:  1
אופן ההוקרה:  הוצגה בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח כדמות מופת עבור סטודנטים. פת"ח קראה "לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים."

שם המחבל:  ראאד אל-כרמי
תיאור הפשע:  פעיל בכיר בתנזים (זרוע טרור של פת"ח) ב"אינתיפאדת אל-אקצא", אחראי לרצח 9 ישראלים במספר פיגועים.
מספר הרוגים:  9
אופן ההוקרה:  הוצג בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח כדמות מופת עבור סטודנטים. פת"ח קראה "לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים."

שם המחבל:  מרואן זלום
תיאור הפשע:  מפקד סניף חברון של התנזים. אחראי למספר פיגועים ובהם שליחת המחבל שירה למוות בתינוקת שלהבת פס ב-2001, והכין את הפצצה ששימשה בפיגוע ב-2002.
מספר הרוגים:  9
אופן ההוקרה:  הוצג בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח כדמות מופת עבור סטודנטים. פת"ח קראה "לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים."

שם המחבל:  חוסיין עביאת
תיאור הפשע:  מפקד גדודי השהידים של אל-אקצא של תנועת פת"ח בגדה המערבית. היה מעורב בפיגועי ירי.
מספר הרוגים:  1
אופן ההוקרה:  הוצג בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח כדמות מופת עבור סטודנטים. פת"ח קראה "לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים."

שם המחבל:  רמזי ח'מיס בראש
תיאור הפשע:  היה מעורב בפיגוע ירי ורצח של אזרח ישראלי.
מספר הרוגים:  1
אופן ההוקרה:  מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, לילא ר'נאם, ביקרה את משפחתו

שם המחבל: מוחמד ח'מיס בראש
תיאור הפשע: היה מעורב בפיגוע ירי וברצח של ישראלים
מספר הרוגים:  3
אופן ההוקרה:  מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה, לילא ר'נאם, ביקרה את משפחתו

שם המחבל:  דיאא' זכריא שאכר אל-אע'א
תיאור הפשע:  מרצה מאסר עולם על רצח אזרח ישראלי באמצעות מעדר ב-1992.
מספר הרוגים:  1
אופן ההוקרה:  ראש נציבות האסירים באש"ף עיסא קראקע ביקר בביתו. אמו הופיעה בטלוויזיה הפלסטינית ומנחת הטלוויזיה דיברה עליו כ"לוחם" וקראה לפיגוע שביצע "פעולת גבורה."

שם המחבל:  פאטמה ברנאווי
תיאור הפשע:  הטמינה פצצה באולם קולנוע בירושלים ב-1967.
מספר הרוגים:  0
אופן ההוקרה:  קיבלה הוקרה על ידי יו"ר הרש"פ עבאס.

שם המחבל:  אחמד מוסא סלאמה
תיאור הפשע:  השתתף בפיגוע הראשון של אש"ף נגד ישראל ב-1965.
מספר הרוגים:  0
אופן ההוקרה:  זכה להוקרה על ידי יו"ר הרש"פ עבאס.

שם המחבל:  מחמוד חיג'אזי
תיאור הפשע:  היה מעורב בניסיון לפיגוע ב-1965
מספר הרוגים:  0
אופן ההוקרה:  זכה להוקרה על ידי יו"ר הרש"פ עבאס.
 

 

להלן קטעים מן הפרסומים הפלסטינים שבהם המחבלים הנ"ל זכו להוקרה ברש"פ:

 

כותרת: "הנשיא ביום השנה למות השהידים של אבו ג'יהאד: היה מנהיג וסמל של המאבק הפלסטיני" 

"הנשיא מחמוד עבאס הביע אתמול [16/04/2015] את גאוותו בתפקיד הלאומי החשוב שמילא השהיד ח'ליל אל-וזיר "אבו ג'יהאד" בפריצת המהפכה הפלסטינית.כמו כן, הנשיא שיבח את תפקידו יוצא הדופן בכתיבת היסטוריית המאבק המודרנית, וכן את מאמציו, הקרבתו ומסירותו בשירות עמו, במטרה להביא ל[הקמת] מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים.הנשיא ערך אתמול שיחת טלפון עם אינתסאר אל-וזיר,חברתו לדרך של השהיד "אבו ג'האד" [ואשתו], לכבוד יום השנה למותו שחל אתמול ולאות הוקרה לתפקידו המהפכני בהיסטוריה של מהפכתנו המודרנית."

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015]

 

כותרת: "הביטחון הלאומי ופת"ח ציינו בג'נין את יום השנה למות השהידים של אבו ג'יהאד"

"המוני מחוז ג'נין ציינו את יום השנה למות השהידים של השהיד חליל אל-וזיר 'אבו ג'יהאד' בעצרת המונית שנערכה במחנה של כוחות הביטחון הלאומי הפלסטיני תחת חסותו של כבוד הנשיא מחמוד עבאס "אבו מאזן." בעצרת נכחו מושל מחוז ג'נין אבראהים רמדאן, חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח ונציב סניפי החוץ ג'מאל מוחיסן, מפקדים ונציגים מכוחות הביטחון, חברי המועצה המחוקקת והמהפכנית, אנשי וחברי התנועה וכן מספר אישים לאומיים ועממיים...

רמדאן הדגיש בנאום שנשא בשמו של הנשיא את חשיבות הגשמתה של האחדות הלאומית, איחוד השורות וההתקבצות סביב ההנהגה הפלסטינית, על מנת להביא להקמתה של מדינתנו העצמאית שבירתה ירושלים. מוחיסן שיבח את בני הממסד הביטחוני שהקריבו שהידים, פצועים ואסירים לאורך השנים, והעלה זיכרונות מחייו של השהיד המנהיג חליל אל-וזיר 'אבו ג'יהאד.'"  

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015]

 

כותרת: "הנשיא: האסירים בראש סדר העדיפויות שלנו ושחרורם יהיה התנאי המקדים לכל הסכם" 

"הנשיא מחמוד עבאס הדגיש כי סוגיית האסירים נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו, וכי שחרורם של 6,000 האסירות והאסירים וריקון בתי הכלא יהיו תנאי מקדים לכל הסכם שנוכל להגיע אליו עם הצד הישראלי.הנשיא אמר [זאת] בנאום שהפנה דרך טלוויזיית פלסטין אתמול [16/04/2015] בערב לבני עמנו במולדת ובפזורה לרגל יום האסיר הפלסטיני, החל ב-17 באפריל...לרגל יום האסיר הפלסטיני, החליט הנשיא להוקיר את האסיר הראשון של המהפכה הפלסטינית מודרנית מחמוד בכר חג'אזי, את האסירה הראשונה הלוחמת פאטמה ברנאוי ואת השהיד הראשון אחמד מוסא סלאמה. הנשיא העניק להם את אות הכבוד הצבאי, לאות הערכה לתפקידם הלוחמני החלוצי ולקורבנות שהם הקריבו למען מולדתם ועמם."

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015]

 

בעמוד הפייסבוק "פת"ח - העמוד המרכזי" פורסם הטקסט הבא, המלווה בתמונה של יאסר ערפאת, לקראת הבחירות למועצת הסטודנטים באוניברסיטה בחברון:

טקסט:

"גיוס כללי, הוי בני יאסר [ערפאת]

גיוס כללי, הוי אחיי אבו ג'יהאד, אבו איאד, שני הכמאלים [כמאל נאצר וכמאל עדואן, שנהרגו במבצע אביב נעורים], [חוסיין] עביאת, [מרואן] זלום ו[ראאד] אלכרמי

גיוס כללי, הוי אחיות דלאל [מוגרבי], ענדליב [טקאטקה] וופאא' [אדריס]

גיוס כללי, הוי בני המנצחת [תנועת פת"ח]...

ניפגש מחר, יום ג', בחברון בבחירות למועצת הסטודנטים של האוניברסיטה הפוליטכנית, כדי לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים."

כיתוב נלווה לתמונה: "תא השהידים של אל-אקצא - המספר בבחירות - 2"

[פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי," 20/04/2015]

 

כותרת: "סניף ירושלים ארגן את טורניר הסניפים הארגוניים לטניס שולחן"

"סניף תנועת פת"ח בירושלים ערך אתמול את טורניר הסניפים הארגוניים הראשון לטניס שולחן, שנשא את השם 'טורניר השהיד אבו ג'יהאד', במחנה הפליטים קלנדיה, צפונית לירושלים. בטורניר נכחו חברי סניף ירושלים ורבים מאנשי התנועה וממזכירי הסניפים הארגוניים, לצד תנועת ה'שביבה'. חבר סניף ירושלים ונציב הגיוס והארגון עבד אבו סביח ציין כי טורניר זה נועד לכל הסניפים הארגוניים במחוז ירושלים, ומטרתו לחזק את הקשר בין הצוותים הארגוניים בתנועה, זאת בנוסף ליצירת אווירה של אהבה ואחווה בין הצעירים והפצת רוח אחדות ביניהם. הוא הוסיף: 'טורניר זה נשא את שמו של השהיד אבו ג'יהאד משום שהוא חל במקביל ליום השנה למות השהידים של המפקד חליל אל-וזיר.'"

[אל-איאם, 13/04/2015]

 

"מושלת מחוז רמאללה ואלבירה, ד"ר לילא ר'נאם... הוקירה את משפחתו של האסיר מוחמד אבו רביע בטול-כרם, שנדון ל-13 מאסרי עולם ועוד 50 שנה, והדגישה כי אסירינו האמיצים ואסירותינו המהוללות מהווים סמל לעמידה האיתנה ולכבוד הפלסטיניים. בנוסף, היא הדגישה כי משפחותיהם מהווים עדיפות [עליונה] לכל מוסד פלסטיני, וייחלה לכך שהם ישוחררו ויוכלו ליהנות מהחופש בקרב משפחותיהם ואהוביהם. ר'נאם הבהירה כי דלתות התאים של הבוגדים והתליינים לא יהיו נעולות לנצח והניצחון לאסירנו ייכתב, והם יזכו לראות את האור הרחק מחוטי התיל הדוקרניים והחדרים החשוכים. היא מסרה את גאוותה לכלל אסירנו האמיצים ואסירותינו המהוללות."

[אתר PANET , 06/04/2015]

 

תוכנית הטלוויזיה הפלסטינית "מאבק האישה" אירחה את אמו של האסיר דיאא' אל-אר'א:

מנחת התכנית: "אנו רוצים להתמקד באסיר דיאא'. מהי הסיבה שבגינה נכנס למאסר? הוא מרצה 23 שנה בכלא. פעולת הגבורה שביצע הייתה ודאי פעולה מפורסמת. הוא לוחם ואסיר ותיק..."

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 18/04/2015]

 

כותרת: ר'נאם הוקירה את האסיר המשוחרר מסבח וביקרה משפחות של אסירים באל-אמערי

"מושלת מחוז רמאללה ואלבירה, ד"ר לילא ר'נאם, ביקרה משפחות של אסירים במחנה הפליטים אל-אמערי על מנת לבדוק את מצבם ולהוקירם על העמידה האיתנה שלהם ושל בניהם בפני יהירותו של הכיבוש וייסורי בתי הסוהר. כמו כן, היא אמרה כי עמידתם האיתנה של האסירים מהווה סמל כבוד עבור כל פלסטיני ואות קלון על מצחו של העולם המתיימר לדמוקרטיה ולכיבוד זכויות האדם...

ר'נאם אמרה כי כלל בני עמנו הם בני משפחתו של כל אסיר פלסטיני, וכי אין ספק שרצון העמים ינצח את הכיבוש ואת עריצותו. בנוסף, היא ייחלה לבקר את כלל משפחותיהם [של האסירים] לאחר שאלו ינצחו את הסוהרים וייהנו מהחופש בקרב משפחותיהם ואהוביהם...

במהלך ביקורה אצל משפחת האסירים מוחמד ח'מיס בראש, שנדון לשלושה מאסרי עולם ועוד 30 שנה, ורמזי ח'מיס בראש, שנדון למאסר עולם, אמרה מושלת המחוז כי עולם שממשיך לשתוק בעוד שאסיר שאיבד את ראייתו ושמיעתו ונגרמו לו כויות ברגליו נשאר בכלא איננו אלא עולם העושה יד אחת עם הכיבוש ופשעיו."

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/04/2015]

 

כותרת: "קראקע התקשר לאמהות האסירים ברצועת עזה"

"משלחת של הרשות לענייני האסירים והמשוחררים במחוזות הדרום ביקרה אתמול [02/04/2015] בבית ותיק האסירים ברצועת עזה, האסיר ד'יאא' זכריא אל-אע'א, שעצור מזה 23 שנים בבתי הסוהר של הכיבוש ומרצה גזר דין של 99 שנה...במהלך הפגישה, התקשר ראש רשות האסירים והמשוחררים עיסא קראקע לאמם האסירים דיאא' ומוחמד אל-אע'א, ושמע ממנה על סבלן של אימהות האסירים הוותיקים, והבטיח לה כי לא ינוח עד שכל האסירים ישוחררו מבתי הסוהר. הסגל, שכלל את המנכ"ל לענייני אסירים ומשוחררים וראש ועדת ההנהלה של משרד הרשות בעזה בסאם אל-מג'דלאוי, מנכ"ל יחסי הציבור וההסברה עאטף מרעי, מנכ"ל יחידת הבקרה הפנימית וראש מחלקת הסטטיסטיקה ברשות [לענייני אסירים] עבד אל-נאצר פרואנה וראש המחלקה למשפט בינלאומי ברשות, רא'פת חמדונה, העניק לאם האסירים את מגן הנאמנות."

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/04/2015]