פרסומי PMW
"האויב שלנו, ציון, הוא שטן עם זנב"
Share |
       
"האויב שלנו, ציון, הוא שטן עם זנב"
כ 
ילדה חוזרת על שיח שנאה אנטישמי בדקלום
בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ
מנחה בתוכנית הילדים:
"אני מאוד אוהבת את השיר הזה"
דובר פת"ח: היהודים "בני הקופים והחזירים"
ש 

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
ילדה דקלמה שיר בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, הכולל את המילים "האויב שלנו, ציון, שטן עם זנב." לאחר שהילדה סיימה לקרוא את השיר הגיבה מנחת תוכנית הילדים: "אני מאוד אוהבת את השיר הזה."
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חשף ארבעה שידורים נוספים בטלוויזיית הרש"פ שבהם ילדים דקלמו שיר זה הכולל שיח שנאה נגד היהודים.  
 
התוכנית שבה ילדה התייחסה ליהודים בתור "שטן" שודרה בטלוויזיה הפלסטינית שבועיים בלבד לאחר שיועצו של עבאס לענייני דת, מחמוד אל-הבאש, אמר בדרשת יום השישי כי ישראל היא "פרויקט של השטן" והיהודים מייצגים את "הרוע".
 
השיר המלא שהילדה דקלמה מתאר את החינוך שילדים בעולם הערבי קיבלו ממנהיגיהם, והוא מותח עליהם ביקורת מפני שאינם פועלים לפי מה שהם מחנכים אליו. השיר פותח בשורה: " לימדו אותי בצעירותי," והוא כולל את המשפט: "האויב שלנו, ציון, הוא שטן עם זנב" - בתור אחד הדברים הנלמדים:
 
מנחת טלוויזיית הרש"פ: "מה את רוצה לדקלם?"
ילדה: "את השיר 'ויזה' [מאת הישאם אל-ג'ח]
לימדו אותי בצעירותי שהערביות היא הכבוד שלי...
ושאדמותינו משתרעות מהקצה אל הקצה
ושמלחמותינו היו למען מסגד אל-אקצא
ושהאויב שלנו, ציון, הוא שטן בעל זנב
ושצבאות אומתנו הם דגולים."
מנחת טלוויזיית הרש"פ: "תודה רבה לך. אני מאוד אוהבת את השיר הזה."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 6/11/2015]
 
 
זמן קצר לאחר דרשת ההסתה של מחמוד אל-הבאש, עוד דוגמאות לשיח שנאה המבוסס על האסלאם נשמעו בטלוויזיה הפלסטינית. דובר פת"ח בירושלים, רא'פת עליאן, חזר על התיאור שמקורו בקוראן של יהודים בתור בני "קופים וחזירים":
 

 
דובר פת"ח בירושלים, רא'פת עליאן: "העם הפלסטיני הגיבור, על ילדיו, נשיו וזקניו, עשה אינתיפאדה נגד הכובש, והצליח להכשיל [את תכניותיו]... אני קובע בוודאות שאנחנו בירושלים, במהלך ההתקוממות הזו, הצלחנו למנוע 80% מן המתנחלים, בני הקופים והחזירים, מלטייל בעיר העתיקה ובמדרגות שער שכם."
 [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 1/11/2015]
 
 
הקוראן אומר שלוש פעמים (סוּרָה 2, 65; סוּרָה 5, 60 וסוּרָה 7, 166) כי אללה הפך יהודים לקופים ו/או לחזירים. בסורה 2, 65 נאמר: "הן ידועים לכם אלה מביניהם אשר שלחו יד ביום השבת. אמרנו להם: היו קופים מאוסים." בסורה 7, 166 נאמר: "כאשר הפרו ביוהרה את האיסור שהוטל עליהם, אמרנו להם: היו קופים מאוסים." בסורה 5, 60 נאמר: "הבה ואודיעכם למי השכר הרע מכל אצל אללה: לאלה אשר קיללם ושפך חמתו עליהם ועשה אתם קופים וחזירים, ואשר עבדו לשיקוצים. רע מכל מקומם וגדולה תעייתם." (התרגומים מבוססים על תרגום הקוראן של פרופ' אורי רובין).
 
לחץ לצפייה בדוגמאות נוספות של פלסטינים המתייחסים ליהודים כ"קופים וחזירים" באתר PMW.
 
מטיף דתי פלסטיני אחר גם קישר בין היהודים והשטן, ואמר שהיהודים הם עובדי השטן. השיח' האנטישמי, ח'אלד אל-מוגרבי, נעצר פעמיים בעקבות דרשות השנאה שלו במסגד אל-אקצא שנחשפו על ידי "מבט לתקשורת פלסטינית."