פרסומי PMW
החרמת בובות של זורקי אבנים לילדים פלסטינים הוצגה באופן מטעה על ידי הרש"פ
Share |
 
בובות של זורקי אבנים לילדים פלסטיניים
הוחרמו על ידי המכס הישראלי
 
עיתון הרש"פ הציג את ההחרמה באופן מטעה וטען כי סיבת ההחרמה הייתה שהבובות לבושות בכאפיה
 
כיתוב: "הבובה שהוחרמה"
[תשומת לב לאבן ביד של הבובה]

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

מכוֹלה מלאה בבובות של דמות המניפה יד שאוחזת באבן (בתמונה למעלה) ולובשת כאפייה שעליה כתוב "ירושלים שלנו" ו"ירושלים אנו מגיעים" - הייתה מיועדת להפצה בקרב ילדים ברשות הפלסטינית. אך רשות המכס החרימה בשבוע שעבר את הבובות האלו, שהגיעו ביבוא מאיחוד האמירויות, בתור חומר החשוד בהסתה.

עיתון הרש"פ תאר את החרמת הבובות כ"מלחמה ישראלית נגד בובות הילדים." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 09/12/2015] העיתון נקט בהיתממות וטען כי הסיבה להחרמת הבובות הייתה כיסוי הראש הפלסטיני (כאפיה) שלראשן: "ישראל החרימה 4,000 בובות שפניהן מכוסות בכאפיה פלסטינית!" העיתון התעלם מהעובדה שהבובה מעוצבת בצורת צעיר המיידה אבן, וכך היא מעודדת אלימות בקרב ילדים.

התגובה הזו אינה מפתיעה מאחר שבובת זורק האבנים הולמת את מסרי האלימות והשנאה של החינוך ברש"פ לילדים. מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח לאחרונה כי בית ספר פלסטיני הוקיר וקרא אליפות כדורגל על שמו של מחבל שדקר ופצע באורח קשה 2 ישראלים. באותו עניין, בכיר פת"ח תוופיק טיראווי שיבח את בנו הפעוט כי הוא שר "אבא, קנה לי מכונת ירייה ורובה כדי שאנצח את ישראל והציונים":
 
 

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי תנועת פת"ח
עודדה את מות השהידים וכי הורים פלסטינים הביעו גאווה בבניהם מפני שהם ביקשו והשיגו מטרה זו.

בובת הפלסטיני המניף אבן תואמת את מדיניות 
עידוד האלימות והאדרת המחבלים של הרש"פ ושל פת"ח בכלל, ואת תמיכתן בגל הטרור הנוכחי נגד ישראלים בפרט. בכיר אש"ף האדיר את רוצחיהם של זוג הורים צעירים בתור מי שמילאו "חובה לאומית," ובכיר בפת"ח שיבח את כל הרוצחים בפיגועים האחרונים.

לאורך גל האלימות הנוכחי, הרש"פ ופת"ח עודדו יידוי אבנים
בעיתון הרש"פ, בעמוד הפייסבוק של תנועת פת"ח ובחשבון הטוויטר שלה.

ראה הדיווח האחרון של "מבט לתקשורת פלסטינית" על מערכת החינוך ברש"פ:
מתכון לשנאה וטרור [באנגלית]. הדיווח חושף קריאת בתי ספר ברש"פ על שמות מחבלים, את האדרת הרוצחים במערכת החינוך הפלסטינית ואת החרמת פעולות לבניית שלום המשותפות לישראלים ולפלסטינים.

להלן הידיעה בעיתון הרשמי של הרש"פ על החרמת המכולה המלאה בובות של זורקי אבנים:

כותרת: "מלחמה ישראלית נגד בובות הילדים - ישראל החרימה 4,000 בובות שפניהן מכוסות בכאפיה פלסטינית"
"רשות המכס הישראלית בנמל חיפה החרימה אתמול 4,000 בובות שפניהן מכוסות בכאפיה פלסטינית.
רשות המכס ציינה שהיא החרימה מכולה של 4,000 בובות מהאמירויות [המאוחדות] בנמל חיפה, משום שהן 'מסיתות נגד ישראל.' ההודעה אמרה כי 'בובות אלו הן בצבעי הדגל הפלסטיני, ונושאות את הביטויים 'ירושלים היא שלנו' ו'הו ירושלים אנו מגיעים'. כמו כן, [רשות המכס] הוסיפה כי הבובות נמצאו במכולה שעליה נכתב שהיא מכילה 'בגדים, שטיחי תפילה ומוצרי פלסטיק,' אך היא לא חשפה מתי הוחרמה המכולה. כמו כן נאמר כי 'רשות המכס תמשיך בעבודה היומיומית לעצירת הברחה של כלי נשק לישראל וכניסה של חומרים מסיתים, בייחוד בימים אלו.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 09/12/2015]