פרסומי PMW
בכיר פת"ח: מחבלים שרצחו 4 ישראלים הם "ענקים ומנהיגים"
Share |
       
בכיר בפת"ח:
מחבלים שרצחו 4 ישראלים הם "ענקים ומנהיגים"
 
על מחבל שביצע פיגוע דקירה:
"בעזרת אללה יהיו לו לפחות מוסד על שמו ופסל"
 
"מי שהצליח להרוג, זה דבר גדול"


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-10/12/2015
 
לאחר שציין שמות של שני מחבלים פלסטינים שרצחו ארבעה ישראלים בגל הפיגועים הנוכחי, בכיר פת"ח עבאס זכּי שיבח את כלל המחבלים הפלסטינים מהזמן האחרון, ובפרט את אלה שעלה בידם לרצוח:

"מי שהצליח להרוג, זה דבר גדול ומי שהצליח לכל הפחות להפחיד את הישראלי, גם אם הוא הולך רגל, אף הוא שהיד."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 31/10/2015]

לחץ כאן לצפייה

על פי זכּי, כל מי שתקפו ישראלים הם "ענקים", "מנהיגים" ו"חלוצים," ואלה מהם שנהרגו בעת שתקפו ישראלים הם "שהידים." למרות שהמחבל ראאד ג'ראדאת לא "הצליח" להרוג אלא "רק" דקר ופצע באורח קשה חייל צה"ל, זכּי הוציא אותו מהכלל ואמר שהוא "בדיוק כמו" המחבלים הרוצחים, כלומר מכובד כמוהם. בכיר פת"ח עבאס זכי הדגים בדבריו מדיניות הרש"פ של
הפיכת מחבלים לדמויות מופת, כאשר הוא העריך שפֶּסל או מוסד ייקראו על שמו של הדוקר:

"אני חושב שבעזרת אללה יוקם לו דבר על שמו [של ראאד]. כאשר תשוחרר פלסטין בעזרת אללה, יהיה לו לפחות מוסד על שמו ופסל שלו." (ראה קטע ארוך יותר מהדברים למטה)
 
זכי אמר את דברים אלה במהלך שידור מיוחד בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ לסיקור את העברת הגופות של שני מחבלים דוקרים, ראאד ג'ראדאת ומחמוד ר'נימאת.

ראה
האדרת מחבלים ברש"פ וראה תיעוד "מבט לתקשורת פלסטינית" של גל הטרור הנוכחי.

להלן קטע ארוך יותר מהדברים שבהם עבאס זכי האדיר מחבלים רוצחים:

חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, עבאס זכי:  "הם [השהידים] ענקים ומנהיגים שעכשיו כותבים את ההיסטוריה של האזור, אלו שהידים למען אל-אקצא. הם העפילו על ההנהגה הפוליטית והפחידו את ישראל... ראאד [ג'ראדאת] (כלומר, מחבל שביצע פיגוע דקירה) איננו [רק] השהיד של כפר סעיר או של מחוז חברון. ראאד הוא בדיוק כמו איאד עוואודה (כלומר, מחבל שדקר ישראלי), עלאא' אבו ג'מל (כלומר, מחבל שרצח שני ישראלים) וכמו מוהנד חלבי (כלומר, מחבל שרצח שניים). אלו חלוצים, הוא אחד החלוצים הגדולים... אני חושב שבעזרת אללה יוקם לו דבר על שמו [של ראאד]. כאשר תשוחרר פלסטין בעזרת אללה, יהיה לו לפחות מוסד על שמו ופסל שלו...  כל האנשים שאוהבים את פלסטין ורוצים שישראל תפחד צריכים לברך את [כל] המנוחים הללו, בין אם היו מבקשי שהאדה (מוות למען אללה) או שהידים. מי שהצליח להרוג, זה דבר גדול ומי שהצליח לכל הפחות להפחיד את הישראלי, גם אם הוא הולך רגל, אף הוא שהיד."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 31/10/2015]
 
איאד ח'ליל אל-עוואודה - מחבל פלסטיני בן 26 שדקר חייל צה"ל ליד קריית ארבע ב-16/10/2015. הוא נורה ונהרג בידי חיילי צה"ל.

ראא'ד ג'ראדאת - מחבל פלסטיני בן 22 שדקר ופצע באורח קשה חייל צה"ל בצומת בית ענון ליד חברון ב-26/10/2015. הוא נורה בידי חיילי צה"ל ונהרג במקום.

עלאא אבו-ג'מל - מחבל פלסטיני שביצע פיגוע דריסה נגד ישראלים שעמדו בתחנת אוטובוס ברחוב מלכי ישראל בירושלים ב-13/10/2015. המחבל פגע בשלושה אנשים: ישעיהו קרישבסקי, בן 60 שנרצח בפיגוע, ושניים נוספים שנפצעו. לאחר הדריסה יצא אבו-ג'מל מרכבו והחל לדקור אנשים, עד שנורה ונהרג בידי מאבטחים. המחבל היה קרוב משפחתם של שני מחבלים שרצחו 5 מתפללים והרגו שוטר בבית כנסת בשכונת הר נוף בירושלים בנובמבר 2014.

מוהנד חלבי - פלסטיני בן 19 שרצח בפיגוע דקירה בעיר העתיקה של ירושלים את אהרון בנט ואת הרב נחמיה לביא, ופצע את אשתו של בנט ואת בנם בן השנתיים. בעקבות התקיפה הוא נורה למוות בידי כוחות הביטחון. יום לפני הפיגוע, המחבל פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט, שבו התייחס לגל הפיגועים האחרון בתור "אינתיפאדה שלישית," טען שהפיגועים מתבצעים בתגובה למעשים של ישראל במסגד אל-אקצא, ואמר כי העם הפלסטיני "לא יסכים להשפלה."