פרסומי PMW
אנטישמיות בטלוויזיית הרש"פ: אם שני דגים בים נלחמים, "היהודים אחראים לכך."
Share |
     

אנטישמיות בטלוויזיה של הרש"פ

"אם דג אחד נלחם בדג [אחר] בים,

אני בטוח שהיהודים אחראים לכך"

 

יהודים הם מקור כל הרוע בעולם:

"האנושות לא תחיה בשלום כל עוד היהודים

זורעים הרס ושחיתות על פני האדמה.

האנושות לא תזכה לשלום, לא לברכה ולא לשלוות נפש,

כל עוד הם ממלאים את הארץ שחיתות"איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

 

הרשות הפלסטינית מלמדת כי יהודים הם "רשעים" והם מקור כל הרוע בעולם. עמאד חמתו, מגיש בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ ומטיף אסלאמי, הסביר בתוכנית חינוכית שבועית בנושא אסלאם כי כל עוד היהודים מפיצים שחיתות בעולם "האנושות לא תחיה בשלום." הוא המחיש זאת באמצעות דוגמא: "איש זקן אמר לי: אם דג אחד נלחם בדג [אחר] בים, אני בטוח שהיהודים אחראים לכך":


  

"האנושות לא תחיה בשלום כל עוד היהודים זורעים הרס ושחיתות על פני האדמה. האנושות לא תזכה לשלום, לא לברכה ולא לשלוות נפש, כל עוד הם ממלאים את הארץ שחיתות. איש זקן אמר לי: אם דג אחד נלחם בדג [אחר] בים, אני בטוח שהיהודים אחראים לכך. כמו שאללה אומר: 'כל פעם שהם מבעירים את אש המלחמה, אללה מכבה אותה, והם ממלאים את הארץ שחיתות, ואללה אינו אוהב את המשחיתים' (סורה 64:5)."

]הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/02/2016]

 

לחץ לצפייה

 

כפי שמכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מתעד, האנטישמיות היא עקרון יסודי באידיאולוגיה של הרש"פ. דברי שנאה אנטישמיים נשמעו לאחרונה מפי יועצו של יו"ר הרש"פ עבאס, מחמוד אל-הבאש, שאמר כי לאורך ההיסטוריה יהודים ייצגו "רוע", "שקר" ו"שטנים", ולפיכך ישראל היא "פרויקט של השטן." מצד שני האסלאם והפלסטינים מייצגים את ה"טוב" ואת ה"פרויקט של אללה":


 


מחמוד אל-הבאש, השופט השרעי העליון של הרש"פ ויועץ של מחמוד עבאס לענייני דת
:

"הסכסוך המתנהל כאן בפלסטין, ביננו ובין הכיבוש הפושע ובין הנהגתו הפושעת, הוא ביטוי נוסף של הניסיונות שעברו עלינו, ביטוי נוסף של הסכסוך ההיסטורי בין האמת והשקר, בין הטוב לרע. במשך כל ההיסטוריה, היה סכסוך בין הטוב לרע. את הטוב מייצגים הנביאים ותומכיהם, ואת הרע מייצגים ה'איבליסים' - השטנים, ותומכיהם. איננו ממציאים כאן משהו חדש. זהו סכסוך בין שתי ישויות, הטוב והרע, סכסוך בין שני פרויקטים: הפרויקט של אללה נגד הפרויקט של השטן, פרויקט שקשור באללה, וברצונו של אללה - באמת ובטוב, ופרויקט הקשור לעושק, לשטניות, לאיבה, לכיבוש ולברבריות."

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 23/10/2015]

לחץ לצפייה

 

הטלוויזיה של הרש"פ שידרה לאחרונה בשידור-חוזר "סרט תיעודי" המסביר כי אירופה יצרה את ישראל על מנת "להיפטר" מן היהודים המושחתים וחורשי המזימות.

 

הטלוויזיה של הרש"פ איננה המקום היחידי שבו פלסטינים לומדים אנטישמיות. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי רעיונות אנטישמיים היוו חלק מרכזי בשיעורי אסלאם שלימד השייח' ח'אלד אל-מוגרבי בשנה שעברה במסגד אל-אקצא. ההטפה האנטישמית הזו נמשכה מדי שבוע עד שהשיעורים נחשפו על ידי "מבט לתקשורת פלסטינית" והדבר הוביל למעצרו של אל-מוגרבי ולהגשת כתב אישום נגדו בגין הסתה לשנאה. באחד משיעוריו, מוגרבי אמר לתלמידיו כי היהודים "מכינים את המצות שלהם... בדם ילדים". בשיעור אחר הסביר השייח' כי היהודים מקריבים "קרבנות לשטן".

 

הטלוויזיה של הרש"פ בחרה לשדר את דברי השנאה האנטישמיים של השייח' עמאד חמתו בעיצומו של גל פיגועי טרור נגד ישראלים. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי הדברים של חמתו שודרו לראשונה בחודש פברואר בשנה שעברה.