פרסומי PMW
ארגון פלסטיני לא-ממשלתי המאדיר טרור ממומן על ידי אונר"א, תכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP) וממשלות זרות
Share |
     
ארגון פלסטיני לא-ממשלתי המאדיר טרור ממומן על ידי אונר"א, תכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP) וממשלות זרות
 
טקס נטיעת עצים לכבוד רוצחים
נערך ע"י ארגון לא-ממשלתי פלסטיני
הממומן על ידי אונר"א, תכנית הפיתוח של האו"ם
(
UNDP), ממשלות אוסטרליה, ספרד, הולנד, ויפן
 
נאן ז'אק זילברדיק
 
ביום שישי האחרון, (1/4/2016) הארגון פלסטיני הלא-ממשלתי "התאחדות ועדות הפעילות החקלאית (UAWC)" ערך טקס נטיעת עצים לזכר 209 "שהידים של ההתקוממות העממית." רבים מה"שהידים" הללו הנם מחבלים פלסטינים, שרצחו או ניסו לרצוח ישראלים במהלך גל הטרור אשר מאז ספטמבר 2015 כלל מספר גדול של פיגועי דקירה, ירי, ודריסה, בהם נהרגו 34 ונפצעו מעל 400 ישראלים.
 
מספר ממשלות זרות וארגונים בינלאומיים, כולל אונר"א (סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטי פלסטין במזרח הקרוב - UNWRA), תכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP) , ממשלות אוסטרליה, ספרד, הולנד ויפן, ומספר רב של ארגונים חוץ-ממשלתיים, רשומים כתורמים של "התאחדות ועדות הפעילות החקלאית." (צפו ברשימה המלאה בהמשך) [אתר האינטרנט של UAWC, רשימת התורמים, נצפה ב-4/4/2016]
מימון התאחדות ועדות הפעילות החקלאית על ידי הארגונים והמוסדות הנ"ל, הופך למעשה את אותם גופים למעורבים בהאדרת מחבלים שרצחו ישראלים.
 
ביום ראשון, [3/4/2016] מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חשף מקרה דומה בו גופי האו"ם וממשלות אירופאיות האדירו רוצחים באמצעות הארגונים שהם מממנים. תכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP) , קרן האו"ם לאוכלוסין (UNFPA), ארגון המזון והחקלאות של האו"ם (FAO), הממשלה הספרדית, ההולנדית וארגונים לא-ממשלתיים אירופאיים תומכים בארגון הלא-ממשלתי - האגודה לפיתוח האישה הכפרית - [Rural Women's Development Society] שארגן שרשרת קוראים אנושית לזכר המחבל בהאא' עליאן, שרצח 3 בני אדם.
 
 
כיתוב מתחת לתמונה: "אמו של מהנד אלחלבי עומדת ליד עץ שנשתל אתמול, ביום האדמה, בעיר אל-בירה"
כיתוב על השלט מימין: "מוהנד חלבי" (רצח 2)
כיתוב על השלט משמאל: "פאדי עלון" (דקר 1)
[העיתון הרשמי של הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/04/2016]
מבין ה"שהידים" שזכו לנטיעת עץ זית לזכרם, ושהוזכרו ספציפית בדיווח על הטקס בעיתון הרשמי של הרש"פ, היה הרוצח מוהנד חלבי, שדקר 2 אזרחים ישראלים למוות ופצע את אשתו ובנו בן השנתיים של אחד מהנרצחים בעיר העתיקה בירושלים בפיגוע אוקטובר 2015. מחבל נוסף שהוזכר היה פאדי עלון, שדקר ופצע נער בן 15.

נציג "התאחדות ועדות הפעילות החקלאית" ציין שהאירוע נערך מכיוון ש "היאחזותנו באדמה היא המסר שאנו רוצים להעביר באמצעות האירוע הזה, וכן כדי לא נשכח את השהידים שהקריבו [את חייהם]".
בנוסף למוסדות האו"ם והממשלות הזרות, מספר רב של ארגונים לא-ממשלתיים רשומים כתומכים של הUAWC. כמה מהם הופיעו בדיווחים של "מבט לתקשורת פלסטינית" בעבר:
להלן קטע נבחר ארוך יותר מהדיווח על טקס נטיעת עצים שנועד להאדיר מחבלים:
 
כותרת: "אל-בירה: שתילת עצי זיתים הנושאים את שמותיהם של השהידים של ההתקוממות העממית באדמות שנתונות בסכנת [הפקעה]"
"אתמול [31/3/2016], מספר ממשפחות השהידים של ההתקוממות העממית (גל של פיגועי הטרור הפלסטיני נגד ישראלים מאז ספטמבר 2015 - ממשיך- עורך) שתלו אתמול עצי זית, הנושאים את שמות בניהן ואת תאריך מות השהידים שלהם, באדמות שנתונות בסכנת הפקעה ליד ההתנחלות פסגות, הממוקמת על אדמות העיר אל-בירה.
אמו של השהיד איאד סג'דיה ממחנה הפליטים קלנדיה צפונית לירושלים הכבושה שתלה שתיל זית באירוע שארגנה 'התאחדות ועדות הפעילות החקלאית' (ארגון שמומן על ידי תורמים בינלאומיים, ר' בהמשך) ברמאללה לציון יום השנה ה-40 ליום האדמה, ואמרה: 'בני אהב את האדמה ומת כשהיד על מנת להגן עליה. אני רואה בעץ זה את איאד, ואגדל אותו כפי שגידלתי את איאד.'... 'ועדות הפעילות החקלאית' קראו לתהלוכה, שיצאה ממרכז רמאללה לעבר אדמות העיר אל-בירה, לרגל יום האדמה. התהלוכה נערכה תחת הססמה 'נאמנות לשהידים של הארץ ואסיריה - סיימו את הפילוג ההרסני [בין פת"ח לחמאס]' ובהשתתפות משפחות השהידים ועשרות אזרחים.
מתאמת מחלקת הפעילות הציבורית ב'התאחדות ועדות הפעילות החקלאית', אג'סאן אל-ברגותי, ... הבהירה כי הובאו 209 שתילי זית כמספר השהידים של ההתקוממות העממית, בנוסף לשישה שתילים שנשאו את שמות השהידים שמתו ביום האדמה בשנת 1976 ושלושים שתילים נוספים עבור שלושים האסירים בבתי הסוהר של הכיבוש שנעצרו לפני אוסלו.
אל-ברגותי הוסיפה: 'היאחזותנו באדמה היא המסר שאנו רוצים להעביר באמצעות האירוע הזה, וכן שאנו לא נשכח את השהידים שהקריבו [את חייהם].'
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/04/2016]
 
"התאחדות ועדות הפעילות החקלאית (UAWC)" - ארגון חוץ-ממשלתי פלסטיני שמומן על ידי מספר ממשלות בינלאומיות, כוללים אונר"א [סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטי פלסטין במזרח הקרוב (UNWRA)], תכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP) , ממשלות אוסטרליה, ספרד, הולנד ויפן, כולל מספר גדול של ארגונים חוץ-ממשלתיים.
[אתר האינטרנט של UAWC, רשימת התורמים, נצפה ב-4/4/2016]
http://uawc-pal.org/caten.aspx?g=Doners
 
הגופים התורמים לארגון UAWC לפי סדר הופעתם באתר הארגון, נצפה ב-4/4/2016:
 
Grassroots International, The Arab Fund for Economic and Social Development, Local Councils in the West Bank and Gaza Strip, SCP, The Social Promotion of the Culture Foundation - FPSC, International Orthodox Christian Charities - IOCC, Centro Regionale d' Intervento Per la Cooperazione - CRIC, Japanese Government, Young Men's Christian Association - YMCA, UNRWA, Australian Government's Oversees Aid Program - AUSAID, Australian Government, World Vision, Welfare Association, NGO Development Center (NDC), Action Against Hunger (ACF), Italian Association for Solidarity Among People - AISPO, UCODEP Italy, Catholic Relief Services - CRS, Italian Cooperation, Mundobat, Solidaridad Internacional - SI, Fundacion Desarrollo Sostenido - Fundeso, Norwegian People's Aid - NPA, Spanish Cooperation Office - AECID, United Nations Development Program - UNDP, Gruppo di Volontariato Civil - GVC, The Representative Office of the Kingdom of the Netherlands to the Palestinian Authority, Oxfam Solidarite - Belgium, Islamic Bank
 
מוהנד חלבי - פלסטיני בן 19 שרצח בפיגוע דקירה בעיר העתיקה של ירושלים את אהרון בנט ואת הרב נחמיה לביא, ופצע את אשתו של בנט ואת בתם בת השנתיים. בעקבות התקיפה הוא נורה למוות בידי כוחות הביטחון. יום לפני הפיגוע, המחבל פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט, שבו התייחס לגל הפיגועים האחרון בתור "אינתיפאדה שלישית," טען שהפיגועים מתבצעים בתגובה למעשים של ישראל במסגד אל-אקצא, ואמר כי העם הפלסטיני "לא יסכים להשפלה."  דברים אלה מתייחסים לעלילה המופצת על ידי הרש"פ, שישראל זוממת להשתלט על מסגד אל-אקצא ולהרוס אותו, וכן לתיאור של ביקורי יהודים בהר הבית כ"פלישה למסגד אל-אקצא."
 
פאדי עלון - מחבל פלסטיני בן 19 שדקר ופצע את הנער משה מלכה )בן 15) ליד העיר העתיקה בירושלים ב-3/10/2015. הוא הוא נורה למוות על ידי שוטרים ישראלים בזמן שברח מהזירה. יום לפני שיצא לתקיפה, כתב פאדי עלון בעמוד הפייסבוק שלו: "הו אללה, מטרתי היא שהאדה או ניצחון למען אללה... אללה אכבר."
 
איאד סג'דיה - פלסטיני שנהרג ב-29 בפברואר 2016 במהלך עימותים עם כוחות הביטחון במחנה הפליטים קלנדיה.
 
יום האדמה-  אירוע שחל ב30 במרץ הכולל את השביתה הכללית וההפגנות של החברה הערבית בישראל כנגד החלטת ממשלת רבין הראשונה להפקיע 20 אלף דונם אדמות של אזרחים ערבים בגליל בשנת 1976. ממשלת ישראל פעלה כדי למנוע את קיומן של ההפגנות האלימות. בהחלטה של ראשי מפלגת העבודה, רה"מ יצחק רבין, שר הביטחון שמעון פרס ושר המשטרה שלמה הלל, הוכנסו כוחות צבא ומשטרה כדי לדכא את הפרות הסדר הקשות.התוצאה הייתה ששישה מפגינים נורו למוות ע"י הצבא והמשטרה. הערבים הישראלים והפלסטינים מציינים את יום השנה כיום לאומי.