פרסומי PMW
שיעור אנטישמי בטלוויזית הרש"פ: "היהודים הם עם של שקר"
Share |
טלוויזיית הרש''פ מלמדת אנטישמיות לפלסטינים:
"היהודים הם עם של שקר...
התרחקות מן האמת זורמ[ת] בדמם"

 
טענת הרש''פ לקהל הבינלאומי:
''הנשיא עבאס –
מתוך הכבוד העמוק
שהוא רוחש לכל הדתות, ובהן היהדות –
מדגיש כי הוא לא התכוון לפגוע ביהדות
או במאמיניה באופן כללי
"איתמר מרכוס

כאשר יו''ר הרש''פ מחמוד עבאס נתפס חוזר על העלילה המזעזעת שמאשימה ישראלים בהרעלת מים פלסטינים בנאומו לפרלמנט האירופי [23/06/2016], לשכתו נאלצה לחזור בה מדבריו, וטענה כי: "הנשיא עבאס – מתוך הכבוד העמוק שהוא רוחש לכל הדתות, ובהן היהדות – מדגיש כי הוא לא התכוון לפגוע ביהדות או במאמיניה באופן כללי." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/06/2016]

ההכחשה הזאת בנוגע לאנטישמיות הרשות הפלסטינית, שמכון "מבט לתקשורת פלסטינית" שוב ושוב מדווח עליה, היא עוד דוגמא לדיבור המרמה של הרש''פ. שבוע לפני כן, עמאד חמתו, מרצה על אסלאם בטלוויזיה הרשמית של הרש''פ, השריש שנאת יהודים בקרב צופים פלסטינים והסביר כי ניתן ללמוד מסיפורים אסלאמיים קדומים ש-"היהודים הם עם של שקר."

חמתו, שמגיש תוכנית טלוויזיה שבועית וגם מתפקד כמרצה לפרשנות קוראן באוניברסיטת פלסטין בעזה, סיפר על יהודים מתקופתו של מוחמד שהעריצו ושיבחו יהודי אחד כמנהיגם, עד שהם שמעו שהוא התאסלם ואז דחו אותו. חמתו הציג את שינוי דעתם של היהודים כהוכחה לכך שהיהודים הם שקרנים, וש-"השקר ועיוות האמת וההתרחקות מן האמת זורמים בדמם."
בהמשך דבריו, הוא לימד כי לפני תקופתו של מוחמד יהודים בכוונה יצרו מלחמות בין השבטים של מדינה. הוא הוסיף, "זהו מנהגם של היהודים תמיד. הם יוצרים מלחמות":

 

עימאד חמתו, מרצה לפרשנות קוראן, אוניברסיטת פלסטין בעזה בתוכנית:
"עבד אללה בן סלאם, מחכמי היהודים, נכנס אל הנביא [מוחמד]... ועבד אללה בן סלאם התאסלם... [בן סלאם] הסתתר מאחורי וילון. [ומוחמד] אמר [ליהודים]: 'מה דעתכם על עבד אללה בן סלאם?' הם אמרו: 'הוא החשוב שבינינו, ובנו של החשוב שביננו. הוא מנהיגנו, ובנו של מנהיגנו.' [מוחמד] אמר: 'ידעתם שהוא התאסלם?' הם אמרו: 'חס וחלילה שהוא יתאסלם.' אז יצא אליהם עבד אללה בן סלאם, ואמר: 'הו היהודים... אני מעיד שאין אלוה מבלעדי אללה ומוחמד שליח אללה' (הכרזת האמונה האסלמית). תוך שניות, הם [היהודים] החלו לומר: 'הוא הטיפש שבינינו, ובן של טיפש, גדול השקרנים שבינינו, ובן של שקרן.' תראו מה זה! לפני שניות הם אמרו: הוא החשוב שבינינו ומנהיגנו ובן של מנהיג. היהודים הם עם של שקר. שקר, עיוות האמת וההתרחקות מן האמת זורמים בדמם... היהודים למדו בעל פה את השירים שליבו את המלחמות [בין השבטים הערבים לפני האסלאם]. חלק מהם [היהודים] תמכו בשבט אוס, וחלק בשבט ח'זרג', בזמן שהתנהלה מלחמה. זהו מנהגם של היהודים תמיד. הם יוצרים מלחמות."
[התוכנית 'מוחמד שליח האל,' טלוויזיה הרשמית של הרש''פ, 15/06/2016]

לחץ כאן לצפייה

חמתו, בתור מרצה בטלוויזית הרש''פ, מלמד אנטישמיות שוב ושוב במסגרת השיעורים שלו על אסלאם. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח שהוא לימד שהיהודים אחראים לכל בעיות העולם ושהיהודים "שולטים בתקשורת, בכסף, בעיתונות, ובמשאבים." הוא גם אמר שישראל נתנה לעולם "שחיטות מוסרית והתדרדרות ערכית," ועוזרת ל-CIA להפיץ סמים לעולם הערבי "כדי לחסל את...הערכים של בנינו."