פרסומי PMW
ניצוּל השואה ברש"פ: הטלוויזיה הפלסטינית מציגה תמונה של קורבנות במחנה ריכוז בתור ערבים
Share |
       
ניצוּל השואה על ידי הרש"פ
 
ניצוּל השואה ברש"פ: הטלוויזיה הפלסטינית מציגה תמונה של קורבנות במחנה ריכוז בתור ערבים, וטוענת שיהודים שרפו ערבים בתנורים
 
שקר מס' 1 של טלויזיית הרש"פ: הטלוויזיה הפלסטינית השתמשה בתמונה של קורבנות שנרצחו במחנה ריכוז נאצי; הרש"פ העלימה מהתמונה גופות של נרצחים שלבשו את מדי המחנה המפוספסים; מחקה את דמויות החיילים האמריקנים ששחררו את המחנה; מחקה את המבנים של מחנה הריכוז; והציגה את גופות הנרצחים האחרים בתור קורבנות ערבים משנת 1948
 
שקר מס' 2 של טלויזיית הרש"פ: הטלוויזיה הפלסטינית טוענת שהלוחמים היהודים שרפו ערבים בתנורים ב-1948:
          "והם [היהודים] שרפו את הנשים והילדים בתוך תנור הכפר"
 
שקר מס' 3 של טלויזיית הרש"פ: תמונת קורבנות מהטבח שבוצע במחנות הפליטים סברה ושתילה בלבנון, על ידי אנשי מיליציות נוצריות, גם הוצגה כתמונה של קורבנות ערבים בידי יהודים ב-1948
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
ימים ספורים לפני יום הזיכרון לשואה, השימוש הציני של הרש"פ בזכר השואה הגיע לשפל חדש. הטלוויזיה הפלסטינית הציגה תמונה שבה נראות מאות גופות של נרצחים מקורבנות הנאצים במחנה הריכוז נורדהאוזן, שהיה מחנה משני של בוכנוואלד, והציגה אותם בתור ערבים שנרצחו בידי יהודים ב-09/04/1948, בכפר הערבי דיר יאסין.
 

 
התמונה הזו אשר צולמה לאחר שחרור המחנה על ידי צבא ארה"ב, סולפה ונערכה באופן מדוקדק, כך שגופות הנרצחים בתמונה המקורית, שהיו לבושים במדי המחנה המפוספסים; והחיילים האמריקנים, והמבנים של מחנה הריכוז - הועלמו מהתמונה הערוכה. בתחתית התמונה הוסף הכיתוב בערבית: "כאשר הרגו והתעללו בגופות של 250 נשים, ילדים וזקנים מהתושבים [של המקום]."
 

 
תמונה אמיתית: הטבח בסברה ושתילה
הסרטון ששודר השבוע בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, ביום השנה לקרב דיר יאסין, כלל גם תמונה (שמאל) של קורבנות הטבח במחנות הפליטים סברה ושתילה בלבנון, שבוצע בידי אנשי מיליציות נוצרים לבנונים ב-1982. 
גם התמונה הזו (שמאל, למטה) הוצגה באופן מטעה, כאילו נראים בה ערבים שנרצחו על ידי יהודים. גם התמונה הזו סולפה בעריכה, כך שהחיילים והמבנים בצדי התמונה הועלמו.
 

 
טלווזית הרש"פ הציגה באופן מטעה
את התמונה הזו כקרבנות בדיר יאסין


השקר השלישי בסרטון הטלוויזיה הפלסטינית, הוא טקסט שהוצג על המסך מתחת לתמונה: "והם [היהודים שרפו את הנשים והילדים בתוך תנור הכפר." אמנם זו עובדה שאזרחים ערבים נהרגו במהלך הקרב שהתרחש בדיר יאסין באפריל 1948 במלחמת העצמאות, אך כמובן הטענה כי לוחמים יהודים "שרפו את הנשים והילדים בתנורים" היא סילוף ציני מזעזע של ההיסטוריה. 
 
 

הסרטון בטלוויזיה הפלסטינית נפתח במילים: "טבח דיר יאסין"
[הטלווזיה הרשמית של הרש"פ, 09/04/2018]
 


הערת "מבט לתקשורת פלסטינית" על דיר יאסין:
 לוחמים יהודים מאצ"ל ולח"י, שהיו חלק מהכוחות שפרצו את הדרך לירושלים בעת המצור במלחמת העצמאות ב-1948, תקפו את הכפר הערבי דיר יאסין ב-09/04/1948. בתום הקרב הכפר נכבש על ידי הכוחות היהודים, ומלבד הלוחמים הערבים שנהרגו בקרב, נהרגו גם 107 אזרחים מתושבי הכפר. יש גרסאות שונות לגבי השאלה אם האזרחים נהרגו מחילופי האש בקרב על הכפר, או שהם נרצחו במכוון על ידי לוחמי אצ"ל ולח"י.