פרסומי PMW
הרשות הפלסטינית: ישראל מחקה את הנאצים
Share |
הרש"פ: ישראל מחקה את הנאצים
בעריכת ניסויים רפואיים על אסירים

מאת איתמר מרכוס

סילוף והכחשת השואה, וכן ביזוי השואה, הינם מרכיבים בשיח ובאידיאולוגיה של הרשות הפלסטינית.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על העלילה המתמשכת, לפיה ישראל מחקה את מעשי הנאצים בשואה, ושהיא גורמת במכוון לאסירים הפלסטינים "מוות איטי." ההאשמה האחרונה במסגרת עלילה זו היא כי ישראל מנסה "לחקות את הנאצים הגרמנים, שהיו הראשונים שהשתמשו באסירים כשפני ניסוי, כדי לבדוק את הנשק והתרופות הקטלניות שהם פיתחו. הרופא הגרמני הנאצי יוזף מנגלה היה המפורסם מביניהם..." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2011]

בחודש שעבר, הרש"פ חזרה על אותה העלילה, כי "רופאים ישראליים מבצעים ניסויים רפואיים על האסירים," והוסיפה כי "ישנם בתי מעצר [ישראלים] הכפופים לממשל צבאי... הם דומים למחנות מעצר בתקופה הנאצית." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/04/2011]

"מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח בימים האחרונים על התנגדות פלסטינית ללימוד השואה בבתי ספר ברשות, מכיוון ש"הנושא [השואה] עורר, מזה יותר משישים שנה, מידה גדולה מאוד של מחלוקות ובדיות" [אל-חיאת אל-ג'דידה, 04/03/2011]. "מבט לתקשורת פלסטינית" גם דיווח בימים האחרונים כי עובדי מערכת החינוך של אונר"א הודיעו כי הם "מתנגדים בנחרצות" ללימוד נושא השואה, מכיוון שהוא גורם ל"בלבול החשיבה" של התלמידים.

לרשות הפלסטינית יש היסטוריה ארוכה של הכחשת שואה ושל סילוף השואה. בעבר, תוכנית לילדים בטלוויזיה הפלסטינית לימדה כי ישראל שרפה פלסטינים בתנורים, ואילו ספרי לימוד פלסטיניים מוחקים את השואה מההיסטוריה: התלמידים הפלסטינים לומדים פרק בהיסטוריה על הנאציזם, על מלחמת העולם השנייה, על הגזענות הנאצית ועל משפטי נירנברג, אך הם אינם לומדים ולו במילה אחת כי היהודים היו מושא הגזענות של הנאציזם, וספרי הלימוד שלהם אינם כותבים מה היו הפשעים שעליהם נשפטו בכירי הנאצים בנירנברג.

להלן העלילות האחרונות הקשורות לשואה, מהעיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית:

"ניתן להתחקות אחר מערכת שלמה שנקראת 'המוות האיטי', בה משתמש הממסד הישראלי נגד האסירים הפלסטיניים מרגע מעצרם ועד לשחרורם... תחנת 'הניסויים' היא אולי אחת התחנות המסוכנות ביותר ב[מערכת] המוות האיטי של אסירים משוחררים, שסובלים ממחלות אותן הם ירשו מהכלא. בכך הסוהרים הישראליים מנסים לחקות את הנאצים הגרמנים, שהיו הראשונים שהשתמשו באסירים כשפני ניסוי, כדי לבדוק את הנשק והתרופות הקטלניות שהם פיתחו. הרופא הגרמני הנאצי, יוזף מנגלה, היה המפורסם מביניהם..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2011]

"כמו כן, רופאים ישראלים מבצעים ניסויים רפואיים על האסירים... ישנם בתי מעצר הכפופים לממשל צבאי כלומר [כפופים] לצבא באופן ישיר, וחיילים חמושים בנשק מכף רגל ועד ראש נפרסים בתוכם, ולעיתים קרובות החיילים האלה יורים בנשק חי על העצורים, דבר שהביא לפציעה ולמותם-כשהידים של רבים. בתי המעצר הללו הם מחנות מעצר שפרוסים בהם אוהלים, וכל קבוצה של אוהלים מהווה אגף, שגדר ושומרים חמושים בנשק מכף רגל ועד ראש מקיפים אותו מכל הצדדים, והם דומים למחנות מעצר בתקופה הנאצית..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/04/2011]