פרסומי PMW
המופתי הפלסטיני: ייעוד של המוסלמים - להרוג את היהודים
Share |
איש הדת הבכיר ביותר ברש"פ, המופתי, בעצרת של פת"ח:
ייעודם של המוסלמים להרוג יהודים
תחיית המתים תבוא לאחר
שהיהודים ייהרגו על ידי מוסלמים

מנחה בעצרת של פת"ח:
"מלחמתנו עם צאצאי
הקופים והחזירים (כינוי ליהודים),
היא מלחמת דת ואמונה"

 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

לפני כשבוע המנהיג הדתי הבכיר ביותר של הרשות הפלסטינית, המופתי מוחמד חוסיין, תיאר רצח יהודים כייעוד של המוסלמים. בעצרת חגיגית לכבוד יום השנה ה-47 לייסוד תנועת פת"ח, המופתי ציטט את החדית' (מסורת אסלאמית המיוחסת למוחמד נביא האסלאם) האומר כי זמן תחיית המתים יגיע רק לאחר שהמוסלמים יילחמו ביהודים ויהרגו בהם:
"לא תגיע השעה [של תחיית המתים] עד שתילחמו ביהודים; היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים. והאבנים או העצים יקראו: 'הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!'"
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח באופן תדיר במהלך מסע הטרור של הרש"פ ("האינתיפאדה השנייה," 2000 - 2005) על השימוש החוזר ונשנה בחדית' זה, על ידי אנשי דת פלסטינים בכירים, על מנת להניע פלסטינים לבצע פיגועי טרור. בדרשותיהם ששודרו בטלוויזיה הפלסטינית הרשמית, הם הטיפו כי יש חובה על המוסלמים להרוג יהודים. העובדה שהמופתי שב ומצטט את החדית' הזה עכשיו, מלמדת כי יתכן שחדית' זה עדיין נלמד בממסד הדתי הפלסטיני, על אף שהטלוויזיה הפלסטינית כבר אינה משדרת את המסרים האלה בתדירות גבוהה כבעבר.

הפעם האחרונה שבה הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית שידרה דרשה שכללה חדית' זה הקורא להרג יהודים, היתה ב-2010.

יתכן שהשנים שבהן הרשות הפלסטינית עודדה רצח יהודים, והשימוש שעשו מנהיגים דתיים בחדית' זה על מנת להצדיק זאת, תרמו לקבלתו ולהסכמה הרחבה עליו בחברה הפלסטינית. על פי סקר שנערך בשנה שעברה על ידי "The Israel Project" ("פרויקט ישראל"), 73% מהפלסטינים "מאמינים" בחדית' זה. [יולי 2011, גרינברג קווינלן רוזנר]

המנחה של עצרת תנועת פת"ח בשבוע שעבר, הביע אמונה אסלאמית נוספת, בזמן שהציג את המופתי של הרש"פ - והיא כי היהודים הם צאצאי קופים וחזירים:
"...מלחמתנו עם צאצאי הקופים והחזירים (כינוי ליהודים) היא מלחמת דת ואמונה."
 
המופתי לא הסתייג מדבר שנאה זה, והוא אף הוסיף עליו כי הריגת יהודים היא תכלית אסלאמית.

יש קובצי מסורות רבים באסלאם (חדית'), שחלקם אינו מקובל כאותנטי וכמהימן. עם זאת, המופתי הדגיש כי החדית' שלפיו יהודים ייהרגו בידי מוסלמים, כסימן המבשר את תחיית המתים, הוא מסורת מהימנה ואותנטית המופיעה בשני אוספי החדית' ה"מהימנים" ('צחיח') של אל-בוח'ארי ומוסלים.

לפי המסורת האסלאמית הזו, כאשר המוסלמים יהרגו ביהודים, יתחבאו היהודים מאחורי עצים ואבנים, אך אלה יגלו את המתחבאים, ויאמרו: "הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!" - למעט צמח אחד הנקרא "ע'רקד" (Gharqad) שימשיך להסתיר מאחוריו את היהודים. בדרשתו בעצרת פת"ח, המופתי טען כי בהתאם לאמונה מוסלמית זו, הישראלים שתלו את צמח הע'רקד מסביב לעריהם ויישוביהם, כדי שיהיה להם מקום להתחבא מהמוסלמים שיבואו להרוג אותם.

זוהי אינה הפעם הראשונה בה המופתי הסית לשנאה נגד היהודים בשם האסלאם. בדרשה במסגד אל-אקצא ב-2010, הוא אמר כי היהודים הם "אויבי אללה."

המופתי מונה לתפקידו על ידי יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס. את מסר השנאה האחרון שנאמר מפיו, כי היהודים ייהרגו בידי המוסלמים, הוא אמר בעצרת של תנועת פת"ח. מחמוד עבאס יו"ר הרשות הפלסטינית הוא גם יו"ר תנועת פת"ח.

להלן קטע מעצרת פת"ח ששודרה בטלוויזיה הפלסטינית:

המנחה בעצרת פת"ח:
"מלחמתנו עם צאצאי הקופים והחזירים (כינוי ליהודים), היא מלחמת דת ואמונה.
תחי פת"ח! [אני מזמין אותך] השיח' הנכבד שלנו."
 
המופתי הפלסטיני מוחמד חוסיין בא לבמה ואומר:
"47 שנים לפרוץ המהפכה [של פת"ח]. איזו מהפכה? המהפכה המודרנית בהיסטוריה של העם הפלסטיני. למעשה, פלסטין כולה היא מהפכה, מאז ש[הח'ליף] עומר בא [לכבוש את ירושלים, בשנת 637], גם בעת הזאת, ועד אחרית הימים. החדית' המהימן (מסורת המיוחסת למוחמד), שבשני הספרים המהימנים, אל-בוח'ארי ומוסלים, אומר:
"השעה [של תחיית המתים] לא תגיע עד שתלחמו ביהודים. היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים. והאבנים או העצים יקראו:
'הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!'
מלבד עץ הע'רקד [שלא ידבר].
לכן אין זה פלא שאתם רואים [עצי] ע'רקד מקיפים את ההתנחלויות ואת הקולוניות [הישראליות]."
[הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 09/01/2012]