פרסומי PMW
עיתון הרש"פ מאשים את ארה"ב במלחמות האחים בסוריה ובמצרים
Share |
העיתון הרשמי של הרש"פ מאשים את ארה"ב
כי היא עומדת מאחורי מלחמות האזרחים
בסוריה ובמצרים, ופיגועי ה-11 בספטמבר

ארה"ב מייחלת לטבח אזרחים סורים

העיתון הרשמי של הרש"פ:
"הם [האמריקאים] אינם נעצבים מאירועי ההשמדה, משום שהם
עצמם השתמשו בהרג כאמצעי וכאסטרטגיה לשליטה גלובלית"
 
העיתון הרשמי של הרש"פ:
"אין בזירה הבינלאומית דבר מגונה או כואב יותר מהפלישה האמריקאית ומהתנהגותם הפרועה של האמריקאים...
האמריקאים ידעו כי אסד מחריב את סוריה, וזה מה שהם ייחלו לו ולכן הם פעלו להביא להמשך הטבח והחורבן" 

העיתון הרשמי של הרש"פ:
"לאחר החרבתה של עיראק והפעולות למען חלוקתה [ע"י ארה"ב], הניסיון כעת חוזר על עצמו בסוריה" 

העיתון הרשמי של הרש"פ:
"מה שמתרחש בסוריה הוא התשתה, כדי שייעלמו מאפייני המדינה שבה, עד שתהיה מפלגה מתאימה, ידידה וספיחה של האמריקאים, שתתפוס את השלטון" 

העיתון הרשמי של הרש"פ:
"ישנה מגמה אמריקאית-ישראלית לחלק מחדש את עמי האומה הערבית על בסיס עדתי, דתי ואתני" 

העיתון הרשמי של הרש"פ:
"השקר של אל-קאעדה ואירועי ה-11 בספטמבר, אשר קבע כי המוסלמים הטרוריסטים הם שביצעו זאת, וכי זה לא היה מעשה אמריקאי פנימי"

דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-01/09/2013

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

מאז התחיל מה שמכונה "האביב הערבי," מפרסם העיתון הרשמי של הרש"פ מאמרי דעה המאשימים את ארה"ב וישראל בכך שהן עומדות מאחורי מלחמות האזרחים במזרח התיכון, במטרה לחלק ולהחליש את המדינות הערביות ולחזק את הכוח האמריקאי. מעשי ההרג בעולם הערבי, כולל בסוריה עקב המתקפה הכימית, מוצגים כפעולות העומדות בקו אחד עם המדיניות האמריקאית. ב-01/09/2013 נכתב בעיתון הרשמי של הרש"פ:
"הם [האמריקאים] אינם נעצבים מאירועי ההשמדה, משום שהם עצמם השתמשו בהרג כאמצעי וכאסטרטגיה לשליטה גלובלית... זוהי עריצות שמגמתה לחלק כל מדינה... וזהו מאמץ שבאמצעותו רוצים האמריקאים להפיל את מדינת הלאום אשר הופיעה בעולם הערבי בעקבות מלחמת העולם השנייה."
 

האיום של מתקפה אווירית אמריקאית מוצג גם כהמשך המדיניות האמריקאית, שמטרתה, לפי העיתון הרשמי של הרש"פ, "לחלק מחדש את עמי האומה הערבית על בסיס עדתי, דתי ואתני." גרוע מכך, עיתון הרש"פ מציג את ארה"ב כמדינה אימפריאליסטית צמאת-דם, הרוצה ופועלת להמשך החורבן וההרג של אזרחים ערבים בסוריה:
"אין בזירה הבינלאומית דבר מגונה או כואב יותר מהפלישה האמריקאית ומהתנהגותם הפרועה של האמריקאים... האמריקאים ידעו כי אסד מחריב את סוריה, וזה מה שהם ייחלו לו ולכן הם פעלו להביא להמשך הטבח והחורבן."
 

הדמוניזציה של ארה"ב בעיתון הרשמי של הרש"פ היא נושא החוזר על עצמו בעיתון כבר זמן מה. העורך לשעבר של עיתון הרש"פ, חאפז ברגותי, כתב לפני מספר חודשים:
"מה שמתרחש בסוריה הוא התשתה, כדי שייעלמו מאפייני המדינה שבה, עד שתהיה מפלגה מתאימה, ידידה וספיחה של האמריקאים, שתתפוס את השלטון."
 

המהומות והתסיסה העדתית בעיראק של היום מוצגים כדבר שארה"ב ייעדה לעיראק, ושהיא כופה כעת על סוריה:
"לאחר החרבתה של עיראק והפעולות למען חלוקתה, הניסיון כעת חוזר על עצמו בסוריה."
 

הדמוניזציה הנעשית לארצות הברית על ידי העיתון הרשמי של הרש"פ, ממשיכה גם לאחר ההודעה מ-19/08/2013, שבה נאמר כי ארה"ב התחייבה להעביר 148 מיליון דולר נוספים לתקציב הכללי של הרש"פ. יש לציין שהכותבים בעיתון הרש"פ מקבלים את משכורתם מתקציב זה, אותו מממנת ארה"ב.

להלן קטעים ארוכים יותר של ההאשמות הנ"ל ואחרות, מתוך מאמרים בעיתון הרשמי של הרש"פ, בהם נטען כי ארצות הברית וישראל קושרות קשר לפצל את המדינות הערביות, לפגוע בהן ולשלוט בהן. בנוסף, חוזרת ההאשמה כי ארה"ב עומדת מאחורי הפיגועים במגדלי התאומים ב-11 בספטמבר:

ארצות הברית משתמשת "בהרג כאמצעי וכאסטרטגיה לשליטה גלובלית"
מאמר מאת עדלי סאדק, שגריר אש"ף בהודו, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ:
"איננו תומכים ולא נתמוך בהפצצה האמריקאית על סוריה... אין הגיון להסכים כי האמריקאים ראויים למנות את עצמם כאחראים על הצדק... לאמריקאים יש תפקיד מוגדר שהם שוקדים על ביצועו: למנוע את הצדק, לבסס את העושק ולתמוך בעריצות כאשר הדבר משרת אותם. הם אינם נעצבים מאירועי ההשמדה, משום שהם עצמם השתמשו בהרג כאמצעי וכאסטרטגיה לשליטה גלובלית....
הדבר החמור ביותר בהתערבות האמריקאית הבוטה בבעירה בסוריה הוא חטיפת ההישג שבהכרח יגיע - חירות וסילוק העריצות - וניכוסו לעצמם [האמריקאים], כאילו הם האמונים על מימוש תקוות העמים... זוהי עריצות שמגמתה לחלק כל מדינה... וזהו מאמץ שבאמצעותו רוצים האמריקאים להפיל את מדינת הלאום אשר הופיעה בעולם הערבי בעקבות מלחמת העולם השנייה."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/09/2013]
 
"אסד מחריב את סוריה, וזה מה שהם [האמריקאים] ייחלו לו"
עדלי סאדק בטורו היומי:
"אין בזירה הבינלאומית דבר מגונה או כואב יותר מהפלישה האמריקאית ומהתנהגותם הפרועה של האמריקאים. כמו כן, אין דבר המייסר יותר את הנפש מחדירה לשמיה וגבולותיה של מדינה אחות והפגזתה... אתם תאמרו לי: 'לאמריקאים יש מטרות משלהם, והם אינם פוצחים במלחמות למען בני אדם וזכויותיהם.' אנו נאמר לכם זאת ויותר מכך... ונפנה לדון במניעיהם של האמריקאים, שהשאירו את הסורים במשך כמעט שלוש שנים להיטבח בהמוניהם, והיום פתאום הבינו כי ישנם אנשים בסוריה הזקוקים ל'הגנתם.'...
האמריקאים ידעו כי אסד מחריב את סוריה, וזה מה שהם ייחלו לו, ולכן הם פעלו להביא להמשך הטבח והחורבן. האמריקאים ידעו כי משוגעי אל-קאעדה ימלאו את זירת הפעילויות ויהפכו לציד קל. הם ידעו כי מה שנשאר ללא הרס או פגע בסוריה הוא מאגר הנשק הכימי... וכן גם האויב לא יהיה מרוצה מהישארותו, בפרט משום שנשק מסוג זה יימכר באונקיות בשוק השחור, וכאן טמונה הסכנה!...
הישראלים הם כנראה אלו שהזהירו את האמריקאים מפני התקרבות מועד עונת הקציר (כלומר, ההשמדה), לאחר שהושלמה זריעת האש, נשרפו הבתים ועלו עצי העשן, וסוריה הגיעה למצב שבו היא זקוקה לעשרות שנים לחבוש את פצעיה. זאת, שכן האמריקאים פועלים בתיאום עם ישראל."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/08/2013]

ארה"ב מנסה לחלק ולהרוס את סוריה, כפי שהרסה את עירק
מאמר דעה מאת עאדל עבד אל-רחמן בעל טור יומי בעיתון הרש"פ:
"דו"חות האו"ם מצביעים על כך שכוחות ה'תַכּפיר' [אלה המגדירים מוסלמים אחרים ככופרים] הם אשר השתמשו בנשק הכימי נגד ההמונים בר'וטה המזרחית [בסוריה], ולא המשטר [של אסד]...
למרות זאת, ארה"ב מתעקשת, כפי שהתעקשה כי עיראק מחזיקה בנשק להשמדה המונית ערב תקיפתה וכיבושה של המדינה בשנת 2003... ולאחר החרבתה של עיראק והפעולות למען חלוקתה, הניסיון כעת חוזר על עצמו בסוריה... הגורם שללא ספק השתמש בנשק זה האסור מבחינה בינלאומית הינם פעילי האופוזיציה התַכְּפירית, שכירי החרב של טורקיה, קטר, ארה"ב וישראל. התערבותן של ארה"ב, בריטניה, צרפת, גרמניה ותורכיה וחלק מ[מדינות] ערב משמעותה הרס והרג נוסף לעם הערבי הסורי. יתרה מזאת, מספר הקורבנות שיקטול מנגנון המלחמה המערבי יהיה כפול מספר מונים מאלה שנפלו עד היום, וזה מנוגד לזכויות האדם הבסיסיות ביותר, סותר לחלוטין את ריבונות המדינות, אפילו במובנן הפורמלי בעידן הגלובליזציה האמריקאית הברברית... ייתכן כי אחד התרחישים למגמה האמריקאית-אירופאית החדשה הנוטה לעבר תקיפה בסוריה יהיה כיתור של ההישג המצרי העצום [כנגד האחים המוסלמים] ו[ביצוע] פעולות לשם הכשלתו באמצעות קריעת סוריה לגזרים, כהמשך ישיר למה שקרה בעיראק, ולאחר מכן, המשך תהליך הקריעה לגזרים בזירה הלבנונית."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 31/08/2013]

ארצות הברית, ישראל והאחים המוסלמים "חטפו" את "המהפכה" במצרים
מאמר דעה מאת עאדל עבד אל-רחמן, בעל טור יומי בעיתון הרש"פ:
כותרת: "גורלה של עזה אחרי מורסי"
"שעות מפרידות בין מצרים לבין רגע מכריע בהיסטוריה המודרנית שלה, כאשר היא תשתחרר משלטון ארגון האחים המוסלמים, תפתח דף חדש בהיסטוריה של העם המצרי המפואר ותתעורר מתרדמת המפלות שפקדו אותה בעקבות חטיפת המהפכה על ידי ארגון האחים [המוסלמים], ארה"ב וישראל."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/07/2013]

המדיניות האמריקאית היא לסייע למוסלמים קיצוניים להשתלט על העולם הערבי
מאמר דעה מאת חאפז ברגותי, העורך הראשי של עיתון הרש"פ לשעבר:
"מה שמתרחש בסוריה הוא התשתה, כדי שייעלמו מאפייני המדינה שבה עד שתהיה מפלגה מתאימה, ידידה וספיחה של האמריקאים, שתתפוס את השלטון. זאת מכיוון שכרגע היד הארוכה היא של [ארגון האופוזיציה] ג'בהת אל-נוסרה והכוחות האחרים, וארגון האחים המוסלמים לא הצליח להיות הדומיננטי... המדיניות האמריקאית עודנה פועלת להשלטת האחים המוסלמים באזור הערבי, ולכן היא אינה מותחת ביקורת על הפרת החוקים, הזיופים בבחירות והאנרכיה הגורפת במצרים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/03/2013]

ארה"ב תמכה באביב הערבי כדי ליצור "אסלאם חדש" שיהיה בעל ברית שלה
מתוך מאמר מאת חאפז ברגותי, עורך ראשי לשעבר של עיתון הרש"פ :
"המציאות היא שוושינגטון רואה את קריסת שלטון המדריך [הכללי של האחים המוסלמים] במצרים כקריסה של תוכנית האביב הערבי, שהיא נותנת לו חסות ומנסה להפיצה - לא רק בארצות ערב, אלא גם בכל הארצות האסלאמיות. זאת במטרה ליצור אסלאם חדש ומגויס, שיהיה בעל בריתה ויפטור אותה מהטרחה שבלחימה בג'יהאדיסטים הסלפים... לכן, האמריקאים דואגים להרחיק את הצבא המצרי מהתערבות בכוח במאבק ההמונים במצרים, כאילו שהם אינם מבחינים בשיטפון האנושי בערי מצרים, שדורש לבצע שינוי ולהחזיר את המהפכה לאנשיה, לאחר שהאחים [המוסלמים] גנבו אותה."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/07/2013]

ישראל וארצות הברית הקימו ארגוני ג'יהאד ויצרו פילוג בעולם הערבי במכוון
מתוך מאמר מאת עאדל עבד אל-רחמן. בתחילת המאמר הכותב מסביר מדוע חידוש היחסים בין ישראל לבין תורכיה הוא אינטרס של ישראל, תורכיה וארה"ב, ומוסיף:
"אם כן, יישור ההדורים בין תורכיה לישראל הוא צורך הכרחי בעבור שתי המדינות, ועוד קודם לכן צורך אמריקאי. זאת בשל היעדר יציבות באזור והתפשטות השפעת ארגוני הג'יהאד המאשימים את הזולת בכפירה (שאותם יצרו מנגנוני הביטחון המרכזיים האמריקאים, הישראלים, האירופאים והערבים-תורכיים), שחלקם הפסיקו לציית והחלו לאיים על הביטחון האזורי. בנוסף לכך, ישנה מגמה אמריקאית-ישראלית לחלק מחדש את עמי האומה הערבית על בסיס עדתי, דתי ואתני, משום שעל פי השקפתם הסכם סייקס-פיקו, שנחתם בשנת 1916, כבר אינו מסוגל להגן על האינטרסים של המערב ושל ישראל. הדבר הצריך פירוק של מדינת הלאום והרכבה של מדינות קטנות על פי חלוקה עדתית, דתית ואתנית."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/03/2013]
ארה"ב שולטת בג'יהאדיסטים המבצעים טבח בארצות ערב
מאמר דעה מאת פואד אבו חג'לה, בעל טור בעיתון הרש"פ:
"מאז נפילתה של ברית המועצות וקריסת הגוש הסוציאליסטי באירופה, התאמצה ארה"ב ליצור 'דחליל' חדש, שקיומו יצדיק את כל המלחמות שלה, את כל הקנוניות שלה ואת מדיניותה התומכת בעושק.
בשלב ההוא החליטו האמריקאים להפעיל את בעלי הברית האסטרטגיים שלהם, ודחפו את התנועות האסלאמיסטיות לבצע מעשי זוועה שהשחירו את פני האסלאם והמוסלמים בעולם, ואפשרו לוושינגטון להחליף את האיום הסובייטי, כביכול, באיום אסלאמי מדומה. [כך] החלה 'המלחמה נגד הטרור,' שהפילה משטרים פאן-ערביים ופרוגרסיביים והסתיימה בכיבוש מדינות ערביות, [אך] היא לא שמה קץ אפילו לארגון טרור אחד מבין הארגונים שארה"ב נתנה להם חסות מרחוק וסיפקה להם קרקע פורייה להתרחבות ולהתפשטות...
כך אנו והעולם כולו התרגלנו לראות תמונות של רצח בדם קר ושחיטה של חטופים כבולי ידיים באמצעות חרבות שנושאים 'ג'יהאדיסטים..'..
נראה כי וושינגטון טרם השיגה מהמטורפים הללו את כל מה שהיא רצתה, ולכן היא מאפשרת להם חופש פעולה ומעבר מזירה לזירה, על מנת לספק דוגמאות נפשעות חדשות שיבססו את תדמיתו הלא צודקת של האסלאם בעולם. הם עדיין רוצחים בסוריה, והם עדיין חוטפים ומפעילים טרור באלג'יריה. הם נמצאים בכל יתר מדינות ערב - גם אם רבים מהתאים שלהם עדיין רדומים ויתעוררו רק בהינתן אור אמריקאי ירוק."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/01/2013]

המהפכה המצרית, שנחטפה על ידי האחים המוסלמים
מתוך מאמר מאת חבר הנהגת פת"ח בעזה, יחיא רבאח:
"הנה אנו מתחילים היום את המערכה המכרעת, ומתקרבים לניצחון הגדול, באמצעות חידוש המהפכה המצרית, שנחטפה על ידי האחים המוסלמים בתמיכת השטנים שעל פני האדמה... האומה כולה מחכה למצרים, לצעירי מצרים בתנועת המרד, בחזית ה-30 ביוני ובכל קבוצות האופוזיציה המצרית, ולדורות של מצרים החדשה, משום שמצרים... החליטה להחזיר לעצמה את דת האסלאם שלה מידי החוטפים המסלפים ומלאי השנאה (כלומר, האחים המוסלמים ושאר הארגונים האסלאמיסטים). היא החליטה להגן על ענייני האומה ולנפץ את העסקאות שנערכו בחסות החשיכה בין האחים המוסלמים, האמריקאים והישראלים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/07/2013]

מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ: ארצות הברית עומדת מאחורי פיגועי ה-11 בספטמבר
מאמר דעה מאת חסן עודה אבו ט'אהר
"'ההיסטוריה היא שקר גדול שאותו כותבים המנצחים' - כך אמר נפוליאון בונפרטה, קסת הדיו של הכתיבה ההיסטורית המפוקפקת ואבי הבונים החופשיים בצרפת. אם כן, האם ההיסטוריה הטלוויזיונית ששותלים בקרבנו ו[ההיסטוריה שמלמדים אותנו] באמצעות תכניות הלימוד השגרתיות היא אכן הנכונה? זוהי היסטוריה שמקורה הוא המערב המנצח מאז נפילת אנדלוסיה! ... ההיסטוריה שלנו גדושה בשקרים, החל מהשקר על [הח'ליף] הסורר הארון אל-רשיד, בו התעלמו מהמקורות שמציינים כי הוא נהג שנה אחת לעלות לרגל ושנה אחת לקיים ג'יהאד (כלומר, היה מוסלמי טוב), וכלה בשקר של אל-קאעדה ואירועי ה-11 בספטמבר, אשר קבע כי המוסלמים הטרוריסטים הם שביצעו זאת, וכי זה לא היה מעשה אמריקאי פנימי של הבונים החופשיים, שאוזכר בקלפי המשחק של האילומינטי עשר שנים לפני התרחשותו, וביותר מחמישה עשר סרטים שהופקו בהוליווד של הציונות והבונים החופשיים בשנות התשעים. שיטת החזרה [על טענות] שוב ושוב הביאה לביסוס עובדות שקריות. אילו היטלר ניצח, הנאציזם היה כבוד שאנשים היו מתחרים ביניהם כדי להשתייך אליו, ולא קלון שהחוק דורש עליו דין וחשבון. צ'רצ'יל ורוזוולט היו אלכוהוליסטים, ובצעירותם הם תוחקרו לא-פעם משום שהתחילו קטטות ברים, בעוד שהיטלר תיעב אלכוהול ולא היה מכור לו. הוא נהג לישון מוקדם ולקום מוקדם, והיה מאוד מאורגן. גם אלו עובדות שנהפכו, והשטן הולבש בכנפי מלאכים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/03/2013]

חבר פרלמנט של הרש"פ: מטרת שיחות השלום היא להסתיר את מעורבותה של ישראל במתקפה על סוריה
"חבר הפרלמנט [ברש"פ] בסאם אל-צאלחי, המזכ"ל של מפלגת העם, אמר כי ארה"ב וישראל תכננו מקודם את התוקפנות הצבאית נגד סוריה ושאר מדינות האזור, וכי מאמציו של הממשל האמריקאי לחידוש המו"מ [בין הפלסטינים והישראלים] בכל מחיר נועדו על מנת לכסות זאת. אל-צאלחי אמר בהצהרה לעיתונות כי יצירת אווירת שווא ששיחות שלום מתקיימות עם ישראל נועדה על מנת להקל את הצדקת השתלבותה של ישראל בתפקיד זה (כלומר, ההתקפה), לצד מספר גורמים ערביים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/08/2013]

מאמר נוסף בעיתון הרשמי של הרש"פ רואה במעורבות האמריקאית ניסיון להחזיר את האחים המוסלמים לשלטון במצרים
"ההתערבות הצבאית הזרה הצפויה עלולה להפוך את הקערה על פיה במזרח התיכון, שכן היא אינה שואפת רק לשנות את המשוואות הפנימיות בסוריה, אלא גם צופנת בחובה מסרים חזקים. הראשון והחשוב ביניהם מופנה למצרים, שארה"ב ובנות בריתה הבינלאומיות והאזוריות, ותורכיה בראשן, עודן מסתכלות על השינוי המתחולל בה (במצרים) כדבר הפוגע ומאיים על האינטרסים והתכניות של מדינות אלה בנוגע לאזור.
ברור כי ההתערבות הצבאית אותה מובילה ארה"ב נגד המשטר בסוריה עלולה לדחוף את האזור בכללותו לאי שקט רב, שיעבור מעבר לגבולותיה של סוריה אל האזור כולו. זאת, בניסיון לטרוף את הקלפים מחדש ולעורר אנדרלמוסיה עזה, שייתכן כי אחת ממטרותיה הינה לשנות את מסלולן של התכניות האמריקאיות שהותוו לאזור, לאחר פריצת הדרך האסטרטגית הגדולה שהשיגה מצרים ושמאיימת להפיל את כל התכניות הללו."
[אל-איאם, 29/08/2013]

בעל טור בעיתון הרש"פ רומז כי האנרכיה השלטונית המתחוללת במצרים מתוזמרת על ידי המודיעין האמריקאי:
"מה שמתרחש כעת בקהיר מהווה [אות] אזהרה ליכולותיהם של הכוחות המחכים [להזדמנות] לפורר את החברה המצרית, למחוק את זהותה הלאומית, ולהניע מגזרי ציבור גדולים נגד המדינה, במסגרת החלטה הנראית דומה להחלטתו של המודיעין המרכזי האמריקאי להניע עשרות אלפי איראנים ברחובות טהראן בכדי להפיל את ממשלתו של מוחמד מוסאדק בתחילת שנות החמישים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 19/08/2013]