פרסומי PMW
עבאס: המחבלים הרוצחים הם "אחינו הגיבורים"
Share |
עבאס מברך את המחבלים המשוחררים:
"אחינו הגיבורים"

יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס,
חיבק ונישק כל אחד מהרוצחים


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

ביום שלישי שחררה ישראל 26 מחבלים פלסטינים רוצחים, הקבוצה השנייה מתוך 104 אסירים שהיא הסכימה לשחרר, כהיענות לתנאי המוקדם של הרש"פ לחידוש המו"מ לשלום.

יושב ראש הרש"פ עבאס, יחד עם רבים מבכירי הרשות ופת"ח, קיבלו את פניהם של 21 מחבלים בטקס לכבוד שחרורם מהכלא. עבאס בירך אותם מעל הבמה בתור גיבורים, נישק כל אחד מהם, ופנה בדברים אל הקהל ואל המחבלים, שכל אחד מהם הורשע ברצח:

"אנו מקבלים את פני אחינו הגיבורים אשר באים מאחורי הסורגים אל עולם החירות. אנו מברכים את עצמנו, ואנו מברכים את כולכם בשמחה הגדולה הזו אשר מאחדת, ומשיבה את בנינו אלינו."
 
לחץ לצפייה בסרטון

בין המחבלים המשוחררים היה הרוצח עיסא עבד רבו, שנידון לשני מאסרי עולם בגין רצח הסטודנטים הישראלים רון לוי ורויטל סרי. בעת שטיילו בהרי ירושלים ב-22/10/1984, הוא כפת אותם באיומי נשק, כיסה את ראשיהם בשקים וירה בהם למוות.

על הבמה, עבאס אחז בידו של הרוצח עבד רבו והניף אותה בפני הקהל המריע. המחבל עשה בידו סימן ניצחון.

בנאומו, עבאס התייחס לקבוצה השנייה של 26 אסירים מתוך 104 אסירים שהוחלט על שחרורם בארבעה שלבים, בתור "השמחה השנייה." הוא המשיך לדבר על "השמחה השלישית, ואחר כך הרביעית. ואחר כך החמישית, עד שיתרוקנו בתי הכלא." עבאס נשבע שהרש"פ לא תחתום על הסכם שלום עם ישראל לפני שכל האסירים ישוחררו:

"לא יהיה שום הסכם [עם ישראל] כל עוד יש אסיר אחד מאחורי הסורגים."

"מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי עבאס אמר שהוא רואה את כל האסירים כחיילים שמילאו את "חובת ההתנגדות." לדבריו הםנשלחו על ידי הרש"פ ורק מילאו את פקודותיה כשהם הרגו ישראלים.

בטקס קבלת הפנים, השר לענייני אסירים עיסא קראקע שיבח את המחבלים:

"אתם האסירים, כל אחד מכם הוא שמש המאירה את שמי פלסטין..."
 
בקבלת הפנים נכחו בכירים רבים ברש"פ ובפת"ח, ביניהם: ראש ממשלת הרש"פ ראמי חמדאללה, השר לענייני אסירים, עיסא קראקע, השר לענייני דת, מחמוד אל-הבאש, ראש לשכת הנשיאות, חוסיין אל-אערג', מושלת מחוז רמאללה, לילא ר'נאם, וחברי הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, מחמוד אל-עאלול ומחמוד אשתיה.

לחץ לצפייה בדוגמאות נוספות להאדרת מחבלים על ידי הרש"פ ופת"ח.

להלן תמליל ארוך יותר מתוך טקס קבלת הפנים למחבלים המשוחררים:

השר לענייני אסירים עיסא קראקע:
"גם אם שיירת האסירים הגיעה אחרי חצות הלילה - הרי שאתם האסירים, כל אחד מכם הוא שמש המאירה את שמי פלסטין והשחר של פלסטין..."

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס: "אנו מקבלים את פני אחינו הגיבורים אשר באים מאחורי הסורגים אל עולם החירות. אנו מברכים את עצמנו, ואנו מברכים את כולכם בשמחה הגדולה הזו אשר מאחדת, ומשיבה את בנינו אלינו. אנו מדגישים כי הם ישובו לבתיהם ולא למקום אחר... היום השמחה השנייה, ובעוד חודשיים השמחה השלישית, ואחר כך הרביעית, ואחר כך החמישית עד שיתרוקנו בתי הכלא, ואנשינו ישובו אלינו. לא יהיה שום הסכם [עם ישראל] כל עוד יש אסיר אחד מאחורי הסורגים. לכן, הירגעו, אנו נמצאים מולכם, ברשות אללה, למען המטרה האצילה הזו, שלמענו הקדשנו את חיינו, ואנו נמשיך במאמץ עד לרגע האחרון.
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 29/10/2013]