מחבל מתאר בקור רוח איך הוא רצח שני מטיילים צעירים
סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" - 09/01/2014

 
עיסא עבד רבו: "הייתה אמורה להיות פעולה צבאית - ירי לעבר אוטובוס שמסיע חיילים ישראלים... הופתעתי כשהייתי בדרך לאזור, חיכיתי, חיכיתי, חיכיתי, אך האוטובוס לא הגיע. נאלצתי לבצע פעולה על דעת עצמי, באלתור, כלומר, לקחת על עצמי את העניין. הגיעה מכונית ישראלית. היו בה שניים. אמרתי, הנה הזדמנות, ואיני רוצה לשוב בידיים ריקות. הם יצאו מהמכונית... הם הלכו לכיוון אזור הואדי, והתיישבו מתחת לעץ אורן. ירדתי לעברם. כמובן שהייתי רעול פנים ונשאתי נשק. הוא שאל אותי: 'אתה שומר כאן?' אמרתי לו: 'לא, אני בביתי.' אמרתי לו: 'אתה נמצא באזור שאסור לך להיות בו. זאת אדמתנו וארצנו. אתם גזלתם אותה וכבשתם את אדמתנו, ואני אפעל נגדך.'
הם הופתעו ממה שאמרתי להם. כמובן שכבלתי אותם. אחר כך גזרתי עליהם גזר דין מוות בירי בשם המהפכה. יריתי בהם, כדור בכל אחד והלכתי [להסתתר] באזור ההר... הלכתי לדודה שלי, ואמרתי לה: 'נקמנו את דמו של מוחמד.'"
מנחה: "היא אם השהיד מוחמד עבד-רבו."
עיסא עבד רבו: "אמרתי לה: 'במקום אחד, הבאנו שניים.' והיא צהלה משמחה."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח


הערה: עיסא עבד רבו - נשפט לשני מאסרי עולם על רצח שני סטודנטים ישראלים, רון לוי ורויטל סרי, ב-22/10/1984, בזמן שטיילו מדרום לירושלים. הוא כפת אותם באיומי נשק, כיסה את ראשיהם בשקים ורצח את שינהם ביריות. הוא שוחרר באוקטובר 2013 במסגרת שחרור 104 מחבלים שישראל הסכימה על שחרורם כהיענות לתנאי מוקדם של הרש"פ לחידוש המשא ומתן.