פת"ח מכנה את המחבלים בירושלים בתואר "שהידים," וקוראת להקצות תקציב דחוף למשפחותיהם
אל-חיאת אל-ג'דידה - 24/11/2014

 
המועצה המייעצת של תנועת פת"ח קיימה מושב ב-23/11/2014 בתוך תקופת מתיחות גבוהה בירושלים. במהלך חודשי אוקטובר ונובמבר, בוצעו ששה פיגועי טרור שגבו חייהם של 11 איש. מועצת פת"ח קראה למחבלים שנהרגו במהלך הפיגועים הללו בתואר המכובד ביותר האפשרי - "שהידים," קדושים: 

     "המועצה המייעצת של תנועת פת"ח חתמה אתמול [23/11/2014] את המושב השמיני שלה. המושב התקיים ... במשכן הנשיאות בעיר רמאללה, תחת הכותרת 'מושב השהידים של המולדת, השהידים של ירושלים והשהידים של מסגד אל-אקצא – מושב השהידים של חברי המועצה המייעצת.' ... הנשיא [מחמוד עבאס] אמר כי זוהי זכותם המוסרית, הלאומית והדתית של אנשינו להגן על אל-אקצא ועל המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות ... הנשיא הוסיף: 'אני מצדיע לעמנו העומד איתן על הגנתו על ירושלים ועל אל-אקצא, ואומר לכם: 'כולנו כפרת אל-אצקא, וכולנו כפרת ירושלים'...' ...המועצה המייעצת הצדיעה להתקוממות ההמונית ההרואית ולרוח האמיצה, המתעמתת היום בגוף חשוף מול מתקפת ההתנחלות נגד ירושלים ומסגד אל-אקצא. כמו כן, היא אמרה כי צעירנו, נשינו וגברינו בירושלים מוכיחים כי הם מקיימים ריבאט בירושלים ובסביבותיה עד ליום הדין...
...המועצה המייעצת קראה להקצות תקציבים דחופים ל[בני] המשפחות שהקריבו את שהידי החירות, ושהכובש הישראלי עצר והרס את בתיהם [הכוונה למחבלים מירושלים]. כמו כן, היא אמרה כי הם, יותר מכולם, זכאים לכך שנתמוך בהם, נסייע להם ונעמוד לצדם ללא לאות או היסוס, שכן הם עומדים איתן למען עתידנו בפלסטין, מולדת היסטורית זו, שאין לנו אף מולדת מלבדה..."
לחץ כאן לדיווח

הערה:
בהתייחסות לתקציבים שיוענקו למשפחות "שהידי החירות שהכובש הישראלי עצר והרס את בתיהם," ראוי לציין כי הבתים היחידים שנהרסו היו שייכים לרוצחי אזרחים ישראלים.