אוניברסיטת חברון יוזמת פרוייקט קריאה לזכרו של מחבל שרצח 3 ישראלים
ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית) - 01/02/2016

 


כותרת: "בהאא' עליאן באוניברסיטת חברון!"
"בההא' עליאן נכח היום בעוצמה ברחבות ובמסדרונות אוניברסיטת חברון, ובמעבריה וגינותיה, כאינטלקטואל, כקורא ומעל לכל – כשהיד ולוחם, וזאת על מנת להגשים את אחד מחלומותיו הגדולים ליצור תרבות קריאה בחברה שסובלת ממרירות הכיבוש והקולוניאליזם התרבותי והכלכלי בצורותיו הנפשעות ביותר.
'יקירי בהאא', הגיעה אלינו ההזמנה ששלחת לנו ב-16/03/2014 באיחור קל, אך היא סוף סוך הגיעה. היון עומדים מאות סטודנטים של אוניברסיטת חברון על מנת להשלים את השליחות שהתחלת, בעודם מאמינים בעט ובספר כאמצעי להעברת המסר הפלסטיני שלנו לעולם,' אמר מנחה הטקס, והחל בכך את שרשרת הקריאה הארוכה ביותר בין קירות האוניברסיטה. אחלאם עביאת, מתאמת הפעילות וסטודנטית לעיתונות ולתקשורת באוניברסיטת חברון, אמרה: 'הרעיון החל בהשראת השהיד בהאא' עליאן, שעמד בראש שרשרת הקריאה הסטודנטיאלית הארוכה ביותר סביב חומות ירושלים. היום עשינו זאת סביב האוניברסיטה, יחד עם כל מועדוני הסטודנטים שבה וכל הפקולטות, ומטרתנו היא לציין את רעיונו של השהיד, ולעודד את המודעות והתרבות, להכניס את תרבות הקריאה לחברה ולהוכיח כי השהידים שלנו אינם מספרים, אלא היו בעלי רעיונות וחלומות, והיו להם מטרות שאליהן הם חתרו כמו כל אדם חי אחר.'
בהאא' האינטלקטואל, השהיד והלוחם, שהאמין בחיים, אהב את פלסטין ופעל לחיזוק תפקידם של הצעירים, הלך לעולמו בעוד עטוף בזרי פרחים, אך רעיונותיו לא כלו, וגופתו שמוקפאת במקררים הישראליים מאז 13 בדצמבר של שנה שעבר, לאחר שאביו סירב לתנאי הכיבוש למסירתו, עודנה פועמת בחום החיים!"

בהאא' עליאן ביצע יחד עם בלאל ע'אנם פיגוע ירי בקו 78 בשכונת ארמון הנציב שבירושלים (13/10/2015). בפיגוע נרצחו שני בני אדם וכמה נוספים נפצעו. עליאן חוסל בזירת הפיגוע ואילו בלאל ע'אנם נפצע ונעצר.