בכירי הרש"פ מאדירים מחבלים רוצחים על טלוויזיית הרש"פ
הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ - 08/07/2012

 
שידור חי מעצרת לציון יום השנה למותו של ע'סאן כנפאני- טולכרם.

ג'מאל סעיד מושל מחוז טולכרם: "אנו מעלים את זכרם של כל הלוחמים השהידים אשר עזבו אותנו ושמנורותיהם ממשיכות להאיר לנו את דרכנו. [המנורות] הפיחו בנו תקווה, ומדגישות לנו שהמהפכה היא היחידה שיכולה למשוך אליה את המוות ולרתום אותו לפילוס הדרכים. בהזדמנות זו, ביום השנה למותו של הגבר שבגברים, אנו מעלים את זכרו של אימאם (מנהיג) המהפכה המודרנית, יאסר ערפאת, ואת רופא המהפכה, גורג' חבש, ואת מצפון המהפכה, צלאח ח'לף אבו איאד, ואת נסיך השהידים ח'ליל אל-וזיר. אנו מעלים את זכר אבו עלי מוסטפא, אחמד יאסין, [פתחי] שקאקי, אבו אל-עבאס, ת'אבת ת'אבת וכל השהידים שנפלו, ושדגליהם לא חדלו להתנוסס בשמי המולדת ובשמי המאבק."

מוחמד אשתיה, חבר הוועד המרכזי של הפת"ח: "אנו, בתנועת פת"ח לא בוכים על השהידים. זהו דבר טבעי שהלוחם ימות כשהיד. אבו ג'יהאד, אבו איאד, השהיד הסמל אבו עמאר (ערפאת), ואלפים זולתם. אך מה שמייחד את ע'סאן כנפאני שהוא מת כשהיד מוקדם, בדומה לאסתשהאדי כמאל עדוואן, כמאל נאצר, אבו יוסף אל-נג'אר ואבו עלי איאד... היום אנו מעלים את זכרו של האני אל-חסן אשר אמר: 'הפעולה הצבאית זורעת והפעולה המדינית קוצר'"

הערה: צלאח ח'לף (אבו איאד) - אחד ממייסדי פת"ח וראש ארגון הטרור ספטמבר השחור. מבין הפיגועים שתכנן היה טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן ב-1972, בו נרצחו 11 ספורטאים ישראלים.
אבו ג'יהאד – (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכה נרצחו 37 ישראלים ביניהם 12 ילדים.
אבו עלי מוסטפא היה המזכיר הכללי של ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. החזית העממית דחה את הסכמי אוסלו מאז שחותמו ב- 1993, ותכננו מספר פעולות טרור כנגד תושבי ישראל במהלך האינתיפאדה השנייה בין 2000-2005.
אחמד יאסין – מייסד תנועת חמאס.
פתחי שקאקי - מייסד ארגון "הג'יהאד האסלאמי בפלסטין." מאז הקמתו ע"י שקאקי ביצע הארגון יותר מאלף פיגועי טרור שבהם נרצחו כ-150 איש ונפצעו כ-950, כולל פיגוע התאבדות בשנת 2002 שבו נרצחו 21 אנשים.
אבו עבאס – מנהיג ארגון הטרור "החזית לשחרור פלסטין" הוא תכנן את חטיפת ספינת שיט איטלקית ב-1985 שבו נוסע בכסא גלגלים נרצח.
ת'אבת ת'אבת - מייסד של "תנזים" (ארגון טרור של פת"ח), אחראי למקרי ירי ופעולות טרור נוספים במהלך האינתיפאדה השנייה.