עמוד הפייסבוק של פת"ח מאדיר מחבלים שרצחו 37 ישראלים לקראת יום השנה לפיגוע
פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי" - 10/03/2013

 
עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח מוקיר כבוד למחבלת דלאל מוגרבי וליום השנה לפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריית ישראל. 37 ישראלים נרצחו כאשר דלאל מוגרבי וקבוצת מחבלים השתלטו על אוטובוס ב-11/03/1978.

מנהל עמוד הפייסבוק:
"שנים-עשר גברים בהנהגת אישה בשם דלאל מוגרבי הצליחו לייסד את פלסטין, לאחר שהעולם סרב להכיר בזכותם להקימה.
הם עלו על אוטובוס שהיה בדרכו מחיפה לתל אביב, והפכו אותו לבירה הזמנית של מדינת פלסטין. הם הניפו את הדגל הלבן-ירוק-אדום-שחור בקדמת האוטובוס, שרו, קראו ורקדו כמו תלמידים בטיולי בית ספר.
כאשר הכוחות הציוניים כיתרו אותם ורדפו אחריהם מסוקים בכוונה להשתלט בכוח הנשק על האוטובוס, הם פוצצו אותו והתפוצצו יחד איתו. בפעם הראשונה בתולדות המהפכות הפך אוטובוס ציבורי לרפובליקה עצמאית בעלת ריבונות מלאה למשך ארבע שעות. [לא חשוב] בכלל כמה זמן התקיימה הרפובליקה הזו. מה שחשוב הוא שהיא נוסדה, ושמה של הנשיאה הראשונה שלה היה דלאל מוגרבי.
לגבורה אין מין. על הגברים הערבים להבין שאין להם בלעדיות על תהילת החיים או תהילת המוות, ושהאישה יכולה לאהוב באופן אצילי הרבה יותר מהם, ולמות באופן מרהיב הרבה יותר מהם...

בעוד אלף שנה הילדים הערבים יקראו את הסיפור הבא:
'באחד עשר בחודש מרץ 1978 הצליחו שנים עשרות גברים ואישה לייסד את רפובליקת פלסטין בתוך אוטובוס. הרפובליקה שלהם התקיימה במשך ארבע שעות. לא חשוב כמה זמן התקיימה הרפובליקה הזאת – מה שחשוב הוא שהיא נוסדה.'"

טקסט על התמונה: "חיבוק עד הניצחון." (מזכיר את סיסמאת פת"ח: "מהפכה עד הניצחון")