עיתון הרש"פ: המחבלת דלאל מוגרבי היא "האהובה שבבנות פלסטין"
אל-חיאת אל-ג'דידה - 13/01/2013

 
מאמר מאת בדר מכי:
     "כך גדלה פת"ח בקרבנו, נכנסה ללבבות וחיה ביננו, והגיע תורו של החצי [השני] של החברה שלנו: האישה, האם, האחות והבת. זוהי דלאל מוגרבי, האהובה שבבנות פלסטין... דלאל ציוותה להקפיא את העימות המשני, להסלים את העימות העיקרי נגד האויב הציוני, ולכוון לעברו את כל הרובים... [דלאל הייתה] תלמידתו של אבו ג'יהאד מכוחות אל-עאצפה. זוהי הפעם הראשונה שבה הטילה הישות העברית (כלומר ישראל) עוצר על כל אזור תל אביב ועד לנתניה. דלאל לימדה לקח בלתי נשכח בעניין גדולתה של האישה הפלסטינית וכוח רצונה. אינני שוכח [גם] את קרב הליטני (כלומר, מבצע ליטני) ופעולת סבוי. אהבתי לפת"ח גדלה כתוצאה מאהבתי לדלאל, לאבו ג'יהאד, לשני הכמאלים, ולאבו יוסף אל-נג'אר...
מה שחסר לנו כדי לממש את הפיוס הוא מעט רצון ולעשות את המוטל עלינו בתקופה קשה זו, שבה כל חלק מפלסטין סובל ממגפת ההתנחלות. הבה נלמד לקח מדלאל מוגרבי ומצוואתה, שהורתה לעצור את את העימות המשני, מכיוון שהאויב שלנו הוא אותו אויב ומטרתנו היא אותה מטרה, במיוחד לאחר ניצחון ההתנגדות [מבצע עמוד ענן] וכניסתנו לאו"ם. הבה נתמסר כולנו לסיום הכיבוש."

הערה: דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.
אבו ג'יהאד – (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכה נרצחו 37 ישראלים ביניהם 12 ילדים.
אבו יוסף אל-נג'אר - היה סגנו של ערפאת, מפקד פעולות של הארגון "ספטמבר השחור." חוסל ע"י ישראל באפריל 1978.
כמאל עדואן – היה אחראי לפעולות הטרור של פת"ח, ובכיר בארגון "ספטמבר השחור." הוא וכמאל נאצר חוסלו ע"י כוחות ישראל באפריל 1973.